+ Odgovori na temu
Stranica 64 od 137 PrviPrvi ... 14 54 62 63 64 65 66 74 114 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,261/2731

Tema: Oldschool-devedesete

Da nije Savica?[/QUOTE]
    bravo.inače tovari sa savice su imali vrlo dobru ekipu,a i mi.inače osamdesetih boysi su imali sa savice odličnog fajtera i ekipu dobru.ne pitajte me za ime jer neču reč.ovi udbaši sad kontroliraju sve elektronske poruke.
    vratite nam dinamo,36,100+

Citiraj Prvotno napisano od ZGneredi Vidi poruku
    da, 3000 vrećica nam je stiglo na vrijeme ali nam je pošiljka tigar ljepila zapela na granici
    92?tigar je vec bija u debelon deficitu stavise zalihe su davno potrosene baren u st do tada ali sintelan je bija dostojna zamjena dok je i on dura,,,bija san njihov veliki fan a samim time su uzivali i dobar dio NZG ,,amo rec da san bija zastupnik do 90-91,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Citiraj Prvotno napisano od Iceberg Vidi poruku
    Ma taj stari sjever je bio zakon,uvijek se penjali na ogradu i navijali(dok nisu stavili šiljke) pa dođe milicioner pa kaže ajmo dole sa ograde on se okrene mi opet svi gore...bilo je i dobrog uleta na teren sjećam se zadnjeg kola protiv Slobode 89-e kad smo bili jesenski prvaci,svi u teren...
    i šank ispod tribine s punim alkoholnim asortimanom uz romantičan pogled prema drevima
    dinamovac god. '61.

Citiraj Prvotno napisano od klaan.destino Vidi poruku
    To je ona utakmica di ste imali ove plave vrećice?
    Sjećam se da sa (starog) sjevera nisam onako pijan mogao shvatit š ćime to mašete, a vidjelo se da nisu baloni...
    Čini mi se da sam tek drugi dan saznao da su to ustvari vrećice.
    Inače, ako se dobro sjećam završilo je 1:2, i Miše je dao jedan gol...
    na onoj je završilo 1:1 kaj sam slike stavil one dvije ,a na ovoj je hajduk pobijedil i to je bilo 14.03.1992 prvi derbi...a ovo je slika s te utakmice

EX BBB 41

Početnik srdjan67 avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Ne bih sad da pametujem,ili ne daj Boze da neko pomisli , da provociram, ali Dinamovci samo na zapadu nisu bili sa kopom? Uzgred, meni su najdraza vasa izdanja dok ste bili na istok stajanju! Tu je valjda bila i ona tuca sa murijom, kad ste ih izbacili sa tribine, jos u SFRJ?
    DS 1989, 49, 30+

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Zašto bi bila provokacija, pa tako je i bilo. Stvarno je kop bio posvuda.
    A torcida je bila s kopom čak i na maksimirskom zapadu (kad se preuređivao stadion)
    Posljednje uređivanje od Brus : 04-01-2013 at 20:31

Bila je i Armada na zapadu mislim 99 kad ih je bilo dosta.
    dinamo,alco team,38 god.,70+

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Da, i to pun vlak Armade

da,plave vrečice su bile na prvom službenom derbiju u samostalnoj hrvatskoj(dva tjedna prije početka prvenstva je bila prijateljska u maksimiru,1:1 završilo,jedni i drugi smo bili na tribini istok),jug nije bio pun,nas negdje 1500-2000,tovara na sjeveru 400-500,završilo 1:2.poslje tekme svi krenuli na sjever,murija spriječila upotrijebila vodeni top,kiša je padala cijelu tekmu.meni osobno jug mi je bio najdraža tribina,sve se fino vidi,navijanje je bilo puno bolje(ovalna tribina) i ostalo.drugi derbi(1:1)pun stadion,murija puštala ljude na sjever uz torcidu jer nisu imali di bit.
    vratite nam dinamo,36,100+

Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku
    da,plave vrečice su bile na prvom službenom derbiju u samostalnoj hrvatskoj(dva tjedna prije početka prvenstva je bila prijateljska u maksimiru,1:1 završilo,jedni i drugi smo bili na tribini istok),jug nije bio pun,nas negdje 1500-2000,tovara na sjeveru 400-500,završilo 1:2.poslje tekme svi krenuli na sjever,murija spriječila upotrijebila vodeni top,kiša je padala cijelu tekmu.meni osobno jug mi je bio najdraža tribina,sve se fino vidi,navijanje je bilo puno bolje(ovalna tribina) i ostalo.drugi derbi(1:1)pun stadion,murija puštala ljude na sjever uz torcidu jer nisu imali di bit.
    tada su derbiji u jednu ruku bili smijurija,,znalo se po 2-3 puta minjat tribinu ,,,,danas je to nemoguce ako si direktan akter zbivanja ,,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Početnik klaan.destino avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Brus Vidi poruku
    A torcida je bila s kopom čak i na maksimirskom zapadu (kad se preuređivao stadion)
    2 puta čak
    Torca, 38, 150+

Citiraj Prvotno napisano od Brus Vidi poruku
    zapad

jug

istok
    torcida,45,45

Datum registracije
    Dec 2011
    Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku
    Mislim da smo u to vrijeme dvaput bili zajedno na istoku, ili sam zabrijao pa je bilo samo jednom...

Ipak mislim da je bilo dvaput, a nakon jedne od te dvije utakmice, A. Vrdoljak vas je verbalno napao da vas treba sve ispendrečit, ovoono...

Usput, dali ima netko kakvu sliku s neke od tih utakmica?
    Torca, 38, 150+

Datum registracije
    Dec 2011
    Torca, 38, 150+

Citiraj Prvotno napisano od split572 Vidi poruku
    jedno pitanje za @nerona,jel bio 99.g u Požegi na kupu protiv bsk Bazinatoursa iz mjesta Buk kraj Pž-e,znam da je bil(naravno)legenda stariji brat i da ih je rija pokupila(njega i mislim još dvojcu) tak nekaj ak se ne varam,pa me zanima kaj je bilo točno..za takva gostovanja su @neron i buraz "doktori nauka"tam di niko nije bil ni pomišljal da ide..oni jesu..tipa Rovinj kup 91/92,pa protiv Slavonije isto u Požegi(kup)92/93,Stobreč i sl..
    bio sam naravno iako mi se dosta tih prica i mijesa pa tek kad s nekim pricam o tim dogadjajima, sjetim se nekih pojedinosti.
    kad vec spominjes pocetak devedesetih, bilo je poprilican broj gostovanja kada smo isli samo nas dvojica ili po covjek ili dva uz nas ali za razliku od danas, svako to gostovanje je bio cisti uzitak
    BBB. 38, 450+

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    kad smo kod 99.g,sječam se dan prije tekme s Man.Utd-om,navečer kad smo išli tražit engleze..B.....,T....,N.N,moja malenkost,ne sječam se svih i nešto mlađih je bilo..nas starijih ne puno,u tkalči na terasi im je K.iz Španskog podignul stol s flašama i pozval ih rukama na fajt,come on,kao dođite..englezi ekipa 40-ak godina se zabila u birc i postavila onaj barski stol na ulaz da nemre niko nutra,specijalci su došli brzo,mislim da nas je rija tad čopila ne bismo se dobro proveli..Tatta
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Marseille 99

dinamo,alco team,38 god.,70+

Da li netko ima još slika iz Marseillea???
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od split572 Vidi poruku
    kad smo kod 99.g,sječam se dan prije tekme s Man.Utd-om,navečer kad smo išli tražit engleze..B.....,T....,N.N,moja malenkost,ne sječam se svih i nešto mlađih je bilo..nas starijih ne puno,u tkalči na terasi im je K.iz Španskog podignul stol s flašama i pozval ih rukama na fajt,come on,kao dođite..englezi ekipa 40-ak godina se zabila u birc i postavila onaj barski stol na ulaz da nemre niko nutra,specijalci su došli brzo,mislim da nas je rija tad čopila ne bismo se dobro proveli..Tatta
    bit ću toliko neskroman pa ću se istaknut kao jedan od onih koji su u zajeca inzistirali na napadu iako su neki pomalo sumnjičavo spominjali kako su svi englezi stariji, djeluju kao zajebana ekipa, kako nije baš izgledan uspjeh........
    ostatak priče je manje više isti, nakon što je moj dragi ( a i ne samo moj) frend, jedan od ako ne i najjajči navijač svih vremena koji se pojavio u bbb, rutinski počistio staklovinu sa glavnog stola ekipe engleza, englezi su kao po komandi pobjegli u one birceve u tkaliči ispod melina bez želje za otporom.
    tu noć smo nastavili rješavat njihove grupice kao i sutra a najjači događaj mi je bio juriš i gaženje satnije SFOR-a finskog bataljuna kod pimpeka koji su došli navijati za manchester.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

HAOS U ČAČKU
    Borac Čačak – Crvena zvezda 2:2
    Par dana pre početka novog fudbalskog prvenstva startovala su me par mlađa zvezdaša iz mog grada. Bilo je ono, tipa: Brate jel ideš sa nama sutra, nebi loše bilo da krenete i vi stariji biće zanimljivo putovanje, cirka zajebancija, prvo je kolo, da vidimo tim, nove igrače. Iskren da budem i nije mi se nešto išlo, (nisam baš tih godina bio redovan na utakmicama) ali u razgovoru sa njim nije trebalo mnogo da me ubede da krenemo. Mislio sam da mi stariji pođemo kolima skupimo kintu i pokupimo i njih da se nebi mnogo mučilo oko puta. Odbili su me iz prve, oni već sve dogovorili i zakupili autobus sa kojm je trebalo da krenemo u nedelju ujutru. Rekao sam da je uredu i da ćemo da se vidimo. Tog avgustovskog jutra bilo je veoma sunčano, a ja sam pre toga kontaktirao par mojih starih pajtosa i naterao ih da ujutru dođu. Krenuli smo na zakazano mesto polaska i usput naleteli na stare lisce M....a i S....a-M...g. bili su mamurni od noćne pijanke. S..e-M..i je počeo da urla i da se smeje okomio se na mene i podjebavao ono: Aaaaaaa mislili ste nas da zajebete p...e jedne, idemo i mi. Počeo je i ove mlađe da zeza: Šta slušate ovog O.....a, ko ga bre j..e. Odnosilo se na mene, zagrlio sam ih obojicu i rekao idemo braćo. Tada M...ć odgovori da nemaju prebijene banke u džepovima. Rekao sam mu ajde bre ko te pita za kintu. Usledilo je ono njegovo: Tako te volim ortak. Bus je bio pun ko oko, bilo baš veselo. Krenuli smo, a ja sam primetio da u busu ima dosta maloletnih osoba koji se nisu štedeli u ispijanju piva. Put zanimljiv standardno zaustavljanje na par usputnih stanica šoranje i ’’kupovina’’ piva, sve do samog ulaza u Čačak. Tada smo na jednoj benzinskoj stanici čuli da je 7-8 autobusa bg tablica prošlo ispred nas i da su napravili neke nerede i izlupali automobil i radnike AMSS i da je bilo gusto. Krenuli smo dalje i na samom ulazu u grad čekala je policija koja nas je zaustavila. Osim zapisivanja tablica od strane pandura i razgovora sa vozačem ništa se konkretno nije desilo i pustili su nas dalje. Stigli smo ispred stadiona nekih 15 minuta pre početka tekme. Na tribini, ako tako mogu da je nazovem (strmo brdo, ograđena livada) već je bilo oko 500-600 navijača iz Bg-a i unutrašnjosti.

Na samoj tribini je bilo super navijanje, a meni se činilo (grdno sam pogrešio) da smo bili i primljeni od domaćih navijača. Tih godina pre pada Slobodana Miloševića mi (a i ostali navijači u Srbiji) smo uvek neposredno pre početka meča skandirali parole uperene protiv Slobe i aktuelne vlasti. Čačak je bio grad opozicije i na naše skandiranje Slobo odlazi!!! Ceo stadion se digao na noge i podržao nas tako da se iz hiljada grla orilo, stvarno je izgledalo moćno. Ko je mogao u tom trenutku da predpostavi šta će se zapravo desiti. Navijali smo fantastično i u 9 min 0:1 erupcija oduševljenja, dva momka sa naše tribine preskaču ogradu i hitaju da podele radost sa fudbalerima. Policija reaguje i obara jednog od njih, dok ovog drugog hvataju i sprovode u maricu. To je bio znak da da velika grupa navijača uleti u teren. Ostao sam gore i gledao šta se dešava, ali sam ubrzo morao i ja dole jer sam primetio da je moj stari ortak S..e-M..i preskočio ogradu i da je u raspravi sa jednim od pandura. Prekid utakmice je trajao neki 18-20 minuta dok se i zadnji zvezdaš nije vratio na tribine. Od tog minuta domaći navijači su konstantno vređali, psovali, provocirali. Policija je u početku pokušala da razdvoji dve zaraćene strane, tako što su njih odgurali od ograde. Verbalne čarke su kulminirale negde pred kraj prvog poluvremena, i prerasle su u kamenovanje Čačana sa istočne strane. Raketirali su nas kamenicama i sa tribine i izvan stadiona. Bilo je veoma zajebano. Tada nastaje prekid koji je trajao punih 50 minuta. Mi smo provalili u teren, i sukobili se sa policijom. Ubrzo su i oni uleteli u teren i nastaje opšta tuča, u jednom momentu nije se znalo ko koga udara. Tuše su se prenosile čas u jednoj čas u drugoj strani. Dosta polomljenih noseva, napuklih arkada, ispalih zuba. Rekao sam mojim momcima da se grupišemo i u slučaju napada da reagujemo odmah. Udaraj i ako vidiš da nemožeš beži, ali nikako nemoj da padaš ili da se odvajaš solo. Tuča je potrajala, a morao si da se paziš i od lokalnih Čačanskih bitangi i od policije. Držali smo se grupno i tu u grupi nismo loše prošli, oni naši koji su se odvojili ili pali bili su bukvalno zgaženi. U jednom momentu je tip sa nekih 10-15 metara ciglom ili nekim betonskim predmetom opalio policajca usred glave. Pao je ko sveća, e tada sam pomislio ono najgore, jebote ovaj je gotov. Polako smo se povlačili ka našoj tribini, a policija potpomognuta vodenim topovima počela je da ispaljuje i suzavce.

Tako smo morali da napustimo stadion, a ispred stadiona na parkingu nastao je pravi haos. Polupana vozila i tuča sa osobljem i gostima jedne kafane. Baš žestoko. Većina naših buseva bila je polupana, a neki momci pohapšeni. Uspeli su da nas sabiju u obruč i tu nas držali do kasno u noć. Čini mi se negde do 22h. Skoro svi smo bili zapisani. Moji momci su uglavnom solidno prošli, po koja modrica i oteklina. Kada se sve završilo i kada smo krenuli kućama shvatio sam da je ovo posle Maksimira jedan od najvećih incidenata na ovim prostorima. Posle par dana gledali smo i snimak utakmice i razne specijalne emisije, a najgore smo prošli od majke jednog tada maloletnog navijača (sada jedan od viđenijih iz našeg kraja) koja nas je usrala od glave do pete.

novinski izvestaj

Delije Sever, 40+

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove