+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 137 1 2 3 11 51 101 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/2727

Tema: Oldschool-devedesete

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010

Exclamation Oldschool-devedesete

A evo dok se ne sjetim ostalog,nekaj malo:
    Citat: Uredi Izbriši

--------------------------------------------------------------------------------

Teško se ovak sjetit svakog gostovanja od a do ž,svakog za sebe,al neki zanimljivi trenuci ili dogadjaji su itekak u sječanju,pa neću ovak opisivat svako posebno,ko neki esej,već spomenut pikanterije kojih se sječam.
    Tak su neka sječanja vezana uz lika kojeg pamtimo kao B.Luku... mrak dečko,sve 5 a zahvaljujući njemu par gostovanja ispala su pravim spektaklom..Belišće,a tam negdje,95te cca..Išli smo vlakom iz Zg,i ništ posebno ni na tekmi ni prije,al zato posle u Valpovu,joooj.uđe nas 27 u birtiji i konobarica za šankom koja se zove Slavica.I proda joj ovaj priču kak mu je rodjendan i bez pardona daj 27 pivi,runda,zaka,zašprehavanje Slavice,pa daj još jednu,pa ajd Slavice nazdravi s nama,pa ovak,onak,ovo,ono i bome zapili se mi u pm,dobro zaglavili.E sad,već noć,treba i doma,a naravno,i ceh rješit.A ništ veli,ajte vi jedan po jedan lagano a ja ču rješit.I naravno,ekipa pomalo odlazi,a on sa Slavom na šanku,špreha i naravno nove runde,hi,hi.Bome,prođe i sat vrem,možda dva nema ga.Ajmo vidjet da nije gazda uletil pa da nije zaglavil,da ga čupamo...Kak došli blizu a BL proleti kraj nas u stilu Carl Lewisa a konobarica u borosanama stoji sred ceste i urla..teško je ovak opisat scenu,treba je doživjet..A ništ,posle natezanje sa plavcima,koji traže naplatu ceha(otkud ha,ha),i neznam kolko je trajalo znam da smo nekak pješke doteturali do Bizovca i uhvatili zadnji vlak za Zg
    Sa BL ista scena u Puli,94.Terasa puna istrana,na plaži pun k ljudi,kraj kolovoza...I mr.đemdo kak smo ga zvali sjedi sa istrijanima,cuga,naručuje,zove nas 10ak za stol,kao upoznaje na ssa "novim prijateljima",i stižu ture,pa galami na konobare da da jest,daj pizze,ovo,ono...priča ista,laganini..pitaju za ceh,a on.. nemam ja pojma,ha,ha.I bome izbila frka,došla i spec.murja i stjerali nas iza gola,na tenis teren i da će na nas...al tog dana imali smo anđele čuvare: nekoliko časnika 1 HGZdruga bilo je taman stiglo do nas,većinu sam ih znao,i ni a ni b,stali ispred nas prema murji i ajmo mup,palite...bome kak fin osječaj a ovi odoše ko zadnje pičke...posle tekme Demonima smo sa ograde pokupili sve,ama baš sve transpove,a nas 4 nastavili turneju po gradu...otišo zadnji bus,pa nas izbacili ujutro iz prvog u nekoj pustopolji...ko ga j,par pivi u dućanu i ajmo pehaka,pa malo u bus lokalac,pa ovak,i popodne oko 6 nekak prošli Pazin.Navečer nas pokuipil neki lik do rijeke,al zbriso vlak za Zg...Hvatamo neku vezu (ak me sječanje služi taj oko 9 navečer je bil zadnji za Zg) prema G.Kotaru,dal vlak il bus neznam al znam da su nas murja i kondori u Delnicama bacaju van pa do jutra brija po kolodvoru i okolici.Ubacimo se u vlak i opet nas roknu u Ogulinu,doslovno nas iznesu van..ništ stop i nekak došli do Zvečaja..utorak,dan i pol nakon tekme,a mi čekamo vlak za Zg,Nekak smo se dovukli lokalcem iz Ogulina do Karlovca i otamo do Zg...mrtvi umorni...
    Šibenik 93/94...već do Karlovca mrtav,u ŠI totalno razbijanje od alkohola cjeli dan,uz legendarnog Ivu šibenčana.Posle tekme express me okreče u mozgu i nas 3 izlazimo iz busa,P.mi u natezanju da me odgovori skinul jaknu i ja onak u dresu dinama van.Ivo,stvarno legendarni dinamovac iz Šibenika bio nam je anđeo čuvar doslovno,a u discoclubu Vesla totalno ubojstvo u alkoholu na očigled tovara kojima je pjena išla na usta radi dresa,ali jbg,njihov problem.
    Pa još završili ni sam neznam di u nakom selu u zaledju,prostor veličine 2 garaže,kao disco neki,ma totalni kaos..povratak do zg stara priča...
    Pa košarka recimo,Antibes(Francuska,azurna obala) vs KK Zagreb:prvo sam zajedno sa M iz Utrina kao vođa oputa skoro završil u Genovi u zatvoru jer je murja klepila bus na jednoj benzinskoj.Naravno,kaj se radilo na bengi znate,ali problem je bil kaj trgovac,(kojem su police doslovno opustošene)nakon pretresa i istovara busa murji veli,:ali nije to sve moje.Možete zamislit kaj su sve i koliko našli kad smo od ulaska u Italiju stali na skoro svakoj jebenoj bengi..Praznih litrenki od žestice bilo je,evo da nelažem smanjit ću,bar za 5 tački.da ne spominjem bušilice,vadičepove,motorna ulja,brisače ma sve kaj se iz objesti moglo uzet.Naravno,hrana se tamanila na licu mjesta,na bengi.Ajd,nekak došli u taj Antibes,i ja se zapijem sa Š.iz utrina,i da neduljim: tekmu nismo vidli jer zakasnili,al uspjeli smo je prekinut jer smo fulali ulaz na dvorani i ušli na neki ulaz koji nas je odvel na sami teren ispod koša,možda plo minute pred kraj tekme.Naravno,oooooduševljenje ostatka ekipe na tribini,odma nam bacili HR zastavu,na terenu šok i nevjerica,murja nevjeruje otkud sad ovi,prekid tekme od par minuta...jebena katastrofa,al smijeh i igrača Zagreba,jer bili smo tak evidentno "pod parom" i blago telećih pogleda da fakat ni nama nije bilo jasno di smo uopće i kak došli.Š je još u ruci držal mali paket od 6 pivi i pol flaše skivija koje smo uzeli kak nebi usput ožednili do dvorane...Povratak,isti k ko i dolazak,Italija majka,i zajebancija na temu prekida
    Isto tak,pamtim i Orijent,96te u Rijeci.Put noćnim vlakom,ujutro iskrcaj na Pećinama i ganjavka s murjom koja nas je htjela skupi.Uspješno eskiviranje i zajebancija po RI cijeli dan.Korzo prepun naših,pojedinci iz ZG80,kompletni ZG Mališani,Petrinja,Madnessi,sve udarne ekipe tog vremena u centru... Na Krimeji cuganje,zezancija,ja sa P.(isti onaj iz Šibenika,danas novinar,stariji će znat o kome je riječ) itzlazim sa stadiona i cugamo u nekoj birtiji,vremenom(več o hoho nakon tekme) tu je i par likova iz Armade,P ih zna iz akcija protiv cigana po Ljubljani,nikakvih trzavica..I onda iza ponoći P naravno mora izvest nekaj i nabije lika iz armade,dobi ogrebotinu na glavi,natezanje,međutim i ovi rječani smiruju( pojeli bi nas da su baš htjeli),i ajd drž nedaj,P i ja prema busnom na zadnji bus..I ide nekih 6,7 likova cestom kad P ni a ni b neg j.majke riječke itd,skače,grize,ovi zbunjeni,ukopali se...i tak par puta do kolodvora..a Bog te reko,kad sad nismo poginuli...međutim,eto Bog čuva budale...
    Kaj se Rijeke tiče pamtim 92 i noćni vlak sa legendarnom Rankom i rečanicom: pa dobro očete me tuć il jebat!!!!!!!!!!!!!!!!!Strava,i fora "renault 4" od Z iz sesveta,hi,hi.Da skratim,reno 4 su bila 4 prsta ostalo sami zaključite....
    Tad je bio i masovan bjeg sa stadiona na plažu jer su nas ujutro tzatočili na stadion,pa je taj isti Z. "poveo" bijeg u pobjedu kak smo ga nazvali.Tad se još cugalo u onoj birtiji na uglu na brdu,gdje se cesta spušta prema tribini za goste.Il godinu potom kad je tekma bila u tjednu,bilo nas je malo, a Petrinjci,K,ja i još 10ak nas bili smo najstariji na tribini(sa svojih 17 do 20 g).Uletila nam je tad tzv "stara Armada" na tribinu ( Ajkula,Pupe,Bimbo,Kocka,)njih 20ak,al bome grdo su prošli,osobito onaj lik koji je stajo na štangi na ulazu na tribinu....Čupavo na faktor iznenadjenja,al nije im prošlo.Ja sam posle sa Š iz Martićeve bil u gradu,bilo je sranja rječana sa murjom i traženja Purgera,mi sjedili u birtiji na žabici i čekali bus za Krk,di išli kod frenda spavat.
    Finale kupa94 isto,išo sam autom,opatijska plaža Slatina puna ekipe,Arnada je tam popila dobre mare,ostali i bez nekih zastava...Karusel autima posle tekme kroz rijeku i vožnja sa sjebanim kočnicama do ZG.
    96,97,isto ok,o 200 i 01 da ne govorim,masovni dernek u centru itd,il iskrcavanje 2006e,u 3 navrata:d42,pa mi pa agrameri,uf

Datum registracije
    Nov 2010
    28 » Citat: Uredi Izbriši

--------------------------------------------------------------------------------

Split,19.5.1993 Finale kupa,Hajduk - Dinamo 4:1

Rat,besparica,situacija u klubu,oko njega i samoj skupini ono,napeta...Hrvatski jug nakon akcije Maslenica napokon nije odvojen od ostatka HR,ali promet pontonskim mostom svakodnevno ugrožen četničkim granatiranjem.Kak god,finale je kupa,treba se ić...Nesjećam se više zašto i kako je propal pokušaj grupnog odlaska,međutim 15ak ljudi (nezaobilazni petrinjci,trio M.G.M sa savice,moja malenkost sa frendom iz kvarta,B.iz Gajnica/Lučkog,jedan dečko sa Jaruna,jedan Srednjaci...laganini noćni vlak za Rijeku,naravno švercanje pa put prolazi bez sna..U Rijeci trio savica ima spektakl u murji pri čemu M,uzvrača šamar panduru,navlačenje s murjom po peronu i ajd nekek se stišalo,krećemo ka "Žabici" uvalit se u kakav bus prema jugu.Nalećemo na Pupavca iz Armade,frajer bi kao s nama pa da mu damo koju paru za kartu,hi,hi,kako prozirno,a para ionak nemamo,uboli karte do Senja,paga kako tko pa dok ne izletimo van.Nekak smo se svi dočepali trajekta za Pag,E sad,neke su provalili da smo bez karte pa smo prisiljeni nać neko prjev.sredstvo,neki nastavili busom do Zadra pa dalje stop.
    Mene i još 2 frenda pokupil frajer sa furgonom u kojem je vozil milijun kokoši(da,živih kokoši,hi,hi),a motor urla da moramo galamit si na uho da se čujemo.No,Bogu fala idemo ka odredištu.Kak je frajer išo do Šibenika iskrcava nas kod TLM -a i opet stop.Prolazi nas auto u kojem snimamo 2 naša koji su ustopali auto.nakon pun k staje nam frajer sa kamionom,pa krečemo dalje.Bez lipe,gladni šutimo,a vrhunac je kad frajer staje i ukrcava 7,8 gardista iz 4 gbr koji s terena idu na tekmu.Sve ok,korektno i nekek eto na su Solinu gdje izlazimo i čekamo gradski bus linije 42 iz Trogira.Naravno,bus pun ko šipak,svi u bjelim majcama,zastave...jbg,kaj sad,ulazimo i kaj bude ak nas provale.ogromne količine alkohola valda su napravile svoje pa bez beda dolazimo na terminal odakle pehaka prema istoku.Utopljeni u masu ljudi koja ide na stadion,lagano se gegamo ka stadionu.E sad,treba još s platoa istoka prema jugu al prvo karte kupit.Kod kioska grupice tovara,žicaju da skupe za kartu i tak...Uzimam 3 karte,treba malo u šoku,al ovi nas ne provaljuju.lagano odvajanje prema jugu i izlazak na totalno pust plato iza semafora.E tad tek iza ledje psovke i sl,pokoja kamenica kad smo odmakli,nije baš ugodno al nema trčanja,sve pomalo i eto nas pred jugom.Tam naletili na Bosnu i još neke starije iz Torcide,nikakvih problema i koliko god danas to mnogima izgledalo čudno,ljudi nam dali pljuga,čevape i tak,pitali za starije BBB,ugodno popričali i svak na svoju stranu...Na tribini svi koji smo krenuli,plus Metkovčani,par čapljinaca i splićana,sve skupa 50ak ljudi.Tovari otvaraju tekmu dotad fakat rijetko viđenim dekorom sa bakljama,konfatama itd.Kaj je da je,jako lijepo je izgledalo uživo.Ha,tekma ko tekma,ubili nas 4:1,Novakovićeva bomba sa 40ak m i tak.Posle tekme zadržavanje pol h i lagano van.Nesjećam se više kak al znam da smo svi iz Zg završili na magistrali u Solinu i nijedan bus nas nije želio primit.Žderemo trešnje i tad T.iz petrinje veli ajmo pješke..ajmo,i krenemo oko 1 ujutro prema šibeniku,kakva scena,mrkla noć,policijski punktovi i kontejner a mi pehaka k Šibeniku.Nakon par km murja valda vidla da se ne šalimo pa poslali patrolu po nas,vratili nas i zaustavili bus iz Dubrovnika,zadnji koji je išao do slijedečeg dana za Rijeku i potrpali nas tranu.Ujutro dolazak u Rijeku,sitne nepodopštine po trgovinama,naponok neki komad hrane u usta i rasipanje,svak na svoj način ka Zg.Bez para,sa slabim vezama u prometu slijedeći dan,dan i pol nakon tekme dolazimo u Zg nakon silnih putešesvija,šveranja,jednog izbacivanja iz vlaka,pa višesatnog stopiranja sa malo uspjeha,pa opet šveranja po vlaku i tak...Lijepa uspomena danas,hi,hi,ponekad žalim za tim danima,kak je sve bilo jednostavno...odlučiš,kreneš i dodješ!

Datum registracije
    Nov 2010
    E sad,po pitanju gostovanja.... o Ex Yu neću pričat jer iako sam skupil nešto gostovanja,bil sam prebalav da bi bil u nekakvim zbivanjima,u većini slučajeva bil sam u skupini koju je murja skupljala na vlaku pa na stadion.
    HR prva plovica 90ih...hm,realno,Rijeka mi je ostala u sječanju kao najčupavija u to vrijeme.Nemojte sad krivo shvatit pa da ispadne da je Split bil k il tak.Naime,U Splitr sam išo par puta na način koji sam opisal,dakle neorganizirano,i svaki put prošlo bez problema.Napetost i neizvjesnost da, al nikakvih događaja.Opet kad se išlo organizirano murja je odradila svoje tak da su mogućnosti za kontakt bili minimum.U Rijeku si opet mogao uć na više načina,vlak,auto,bus,i izbječ murju,pa je samim time gostovanje nudilo i veću prigodu za avanturu.U to vrijeme Armada je redovito bila na "čeki" i takva šetanja gradom bila su rizik,tak da zato velim da je bilo čupavije.Osim spomenutog uleta Armade na tribinu,bilo je još bliskih kontakta u kojima smo ipak bolje prolazili.Iz tih razloga Rijeku do 95 držim čupavijim gostovanjem.U rijeci su znali kojim putem bi mogli doć,pa su tak i reagirali,dok su u Splitu bili nekak se uspavali,nebi očekivali baš da ćemo osvanut tak na divlje,pa je i to valjda razlog.Osijek sam vlakom redovito išo od prvog u HR ligi,studeni 1992 pa do 96,7 al ono...nula.Bilo je likova koji su čekali i tak,dosta im je ljudi bilo na liniji koja je bila blizu stadiona oa im nogomet i nije bil na jvažnija stvar.Ak se nevaram izmedju 98 il 2000 su osječani naletili na minu doma u izvedbi jednog zapadnozagrebačkog kvarta,i to na dobruuu minu,al inače ništ extra.Tam se nekaj ozbiljnije počelo događat od 2002 naovamo.Ostali....pa nisu ni postojali zapravo...neš sitno u VŽ,pojedinci il grupice od 20ak u Puli,i svakako Vinkovčani,oni su konstantno bili prisutni

Datum registracije
    Nov 2010
    Citat:

Iako nisu bili brojni ultrasi su bili konstantni.Sad istina je da im se protiv Dinama na stajanju pridruživalo i dosta tamošnjih tovara,to znam jer sam poznavao neke od njih iz Vinkovaca i okolice.Sad,tam sam išo 2 x vlakom sredinom 90ih,ništ extra,nesjećam se nekih pizdarija,a 93 na prvim Vinkovcima nisam bio jer sam bio van HR taj tjedan.Tad su išla 2 il 3 busa Fan Cluba ak se dobro sječam,bilo je prijetnji prije no kad su naši došli ništ extra.
    Još 3 x sam išo vlakom i par puta autom od 2000 naovamo,jednom je bila gužva kad su neki iz ZG zaradili kriviične prijave a domaći napadaći fino zalegli u parku,i ono kad su d42 bili napadnuti u birtiji.
    Kostrena,Pazin,Belišće,Pula,i sl bila su gostovanja pijanke,baš ono avanturice i zajebancija,Vinkovci,Zadar,Osijek shvaćani su ozbiljnije,dok su Split i Rijeka bili ono,ko i danas,vrh.
    Sa šibenčanima nikad nije bilo problema nit smo se forsirali srat nekaj,znalo je bit čarki sa lokalnim tovarima,al po pitanju Funcuta uvjek ok kolko pamtim.
    Sl.Brod i legija su se naglo digli,bilo je grdo sranje jednom dole,al brzo su nestali sa scene,osobito nakon kaj je Dinamu vraćeno ime te su se ljudi vratili staroj ljubavi...

Datum registracije
    Nov 2010
    Zadrani...Tornado na košarci i onaj na nogometu je ipak sasvim druga priča.Dugo su se grčili i onda naletili na minu u svom gradu s naše strane,kad su im i neki glavni ljudi naj..... Iako,nisu baš toliko sami zadrani provocirali koliko lokalna Torcida,sve u svemu rezime odnosa i dešavanja na tekmama sa njima bio bi puno priča malo djela.Ukratko.
    Jedno vrijeme sredinom 90ih došlo je do booma navijačke scene u HR pa se pojavio niz skupina,neke su ojačale,no to je bilo kratkog vijeka.
    Trzavica bi bilo kad bi se neki naši odvojili i bauljali sami,al baš same udarne ekipe BBB nisu imale problema nigdje,ak bi i bilo išta,rješili bi.
    Europa???Hmmm,druga priča.Nakon Bergama i Auxerrea,sa svim sranjima iz ex yu i Hr lige,u Europi smo nailazili na popriličan resprekt spram nas,dok su se od Euro skupina u ZG iskazali jedino navijači Marseillea,ostali jako slabi.

Datum registracije
    Nov 2010
    A bilo je još tih situacija,ufff.šteta kaj Zg Nered nema vremana jer je bil akter većine navedenih,pa mu je primjerice i taj ulet u Antibesu drugačije izgledo..Recimo jedno gostovanje Vinkovci il Osijek,neznam,početak 90ih kad je cijeli bus u povratku skrenul u disco club u Našice.Možete si mislit kak je to izgledalo,uf... Vođa napada Ž.iz Dubrave,pa onda gostovanje kad je dio ekipe isfuro radne mandure,isto početak 90ih....
    Bratislava 94,repka,Slovačka - Hrvatska 4:1
    Put neću opisivat,al kad smo došli....prvo,bio sam u ekipi sa stenjevčanima(orginalni blue madness,ne današnji),uletimo rano ujutro u birc,koji ima šank u stilu pravog puba,dakle kcka šank.Ulazimo i tranu 15ak likova,30,40 g,sjedamo u kut šanka.i tak pijuckamo i nepričamo,lagano hvatamo snagu nakon burne noći.Snimimo lik vadi ogroooooman bunt dojč maraka i broji,samo smo se pogledali,ostali nekaj tiho šapuću.Kad najednom uleti lik i urla neš u stilu: Gde je ....(taj i taj),mater mu,ubit ću ga bre ko kera,ovo,ono,počeli i ovi drugi.Ekavica buraz da se smrzneš,vika,galama,napeto postaje,otkapčaju se jake,neki odjurili van...lagano koristimo gužvu i anva...bog te prava jazbina Bg mafije...
    i odemo na neki kiosk birc,ko ovi kod nas na placu,kad dođe cigo sa gitarom.Prljav,brko,krezub,al svira.Uvalimo mu neku pivu od koje fakat bo glava kad cugneš i neke kovanice sitnije od tadanjih kruna,i kao mi idemo...ali...idemo mi,al cigo praši zanama majke ti i svira,pjeva ko lud,teramo ga,al ne,ide on.A ništ,ajd,i nama postalo zabavno.I tak hodam kroz Bratislavu a ovaj za nama i svira li ga svira....i eto pred robnom kućom naši,ulazimo,prvo kaj vidim nečije marte vire iz dječjeg šatora Pogledam tranu,a ono S. (punker) iz Travnog malo prilego da mu svjetlo nesmeta.Jedan se voza na dječjem biciklu,neki nose plišane mede od 1 i pol mertar van,prodavačice neznaju kaj bi....Ekipa se šeća sa pivama po robnjaku,puši,ma ono,jebeni balkanizam ko iz filmova.A vništ,odosmo dalje,tak cuganje i pred nekom pivnicom vidim G iz Utrina hoda ulicom i vuče plastičnu stolic za sobom.Naravno,galama,di ste,kaj ste i u pivaru...unutra ZGB Mališe,i lokanje,hi da lokanje.
    Putem prema stadionu stojie tramvaji,njih nekoliko,grupica ljudi oko pruge,uf sranje neko ziher.Mi bliže a skužimo tko je ta grupica i imamo kaj vidjet.B s črnkasa leži sred pruge na skretnici,drži bezbol palicu i neće se maknut ni za boga....
    Jebeni kolaps,sad nas je već 20,30,dok ovaj odbija dizanje,ekipa navija,kao nedaj se,ovo ono,zetovci pizde,neznaju kaj će,a ni patrola ne pomaže.Neznam više kak al ide se nekak dalje,ka stadionu.Tam je pak bil neki kiosk di su prodavali i šalove euro klubova.Par dečki iz ZG80 i nas par smo završili tam i Z kao ide kupi ženi šal od Celtic-a.Okupile se i slovačke skinjare,njih 15,možda 20.I dave,dave,e kad su ovi iz ZG80 krenuli,pomeli su prvih 5,6 ostali kud koji mili moji...Bogu fala,došo i predah,tj tekma koju smo izgubili jer su igrali samo igrači iz hnl.i kad smo krenuli ka busevima....spektakl! pred stadionom,na parkingu puca legendarna šora s murjom,a omjer snaga 1:1.I sad,dok je rija uspjela nas van busa skontrolirat,zapravo razgrupirat,par ljudi u busu je napravilo pušku murji.zatvorili su vrata,pa pustili da pandur udje i odma zatvorili vrata.Kakav tulum,bus se ljuljo jebote.I to su uspjeli ponovit par puta dok fakat nije došlo gro murje pa je i zabava završila.Nema hapšenja već nas sterali u bus i pićite...Povratak,ništ extra....cuga,priča,gledanje video kazeta o ICF,HH itd..Al ono,činilo se da će bit glupo gostovanje,a ispalo sadržajno do jaja

Datum registracije
    Nov 2010
    AUXERRE,1994

Polazak u podnevnim satima,4 busa Fan Cluba...Naš bus ZG mališani,ojačani goričanima (tad jaka i brojna ekipa,stalni u zg i vani i u svim akcijama) i legendarnim H. iz Travnog.Sve je bilo klasika do negdje oko 1,2 ujutro...tad smo se opskrbili nevjerojatnom kolićinom energ.napitaka + stimulansi u busu i počeo je party koji je trajao do Auxerrea,niko nit je sjedio a kamoli spavo...U Auxerre smo stigli ko prebijeni,mrtvi,umorni,al treba i taj dan odradit.Dok hodamo gradom H.priča o tme kak ga okruženje i atmosfera podsječaju na BG 86,kad je bilo mirnjak pa grom izvedra neba..Zauzimamo neki birc koji se nalazi na uglu zgrade pred njim je raskršče u obliku slova T(ovo je važno za kasnije).Cuga se,zastave vise,pjesma,navijači dolaze,odlaze,bome prometno...E tad,dodje do nekog zastoja na raskršću i pametni B. me na aktera digne da "rješim stvar".Pazi sad,sa pivom u ruci kao reguliram promet i sveto klapa dok mi nisu nosili cugu,tad ujebo nekaj,užva i čujem onaj poznati zvuk kočnica,udar,trganje lima...kolektivni kaos,ekipa umire od zadovoljsva i nasladjuje se,vozači urlaju jedan na drugog,ostali pizde da nemogu proć...a gazda diže paniku zbog ceha...laganini pivce u ruke i la,la,la prema robnjaku(za one koji su bili,onaj veliki dućan u ulici na brdu gdje je pun k zlatara,tobacca, a na kraju ulice park).
    U robnjaku naravno,navala na pive,nas desetak sjeda u park,i kak to ide,cugica,zezancija,ma mirnjak total...Kak se bliži tekma idemo ka stadionu,i taman kaj smo došli 50 m do parkinga slijedi juriš na murju.Traje kratko,murja se povlači,al ubrzo stižu pojačanja i u pratnji 2 kordona vode nas na stadion.Smješteni smo na centralnoj tribini (2006 smo bili na tribini do,iza gola),pojavio se i K.iz Norveške,a tak,ima nas oko 300.Navijanje glasno,fakat iz sve snage,a prve iskre frcaju među nama samima ka se 2 ekipe svadjaju zbog hajdukove majce il zastave na tribini do,nesjećam se točno.Kak reza ide loše po Dinamo i živci su tanji. Da sad nelažem,ne sječam se zašto,neki su tvrdili zbog Slobine slike( nisam je vidio),neki zbog zastave ( nisam vidio) netko od naših na tribinu do nas,desno ( gdje smo bili 2006) ispaljuje signalku,a potom i baklju.Tad fakat neki lik diže tri prsta što rezultira općim napadom,trgaju se klupe(umjesto stolca na beton su bile pričvrščene klupe ko u parku al bez naslona) i bacaju na murju,vatrogasce,ogradu te tribine,baklje lete,dimne...jedna dimna pada mi pod noge
    i u želji da je bacim preko,majmun primam je u dlan i naravno...spržilo mi dlan i šaku,al ipak je završila di je trebala.Uspjel sam se i sa pandurom zakačit i htjel ga opizdiz ruksakom koji je bil prilično tvrd,al bil je na travi a ja više pa nisam uspjel,na snimakama se dobro vidi ko i let klupe dole prije.Hitna je odvezla nekog sa tribine do,signalka se odbila o krova i stresla nekog u ruku,a i odlomljeni komadi tribine našli su cilj.Trajalo je to neko vrijeme,a tad su i Mamić i Čiro imali šou sa sucem i delegatom pa je ispalo opće sranje.posle tekme enormna pratnja do talijanske granice bez zaustavlanja,kroz italiju klasika...Na hr grani doček,vijesti o mrtvom policajcu,srušenom Auxerrreu itd...Na kraju izbačeni na 1 g i Europe,al ne tolko zbog izgreda navijaa koji iskreno i nisu bli nekaj extra,vjerujte,koliko zbog Loleka i Boleka i njihova napada na sce i delegata.

Zaboravil sam reč da smo provalili da u bankama slabo razlikuju 10 Kuna od 10 Dem pa si tak za 10 kuna dobil franaka u vrijednosti 10 maraka,sam je trebalo kune uvalit eđu marke i udri...

Datum registracije
    Nov 2010
    Još dok imam vremena i volje da nastavim o gostovanjima....
    Malo da objasnim situaciju mlađima,početak 90ih i to.Ovak,rat,neimaština,nema autocesta,vlakom do Rijeke trebalo je 6 do 7 sati( prva linija bila je u Genaralskom stolu 50 m od ceste za Ogulin,blizu pruge za RI),U Slavoniju po Podravskoj magistrali,Split,Šibenik,Zadar preko Paga s tim da je svako putovanje,ne samo navijačko već općenito bilo zapravo opasno po život jer granatiranja su bila stalna.U Zg nije bilo prjevozničkih firmi ko danas,i nać bus da te vozi bilo je umijeće.
    Jedno vrijeme dok nije bilo Fan Cluba,Neno,Zg Nered,"Profesor" i ostali su znali nacimat klub da se organizira kakav bus za gostovanje,a to je pstalo redovitije tek nakon kaj je obnovljen Fan Club.Za tekme za koje nisi imo ništ organizirano moro si se sam snač,vlak,bus,šverc,stop itd...Nije bilo ko danas,da ti udruga sve omogući,sjedneš i odeš.Trebalo je bome puno govna pojest.Primjerice: sezona 92/93 organizirano busem sam išo u Šibenik,Pulu,Pazin,Belišće,Split prvenstvo,a šema bus/vlak/stop Split kup,Sisak,Varaždin Prvenstvo i kup,Rijeka,Osijek i još jedno,nemrem se sjetit sad. sezona 93/94,organizirano sam išo busom na gostovanja u Pulu(0:0 Istra),Ljubljanu ( Steaua),Šibenik(opisano gostovanje),dok je šema vlak/bus/stop bila u igri za Split,Sisak,Belišće,Varaždin,Zadar,Varaždin kup,Vinkovci,Rijeka prvenstvo,Finale kupa Rijeka,Stobreč,Pazin....0d jeseni94 nakon Auxerrea opet bez organizacije,sve se svelo na volju,vlak i snalažljivost.Međunarodne tekme(Steaua),košarka ( Barcelona,Milano,Antibes),rukomet (Graz,Barcelona,) ne ubrajam jer osim steaue ipak nije bila riječ o nk Dinamo.
    Znali smo se zezat da kad mi idemo na gostovanja samo mi i kurve smo na glavnom,obzirom da se na sva gostovanja na more putovalo vlakom preko rijeke koji je polazio iz Zg nešto prije ponoći.Dosta klubova je bilo iz ZG i okolice tih godina tak da i nije bilo puno gostovanja(na kopnu Osijek,Vinkovci,Belišće,Varaždin,Sisak,more Pula,Pazin,Rijeka,Zadar,Šibenik,Split,Dubrovnik,St obreč,) al je zato odlazak na ista bio sladak i prava avantura.Npr,u usporedbi sa putem u Ljubljanu,B.Luku,Osijek,il Split u ex yu,ova ratna su mi bila kudikamo napetija i neizvjesnija.Osobito jer smo redovno uspjevali izbječ murju kad bi išli neorganizirano.Tak da imalo je to vrijeme svoju draž...

Datum registracije
    Nov 2010
    A bilo je fakat mnoštvo tih scena po tim gostovanjima...ufff
    Nije tad bila spika ko danas,kad se isfuravaju šilterice,markice itd...
    Da se razumijemo,ta casual špreha...kod nas je počela krajem '80ih,najviše su je isfurali dečki iz ZG80. U vremenima o kojima pišem furali smo "civilku" u 99% slučajeva na gostovanjima, ali i u ZG.Govorim o tadašnjem jezgru ( koje je bilo znatnooooo mlađe od današnjeg a i od onog unazad 10 g,tim više kaj je veći dio jezgre od 2000 do 2006/7 zapravo i bio sastavljen upravo od tih ljudi iz 90ih).Dakle,ZGB Mališani sa svojim proširenim sastavom,dio ljudi iz ZG80 sa starom gardom iz Travnog,Utrine,Dubrava starija ekipa plus ovi mlađi ( 18 - 20 g ),stenjevački Blue Madness( ovo STENJEVAČKI ističem jer za mene će BLUE MADNESS uvijek biti samo ti ljudi,da im ne nabrajam imena sad),Goričani,Petrinjci,K. iz španskog( za mene najveći frajer i fajter kojeg sam ikad vidio na tekmama),Metkovčani,legendarni T.i M. iz ST,par ljudi s područja Kozjak-Bukovac-Petrova-Maximir,pojedinci sa Črnomerca,Prečkog,...Tam negdje 93/94 stasa i jaka ekipa iz Španskog,par ljudi iz RI,Senja,Vukovara,a i mlađi iz NZG se bude...

Datum registracije
    Nov 2010
    Dakle,to neko jezgro skupine,zapravo stvarno jezgro koje je nosilo puno tereta na svojim leđima fura taj neki "casual stil",naravno plave spitke su i dalje prisutne ali pomalo se gube...Markirane trenirke,trapke Levis ( već odavna),Diesel,Replay,Nike,adidas,asics tene,sportiva majčice,pojavljuju se prvi put masovnije i Lonsdale,TH,Lacoste.....uglavnom onak,urbana šprehica,eventualno šal i to je to.gostovanja,civilka obvazno,dres il majca il šal grupe ispod obleke,il vani ovisno o tome kak se i kak "upadalo".
    Udarni transpovi: Ja volim samo dinamo,Voli te mama,blue madnesss,Zg neredi,ZGB Mališani,blue lions i onaj stari,"kosi" Bad blue boys,Petrinja.U fakat moru uistinu velikih transpova ovi su bili udarni,bez dvojbe.Kasnije je napravljen DINAMO SVETINJA.tE SE ČUVALO KO OĆI U GLAVI.
    Kak je nakon prestanka rada BBB fan cluba bilo pitanje di ih stavit,o hooooho vremena Blue Lions,Volim te mama ( oba 40 metarska),ja volim samo dinamo,bili su kod mene mado.XXXYYY puta j..o sam sam sebe u usta zbog tog jer sam ih mokre od kiše sam il sa frendom teglil tramvajem il busom do doma,jebote,svaki je bil po sto kila...tek tam 96 za derbi ih je D.iz španskog pokupšil s V.iz dubrave i napokon me rješil muke i brige,hi,hi.

Datum registracije
    Nov 2010
    Da budem iskren malo mi glupo ovak piskarat,vidim čita se,al teško se i sjetit svega, tak da pitajte pa se i pamćenje možda vrati.Isto tak,ima tu ljudi ( ZG Nered,TH...,...,Casual...) koji bi se mogli uključit jer su akteri tog vremena il bar njegovog djela i svakak bi mogli i imali kaj reć,ovak ispada da pametujem...nemojte da ovo ispadne ko neki memoari jebote...
    Kad me povremeno opere kakvo sječanje,i uhvatim cajta,nbapišem a sad kaj vas zanima...
    Ma ima npr Split 93,sezona 93/94,isto tak stop i to,pa Rijeke 92 - 96,Vinkulja,ma masa zanimljivih stvari ali...treba posložit sjećanja..Osobno,najluđa su bila "mala gostovanja" tipa Belišće,Pula,Pazin( spuštanje u kontejneru od smeća ulicama RI dvojica naših,hi,hi,na njihovu inicijativu),Zadar,Osijek ( npr spavanje u Bizovcu na - 20 na ploćicama stanice bez grijanja pa ulet u hotel s igračima na doručak ),uffffffffffffffffff
    Utrinaši su u to vrijeme imali fakat "talentiranu" ekipu za pizd......e i spektakle.Sječam se Š...e,nažalost na kraju rata ošo u svom pravcu,al lik za zakuhat,uuuuffff.
    Scena,doček tovara na GK i frajer se zaleće sa lopatom koju je maznul smetlaru.... potom skuži da kasni na sastanak sa trebom,jer je usput stal na GK snimivši nas, i kaj sad,mazne smetlaru onaj trocikl i udri prek Zrinjevca....naravno da su ga klepili panduri na trgu,pred trebom..........O Antibesu sa njim sam dio napisal,dio bum ipak zadržal za sebe jer je za ono...
    A jooooj,pa kad sam se na poticaj ZG Nereda nacugo badelove konjice u VG pa ušla dva "zelena",a joooj.....odoše vrata,i štok,i garderobe, a drugi dan ???Gazda reko da nisam poželjan više,hi,hi
    A i Brada i njegov striptease u VG i Kranjčevićavoj na štangi.... Brada skini se,skini se... i opaaaaaaaaaaaaaaaa,brutala.Pokojni Buba i napadanje tramvaja....

Datum registracije
    Nov 2010
    Aj kad sam več spomenul Gajnice... Dugo su bile u debeloj sjeni.Bila je tam jedna od jačih podružnica ZG vara,sa par istaknutih likova.Stenjevac je bil čist druga priča,totalno plav,madnessi i ekipa.Bilo je u Gajnicama ekipe koja je išla na dinamo recimo B,Z,Č,J,pogotovo pokojni Gile koji je bil uvažen među istaknutim BBB iz razdoblja do 1989,90 kad je i on otišel u neke druge vode.Al onak,na prvi pogled ipak je Dukhaj tam bil zastupljeniji,dovoljno je bilo pogledat grafite.Tek expanzijom pokreta BBB su mlađi počeli nasovnije kretat,a 90ih su K i G bili onak,malo ispred ostalih,redoviti u svim aktivnostima grupe.posle su došli B... i njegova ekipa,pa su BBB i preuzeli primat.Velim dugooo je Stenjevec bil par koraka ispred.
    Baš na jedno od gostovanja u ex yu,Ljubljana 90 sam išo vlakom,na divljaka i išo je Š...i ( ko zna gajnice zna i njega i buraze,"strah i trepet 80ih) i dobro smo se zaje... a slo pandur mu je na kontroli u vlaku,u kojem je bilo još 20,30 naših,zbog njegovog neprestanog paljenja pljuge na pljugu ispalil legendarnu: Tak mali,že kadiš....buuuuaaah,kakva scena,i tak je ostalo,posle kad god bi ga videl umjesto Bok bilo je,tak mali....
    Inače i on je jedan od onih koji je "promjenil vjeru"( u navijačkom smislu) na prjelazu u 90e,pa i sam znal reć da je bil nekakav trend,furka da se kao navija za st klub,jer kao Zubo,glavni mangup u kvartu je tak brijo,pa ono,furka po njegovom...posle je ipak sve došlo na svoje

Datum registracije
    Nov 2010
    Split,rujan 1993,Hajduk - Dinamo 2:1

Za to vrijeme već standardna priča ( noćni vlak za Rijeku) i standardna ekipa za ovakva gostovanja na divljaka.popodnevni dogovor na stadionu i lagano okupljanje oko 11 navečer na GK.Karte za vlak kak se ko snašel,većinom svi prek jedne iskaznice ferijalnog,pa dokud ko ima...Delnice,Skrad,Ogulin,Vrbovsko,a dalje jbg.Prvo odmaranje oka a potom zeka,šetnja itd i u zoru Rijeka...
    Ja sam u kvartu pokupil frenda,stariji par g od mene,tetoviran doslovno po cijelom tijelu,i veći dio života provel je od KPD Glina pa nadalje...Naravno,kak sam ga pokupil u bircu,na put je krenul u crnoj majci,tzv potkošulja sa natpisom Goli otok i brojem zatvorenika...važan detalj za kasnije događaje.
    I tak,ajd,sitne nepodopštine u marketu na žabici ( tam di je 2000/01 bil onaj legendarni kaos i ulet za riječanima sa paletom kao štitom) i upad u prvi bus prema jugu.Ovaj put nas par izbacuju već u Senju,i tam sam uspjel uz svesrdnu podršku i odobravanje ostalih ( 4) složit fino sranje u birtiji.Nekak smo se dovukli do trajekta,i tam nam je stal i pokupil nas autobus sa igračima malonogometnog kluba iz Splita.ma,ok sve,zezancija na temu ko če dobit,ali i njihovo shvačanje i razumjevanja problema navijača,putovanja,besparice...ono,ugodnjak.( zapravo,sječam se da smo bili na busnom u ZD dok je bilo granatiranje,a nemrem se zaklet,dal s tim buom il nekim drugim,tak da il su nas pokupili na trajektu il iza Zadra,neznam,kak god s njima smo došli u ST)Iskrcali su nas pred istokom,bome već debelo pred početak tekme.Piknuli karte,prošli kraj istočnih ulaza i prema semaforu...Da nelažem nesjećam se dal su nas tad provalili il je to bilo neki drugi X,pa je bilo psovki i kamenica za nama,fakat nesjećam se pa da neserem.I Ajd,ušli na jug,cjela posada iz noćnog vlaka je tu,metkovci,par čapljinaca,i naši splićani.Sad da neserem,jesmo mi kakti nekaj navijali,al nismo se čuli jer di če šaka protiv 30 000,al ajd,odradili smo svoje...naravno,kak je to u to vrijeme bilo,tekmu smo zgubili,Kozniku ak se nevaram...Posle tekme dok nas je murja zadržala na tribini doletilo je par kamenica,jedna me zveknula u ruku,a kolko se sjećam bilo je i ganjavke vara i murje iza juga.I sad,ni sam neznam kak i zakaj murja nas preventivno() otfura u neku policijsku stanicu.Nas desetak iz Zg.I sad nakon popisivanja i to,neka špreha sa murjom,neki pandur hercegovac,sa ogromnim zlatnim pečetnjakom sa dinamovim grbom na ruci.Kad skuplja se još par civilaca i onda ovaj iz mog kvarta ko iz vedra neba: Jel znate vi Ž... I š.....?
    Kao,on je sa njima bil tu,i tu,navodeći imena kaznenih ustanova.A ta dvojica su bila jači krimosi u ST,čak i danas jedan puni crne kronike.Meni mrak na oči,a panduri gledaju ovog,stetoviran,krezub,faca baš ono,lopovska,majca goli otok,i nastavlja on,sere,pa Glina,pa ovo,pa ono....Isusati reko,ušuti nećemo 2 mjeseca mado doć jebote.I ajd,naravno,panduri odma provjeru u ZG i imaju kaj čut..xy krivičnih,xy prekršaj,pronevjere,prevare...ufffffff,al nakraju sve ok završilo.I ajd,neka normalna špreha krene,i sad veli pandur kao kad ima bus i to,niko nije ziher pa se nas 3 javljamo da odemo podagle na busni.na busnom u birtiji,lom,pjesma,slavi se pobjeda,ništ se ne događa,ne provaljuju nas,i sad nazad...kad na klupici u parkiću pred busnim sjedi K.... iz Španskog( spomenul sam ga ranije u postovima) s frendom,plava spitka i dinamo šal oko vrata.kaj radite,pitamo,a on mrtav hladan,pa čekamo da naleti neki tovar...Sad ko ga nezna mislil bi da čovjek sere,al ko god ga zna isto tak zna da taj nije nikad sral već reko kaj je i kaj mu na umu,to je pretvaral u djelo.Akcije koje je izvel posle u ZG,Ri,ST fakat su bile jeeebenoooo,jebeno,lude i hrabre.
    I vartimo se po ostale i opet svi na kolodvor,i K i ovaj sa nama,naravno ostali su sjedit do našeg povratka i u bus za Ri oko ponoći...spavanje isprekidano trzavicama sa vozačima u pokušaju da nas izbace završilo je u Crikvenici di izlazimo pod prisilom patrole,i odma ulet u neku slastičarnu.Sjedi apr ljudi i jedna treba,tak 20ak g.I ovaj moj iz kvarta,ni a ni b sjedne do nje za stol,nakesi se i taman kak je ova vilicom stavljala komad kolača u usta ovaj joj rukom uzme ostatak sa tanjura,pogleda u oći i mazne ga slasno...treba zanijemila,mi popadali...Nekak na lokalni bus do RI,samoposluga i napokon kakvo jelo nakon dan i pol i u vlak za ZG,onaj podnevni...Nekak smo se dovukli do zg bez lipe i bez da nas je i pokušal itko izbacit..

Datum registracije
    Nov 2010
    Rijeka,svibanj 1994,rijeka - Dinamo 0:3

krenul sam s frendom iz Martićeve jutarnjim busom za RI.Lagano smo zjakali i pomalo pijuckali putem,ništ extra.U Rijeci ispadanje na žabici,opskrba pljugama na kiosku i krećemo prema kolodvoru...Tmuran dan,ko da će kiša svaki tren...lagana šetnja prek pružnog prijelaza i zamjećujemo oko GK desetak sumnjivih faca,pa eskiviramo prek ceste pa nazad prema Korzu.
    Tam smo imali dogovor sa frendom sa Krka,te nakon obilaska par usputnih birtija,cuge na terasi onog hotela uz obalu,završavamo u nekom bircu u onoj Robnoj kući na Korzu...da neduljim razbijanje od cuge,sa krčanima uz povremene dolaske/odlaske riječana.Po izlasku svjetlo "bode u oči" ali i činjenica da je sad vani cirkuliro popriličan broj onih koji su išli na tekmu...Ulazak u lokalni,gradski bus prepun armade koja ide na tekmu,oboružana zastavama,šalovama i naravno,pjevaju ljudi svoje pjesmice...nama u ruci putne flaše gemišta,a ak i ne popijemo dobro bi došle u slučaju nužde...Pozdravljamo se s krčanima (3) i izlazak na Kantridi uz negodovanje nekih klinaca iz busa i viku za nama kao,ne izlazi se na ovoj stanici,kontajući valda kak smo se sj...,međutim kak smo krenuli onom ulićicom prema tribini za goste,skontali su pa je osim srednjaka kroz prozor bilo i nekih psovki,ništ extra.
    U onoj birtiji na uglu(gore na brdu di se cesta lomi prema tribini za goste),di je zapravo redovito bilo skupljanje dok je nisu zatvorili pred tekme,srećemo ostatak posade iz ZG,znana lica i nešto klinaca od 15,16 g.Laganini cugica i to i lagano na tribinu.Dinamo je razvaljivo na terenu,a nas nije bilo više od 50ak,60ak,tad smo još bili ne u kavezu ko danas već prema stjenama,desno.Navijanje,zeka i tak sve dok nas iz letargije ne diže i ne budi upad 20ak starijih pripadnika Armade na našu tribinu...nismo ih ni skužili dole sa dna tribine,dok nije A...provalil kao šta je purgeri,tak nekaj a najbrže je reagiral T.,potom H,i standardna ekipa petrinjaca,a skočili i mi odozdo,nas nekoliko zapravo jer ovi klinci su,nije im za zamjeriti,bili zbunjeni kaj se događa.
    Iskreno,brzo smo ih potisnuli od tribine,a njihove sa začelja već je murja haltala pa u se hrvali s njima,tak da i nisu uspjeli svom silom krenut,a i malo ih je iznenadila naša žilavost i reakcija.Još je jedanj njihov popil fino ciglu u glavu,il tak nekaj,prjetnje sa 30ak m prema nama i to je to,jedino je taj A.....,dostojanstveno otišo od nas,jbg nije prošlo kak su zamislili,al jebena akcija za ono vrijeme s njihove strane,a i za današnja.Posle tekme na bircu na žabici gledanje finala kupa UEFA dok su se vani čule sirene i neke ganjavke domaćih s murjom,skupljanje i odlazak na Krk...

Datum registracije
    Nov 2010
    Osijek...
    U HNL sam prvi put išo 1992,u 11 mj.Bilo je sranje,rat i to,prekidi prometa i ta sranja...zakasnil sam na neki vlak koji je išo rano ujutro pa sam lovil neki oko 10,iako nije bilo šanse da dođem na početak tekme...bez lipe i karte,pamtim ga po tome kaj sam odma kondoru reko da nemam karte a tam bili i panduri,od kojih me jedan pito pa jel se isplati ić( obzirom da bum kasnil,i na dekintiranost) a ja odgovoril da se isplati zbog Dinama...E zbog Dinama,odgovoril je jedan aludirajući na promjenu imena sa kojom se nije slagal...zapravo su oni prevagnuli i rekli kondoru da me pusti... možda čudno,al tak je bilo...stigo sam na poluvrjeme,posle je klub,tj Čiro na naš upit organiziral 2 busa za nas koje smo došli vlakom iz zg plus virovitičani,podravci itd...
    1993...brrrrrr,jebeno hladno gostovanje...kretali smo noćnim vlakom iz ZG a termometar na Glavnom je pokazival -21C...bil sam u kupeu sa stenjevčanima,i uprkos votki,jaknama i grijanju bilo je hladno....Više se nesječam zakaj al znam da smo izašli u Bizovcu,u noćnim satima i da je završilo spavanjem na pločicama poda stanice u Bizovcu...kolko se to može nazvat spavanjem,jer smo se smrzli skroz...Ujutro je neko provalil da su igrači u Hotelu u Bizovcu i mi tam...a kad tam,pol 7 ujutro,i speman švedski stol sa doručkom za igrače...ufff,kad smo se dočepali hrenovki,jaja,pašteta,marmelada...hrenovke bez senfa al sa marmeladom zato.brutala...ekipa ždere i hoda po hotelu,onak smrznuti i molimo boga da ma nek i nedaju jest al sam da smo unutra jer doslovno smo se smrzli živi...Igrače nismo ni vidli,nit smo trebali,a kak je došla i muja lagano opet na stanicu,na vlak za Osjek i tekma...dost ljudi u jutarnjem vlaku(tekma je bila u 1 popodne),tak da se na tribini skupilo podosta ljudi i pandur u civilu prozvan šerif zbog kaubojskog šešira na glavi,uistinu pravi seronja,al nebitan u priči...povratk u malo toplijem vlaku i onda cjelotjedno odleđivanje doma.
    Išo sam do 97 još 2x vlakom,al sad se nemrem sjetit jel bilo kakvih dešavanja il ne...ak se sjetim napišem,al u to vrjeme kak sam i napiso u Osijeku nije bilo nekih sranja,pokoja kamenica i psovka i to je to.Zapravo je bila zajebanija i nabrijanija tamošnja murja

Datum registracije
    Nov 2010
    Rijeka 1994,finale kupa

Organiziran navijački vlak kreto je oko ponoći,a iako sam mislil ić sa njim,nakraju sam na putnoj pivi u kvartu naletil na dva starija frenda,tada u aktivnim brigadama HVa,nekad pripadnike BBB,pa su i oni odlućili ić,i to autom.Odluči nam se priključit i Đoni,dečko iz kvarta,dinamovac nikak bbb,al mrak tip za ružionu i to.Stara renault 4ka,al glavno da se ide..kočnice loše al koga briga...cuganje do 3 ujutro i polazak....u 5 smo u Frankopanu kod D.Rese,cugica(sad smo već na "kratkom") i lagano kroz G.Kotar prema odredištu...par stajanki,pa kod Bakra prvi spektakl...Medo ( jedan od frendova,inače prilično spaljen lik,vlasnik auta) na spuštenu rampu vlaka odgovara tak kaj se lego poprek pruge na opće čuđenje njemačkih turista u busu koji brže bolje vade fotiće...sad aj kaj on leži,al švabe nevjeruju da mi umiremo od smjeha na pokušaje željezničara da ga makne s pruge jer vlak se vidi,sam kaj nije...Medo ne jebe...mi cugamo na rampi i nedaj se Medooooo...sad već i neki likovi iz auta na kontra strani izlaze da ga maknu i njih 3 nekak uspjevaju....u taj čas proleti vlak sa sirenom ko da je opća opasnost..naravno,tu nije kraj jer Medo napada i jebe m ovima kaj su ga makli,pada i šamar s njegove strane,e tu uletimo i mi i eto ti cirkusa.Nasreču ovi su skužili da bolje nemat posla sa budalama pa se sredilo sve a mi odlučujemo da iemo dalje..Rano je,kaj bumo,a ništ,na Krk...Na krčkom mostu uljudan glas i nasmijana ženskica na naplatnoj kućici,fina uredno dobar dan,a medo mrgud,dubokim glasom pita: Kak se zove ovaj most? veli treba,pa krčki...hmmmm mrmlja medo,a kak se zove more? pa jadransko sa osmjehom če treba...e tu medi puca film i veli da kaj k,da se most zove MOJ(tj njegov) a more MOJE(tj njegovo)...pa se nadoveže da kad on dođe na vlast da bu sve to njegovo,da bu more do vrha Velebita a da budu svi tovari i primorci planktoni....mi umiremo a treba u šoku,na ničim izazvan monolog...a jebat ga,tak to ide...U Puntu na krku cuganje i treba u dućan pa na rivu...i dok mi lagano od dućana dole,proleti kraj nas bicikl i lik u prugastoj majci..nismo ni skužili,nego se Đoniju nije dalo hodat pa je pred dućanom sel na nečiji bicikl i laganini se vozika...i ko za k na obali nalećemo na skupinu čeških turista koji su tad počeli otkrivat jadran...česi u sandalama sa bjelim čarapama i kratkim hlačama u prilično živim bojama........MELEM za Medine oči i dušu...da neduljim,da neznam kolko ne razumiju hrvatski nakon sat vremena prozivki,vređanja,grđenja od Mede i glup i gluh bi shvatili poantu...počelo je sa indijanci,mamička,ježovka,a završilo skidanjem trapki,gača i pišanja pred njima,ganjanjem čehinja i tak...zanimljivo svakak...i tak oko podne,mrtvi ko psi idemo put rijeke...na ulasku u RI bus ispred i neka 3 lika skužili targe pa kao srednjaci i to...ali,medo nebi bil medo,več kak staje bus na stanicu,staje i on i anva svi...a joooooj kak su se ovi izbezumili inestali u dubini busa...
    Malo dalje radovi na cesti,kopaju neki korektor kanalizacije i radnik usmjerava promet u kontra traku...i naravno,nervozni medo: da ti B.. m...j.ti buš meni promet reguliro...i drito na frajera,a ovaj ni a ni b već skok u rupu,koja je bila bar 3 m duboka....strava,a medo mrtav ladan vozi dalje....Stižemo u Opatiju i prvo kaj čujemo je da Dinamo ja volim odzvanja opatijom....na plaži dole,kod birca valda 150-200 naših,ja valda najmlađi.Pun k starih faca,cuganje,zajebancija...pjesma...i ko za k... neki crnac sa 2 trebe,a Medo,osvjedočeni,zagriženi mrzitelj svega osim hrvatskog osobito crnaca.a joj...frajera i trebe je skuril u sekundi i ovi odlepršali dalekooo.naših sve više i više i gore na cesti pojavljuje se 6,7 likova iz armade sa zastavom na štapu...ma nismo ni stigli doć do vrha štengi a gore već T..h iz Srednjaka,ovi postrojeni uz zid,pognutih glava a T... im uzo zastavu,i šalove i djeli roditeljske na oduševljenje svih...scena stvarno bolesna.Naravno,brzo stiže i rija,pa razlaz a i tekma je blizu...T... se ugurava s nama u auto i inzistira da idemo do Lovrana tražit Armadu,medo oduševljen prihvača i tak renault 4 postaje interventno vozilo,hi,hi.T... sa svojih 120 kg i 2 m navlači moj dinamov dres,a meni daje svoju majicu (ja sa 70ak kg) kao da ga murja ne provali...nalećemo na 7,8 likova i T... već iz auta dok nije ni stal,al taman i murja pred nas pa sve mirno prolazi,a rija nas usmjerava k Rijeci...na ulasku u grad pretres i pićimo na parking iza onih zgrada na Kantridi,iznad stadiona...tam već veči dio naših iz Opatije i još neki koji su stigli iz Zg,dobrim djelom ljudi iz HV,većina s terena stigla.I lagano,50ak nas se spušta na onu glavnu ulicu iznad stadiona,al taman iznad armadine tribine...brdo ih je al ni glasa,samo tišina i pogledi a ZG ekipa raširena prek cjele ceste pići dalje...nekak upadamo tranu,tribina krcata,a dolaze i 2 busa iz Zg sa starom ekipom.Navijanje lom,Armada uistinu odlična,nikad brojnija,baklji i dimnih na tonu...jebeno dobar ugođaj,nas oko 4 soma,ni igla ne stane na tribinu...gubimo al osvajamo kup,armada na stadionu napada murju
    želeći probit ogradu i prek terena na nas..ljulja se i ograda s naše strane,murja izbezumljena,armada pokušava probit iza centralne tribine,dio naše ekipe pokušava prek zida,al sad je već tolko murje da ono,fakat more ih ima,osobito onih zelenih(spec.policija,preteča današnje interventne bila je u zelenim odorama)...I dok mi slavimo a igrači nose pehar pred nas vani rat armade i murje...
    Nakon pun k nas puštaju i opet se odvajamo prema autima ( sad nas je više od sto,jer još ekipe je parkalo gore),i po onoj glavnoj ulici uz priču prema autima..i ono malo likova kaj je pojedinačno il u grupicama sjedilo po zidiću,pod drvečem uz cestu i stepenicama il stanici,samo su spustili glave...u koloni kroz RI,uz izletavanje kod Glavnog i put ZG...Negdje oko Delnica smo ostali bez kočnica pa se nekak na jedvite jade oko 5 ujutro dovukli mado

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Osijek 96'....ko iz filma ko to tamo peva, kad svi malo pomalo odu gledati onaj par kak ose ševe u šumi.
    tako i mi grupa po grupa sa sjeverne tribine pa na zapad.
    na kraju nas bude oko 40.
    ono malo murje što nas je skužilo i došlo osigurati nakon kraja tekme jednostavno otišlo.
    pored stadiona, tamo gdje je sad neki megamarket, livada i na livadi kuća.
    kohorta koja nas je skužila da se selimo, se skuplja i pokušavaju nas dobiti na juriš. njih možda 60,70...možda čak i više
    zanimljiva scena.
    kako su bili udaljeni, imamo vremena i gledati kako jurišaju.
    čak i dovršiti cigarete.
    na nekih 30,40 metara mi idemo u protujuriš a oni koče u trku i okreću se.
    nije bili fizičkog kontakta jer su brzo pobjegli ali su zato sa sigurne udaljenosti počeli gađati kamenjem.
    kako ih nismo uspjeli dostići, jer bi oni držali sigurno odstojanje i mi uzimamo kamenje.
    dobar dio tog kamenja završava na kući na livadi nesretnog čovjeka na livadi.
    e sad je li on taj dan pucao u zrak od muke, ne sjećam se ali se sjećam da je frajer urlikao od bijesa i nemoći jer mu huligani razvaljuju kuću.
    jadni čovjek

Datum registracije
    Nov 2010
    Više se nesjećam,96 mislim,išli vlakom valda u Osijek...ko će znat,il Vinkovce i u nekom manjem mjestu izašli jer bi pun k rano stigli...cuganje u bircu( neizostavni B.Luka),i nakraju puklo sranje s murjom..plavci,lokalni šerifi,ajd u početku ih se i slušalo,al onda se počeli kurčit....mene je uspio nogom u jaja zavaljat pandur,na kvarno da bi me valda ispendrečil i klepil,al em se ja održo em ekipa skužila kaj je pa uskoćila...jedan od onih dana kojih se sjećam kroz maglu al znam da je bilo ok,baš dobro...Mislim da je to mjesto Strizivojna,nesjećam se točno...ujutro nas se 50ak iskrcalo,moš mislit tolko kretena oko stanice i u birtiji i trgovini...

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    e onda su to vinkovcI. iste godine smo baš za osijek, o kojem sam pričao, nas par desetaka izašli u bizovcu s namjerom da ovi koji su ostali u vlaku na sebe privuku murju koja je uvijek dežurala na kolodvoru.
    samo neki jazavci su nanjušili da se mi odvajamo pa su i oni sišli i pritajili se.
    naravno da su poslije zasrali stvar jer kad smo lokalcem stigli u osijek i izašli ja misli u retfali ili tako nešto, stanica prije njihovog glavnog, samo smo hodali, imali prilike nešto i odraditi a onda su ti jebeni jazavci počeli navijati.
    naravno da nas je prva patrola praktala pa smo nakon 10 minuta dobili policijsku pratnju.

inače, jel to bio taj osijek ili par mjeseci ranije,, prije bizovca netko pusti priču da će nas tamo kohorta čekati.
    i T s vrbika naravno prije ulaska u stanicu osmatra i vidi ekipu na stanici. i počne se derat ;-evo ih, ajmo, tu su.
    a na stanici lokalni boysi iz okolnih mjesta.
    sreća, da su navijali i mahali šalovima inače ko zna.....zamisli juriš iz vlaka greškom na naše.
    a ja se sjećam jednom tvog uleta na imporataneu. na dnu pokretnih stepenica poslije jednog, pazi ovo, osijeka (u zagrebu).
    sreća da su ovi skužili o čemu je riječ pa odmah dali do znanja da su naši iz valpova.
    inače bi sa šljivama u valpovo

Datum registracije
    Nov 2010
    Da,ono kaj sam piso za 96tu,Vinkulja je bila taj dan...A nakon tekme na kolodvoru dok je murja držala sve naše ja i kum se iskrali i zavalili u onaj kolodvorski birc sa jednim likom iz VK kojeg je kum znal iz vojske.Kak je do vlaka bilo pun k vremena,al stvarno pun k vremena,doslovno smo se ubili,obamrli od cuge u toj birtiji..ja čak i odrjemo pa nastavil...na vlak samo kaj nas nisu iznjeli

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove