Vidi rezultate ankete: Treba li ukinuti emisiju NU2?

Glasači
14. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

12 85.71%
  • Ne

2 14.29%
+ Odgovori na temu
Stranica 80 od 91 PrviPrvi ... 30 70 78 79 80 81 82 90 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,581/1804

Tema: HRT - sve, samo ne hrvatska

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Može li mi neko odgovorit na pitanje.Nisan nigdi pročita a i neznan di bi gugla.Zašto se u Hrvatskoj,BiH i Crnoj gori a dobrin dijelon se i u Vojvodini govorilo ikavicon ili ijekavicon a jedino u Srbiji ekavicon??????
    Pa to ti je prosto. Broz je raseljavao dalmaciju (ikavce) i neke dijelove Hrvatske po Vojvodini, a srbe dovodio u Dalmaciju, Liku i Hrvatsku, ona 8.ofanziva tzv, a u Bosni su ti dalmatinci dolazili prija stotina godina kao trgovci i mnogi su se tu oženili i smirili, ali i donijeli ikavicu, koja i danas istrajava pod Vlašićem, u Jajcu, to što znam sigurno. Isto ti je i sa Crnom Gorom ono, i danas dole živi ikavaca koliko hoćeš, koji su podrijetlom u biti Hrvati.
    U Vojvodini s druge strane imaš tih raseljenih Hrvata, ali ne i u užoj Srbiji, koja je zadržala onaj praslavenski ekavski štih. Pa u biti i Slovenci su ti ekavci. To ti je burazeru demografski a ne lingvistički problem.

To ti nema veze s doseljavanjem nego je cili taj kraj od mora do do rijeke Bosne npr bio ikavski kraj, sve gore do karlovca i Bihaća. Kakvo doseljavanje Dalmatinaca. Bilo je migracija iz Bosne u Dalmaciju i obrnuto pogotovo nakon ratova, fluktuacija je bila stalna. ( dalmatinski otoci npr Brač, Hvar su npr mahom naseljeni iz BiH, cetinska krajina komplet) ali su to sve bili ikavci . Do sve nedavno i muslimanske nene su divanile ikavicom oko Bugojna, Travnika, a pogotovo gore u cazinskoj krajini.

Ikavica je svjesno i naravno potiskivana pa je sad govori samo Dalmacija , dio Hercegovine, Završja a u Bosni je skoro nestala.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-06-2018 at 17:29
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Banned
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Pa to ti je prosto. Broz je raseljavao dalmaciju (ikavce) i neke dijelove Hrvatske po Vojvodini, a srbe dovodio u Dalmaciju, Liku i Hrvatsku, ona 8.ofanziva tzv, a u Bosni su ti dalmatinci dolazili prija stotina godina kao trgovci i mnogi su se tu oženili i smirili, ali i donijeli ikavicu, koja i danas istrajava pod Vlašićem, u Jajcu, to što znam sigurno. Isto ti je i sa Crnom Gorom ono, i danas dole živi ikavaca koliko hoćeš, koji su podrijetlom u biti Hrvati.
    U Vojvodini s druge strane imaš tih raseljenih Hrvata, ali ne i u užoj Srbiji, koja je zadržala onaj praslavenski ekavski štih. Pa u biti i Slovenci su ti ekavci. To ti je burazeru demografski a ne lingvistički problem.
    Što si ti sve nadrobio. Ikavica je jedna od bitnijih biljega hrvatstva uopće i bila je nazočna u skoro svim hrvatskim zemljama, osobito u Bosni.

Većina Hrvata su izvorno ikavci (šifra: Ukrajina).

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Može li mi neko odgovorit na pitanje.Nisan nigdi pročita a i neznan di bi gugla.Zašto se u Hrvatskoj,BiH i Crnoj gori a dobrin dijelon se i u Vojvodini govorilo ikavicon ili ijekavicon a jedino u Srbiji ekavicon??????
    Moja baka je slavonka, iz osijeka tocnije, ona je govorila ekavski recimo.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To ti nema veze s doseljavanjem nego je cili taj kraj od mora do do rijeke Bosne npr bio ikavski kraj, sve gore do karlovca i Bihaća. Kakvo doseljavanje Dalmatinaca. Bilo je migracija iz Bosne u dalmaciju i obrnuto pogotovo nakon ratova, fluktuacija je bila stalna. ( dalmatinski otoci npr Brač, Hvar su npr mahom naseljeni iz BiH, cetinska krajina komplet9 ali su to sve bili ikavci . Do sve nedavno i muslimanske nene su divanile ikavicom oko Bugojna, Travnika, a pogotovo gore u cazinskoj krajini.

Ikavica je svjesno i naravno potiskivana pa je sad govori samo Dalmacija , dio Hercegovine, Završja a u Bosni je skoro nestala.
    Nene u cazinu i danas govore mliko ili lipo, ostalo je to.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Inače jeste primjetili da je Hrvatska na dresovima nopsila Argentina-Hrvatska na dresu uz argentinske i hrvatske zastave . Nisam to primjetio kod Argentinaca. Mislio sam da je to službeno, ali očito nije, naši se prave uvlakačke fair play tetkice. Nisam vidio da itko drugi nosi grb druge reprezentacije na svom dresu.

To s jedne strane a s druge idiotsko iživljavanje u studiju i po medijima nad Argentinom, kao da smo ih pobijedili u finalu., ili kao daje eliminacijska utakmica pa onda budalaštine tipa Messi se vraća kući, baš kao da je leliminacijska utakmica, a ne da još Argentina ima šansi za proć i to sad realnih ako dobiju Nigeriju a kasnije tko zna.

narodne izreke su zakon a jedna od najboljih je "u dobru se ne ponesi u zlu se ne ponizi".

preseravanja ne volem, tim više što je rezultat slijed okolnosti, glupa greška golmana, Modrićev potez i gol i onda treći gol kad se Argentina otvorila skroz. nije da smo ih razvalili od početka. Tko zna što bi bilo d asu oni uvalili onaj gol na prazna vrata.

Euforiju stišat na najslabije, da se ne bi ponavljale neke stvari i iz iz bliske prošlosti.

Inače jel se to meni čini da se na Yutelu prešlo na srpski jezik, stalno pričaju i voditelj i gosti..mnogo je dobro, mnogo smo dobri..i diskreciono pravo je suca..jel ja to griješim ili mislim da se hrvatski kaže, diskrecijsko je pravo suca..
    Ma kod nas je ekipa općenito zadojena srpštinom. Kmetovi se nisu u stanju izdići pa čak ni iznad iskompleksiranih bezveznjaka, a Srbovi su upravo to. Kronično iskompleksirani sa svime povezanos s Hrvatskom i Hrvatima. Da nemamo takve kmetove u vladi davno bi uspostavili suradnju s nekim jačim, npr. Rusima i dogovorili da otkvače od nas taj parazitni priljepak zvan Srbija.

Kad se riješe ta pitanja oslobodit ćemo se i cajki i jugogovora i svih ostalih kompleksa kojima smo zaraženi, putem dugotrajnog indoktrinacijskog pranja mozga.

Citiraj Prvotno napisano od Dobri Pastir Vidi poruku
    Što si ti sve nadrobio. Ikavica je jedna od bitnijih biljega hrvatstva uopće i bila je nazočna u skoro svim hrvatskim zemljama, osobito u Bosni.

Većina Hrvata su izvorno ikavci (šifra: Ukrajina).
    De ne seri matereti.
    Ikavica nije nastala sama od sebe u Bih... a po tebi u Zagorju govore ekavicom (šifra srbi). Provala ti je stoljeća to sa šifrom Ukraina. U Bosnu su se doseljavali stzotinama godina ljudi iz like i Dalmacije baveći se u u početku trgovinom, poslije raznim zanatima, a poslije se ženili ili dolazili sa cijelom svojom obitelji i naseljavali krajeve od Kreševa, Vareša, Dobrošina, Travnika, Jajca, Bugojna itd i sa sobom donijeli ikavicu u središnju Bosnu koja se zadržala u narodu i do danas, istina manje, ali još ih ima... pa onda što čovjek gore reće ikavicom progovorile i komšije i mještani, pa eto uz Hrvate u tim nekim krajevima i danas stare babe muslimanke govore ikavicom.

pa nije ikavica ekskluzivno dalmatinska

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Dobar si ćojek pa evo ovako:
    hr.wikipedia.org/wiki/Ikavski_govor

Usput ovaj gornji link važi i za sve ostale koji pričaju od čibuka.

Banned
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    De ne seri matereti.
    Ikavica nije nastala sama od sebe u Bih... a po tebi u Zagorju govore ekavicom (šifra srbi). Provala ti je stoljeća to sa šifrom Ukraina. U Bosnu su se doseljavali stzotinama godina ljudi iz like i Dalmacije baveći se u u početku trgovinom, poslije raznim zanatima, a poslije se ženili ili dolazili sa cijelom svojom obitelji i naseljavali krajeve od Kreševa, Vareša, Dobrošina, Travnika, Jajca, Bugojna itd i sa sobom donijeli ikavicu u središnju Bosnu koja se zadržala u narodu i do danas, istina manje, ali još ih ima... pa onda što čovjek gore reće ikavicom progovorile i komšije i mještani, pa eto uz Hrvate u tim nekim krajevima i danas stare babe muslimanke govore ikavicom.
    Ti se sam sa sobom svađaš. Ideš na ignore.

Banned
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Većina Hrvata su ikavci, bili izvorno štokavci bili čakavci. Ikavica je bila vrlo rasprostranjena. Njezino se područje, kao i sve ostalo, smanjuje od vremena turskih prodora i okupacije hrvatskih zemalja. Svaki, primjerice, važniji povijesni testament srednjovjekvne Bosne pisan je ikavicom.

Ovo su osnovne stvari.

https://hr.metapedia.org/wiki/Ikavski_Hrvati,_63%25
    Posljednje uređivanje od Dobri Pastir : 26-06-2018 at 05:07

Banned
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Ukrajina je pradomovina Hrvata, majmune jedan— di je ikavica i službena.

Xexexe, Aca iz Niš se neočekivano nasadio na baletana Šparembleka.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Danas u 20.05 Ivana Habazin.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Nasuprot recenici na kraju dokumentarca Ivana je ostala ipak u Hrvatskoj.

Ipak, govori nesto kad ona mora, morala je, spavati u trening hali a ljudski smrad poput Merzelice dobije sto tisuca cash na crno.

To se ne mora dodatno objasnjavati sto tu ne shtima...

Datum registracije
    Sep 2016
    Eura. Ne Kuna. Eura.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovaj Perushko kao skolarac, jedva ceka da emisija stane i da ga vise ne pitaju ista.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Danas u 20.05 Ivana Habazin.
    Gledal sam dokumentarac, baš je bil dobar.

Datum registracije
    Sep 2016
    Jeste gledali sada ''novi susjedi'' na HRT-u. Jeste vidili bingo bongu iz Afrike kako je ljubazan, i koliko postiva Hrvate.

Ova mala iz dokumentarca koja ide sa njime je slika i prilika idiotluka Hrvata.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove