Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati na izborima?

Glasači
43. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Ivu Josipovića

3 6.98%
  • Kolindu Grabar Kitarović

21 48.84%
  • Milana Kujundžića

13 30.23%
  • Ostale

6 13.95%
+ Odgovori na temu
Stranica 345 od 353 PrviPrvi ... 245 295 335 343 344 345 346 347 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 6,881/7045

Tema: Kolinda Grabar-Kitarović predsjednica Hrvatske

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Dakle, da se vratim na tu Vučićevu "hiperinteligenciju". Mislim što reći. čovjek može funkciorati samo kao diktator. Kad mu nitko ne smije postaviti pitanje. Njega je jedan Miro Bulj izbacio iz takta pa se počeo ponašati onako ako u Srbiji..derati se i infatilno se junačiti kako s eon nikoga ne plaši okružen sa deset naoružanih tjelohranitelja i snajperistima na krovovima. Jeftino, bizarno, smiješno. Čim mu netko postavi makar jedno pitnaje koje mu ne ide niz dlaku, on poludi i krene plitko lagati. Tu ne vidim nikakvu hiperinteligneciju, nego samo bezočnost. Ja osobno plićeg političara i pročitanijeg političara nisam vidio. Unaprjed znaš što će on reći kako će se ponašati. Dosadno predvidljiv. Uvijek ista priča. Red drame, red sumanotg deranja i red jeftinog laganja. . Ako on može slagati ne trepnuti to ga ne čini intleigentnim nego smao bezočnim. Boris Tadić je zanjega Himalaja inteligencije. I najopasniji srpski političar odkad ja pratim politiku. Ovaj je karikatura političara. To me je iznenadilo od Mitreskog da potvrđuje ovog nekad pogubljenog Musića.
    -"Evropski" Vucic(kako kaze Kokolinda) i onaj Vucic iz 1995-te moze da prolazi i uspe samo u drustvima poput srpskog(verujem i hrv.)...gde se i dalje glorifikuju tako neki bahati vlastodrsci,kabadahije,koji navodno prete celom svetu,koji eto glasno prete(uglavnom opoziciji)bezocno lazu(to je cak pozeljno u politici,sto si veci lazov i lopov,vise te cene u stranci,tu sramote nema).Inace,kada se spominje Vucicevo navijacko vreme,treba imati na umu,da on nije bio jos samo jedan balavander u nizu u navijackoj prici.Ne,on je to veoma ozbiljno shvatao...Organizovao sastanke,tuce,i ostalo.On je covek sa ulice,koji zna kako funkcionisu stvari na ulici...Otuda i to upadljivo precutkivanje navijacima(kako sad vise nema hajke na navijace?)ili slobodno odrzavanje gay parade(dok je bio u opoziciji,Vucic je i tad komandovao navijacima i izvodio ih na ulice po potrebi)...itd itd.SNS je nista drugo nego mafijaska organizacija,koja uz strogu disciplinu drzi svoje clanstvo...To treba videti,koliko su ti ljudi posveceni skupljanju potpisa/glasova...koliko su odani toj ideji(ili pak novcu)..sa kojim zharom oni shpartaju po ulici,itd itd.

Iako se on godinama vec predstavlja kao neko ko je raskrstio sa prosloscu,on sustinski nije napravio veliki pomak u svom karakteru i licnosti...Sve to sto radi u regionu,navodno mir i razgovor,vidi se da radi na silu,neiskreno...bukvalno mozes da vidis da su ga stranci doveli na vlast,i da nevoljno ispunjava ono sto mu narede...Doduse,malo se vratio u svoju krljusht tokom konferencija za medije...Tu je on na svom terenu.Tu je najjaci.A i tu moze da se prepozna ono radikalsko u njemu...a to je iskonska mrznja prema novinarima koji nisu pod njegovom kontrolom.Verovatno i ove poslusnike ceni jos manje od ovih neposlusnih.Jer,oni su svi tu zbog njega,on je zvezda veceri.Cela nacija postoji samo zbog njega.Mi svi treba da prodjemo duhovno prociscenje isto kao i on...Svi treba da imamo istu viziju razvoja Srbije,Beograda,itd...Cim nisi u toj ekipi,on gleda da te zgazi,ponizi,uhapsi...a bogami i likvidira.Tu se on uopste nije promenio u odnosu na 90-te,i kad je bio Ministar informisanja,pa gasio,kaznjavao,i upadao u slobodne medije...a jos i pretio javno Curuviji "Curuvija ce mi kad tad platiti" ....A kako drugacije,nego zivotom...Staljin je imao tu izreku..."Nema coveka,nema problema"...E tako i Vucic razmislja.On bi najradije voleo da nema nijednog opozicionog politicara...On i Erdogan su tu isti...To je odlika diktatora...Kad zivis u paranoji,i mislis da su svi protiv tebe...i kad u sve sluzbe bezbednosti(BIA,MUP,Vojska) postavis svoje najvece ulizice bez trunke morala,ciji je jedini posao da prate i spijuniraju opoziciju,i presrecu telefonske razgovore.

Videlo se i na njegovom i na Kolindinom licu taj neki glupi izraz koji ti sve govori...u fazonu "nismo ni mi hteli ovo,ali jbg,cutimo,i trpimo,i jos cemo da se smeskamo" ...Sto je najgore,svi ti nasi politicari iz regiona po tim sastancima u Briselu i Evropi se upravo tako i ponasaju iza zatvorenih vrata,gde nema kamera...Vucic i Rama su skoro pa ortaci...Takodje,i Taci je super drugar obojici...Haradinaj je greska u tom sistemu politicara koje postavlja Evropa,zato ga i nema po tim skupovima...A i inace izgleda kao da posle cuvanja ovaca na planini,samo obuce neko skupo odelo,i ode u svoju kancelariju.Ludilo...Inace,ako niste primetili,Vucic ima tu tendenciju da svakog stranog politicara predstavlja kao svog ortaka,maltene iz skolske klupe...to ide red grljenja,red smejanja,tapsanja po ledjima...kao 15-godisnjaci kad se sretnu u gradu...

Dacica da ne spominjem,engleski nema pojma,prilazi Trampu iza ledja,igra i peva ispred Erdogana,itd itd.Dakle,nivo neke kulture je ravan nuli...Tako nas i gledaju u svetu.Kao neku grupu ljudi koji imitiraju neku drzavu u pokusaju.

@Inkv. - ne bih se slozio da je Tadic najopasniji nas politicar...On je imao nekoliko krucijalnih gresaka:vratio je SPS u zivot,pa ga Dacic izdao prvom prilikom,napustio DS tacno pred izbore,pa sad opet sa njima propagira zajednistvo opet pred izbore...Uvek izabere los tajming...ustvari odlican tajming kako odgovara Vucicu...dakle,on radi sad za njega,isto kao i Sutanovac...

-Po meni,Djindjic je bio mnogo inteligentniji od Tadica i Vucica..Djindjica su Nemci iskreno cenili,i postovali,kao borca za slobodu,iskrenog demokratu...itd.Treba videti njegove nastupe kada se pojavi u nekoj skoli,kako je neposredan sa djacima npr...i onda vidis Vucica koji to radi na silu,koji je ushtogljen,koji kao da je sa Marsa pao...u svakoj situaciji gde treba da bude neposredan i normalan sa obicnim ljudima,Vucic to ne zna da odglumi...Djindjic je to znao...Imao je sjajne motivacione govore.Imao je ideju o podeli Kosova tacno pred ubistvo(videti njegov poslednji intervju za RTRS)...Mnogi mu zameraju to sto je Cedu drzao blizu sebe...o tome mozemo da pricamo,o njegovim greskama...tu nema spora da ih je bilo,ali je taj Ceda odradio najtezi moguci zadatak.Otisao Milosevicu u kucu,i ubedio ga da mora da se preda...Marija je tad pucala iz pistolja...Sta god ko pricao,trebalo je imati muda da se to odradi u tom trenutku,kad je Milosevic svestan da mu je dosao def.kraj...Za sve ostalo osim bogacenja,Ceda nije bio dorastao,tacka.Cak je i onaj Albanac ovde na forumu napisao da im je Djindjic bio najopasniji srpski politicar.Iz prostog razloga,jer je vide unapred,i predlagao podelu Kosova pet godina pre proglasnje nezavisnosti.Nemojmo zaboraviti da je Vucic tad na sav glas pricao da je Djindjic izdajnik,i prakticno javno prizivali njegovu smrt svakog dana u medijima.

-Jeremic mi je takodje mnogo "opasniji" politicar nego Vucic.Siguran sam da njegovo vreme tek dolazi...i da trenutno mnogo gubimo njegovim neiskoriscenim kontaktima po svetu...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Aleksandar Music... Inkvi, odakle je ovaj momak... jel nas u nekom kolenu?
    Misliš vaš. Srbin. Nemam pojma. Ako misliš na ime , Aleksandar je grčko ime ako se ne varam..istina da ga nose većinom Srbi..a ponekad i Hrvati pogotovo ako su im stari bili projugoslavenski raspoloženi.

Zašto ti misliš da je Mitreski probugarin. zašto ne bi bio proMakedonac a to što misliš i da je on prohrvat..pa kako ti ono reče za Viskovića. Čovjek se prilagodio sredini gdje živi.

Grunf, dobro si primjetio, bacio je Jokić podrugljivi smješak kad je Mitreski govorio o "agapeu", inače se on podsmjehuje često a da zna koliko je plitak prvo bi se sebi podsmjehivao.

Skywalker..kad sam rekao opasan..mislio sam opasan po nas Hrvate,,sve sa smješkom, sve šeretski, sve kulturno a meće ti ga ko Josipoviću sa reprintom "Zenita" i dokumentima iz vukovarske bolnice operacije slijepog crijeva iz 1980 i neke.

A Đinđić nikad nije imao snagu poput Tadića. On je u svoje vrijeme imao vrlo malu podršku. Tek je smrt i to nasilna od njega napravila kod Srba velikog političara.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 17-02-2018 at 21:15
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Znam da kod mene ima Musića..doktor Musić me je liječio kad sam se miniro u mladosti a njegov brat je oženio od moje tetke kćer..a i sama potraga na "ime hrvatsko to govori"

Musići u Hrvatskoj pretežito su Hrvati, većim dijelom iz okolice Benkovca, a mogu biti i Bošnjaci (tuzlanska regija, BiH) te su vrlo rijetko i Srbi. U prošlom stoljeću relativno najviše hrvatskih stanovnika s ovim prezimenom rođeno je u Gradu Zagrebu i u Zapadnoj Bosni (područje Tomislavgrada).

Rasprostranjenost

U Hrvatskoj danas živi oko 730 Musića u 310 domaćinstava. Sredinom prošlog stoljeća bilo ih je približno 330, pa se njihov broj udvostručio.
    Prisutni su u gotovo svim hrvatskim županijama, u 56 gradova i 73 manja naselja, najviše u Zagrebu (210), Sesvetama (45), Splitu (45), Zatonu (30), te u Rijeci (25).

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa bilo je i Don Ivana Musica...
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Misliš vaš. Srbin. Nemam pojma. Ako misliš na ime , Aleksandar je grčko ime ako se ne varam..istina da ga nose većinom Srbi..a ponekad i Hrvati pogotovo ako su im stari bili projugoslavenski raspoloženi.

Zašto ti misliš da je Mitreski probugarin. zašto ne bi bio proMakedonac a to što misliš i da je on prohrvat..pa kako ti ono reče za Viskovića. Čovjek se prilagodio sredini gdje živi.

Grunf, dobro si primjetio, bacio je Jokić podrugljivi smješak kad je Mitreski govorio o "agapeu", inače se on podsmjehuje često a da zna koliko je plitak prvo bi se sebi podsmjehivao.

Skywalker..kad sam rekao opasan..mislio sam opasan po nas Hrvate,,sve sa smješkom, sve šeretski, sve kulturno a meće ti ga ko Josipoviću sa reprintom "Zenita" i dokumentima iz vukovarske bolnice operacije slijepog crijeva iz 1980 i neke.

A Đinđić nikad nije imao snagu poput Tadića. On je u svoje vrijeme imao vrlo malu podršku. Tek je smrt i to nasilna od njega napravila kod Srba velikog političara.
    Nebi se slozija, mislin da ima pravo te da je Djindjic bija jedan od njihovih najopasnijih politicara pa i intelektualaca, pogotovo po Hrvate.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Nebi se slozija, mislin da ima pravo te da je Djindjic bija jedan od njihovih najopasnijih politicara pa i intelektualaca, pogotovo po Hrvate.
    Điniđića se nije imalo prilike vidjeti kakav bi bio u odnosu na Hrvate. Vjerujem ne puno razlićit od Tadića ali Tadić je imao vremena i prilike pokazat a Đinđić ne.

I Đinđić je imao mizernu podršku u Srbiji do smrti za razliku od Tadića.

Nadam se da neću imati potrebe ovo još jednom ponavljat.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Pa pazi...to ti je situacija kao u Hrvatskoj...po meni je Plenkovic mnogo "opasniji" od Karamarka npr kad je bio.
    -Plenkovic je prefriganiji...ima tu "nevinu" facu...dobar je,odmeren govornik...dok Karamarko jednostavno nije bio dorastao toj funkciji...ostavlja gorak utisak posle svakog pojavljivanja u medijima...Isto tako i Tadic,bio je dobar govornik,ali rezultati jako slabi...cak je i tu opoziciju koju je predvodio prvo SRS pa SNS pustio da se razmase,i konacno domogne vlasti,a sadasnja opoz. ne sme da pisne bilo gde u Srbiji..Da li je to pametan potez ? Ja bih rekao da nije...Sto se tice spoljne poltike...posebno odnosa sa Hrv..to nisam pratio tada.Neka vrsta izvinjenja na Ovcari se desila...sto mu mnogi danas zameraju u Srbiji...Prave se poredjenja sa Vucicem tipa:Onaj Tadic se izvinio Hrvatima...A Vucic nije,zato ga cenim!". I to cak govore ljudi koji inace ne podrzavaju
    Vucica...to je veliki problem sada kod nas...Svako ko pljune Vucica,recice i da on IPAK ima dobrih stvari,a ja se sa tim ne slazem.

-Srpski narod voli te galamdzije,bahacenje...navodno "cvrstu ruku" ...itd,jer valjda sve ono sto jedan osiromaseni pojedinac nema u svom karakteru,prepozna to u nekom od svojih vodja...ili svi oni navijaci koji su jaki u grupi..i koji nemaju svoj licni pecat..poistovecuju se sa navijackom pripadnoscu...e tako i Srbi vole da vide bahatog Predsednika kako ide po svetu,nikome navodno ne precutkuje..svima on zna da kaze...te tako Vucic stalno ponavlja : "I Putinu sam u lice rekao..." ...ili sad posle Hrvatske...:"24h sam trpeo najgore uvrede na svoj racun zarad naroda"...Inace...on je jedan parazit koji i iz necije smrti izvuce max.korist za sebe..(Oliver Ivanovic,pa ona pevacica Jelena M. koju vec godinu dana provlace kroz medije dok se precutkuje mnogo bitnije teme).poseta Kosovu mu je dosla kao kec na jedanaest...Srpski narod voli i da vidi Tomu na celu drzave...jer onda onaj seljak pomisli kako je to super kad jedan neobrazovani Toma dospe na celo drzave...a ne onaj "nalickani Tadic koji je zenu oterao u Manastir". ..To su takve konstrukcije recenica da ti se zavrti mozak od silnog pravdanja svega loseg sto nam se desava.

Takodje,poseta Hrvatskoj nije mogla da dodje u bolje vreme da bi skupio koji pol.poen...Procitao sam i teoriju da mu je EU cak namestila posetu,kako bi on dobio koji procenat vise pred BG izbore...koliko je to realna prica,nisam siguran...ali evo danas je konacno krenuo u pregovore sa Tacijem oko konacnog resenja Kosova...Prethodnih dana se spinuje u pro-vucicevim medijima o nekoj navodno podeli..sto mislim da nema veze sa zivotom.

Govoreći o problemu Kosova, profesor Filološkog fakulteta u penziji Vladeta Janković rekao je u Novom danu da misli da EU ima mnogo većih problema nego što je taj, te da Kosovo za EU nije "Bog zna kako važno, sem kao izgovor i argument zašto mi ne možemo da pristupimo".

Osvrćući se na nedavno otvaranje Srpskog kulturnog centra u Prištini, Janković je ocenio da "kultura tu ne može mnogo da pomogne".

"Da se ne lažemo, koliko Srba ima u Prištini, u Prizrenu, koji je nekada bio 'ponos srpski grad'. Tu ne može kultura mnogo da pomogne, tu jedino može da pomogne pametna spoljna politika, samo što sam video konferenciju za novinare ivice Dačića... Crno nam se piše", ocenio je gost Novog dana.

Dodao je da misli da će ovo još potrajati, jer je ova konferencija "kočoperno mangupsko nastupanje", kako je ocenio. Komentarisao je i intervju koji je predsednik Aleksandar Vučić dao za Rojters.

"Sve se svodi na jednu stvar, a to nije priznanje Kosova, nego potpisivanje pravno obavezujućeg sporazuma, modela dve Nemačke, odnosno da se dve zemlje ne priznaju uzajamno, ali da i jedna i druga budu članice UN. To je upravo to, sve ovo što predsednik izvodi, sve te patnje, ozbiljni dramatični nastupi, sve se svodi da se prihvati da oni budu članica UN, a ono što je bitno je da Srbija ne dopusti da Kosovo uđe u UN", ocenio je Vladeta Janković.

On ističe da u, kako on kaže, takozvanom unutrašnjem dijalogu, ničeg nema.

"Vidite grupice istomišljenika koje prežvakavaju istu stvar. Trebalo bi da ustanove od nacionalnog značaja, Crkva, Akademija nauka, Univerzitet, da zauzmu čvrst, jasan stav, onog časa kada potpišete sporazum, vi ste digli ruke od Kosova za istoriju, za budućnost", kaže on.

Dodao je da je "Vučić pod pritiskom i da je na vlasti da bi to uradio", kao i da će biti dok to ne uradi, a posle "šta mu Bog da".

"I šta nama Bog da", kaže Janković.

Smatra da EU ima mnogo prečih problema nego što je taj.

"Naš izgled da jednog dana uđemo u EU je zanemarljiv. To je takođe jedna od stvari pred kojima bi trebalo imati oči otvorene. Od ovih pet zemalja koje nisu priznale Kosovo, nema govora da Španija prizna, Češka, Slovačka, to nema šanse. Kosovo za EU nije Bog zna kako važno, sem kao izgovor i argument zašto mi ne možemo da pristupimo", ocenjuje gost N1.

Jos jednom izvinjavam se za pisanje o Vucicu na temi o Kolindi...na temi o Srbiji cu pisati o BG izborima,gde ce Vucic jako tesko proci...Moje misljenje je da je opozicija bila na jednoj listi,pobeda sad vec bila izvesna...ali to je sad vec SF.
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 17-02-2018 at 22:39

Nema potrebe za ispričavanjem jer je sve oko Vučića trenutno aktualno na temi o Kolindi Grabar Kitarević

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Sto se tice Tadica i posle njega Vucica kao vrhovnog vladara,Latinka Perovic je to lepo sazela,i opisala stanje srpskog naroda:

* Perović: Vi ste tačno rekli da je to jedna specifična atmosfera. Ona ima svoju istoriju od više poglavlja, ja se, naravno, vraćam dublje u prošlost, u 19. vek, u 20. vek, u početke 21. veka, ali rekla bih da u ovom razgovoru želim da se zaustavim na tim ciklusima od raspada Jugoslavije, od rata, od njegovih dugih priprema, od odgovornosti političkih i intelektualnih elita za rat i sve što je on proizveo, o tom početku tranzicije 2000. godine, posle smena režima. Taj početak je bio i ostao do danas neuverljiv, iz više razloga, što ovo društvo, ali i njegove vodeće snage – politička, pa i veliki deo intelektualne elite – nisu bile spremne na jedan dublji bilans, temeljniji bilans, svega što se ovde dogodilo.

Sama promena režima 2000. godine je bila praćena mnogim iluzijama, da će se vrlo brzo zaceliti te traume koje je proizveo rat, da ćemo vrlo brzo nastaviti normalizaciju odnosa sa svetom. Došle su te evropske integracije kao duh vremena prema kome smo se mi opredeljivali na ovaj ili onaj način… vako ko se bavi našim društvom ne može prevideti da je taj polet koji je Zoran Đinđić bio razvio bio utemeljen na njegovim velikim znanjima, na jednoj teorijskoj orijentaciji, na jednom njegovom jako složenom intelektualnom sazrevanju. I da je imao neveliku rezonancu u društvu. Da su možda širi krugovi u društvu, dobronamernih ljudi, tek njegovim ubistvom shvatili značaj toga poduhvata, ali posle toga je došlo do jedne višestruke simulacije toga (društvenog) pluralizma koja se ogledala, uglavnom, u borbi za preuzimanje moći. STu je bilo velikih stranaka, kao što su bile SRS, DS pre svega, SPS još uvek.

Došlo je do raskola u samoj DS za koju se pretpostavljalo da predstavlja najveći potencijal za promene u društvu. Izdvojila se ta grupa kao Centar za modernu politiku, gde je bio i Građanski savez Srbije, ali ja sam tu grupu videla kao prvi znak da alternativa i posle ubistva Zorana Đinđića opstaje…

I, naravno, došla je ta, da tako kažem, simulacija promena, koja je čak i kao simulacija bila u velikoj meri opstruirana, i vezana je bila za saradnju sa međunarodnim institucijama, sa Haškim tribunalom. To je jako drugo trajalo. Čitavu deceniju su u Srbiji bili skrivani najodgovorniji ratni lideri – Karadžić i Mladić. To je, po mome mišljenju, jedna situacija u kojoj je celo društvo učestvovalo. I ako danas čitate memoare, sećanja, beleške, dnevnike, naći ćete potvrdu za to…

Dakle, to su ti procesi kroz koje je društvo prolazilo, i mi stojimo pred činjenicom, čak i za ove lokalne izbore, da objasnimo kako je bilo moguće da Demokratska stranka, koja je osam godina imala vlast, tu tako važnu deonicu naše najnovije istorije nije bolje iskoristila. I to nije samo pitanje nekih nesporazuma. To je pitanje koliko je i sama Demokratska stranka povukla jasnu liniju prema onom programu koji je Srbiju bacio u katastrofu i u zaostajanje. Došlo je do izbijanja na scenu Srpske napredne stranke. To je, zapravo, preobražena Radikalna stranka. Moram da kažem da je taj tip stranke bio u najdubljoj istorijskoj tradiciji srpskog naroda. I ako mi govorimo o političkim generacijama, to su te dve generacije. Radikali su bili svršeni, uglavnom nesvršeni, đaci. Učili su nešto, najviše od Rusije, boravili na Zapadu. Organizovali se, dizali bune, vodili ratove, došli na vlast. Našli se posle Prvog svetskog rata u državi s drugim narodima. Vrlo dugo vladali, do krize. Ta tendencija je izronila posle, da tako kažem, jednog poraza Demokratske stranke. Ona je danas tu na površini, ali i ona je sa mnogo otvorenih problema – Kosova, odnosa sa drugima u regionu – i u njoj se očituju vrlo različite tendencije…
    https://www.danas.rs/politika/latink...diciji-srbije/

MANJINSKA SAMOUPRAVA
    SRBI VLADI POSLALI ZAHTJEV KOJI BI MOGAO IZAZVATI POLITIČKE NAPETOSTI Žele osnivanje vijeća općina čime bi Hrvatska dobila novu teritorijalnu jedinicu

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...inicu/7045826/
    ----

baš me zanima dokle ova jadna država može ić
    torcida,45,45

Pupovac vidi da mu sve ispunjavaju pa zakaj ne probati traziti RSK?

To mu cak ni protocni ne bu dal, to je taktika da izvuku lovu od drzave za 30.000 stanova koje zele izgraditi Srbima koji su rusili Hrvatsku i sad zive u RS i Srbiji. Materijalno uzdizanje srpskog naroda i drzave preko hrvatskih leda. Treba samo cim vise hraniti guju u njedrima i tetositi je, to bu sve na kraju dobro ispalo po nas kao svaki put do sada.

Ima li razuma u nasoj politici da kazu dosta i maknu povlastena mjesta manjinama u Saboru? Pogotovo da maknu povlasteno mjesto liku koji nam zeli unistiti drzavu.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 18-02-2018 at 11:48

Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    On i Erdogan su tu isti...To je odlika diktatora...Kad zivis u paranoji,i mislis da su svi protiv tebe...i kad u sve sluzbe bezbednosti(BIA,MUP,Vojska) postavis svoje najvece ulizice bez trunke morala,ciji je jedini posao da prate i spijuniraju opoziciju,i presrecu telefonske razgovore.
    Erdogan, Orban, Duterte, Trump, Putin su državnici, Kolinda, Plenković, Vučić i njima slični su poltroni.

Srpski narod voli te galamdzije,bahacenje...navodno "cvrstu ruku" ...itd,jer valjda sve ono sto jedan osiromaseni pojedinac nema u svom karakteru,prepozna to u nekom od svojih vodja...
    Možda je to kod jugoistočnih Europljana više izraženo, ali svi narodi traže i žele jakog vođu, zadnji primjer je Trump, to je ostavština pradavnih vremena kada su samo najjači opstajali, održavali zajednicu (pleme) na okupu i branili je od vanjske ugroze.
    ZA DOM SPREMNI !

I Holjevac se oglasio..vrijedi pročitati..

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...atska-1132975/

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Jos jedna dobra analiza posete:

Aleksandar Vučić ličio je ove nedelje u Zagrebu na onog rođaka kojega svako od nas valjda ima: pozivaš ga na porodična okupljanja a najradije ne bi, jer vrlo dobro znaš da će popiti najviše, da će držati banku za stolom, da će zapodenuti – neizostavno – nekakvu kavgu, da će, rečju, praviti cirkus. Nešto tako desilo se Kolindi Grabar Kitarović.

Prema izvesnom političkom planu pozvala je, kako znamo, Vučića u državnu posetu Hrvatskoj. I, dao bih ruku, pokajala se već prve večeri kad je ostala sama sa sobom. Na stranu njene dobre eventualne namere, i vizija hrvatsko-srpskog detanta, Vučić je radio upravo ono što i gore opisani nemogući gost. NJegov put, najpre, predstavljan je ovde kao spuštanje na Mesec, a ne kao odlazak u četiristo kilometara udaljeni grad. NJegovo izvoljevanje sa ličnim arapskim autom – koji bi ga, prebačen iz Beograda, vozio po Hrvatskoj kao što su njihove limuzine vozile tamo recimo Buša i Putina – nije moglo biti drugačije protumačeno od domaćina nego kao nepoverenje. I ne samo u logistici, hirovi su se očitovali i u politici: govorio je najglasnije, najduže, najnametljivije, i najotrovnije.

Ne mislim ja da je hrvatska predsednica cvećka, ali mi se čini da i nije imala velikog izbora da se odupre ovoj navali. Gde god može, Vučić radi kao parni valjak, što će reći da tare sve pred sobom, a nisam baš siguran da su tu činjenicu u Zagrebu držali u vidu. Istovario je, recimo, gomilu neidentifikovanih fascikli u predsedničke odaje na Pantovčaku, i očas posla napravio od njih magacin. Rečeno je da je to povraćaj neke arhive, ali, svejedno, nisam mogao da se u čudu ne upitam: kako to da ta entropija nije ni pokušana da bude savladana? Poznajem donekle politički svet tamo, on je ljubazan ali samozatajan, i, naročito kad su Srbijanci u pitanju, zatvoren pomalo i sa podignutim gardom. U ovoj prilici taj je gard bio spušten. Sve, ipak, dok se tokom posete nije došlo do radnog ručka kod premijera Plenkovića! I tu je sad ispričana jedna druga, ali najvažnija, priča ovoga članka. Kako je to ispalo? Dosta jednostavno. Hrvatska predsednica i srpski predsednik, naime, najpopularnije su političke ličnosti u svojim zemljama. Postoji, s druge strane, potpuna asimetrija u njihovoj snazi: Vučić je bahat, autokratski vođa, Grabar Kitarović jeste „narodna predsednica“, ali u smislu vlasti prilično slaba. Ni hrvatski ustav ni njen politički talenat ne omogućavaju joj više. Ono što je nju u slučaju ove posete posebno učinilo slabom bila je činjenica da ju je vlada ostavila na cedilu, stavom da za Vučićevu posetu nije pravo vreme. Nisu joj pomogle pohvale koje su dolazile iz Vašingtona i Berlina – ima ih koji misle da je ona sa Vučićem bila na zadatku dobijenom upravo sa tih strana. Kako god, kad je Vučić stigao u Zagreb još se nije bila oporavila od nokauta. Delovala je doista ošamućeno, donekle i odsutno. Verovatno je i zato Vučić radio šta je hteo, pa je čak dobio i ono njeno izvinjenje zbog toga što „neke grupe marginalaca“ demonstriraju po ulicama protiv njega. Marginalci, bile su braniteljske udruge, a to su u Hrvatskoj svete krave i dirnuti u njih može biti fatalan politički korak. Tako i za nju: izvinjenje Vučiću može je stati karijere.

Karijere je može stati i spor sa Plenkovićem, koji evo ovde ulazi u priču kao njen glavni junak. Spor predsednice sa premijerom neka je vrsta male hrvatske Osme sednice: predsednica se rešila na jedan – hajdemo reći – idealistički poduhvat koji je Vučić na svoj patetični način prihvatio: ostavimo se bremenite prošlosti, razgovarajmo o budućnosti, bila je mantra koja im se oboma učinila dobitnom metodom za popravljanje s/h odnosa. Na ovome mestu neverovatno pasuje ona priprosta izreka – pustio bih ja nju, ali neće ona mene. Pustili bismo mi prošlost, ali neće ona nas, tako bi ta izreka glasila kad bismo je preveli na našu temu. Ne možeš joj okrenuti leđa iz čista mira kao što ne možeš preskočiti svoju senku: zato je ta strategija bila greška u startu. Jedini ispravan prilaz prošlosti jeste racionalan prilaz – ni robovanje njoj ni njeno ignorisanje. Plenković je to razumeo na svoj način, i predsednica Grabar Kitarović je u mom amblematičnom poređenju sa Osmom sednicom ispala dobrodušni i naivni Stambolić, a Plenković hladni, bezosećajni Milošević.

Susret sa Plenkovićem Vučić bi najradije da zaboravi – ne samo tamo nego ni post festum neće da ga uzme u usta. Zašto? Zato što sa Plenkovićem nije mogao da pravi predstavu. Sad je za najveći deo hrvatske javnosti njihov premijer onaj koji je spasao čast Domovine i to će, nema sumnje, i u javnosti i u stranci biti snažno honorisano. I kad je Plenković još izvukao iz naftalina temu ratne štete, bilo je odmah jasno da on posle Vučićeve posete postaje novi hrvatski vođa. Onaj koji se uistinu pita. Nekad su se u Hrvatskoj, naime, mogli dobiti izbori na srpskim temama, pa je to onda neko vreme bilo izašlo iz mode. Nisam verovao da bi se taj model ikada mogao obnoviti, a evo sad po reakcijama javnosti vidim da može: ono što predsednica nije želela (da pred Vučića na sto stavi temu ratne štete), Plenković je uradio bez imalo zaziranja. Mada se na procenama u Hrvatskoj službeno radilo pre kojih dvadesetinu godina, ratna šteta nikad – do sada, do Vučićeve posete – nije ušla u agende vlada dveju zemalja. Tu i tamo su je otvarali hrvatski jastrebovi, koji su držali da će se rat završiti tek kad Srbija i parama plati za njega; računice su se kretale između trideset i sto pedeset milijardi evra. Ova poslednja cifra je otprilike ona koju je dokon u Hagu izračunao nesrećni Slobodan Praljak i o tome objavio studiju.

Kao što je hrvatska predsednica pomalo bila nespremna za napadnu Vučićevu pojavu, čini se isto tako da je i Vučić bio nespreman za Plenkovićevu bezobzirnost. Ne malo – ne malo! – iznenađuje naime činjenica da je izgleda bez reči prihvatio Plenkovićev zahtev da se formira zajednička komisija koja bi radila na ovom problemu, u skladu sa Sporazumom o normalizaciji iz 1996, u kojem se na određeni način govori i o ratnoj šteti (ne, doduše, pod tim imenom). Vučićevo je izgleda ubeđenje da i Srbija konja za trku ima – u vidu nadoknade za imovinu prognanih hrvatskih Srba – te da bi se mogla nositi i pogađati. To je stara radikalska logika, i znamo kako smo s njome prolazili. Ali, ako ovde nije lako dokučiti pravni rasplet čitave stvari, politički je izvesniji: u naše odnose ušla je jedna krupna, nimalo naivna tema, jedan politički recite slon, koji će nam zagorčavati život narednih godina, možda i decenija. Da ne bude zabune: Plenkovićev potez sa ratnom štetom ne vidim kao doprinos boljim odnosima Zagreba i Beograda, ali to nije suština moga zaključka, suština je sledeće: pustite sva stara otvorena pitanja koja su otvorena već više od dve decenije, pustite novu sagu sa futurističkom prugom Zagreb – Beograd, pustite taj čitavi šou koji je u Zagrebu igran uz štrukle, crkvene kadionice, i svog operetskog junaka iz Beograda, glavni i jedini pravi učinak ovonedeljne Vučićeve posete Zagrebu je njegovo prihvatanje razgovora o ratnoj šteti koju bi Srbija imala da plati. To je novost – velika novost – za koju je bedno reći da je dramatična.
    https://www.danas.rs/nedelja/ratna-steta/

I Srbi se čude našem mazohizmu...

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovaj je cisto izanalizira prostu cinjenicu da je Plenkovic ispa kao pobjednik kod nekog povrsnog promatraca sa strane Hrvata.

Ta empatija koja izvire iz njegove analize, to je donekle shvatljivo, jer ona je ta koja je izvan Vucicevih gluparija otvorila vrata za Pupovceve i druge srpske zahtjeve.

Nije ona nikakva zrtva ni Plenkovica ni Vucica, vec zrtva svoje pohlepe na funkcije zbog kojih triba podrsku Berlina i DCa.

Ne zasluzuje ni trunku empatije.

Imajte na umu da je ovaj članak napisao Radivoj Cvetičanin, bivši jugoslavensko/srpsko-crnogorski/srpski ambasador kod nas. Preporučam toplo svakome da pročita njegov pozamašni "Zagreb Indoors", dnevnik njegovih zagrebačkih dana. Ekstrovertiran i prijateljski, kao što samo Srbin ume da bude, kulturan i načitan, a lukav. Da imamo 10 ljudi njegova kalibra u diplomaciji, hrvatska pozicija bi bila kudikamo bolja.

Inače, Cvetičanin odavno ne cijeni KGK, od svojih zagrebačkih dana, smatrao je običnim Sanaderovim potrčkom. Začudo, puno je cijenio Stiera, iako je znao da ima ustaške argentinske korijene.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Sabac je inace pored Cajetine i Paracina jedan od retkih gradova gde SNS nije na vlasti...(veoma tesko su to podneli prosle godine kada su i fizicki nasrtali na politicke protivnike)...Otuda i ovako malo slobodnije emisije na TV Sabac.Ne sumnjam da ce ih ugasiti cim se docepaju vlasti i u tom gradu.
    Radivoj Cveticanin-veoma dobre analize na pomenutom sajtu.

Puno njih za ovo krivi matišu granića.

Stvarno gdje se on odjednom pojavio iz totlane anonimnosti. Od kad je dijelo cjelinu na tri polovine"..pola meni, pola tebi, pola Bagi"..i bio sprdnja tih tjedana pa je i uhićen ali i promptno pušten, nakon debakla sa onom uspijušom Vesnom Šakre Ožbolt i demokratskim centrom što je živi dokaz da kod nas nema nikakvog centra..ili su Hrvat ili si jugodesničar ili si nezainteresiran..to su oni što ne izlaze na izbore..

i di je ona njega izvukla, onako smotanog..možda je nekad i bio nešto..dok ga je Tuđman imao pod kontrolom ali dati njemu da vodi politiku..to ej katastrofa..

izvukli ga iz potpune anonimnsoti..pa ga sad moramo gledat kako se muči minutama da sklopi neku suvislu misao..

Puno njih za ovo krivi matišu granića.

Stvarno gdje se on odjednom pojavio iz totlane anonimnosti. Od kad je dijelo cjelinu na tri polovine"..pola meni, pola tebi, pola Bagi"..i bio sprdnja tih tjedana pa je i uhićen ali i promptno pušten, nakon debakla sa onom uspijušom Vesnom Šakre Ožbolt i demokratskim centrom što je živi dokaz da kod nas nema nikakvog centra..ili su Hrvat ili si jugodesničar ili si nezainteresiran..to su oni što ne izlaze na izbore..

i di je ona njega izvukla, onako smotanog..možda je nekad i bio nešto..dok ga je Tuđman imao pod kontrolom ali dati njemu da vodi politiku..to ej katastrofa..

izvukli ga iz potpune anonimnsoti..pa ga sad moramo gledat kako se muči minutama da sklopi neku suvislu misao..
    Tuđman je njemu dal odličnu ulogu. Slal ga je po svijetu da drži blagi izraz lica i da smirujuće priča satima o ničemu, da kapitulira u razgovoru, a onda je Tuđman lijepo povukao najbolji potez za Hrvatsku. Ovo da nam Granić i njegovi učenici vode vanjsku politiku je smiješno, ne samo vanjsku politiku nego cijelu politiku. Zato kapituliramo pred svima.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove