Vidi rezultate ankete: Treba li ukinuti emisiju NU2?

Glasači
13. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

11 84.62%
  • Ne

2 15.38%
+ Odgovori na temu
Stranica 79 od 83 PrviPrvi ... 29 69 77 78 79 80 81 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,561/1660

Tema: HRT - sve, samo ne hrvatska

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Mene bi recimo bilo sramota reci da je Safet Susic nastupao za Hrvatsku, da je Primoz Ulaga osvajao medalje za Hrvatsku, Darko Pancev zabijao golove za Hrvatsku a Omerovic branio, ali treba imati obraza da bi te bilo sramota.
    Pa tvoji prisvajaju Teslu i Andrića, i čak im ne smeta da progutaju Teslin monarhizam, i činjenicu da Andrić nije napisao nijednu knjigu na hrvatskom. A inače ste na te stvari poslovično osetljivi.

Ovde se radi o nečemu sasvim drugom. Radi se o kontinuitetu državnosti, i Jugoslavija je u tom smislu samo jedan od izraza državnosti Srbije. To je najbitnije, a baštinjenje sportskih uspeha je sitnica i kolaterala.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Pa tvoji prisvajaju Teslu i Andrića, i čak im ne smeta da progutaju Teslin monarhizam, i činjenicu da Andrić nije napisao nijednu knjigu na hrvatskom. A inače ste na te stvari poslovično osetljivi.

Ovde se radi o nečemu sasvim drugom. Radi se o kontinuitetu državnosti, i Jugoslavija je u tom smislu samo jedan od izraza državnosti Srbije. To je najbitnije, a baštinjenje sportskih uspeha je sitnica i kolaterala.
    Tesla monarhist, Andrić nikad ništa nija objavio na hrvatskom..letaju li tebe svrake oko glave.

https://avaz.ba/lifestyle/kultura/36...jenca-ex-ponto

proglašen si za najbedastijeg trola ( ovo biram riječi na forumu). Doduše može te utješiti da nemaš neku veliku konkurenciju ali svejedno. Gdje hoćeš da ti pošaljemo nagradu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tesla monarhist, Andrić nikad ništa nija objavio na hrvatskom..letaju li tebe svrake oko glave.

https://avaz.ba/lifestyle/kultura/36...jenca-ex-ponto

proglašen si za najbedastijeg trola ( ovo biram riječi na forumu). Doduše može te utješiti da nemaš neku veliku konkurenciju ali svejedno. Gdje hoćeš da ti pošaljemo nagradu.
    A je li ti primećuješ da u poslednje vreme jedini komentar koji imaš na moje upise je "ovo je glupost - neću da komentarišem"!? Pa ako nećeš da komentarišeš, ne moraš ni da me citiraš; ima onih koji hoće da komentarišu.
    Ex Ponto sam čitao jako davno, ne sećam se jezika, pa bi bilo dobro da imamo neki odlomak ovde. Eto, neka postoji mogućnost da sam pogrešio u formulaciji.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    http://omiljenicitati.blogspot.com/2...lo-da-vam.html
    Evo jedan odlomak. Ne liči mi baš na hrvatski, nego na srpsku ijekavicu, na onaj jezik, za koji Inkvi kada se svađa sa muslimanima, kaže da je srpski sa više turcizama (muslimanima kaže da oni ustvari govore srpski ali ubacuju više turcizama nego Srbi).

Jedna rečenica:
    Nisam imao suhe kore hljeba ni suze da je pokvasim i, isplakavši je, da mi lakše bude. Gladnu mi je bilo zima, bolio me je sram moj i tuđi, i udarci i tragovi gvožđa na rukama.
    Gvožđe - ne govori se u hrvatskom.
    Hljeb - kad bi neko to tražio u nekoj hrvatskoj prodavnici, ne bi bio uslužen.
    Naravno, imaju izrazi "stoljeće", "val", "nekoć" u istom odomku, ali to su reči koje se koriste i u srpskom.

Naravno da koristite u srpskom kad ste jezik uzeli od nas. Pa uzeli turcizme da ne bi bilo da ste baš hrvatski uzeli.

Pa naravno da ću reć kad lupetaš gluposti da lupetaš.

Sto-ljeća. Sto ljeta. To su one kovanice kojima se kao rugate ali ne smeta da ih koristite popopt kišobran, suncobran, blatobran

sta reci ovoj pojavi

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku

Malo znanja ti ne bi škodilo-Andrić je pisao za Hrvatsku mladu liriku.

Neku večer u Otvorenom na temi problema u Bih neki kočoperni SDA-ovac Hrvatske, već drugi put koliko ja pratim vergla kako Hrvati u Bih nisu diskriminirani nego naprotiv prezastupljeni su u odnosu na njihov broj.

Onako ladno, nadmoćno ko da je na sećiji na Alipašinom.

Jel to ta integracija Muslimana u hrvatsko društvo o kojem verglaju hodže i političari. Doduše Šefko Omerbašić je imao hrabrosti reći koliko je Hrvatska uradila za bosanske Muslimane, pa i u onom dokumentarcu o Šušku. Pomislio sam da će ga izbaciti iz IZ.

Oni polako ali sigurno siju džamije po Hrvatskoj a broj rođenih im raste. Hrvata pada
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-06-2018 at 11:16

Rade kao i Srbi, vide da mogu jer bezmuda konjusarska nacija sve dopusta.

Uskoro ce i Romi traziti entitet u Medjimurju (sto bi osobno podrzao, neka malo i nasi liberalni tolerantni pravi Hrvati osjete kako je imati susjede koji bi te zubima kidali da mogu) a i Talijani bi mogli nesto smisliti.

Romi su nomadi, njih ne zanimaju države i granice, oni žive bez granica u svemu.

Neku večer u Otvorenom na temi problema u Bih neki kočoperni SDA-ovac Hrvatske, već drugi put koliko ja pratim vergla kako Hrvati u Bih nisu diskriminirani nego naprotiv prezastupljeni su u odnosu na njihov broj.

Jel to ta integracija Muslimana u hrvatsko društvo o kojem verglaju hodže i političari. Doduše Šefko Omerbašić je imao hrabrosti reći koliko je Hrvatska uradila za bosanske Muslimane, pa i u onom dokumentarcu o Šušku. Pomislio sam da će ga izbaciti iz IZ.

Oni polako ali sigurno siju džamije po Hrvatskoj a broj rođenih im raste. Hrvata pada
    Pa bil je i u Saboru lik koji je pričal o agresiji Hrvatske na BiH i takve nebuloze. Srbi takve kod sebe poklope pa se ne usude reći kaj misle. Kaj se tiče Bošnjaka, oni se brzo asimiliraju kod nas.

Misliš da se asimiliraju. odkud ti to. Oni nisu baš prijemčljivi asimilaciji. Osim ako ne ožene neku ljutu Hrvaticu. Znam jedna takav slučaj, djeca krštena , tipična hrvatska imena, ali lik nije vjernik iako je potomak stare sarajevske familije koja je davala hodže i hafise, to mi je on rekao, malo i sa sjetom i blagim osjećajem krivnje, moji bili hodže a ja djecu krstio.

Inače Romi u Međimurju su stacionarni..u stanovništvu jesu oko 10 plus % ali su bome među roćenim oko 25%.

Međimurje će postati romsko ako se tako nastavi i Romi će ubrzo tamo bit većina. I rade što hoće, kradu, otimaju, policija im ne može ništa.

ima i vrijednih ljudi , kod mene u firmi radila dva Roma iz Međimurja. vrijedni, rade sve ali akd dobiju plaću, klasika.

jedno jutro mi kaže jedan od njih, zeta me sjekirom po glavi udario u svađi drugi Rom. radi nekog psa.

Lik je imao 24 godine, umro je tjedan dana kasnije.

Policija tam uopće ne zalazi niti šta smije. Ljudim povade cijelu njivu krompira, nitko im ništa ne smije.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Gleda san i ja ovoga Hodzica na Pupi TVu, sve je to vec prije pocelo i onaj drugi SDAovac je intimus Pupovca.....to sto se Hrvati opcenito zavaravaju kako su Muslimani u Hrvatskoj valjda svi maltene kao Hasanbegovic to je vec hrvatski problem.

Fenomen je sljedece, masa tih hajmo ih nazvati jugoslavenskih Muslimana u RH su se valjda dvojbili izmedj' identiteta hrvatskog muslimana i Muslimana. Bosnjaka niti je bilo, niti je ko zna sto je to uopce.

Dok bi mi u 2018 bili svjedoci da se masa tih ljudi pobosnjakizirala, i to je hrvatska politika sutke dopustila, i dalje dopusta prije tiho sad vec otvoreno bosnjakiziranje hrvatskih muslimana, jos Hodzic drzi predike o tome kako je Hrvatima u BiH i suvise dobro.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa bil je i u Saboru lik koji je pričal o agresiji Hrvatske na BiH i takve nebuloze. Srbi takve kod sebe poklope pa se ne usude reći kaj misle. Kaj se tiče Bošnjaka, oni se brzo asimiliraju kod nas.
    Ja znan jednu Muslimanku koja se udala za domacega, a dica su Hrvati. Srpkinja znan par.

Datum registracije
    Sep 2016
    Da ne ispadnen sovinist jel', meni je bilo 1991 7 godina, pa oklen bi ja moga sada znati dal' se ko izjasnjava kao Bosnjak. Jako jednostavno, meni mater u zivotu nije koristila termin Bosnjak, to nije postojalo. Ne koristi ga ni danas, niti to iko koristi od starijih ljudi. To de facto nije bilo.

Koliko to god bilo nekome čudno a realno i nije asimilacija Srpkinja u Hrvatice je skoro pa gotova stvar udajom za Hrvata, opet naravno ne 100% jer ako ti Hrvati nisu politički Hrvati kako će ona i djeca. Ali onako u globalu, s aiznimkama.. Vjerojatno je i u Srbiji tako ako se Hrvatica uda za Srbina, isto gotova stvar, u Bih ista stvar.

Misliš da se asimiliraju. odkud ti to. Oni nisu baš prijemčljivi asimilaciji. Osim ako ne ožene neku ljutu Hrvaticu. Znam jedna takav slučaj, djeca krštena , tipična hrvatska imena, ali lik nije vjernik iako je potomak stare sarajevske familije koja je davala hodže i hafise, to mi je on rekao, malo i sa sjetom i blagim osjećajem krivnje, moji bili hodže a ja djecu krstio.

Inače Romi u Međimurju su stacionarni..u stanovništvu jesu oko 10 plus % ali su bome među roćenim oko 25%.

Međimurje će postati romsko ako se tako nastavi i Romi će ubrzo tamo bit većina. I rade što hoće, kradu, otimaju, policija im ne može ništa.

ima i vrijednih ljudi , kod mene u firmi radila dva Roma iz Međimurja. vrijedni, rade sve ali akd dobiju plaću, klasika.

jedno jutro mi kaže jedan od njih, zeta me sjekirom po glavi udario u svađi drugi Rom. radi nekog psa.

Lik je imao 24 godine, umro je tjedan dana kasnije.

Policija tam uopće ne zalazi niti šta smije. Ljudim povade cijelu njivu krompira, nitko im ništa ne smije.
    A koliko su među umrlima? To nitko ne gleda. Znaš i sami da oni žive kraće zbog uvjeta i načina života. Novijim generacijama država i EU intenzivno gradi kuće i tjera ih u škole tako da će se i oni polako uklopiti. Osnovni problem je kaj još uvijek imaju poglavice u selima koji tjeraju djecu van škole i u prošnju kako bi oni živjeli kao baje.

Te `91 se kao Bosnjak izjasnilo par tisuca ljudi, tada su sami govori da je bosnjak pas, tornjak, a da su oni Muslimani.
    Dvije godine kasnije Tunjavi Filipovic je Aliji objasnio da ne gubi muslimane Hrvatske, Srbije, Makedonije ako narod nazove Bosnjaci, jednostavno ce i njih preimenovati u Bosnjake pa je tako Muhamed iz Skopja Bosnjak. Prije toga je Alija mislio da imenokm naroda Muslimani poklapa sve muslimane Jugoslavije.
    A alija prihvatio samo zato sto mu se dopala ideja Bosna Bosnjacima jelte ime samo kaze.

Njima je do nacije stalo kao do lanjskog snijega, njih iskljucivo definira religija, islam. Oni to Bosnjaci koriste samo zbog aluzije da je Bosna jelte logicki Bosnjacka... to sto ta nacija nikada nije postojala, to cemo zanemariti. Kao sto se miks svakakvih poturica u Palestini, nazvao Palestincima, pa sad kao Palestina je njihova. Identicna prica.

Oni se intimno vise osjecaju kao Turci, nego kao Bosnjaci, ali nije zgodno reci mi smo Turci ali Bosnjaci, e to vec pogoduje politickim teznjama. Da ne duljim, uskoro ce oni i u Hrvatskoj traziti veca prava, samo polako. Gdje su manjina, sute i mute, kad postanu vecina ili dovoljno jaka manjina, onda pocnu zahtjevi.

Potzpuno si u pravu i samo da kažem ima kod njih jedno pravilo zakon izvod iz kurana koji kaže tamo gdje ste u manjini poštujte zakone te večine ma koliko ih mrzili u sebi, što vam je i obveza, a tamo gdje ste večina dužnost vam je napraviti šerijatsku državu. Prati ti samo šta rade po BiH. Usraše se da naprave lafo neku građansku BiH, a to čim su skontali da ih ima 50,1% (to možemo raspravljati koliko je točno) što je u biti samo istoznačnica sa muslimanskom državom, jer tu se onda štuje zakon večine i automatski smo svi donji u federalnoj džamahiriji.

Može li mi neko odgovorit na pitanje.Nisan nigdi pročita a i neznan di bi gugla.Zašto se u Hrvatskoj,BiH i Crnoj gori a dobrin dijelon se i u Vojvodini govorilo ikavicon ili ijekavicon a jedino u Srbiji ekavicon??????
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove