+ Odgovori na temu
Stranica 49 od 50 PrviPrvi ... 39 47 48 49 50 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 961/983

Tema: USoA

Vrhovni sud poništio newjorški zakon po kojem za kupnju oružja moraš imati utemeljeni zahtjev. Prvi u nizu udaraca komunjarama. Slijedeći je poništavanje Roe vs. Wadea i zadnje nešto u vezi ukidanja zelenih ludosti oko CO2.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Vrhovni sud poništio newjorški zakon po kojem za kupnju oružja moraš imati utemeljeni zahtjev. Prvi u nizu udaraca komunjarama. Slijedeći je poništavanje Roe vs. Wadea i zadnje nešto u vezi ukidanja zelenih ludosti oko CO2.
    Poništavanje Roe vs. Wadea bi bila ogromna stvar.
    No, pro-choice (čitaj pro-death) ekipa neće samo tako lako odustati.
    Već sada prijete sucima Suda, a šta će biti ako dođe do poništenja bojim se i pomisliti.
    Najvjerojatnije mini građanski rat u SAD-u.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 24-06-2022 at 09:58
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Vjerujem da mnogi ne prate, ali prije 2 tjedna je uhićen muškarac koji je imao namjeru upasti u kuću Bretta Kavanugha, suca vrhovnog suda. Došao je do njegove kuće, vidio 2 policajca, ustrtario se i nazvao 911, hitnu službu, i priznao da imao pištolj i da je htio upasti u kuću suca. Očito je netko imao u planu da ubije suca vrhovnog suda prije odluke o newjorškom zakonu o oružju.

Aleluja, pao Roe vs. Wade. Bog je velik.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Aleluja, pao Roe vs. Wade. Bog je velik.

Napokon!
    Borba za život se nastavlja jer zlo neće mirovati.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Golemo...
    Kao što sam i mislio,bolje je bit 51 zvjezdica..., ostalo sve otkantati...

Treba imati ipak na umu da su SAD znatno liberalnije od većine europskih zemalja po pitanju pobačaja.

Da je npr. Njemačka američka savezna država, bila bi među najkonzervativnijima po tom pitanju.

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Treba imati ipak na umu da su SAD znatno liberalnije od većine europskih zemalja po pitanju pobačaja.

Da je npr. Njemačka američka savezna država, bila bi među najkonzervativnijima po tom pitanju.
    To je istina. SAD ima liberalnije zakone o pobačaju.
    No istodobno pitanje pobačaja u Americi stvara puno veće podjele i polarizacije nego u Europi.
    Isto tako ovisi o kojem se dijelu SAD-a radi; u Kaliforniji, New Yorku, ostatku istočne i zapadne obale vladaju demokrati i tamo je stanovništvo pro-choice, države na jugu su puno konzervativnije, tzv.bible belt i većina ljudi tamo je sasvim sigurno pro life.

Ja bi rekla da su dosad imali jako liberalni zakon o pobačaju koji će nakon poništenja Roe vs. Wade u državama koje tradicionalno drže demokrati još više postati liberalan i najvjerojatnije će dozvoliti pobačaj do kraj trudnoće, točnije ozakonit će feticid, dok će u tzv. crvenim državama koje drže republikanci i koje su tradicionalnije, pobačaj u potpunosti zabraniti.

Uglavnom, Amerika je duboko podijeljena zemlja koja će se ovom odlukom Vrhovnog Suda još više podijeliti.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 26-06-2022 at 18:14

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    To je istina. SAD ima liberalnije zakone o pobačaju.
    No istodobno pitanje pobačaja u Americi stvara puno veće podjele i polarizacije nego u Europi.
    Isto tako ovisi o kojem se dijelu SAD-a radi; u Kaliforniji, New Yorku, ostatku istočne i zapadne obale vladaju demokrati i tamo je stanovništvo pro-choice, države na jugu su puno konzervativnije, tzv.bible belt i većina ljudi tamo je sasvim sigurno pro life.

Ja bi rekla da su dosad imali jako liberalni zakon o pobačaju koji će nakon poništenja Roe vs. Wade u državama koje tradicionalno drže demokrati još više postati liberalan i najvjerojatnije će dozvoliti pobačaj do kraj trudnoće, točnije ozakonit će feticid, dok će u tzv. crvenim državama koje drže republikanci i koje su tradicionalnije, pobačaj u potpunosti zabraniti.

Uglavnom, Amerika je duboko podijeljena zemlja koja će se ovom odlukom Vrhovnog Suda još više podijeliti.

Ta podjela na "crvene" i "plave" države baš i nije toliko fiksna, ali nakaradni "first-past-the-post" izborni sustav samo pridonosi polarizaciji, niti je prikladan za tako veliku i heterogenu zemlju kao što su SAD. A glasači ili apstiniraju ili se svrstavaju uz "manje zlo"

Da imaju 4-5 stranaka na političkoj sceni, tenzije bi bile manje, i sklonost kompromisma bi prevladala.

Što se tiče "konzervativnih" i "liberalnih" sudaca u SCOTUS, ne radi se toliko o svjetonazorskoj podjeli koliko o načinima interpretacije zakona, jedni su skloniji doslovnijem tumačenju, a drugi fleksibilnijem.
    Posljednje uređivanje od Epetium : 26-06-2022 at 19:45

Digli se na noge svi, od Hollywooda do Johnsona i Macrona u Europi.
    Kažu treba zaštiti pobačaj (!!!) i žene.
    Nitko ne spominje nerođenu djecu, male bebe koje zaslužuju da ugledaju svijetlo dana.
    Oni još nisu na toj razini svijesti da shvate da pobačaj ubija, tijelo bebe se usisava, komada.
    Žene imaju mnoštvo izbora, fetusi i bebe nemaju ni jedan. Ne mogu se čak ni boriti za svoj život.

Digli se na noge svi, od Hollywooda do Johnsona i Macrona u Europi.
    Kažu treba zaštiti pobačaj (!!!) i žene.
    Nitko ne spominje nerođenu djecu, male bebe koje zaslužuju da ugledaju svijetlo dana.
    Oni još nisu na toj razini svijesti da shvate da pobačaj ubija, tijelo bebe se usisava, komada.
    Žene imaju mnoštvo izbora, fetusi i bebe nemaju ni jedan. Ne mogu se čak ni boriti za svoj život.
    Demoni luduju, ništa čudnoga. Ovo je predivna pobjeda na blagdan Presvetog srca Isusovog što pokazuje da dragi Bog ne zaboravlja svoju djecu i ne žmiri na zlo u svijetu. Hvala Mu i slava od vijeka do vijeka. Amen.

Super ugledni član LB86 avatar
    Datum registracije
    Jan 2021
    plenki je reko da se odluke vrhovnog suda SAD ne tiču Hrvatske, bitno da se sve moguće idiotarije koje postoje na zapadu nas tiču, ali ovo se nas ne tiče.

dakle sve idiotarije će majmuni s grane kopirat i brže bolje ovdje asimilirat, a ono što valja će ignorirat i pravit se kao da se nije dogodilo.

globalistička mreža hoštaplera, je jedina veća opasnost od ruskog i srpskog "svijeta".

internacionala i držimo se za ručicu, pustimo migrante uljeze iz trećeg svijeta, viruse sve preko naše granice, uvedimo euro da nam standard bude još gori, i naravno obavezno zbog njonje i plenkija skinimo gaće svima, jer oni znaju najbolje.

da je bilo po takvima koji zazivaju abortuse, njih ne bi bilo, ali u njihovom slučaju definitivno bi bilo dobro da su ih majke abortirale. eto, je malo brutalno i nepristojno, ali samo s direktnim udarcima ova bagra može znat di joj je mjesto s tim lažnim moralnim preseravanjem.

puna su im usta morala i prava, a zapravo pod krinkom istog gaze isto. manipulacijom i indoktrinacijom, nameću vrijednosti društvu koje nikad nisu bili naše vrijednosti, i subverzivno gaze povijesne vrijednosti ovog i ostalih naroda, s tendecijom da u budućnosti budemo što veći idioti. pa sory, ali takvima samo mogu reći da je šteta što ih majke nisu pobacile, jer bi definitivno ovaj svijet bio puno ljepše mjesto bez njih, i njihovog lažnog morala.

ja prvi sam da se omogući iznimka, ali iznimka ne može biti pravilo, dakle ako je neka žena silovana ili na neki neprirodan način začela ok, to je izuzetak, ili ako dokazano ima djete se velikim oštećenjima di se unaprijed zna da djete neće biti zdravo već bolesno ili ajmo reć retardirano, i tu bih pustio izbor na abortus, u svim ostalim slučajevima di nema valjanog razloga za takvo nešto, a po meni je valjani razlog ako je djete začeto nasilno ili neće imati normalan život i to se već zna u utrobi majke, onda da, tu može postojat mogućnost abortiranja, ali takvih je majki jako mali postotak, ono što oni rade oni svijesno žele legalizirat abortus zdrave djece, i tu se vide prsti tih masončića pederčića i naprednih zapadni neoliberalnih šovinista koji su sto puta gori od nacista koje proklinju evo već 100 godina nakon njih.

samo mogu trakvima reći, zbog vas i vaših majki žao mi je što niste doživjeli to za što se danas zalažete pod krinkom morala. sve bih ja to po kratkom postupku eliminisao urinisao što bi rekli srbi za naše košarkaše, bez milosti i grižnje savijesti očistio bi društvo od korova iscijeljiteljskim moćima, a mogu reći da bi i egzorcizacija društva u mom slučaju bila temeljita i bolna do kraja za sve one koji su očigledno svoju dušu dali onom rogatom gadu, i to nazivaju borbom za pravo pravdu i moral. tu diverziju, nalik onoj da su nas partizani oslobodili, to je moguće prodavat samo kretenima i ljudima kojima ni crkva ni Bog ni pamet nisu na pomoći, jer oni vjeruju u djelo rogonje i vjeruju da će ih rogonja navesti na pravi put. nečista srca, ne može se na pravi, već samo krivi put, s time da onaj iz krivog puta nije bio na krivom putu, usprkos simboličnoj tezi, i usprkos mladim i starim antifama koje su se i izborile da živimo u društvu abortusa imigranata korona virusa i svih tih idiotarija pizdarija, recesija inflacija, say no to racism sranja od Uefe, rat protiv Putina koji mi sada plaćamo skupljom hranom energentima, sve će to platit ovi tumpleci koji misle da će ih rogati obogatit, i da će zbog abortusa djece živjeti bolje i pravednije.

ševerinu boli pička, ona je po svojoj pički dobila, i nije abortirala jer ju je srbin opalio, da je kojim slučajem neki hrvat mislim da bi nosila broš u kojem bi se stidjela tog kurca kao onomad nezaposlenih u vrijeme HDZ-a.

država je naša šizforena, uz malo normalnih ljudi i svi se za svaki kurac ljute i drkaju, umjesto da shvate da živimo u vremenima u kojima se rogati spustio na zemlju, a preživjet će samo oni jaki vjerom i oni koji ne klone duhom ovom mainstream ludilu koje čitamo gledamo slušamo iz dana u dan s svih tih javnig glasila koji se igraju Boga, a koliko ja znam još nijedan Šprajc nije postao Bog, pa tako ni naš Šprajc neće pomirit region i rođene i abortirane bebe, jer one abortirane imale su pravo na život kao i taj i takav šprajc i svi oni komunistički sotonisti antifašisti, koji bi ga primali u guzu ali ne bi da se rodi djete na sliku i priliku čovjeka.

po djelima ćete ih poznati.... a njihova djela su sotonska!
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

Naslovi vrište "kako je abortus zabranjen u Americi".
    Nije. Samo je odluka o abortusu spuštena na razinu saveznih država.

Clarence Thomas sad želi ispitati ustavnost gej brakova.
    Nadam se da će mu uspjeti!!!

Ameri navodno smaknuli vođu Al-Kaide, Aymana al-Zawahirija...https://narod.hr/svijet/sad-u-napadu...celu-al-quaede

U međuvremenu, Pelosi sletjela na Tajvan. "Posjet našeg izaslanstva odaje počast američkoj nepokolebljivoj podršci tajvanskoj demokraciji".; kazaše Pelosi.

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Ameri navodno smaknuli vođu Al-Kaide, Aymana al-Zawahirija...https://narod.hr/svijet/sad-u-napadu...celu-al-quaede

U međuvremenu, Pelosi sletjela na Tajvan. "Posjet našeg izaslanstva odaje počast američkoj nepokolebljivoj podršci tajvanskoj demokraciji".; kazaše Pelosi.
    Ja ne virujem ništa još otkad je navodno ubijen Bin Laden, pa da su ga stvarno ubili pokazali bi mu tijelo , kao što su javno pred kamerama mučili i ubili Gadafija ili kao što su pokazali mrtve Sadamove sinove, i onda ko fol bacili Bin Ladena u more, baš lipo, on završio na dnu oceana a nikakvog dokaza nisu pokazali da je ubijen, ta predstava je napravljena samo da bi diglo Obami popularnost, svi ozbiljniji istraživači kažu da je Osama umro još 2001 od bolesti bubrega, tako da ni ovome ne virujem ovo je igrokaz da digne Bidenu rejting i da pokažu kako su i dalje najmoćnija svjetska sila.

Citiraj Prvotno napisano od Burzum Vidi poruku
    Ja ne virujem ništa još otkad je navodno ubijen Bin Laden, pa da su ga stvarno ubili pokazali bi mu tijelo , kao što su javno pred kamerama mučili i ubili Gadafija ili kao što su pokazali mrtve Sadamove sinove, i onda ko fol bacili Bin Ladena u more, baš lipo, on završio na dnu oceana a nikakvog dokaza nisu pokazali da je ubijen, ta predstava je napravljena samo da bi diglo Obami popularnost, svi ozbiljniji istraživači kažu da je Osama umro još 2001 od bolesti bubrega, tako da ni ovome ne virujem ovo je igrokaz da digne Bidenu rejting i da pokažu kako su i dalje najmoćnija svjetska sila.
    Mislim da su koknuli Bin Ladena 2011., iako mi nije jasno zašto nisu pokazali njegovo tijelo.
    No, za ovog lika ne vjerujem da su ga ubili.
    Najvjerojatnije ovim tzv. ubojstvom lidera Al-Kaide žele nabildati kredibilitet Bidena uoči izbora za kongres i senat u studenome.
    Uostalom, Al-Kaida je svoj zadatak izvršila 11.09... i Ameri više nemaju velike koristi od njih.

Sad im je igračka Ukrajina... i Tajvan (Azija-Pacifik uopće) u skoroj budućnosti.

Datum registracije
    Jan 2021
    amerikanci će bit globalni patuljak, u 20 i 21 stoljeću naglo su poletjeli, ali tko naglo poleti naglo i sleti, rimsko carstvo je svoj imidž gradilo stoljećima, i puno kvalitetnije širilo svoj utjecaj od SAD.

da ne govorim Kine Rusije i ostalih istočno komunističkih vukojebina, koje su danas sile.

no na koncu, najbolje vidiš o kakvim je silama riječ po standardu običnih ljudi. i prosječni amer loše bi živio, da im država ne funkcionira ko teroristička organizacija koja pljačka pol svijeta da bi prosječni amer bio sit i debel.

prvi nisam fan istočnih tekovina, ali i ove zapadne mi se gade, a ameri tu prednjače u nazadnostima.

poštujem da su sila, i poštujem da im se trenutno ne treba direktno konfrontirat, ali u budućnosti prvim vlakom treba iskočit s tračnica, i distancirat se od njih i njihove nakaradne politike.

europa s svojom ovisnošću o SAD, jebe samu sebe. EU je trenutno oruđe SAD, i služi ko čekić i nakovanja istih, mi plaćamo američke ratove, i sva američka sranja, mi europljani najviše, i tim više mi nije jasna ta silna podrška američkim interesima.

kakve veze imaju njihovi interesi i politika, s nama i našom ? općenito mi se gadi činjenica, da netko s druge strane planete i oceana odlučuje o tome što je u najboljem interesu nas ovdje, jer me globalizacija ne zanima, kao ni internacionalizacija, taj forte svih tih globalističikih gnjida ide direktno protiv nacionalnih interesa, ne samo hrvata već velike većine naroda da mi nije jasno zbog čega svi tako srčano podržavaju tu i takvu politiku koja i njih obespravljuje i daje primat nekom brad pittu ili angelini jolie da ih zastupa umjesto njih samih.

američke sapunice i istok trebaju ostat što dalje od nas, europske zemlje i narodi trebaju više gledat svoje vlastito dvorište i to na način da nam se ovi izvana što manje petljaju u unutarnja pitanja, posebice ako to njihovo mješanje u pravilu ne donosi ništa dobrog za nas.

zašto se amerika jednom ne umješa, i ne kaže da su hrvati konstitutivni narod u BiH, i prestanu podržavat ove muslimančine i ostalu sarajevsku bagru, zašto se tu ne mješaju, ali se zato mješaju uz granicu Rusije i Kine, budimo realni ameri su u toj priči nimalo čisti, bez obzira što su Rusi i Kinezi politički gledano kreteni. i nitko normalan ni s njima ne želi imat posla, ali ameri su perfidna bagra, koja sustavno radi kaos po svijetu i nas uvlači u isti, po istom obrascu kako su Ukrajinu uvukli u rat s Rusijom i Tajvan pokušavaju s Kinom.

takva kurvinjska politika neće imati moju potporu, kao što ni papa nema, koji zaziva prava pedera. jebe mi se za sve takve, koga god predstavljali i u čije god se ime kitili. ne vidim što bih takvima dao suport, za ono što osjećam da je duboko nemoralno i neispravno, i to samo zato jer većina u tome ne vidi nikakav problem, e pa ja nisam većina, ja sam manjina i baš me boli tuki što tzv većina o tome misli, jer očigledno ne misli ispravno.

Datum registracije
    Jan 2021
    Citiraj Prvotno napisano od Burzum Vidi poruku
    ma koji bin laden, al quiada je stvorena od strane amerike i njenih tajnih službi, za "Rat protiv terorizma" against teror fight with teror, tipični američki bullshit propagandni trik, koji mnogi do danas nisu skužili.

ništa što danas ima svoje korijene, nije bez njih u funkciji. sve ove krize, produkt su najvećim djelom amerike i onih koji iza sjene vladaju istom. a to sigurno nije ovaj senilni idiot Biden. a boga mi ni Trump, s svojim "jastrebovima".

zato mi se i sere od amerike, jer je to sve jedna lažna farsa od države i državne politike, umjetno pokvareno lažno, a to ne podnosim. da imaju vjerodostojnost, i da znaš da guraju interes bijelog čovjeka, rasnog čistog i plemenitog arijevca kakav sam i sam, ne bih imao ništa protiv da guraju globalne krakove po ostatku svijeta, ovako kada znaš da to nije cilj američke politike niti unutar amerike, kamoli van iste, boli me kurac za njih i njihovu politiku, jer nama konkretno više šteti nego što koristi.

kao što nam ni ruska kineska europska nije ništa bolja od njihove, niti igdje možemo naći spas, jedini spas je da se počnemo množit i da krenemo povećavat populaciju i kada budemo imali jedno 30-40 milinoa kao Poljaci, tad ćemo imat adute da postanemo bitan globalni i politički fator, ovako malobrojni i razjedinjeni, i s najboljom genetikom koju imamo ne možemo biti bitan faktor nigdje, čak ni na našim prostorima jer smo previše u sinekurama interesa turske rusije europe amerike itd, naše pičkice i marionete nemau muda konfrontirat se politici većih i jačih, i tu je zato sudbina hrvata u BiH takva kakva je, i općenito prosječnog izdebiliziranog hrvata nije briga kako hrvati žive u hr, kamoli u BiH.

hrvati jednostavno ne drže do sebe, kao ostali narodi u okruženju, i tu je naš problem uz sve te ideološke i ostale prijepore ništa čudno da smo nebitni. u ovakvom stanju, ne možemo se nikome kurčit osim srbiji i bosni, a kako stvari stoje i iza njih stoje ozbiljni igrači, i koliko god se mi ljepili na amere u suštini njih boli kurac za nas, da ih ne boli odavno bi se riješio treći entitet u bosni, a što kada američkog predsjednika skoro svakog više brine srebrenice i muslimani u BiH nego bilo što drugo. tu i vidim koliko je strateško partnerstvo s SAD, s naše strane čisti promašaj. kada im jedne poturice, više znače od nas. pametnom dosta.

Mislim da je samo pitanje vremena kad će Trump objaviti da ponovno kreće u utrku za Bijelu Kuću; https://www.youtube.com/watch?v=TztxwKfud-k

Datum registracije
    Jan 2021
    to dragi Bog ne može oporavit tu septičku jamu od države, a ne on, a mi smo tu negdje, ali nas spašava ipak kakava takva etnička i rasna jasnoća. bez obzira na hordu izroda, ipak smo čisti po tom pitanju i nemamo multirasna i multietnička pitanja ko oni. uz državni sistem, koji radi kontra države i naroda. mi imamo vlast koja radi kontra države i naroda, ali vlast je promjenjiva, da narod malo upali mozak lako se to promjeni kod nas, kod njih nije samo stvar paljenja mozga već i dubokih razroda u društvu koji se ne mogu i neće riješit izborom predsjednika.

veći dio zapadne europe, ima isti problem, jer su oni i najveći zagovornici globalizma internacionalizma koji uništava moderne države i narode. briše njihov identitet, i na silu ga mjenja po potrebama društveno ekonomskih eksperimenata za punjenje privatnih džepova kojekakvih soroša rotchilda gatesova musk i njima sličnih.

oni s lovom, koja velikim djelom i nije njihova financiraju sav taj kraval, a vode se kao najbogatiji ljudi svijeta baš zato da bi bili utočište za takvu vrstu eksperimenata kojima i služi njihova lova. sve je podređeno interesu zarade, nije bitno koje si rase vjere etničke grupe, bitno je da si mrav i da radiš, i da mi punimo džepove.

odatle otvorene granice, pederi, multi kulti, antifašizam i slične idiotarije. ne kažem da je fašizam neka bolja alternativa nije, ali fašisti barem u tom pogledu nisu bili idioti. nitko od njih nije zagovarao ove idiotarije, koje su danas pod "normalno".

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove