+ Odgovori na temu
Stranica 106 od 131 PrviPrvi ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,101/2619

Tema: Oldschool-devedesete

Citiraj Prvotno napisano od .Dinarac. Vidi poruku

Cuveno polufinale sa Bajernom,prelistao sam temu.Zanimljivo niko nije postavio klip.Ova bakljada je bila nevidljena u tadasnjem Tifo svetu.
    prva takva bakljada odradjena na nasim prostorima je bila na partizan ,inter baklje oko celog terena vec pisano na forumu................toliko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

Citiraj Prvotno napisano od pesticidi Vidi poruku
    prva takva bakljada odradjena na nasim prostorima je bila na partizan ,inter baklje oko celog terena vec pisano na forumu................toliko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Prvo,niko nije rekao da nije bila bakljada na Partizan-Inter.Drugo,ta vasa bakljada(ili pokusaj) bakljade na sve cetri tribine,ne moze da se meri sa ovom nasom.Jer razmak(ili raspon) baklji na vasim tribinama je bio 15-20 metara,http://i56.tinypic.com/14ki96v.jpgevo vas zapad,http://oi54.tinypic.com/sn2ird.jpgIstok.Na kraju vas Jug na snimku.I prati ubuduce sta pisem,lepo sam napio da je Zvezdina bakljada bila pojam,po kolicini baklji koje su upaljene.

Član u nastajanju Azzurri avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Citiraj Prvotno napisano od ... Vidi poruku
    Ne sračkaj po tipkovnici, kada ne znaš.
    Nikada takva sranja nisam odobravao, ali ne bježim od toga da toga nije bilo.
    Tko je to radio ide njemu na sramotu.
    Jesam ja napisao da si ti to odobravao ili da imas veze s tim? Nisam
    Torcida/25/80+

Citiraj Prvotno napisano od .Dinarac. Vidi poruku
    Prvo,niko nije rekao da nije bila bakljada na Partizan-Inter.Drugo,ta vasa bakljada(ili pokusaj) bakljade na sve cetri tribine,ne moze da se meri sa ovom nasom.Jer razmak(ili raspon) baklji na vasim tribinama je bio 15-20 metara,http://i56.tinypic.com/14ki96v.jpgevo vas zapad,http://oi54.tinypic.com/sn2ird.jpgIstok.Na kraju vas Jug na snimku.I prati ubuduce sta pisem,lepo sam napio da je Zvezdina bakljada bila pojam,po kolicini baklji koje su upaljene.
    PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

Prica o velikom fanu Crvene Zvezde,koji i u svojoj 91-oj godini i dalje ide na svaku Zvezdinu utakmicu.Prica Mile (Miodrag Milosavljević), navijač Crvene zvezde poznatiji kao Mile Srbin,kako je odlučio je da klubu zbog kojeg je tri puta pokušao da se ubije, testamentom ostavi vlasništvo nad malom kućom koju poseduje. To je Ljubav,to je Fan.Da pitamo Mileta da stavi potpis koliko ima utakmica

Citiraj Prvotno napisano od pesticidi Vidi poruku
    ...a mene proziva,tipicne decije fore,e stocni stocni...
    crvena zvezda,ucz50+,god73

Citiraj Prvotno napisano od the Partizans Vidi poruku
    Ti ocigledno ne znas ili ne zelis da znas o cemu ja govorim. Jer u protivnom ne bi tako pisao. Uzevsi mnogo toga u obzir(vaznost zastava, nacin dolazenja do njih, iznosenje na petooktobarskom derbiju) slucaj koji sam apostrofirao je SIGURNO najnecasniji nacin dolazenja do protivnickog navijackog materijala u posleratnoj istoriji tifo pokreta. Nije rec ni o kakvoj klupskoj ostavi, niti striku za susenje opreme fudbalera...vec o stanu i podrumu fizickog lica.
    Tema nosi naziv devedesete, ne bi trebalo da se govori uopsteno, prethodno hiljadu puta prezvakano, vec detaljno sa konkretnim pojavama i cinjenicama(a ima ih podosta hvala Bogu). Pre svega si navijac, pa ako je vec neizbezno forumas.
    Jednu vec pomenuh, slucaj iz druge polovine devedesetih...evropska utakmica protiv Kajzerslauterna na zvezdinom stadionu, a sa jedne od tribina visi plava zastava Uz Obilic do smrti...
    Neka procene ljudi sami,posto cemo mi tesko da se dogovrimo oko toga.Ukrasti iz praznih prostorija nesto na stadionu kada nema nikoga i svi spavaju,ili obiti nekome podrum ili gepek kola,po meni je isto.Kradja je kradja,samo sto je ova malo gora jer je eto privatno nesto radjeno.Ipak,i jedno i drugo je kradeno.Mozda je neko bas podstaknut vasim kradjama pocetkom 90 eih rekao,ma ko ih jebe i oni su nama krali i tako obili nekome podrum?Ko zna.
    Ali to svakako nikakve veze nema sa brukom i sramotom koju su vasi tadasnji vodeci ljudi dozvolili sebi.Da ukradenu zastavu kupe od drugih navijaca,koji uzgred govore da su tim parama isfinansirali ko zna koliko bakljada u to vreme i nekih akcija za svoju tribinu.
    Sto se tice zastave uz obilic do smrti,tada je to radjeno na inicijativu coveka koji je bio mnogo opasan u to vreme,a opet stariji se nisu bunili jer su bili njegovi saborci.Ipak,cim se ukazala prva prilika,ta zastava je dobila noge zahvaljujuci tadasnjim mladjima sa nase tribine.Kako i sta nije bitno,bitno je da se vise nije kacila.Dakle,tada su mnogo ljudi rizikovali da se pobune za to i nije bilo ni malo naivno u najmanju ruku i stvarno ne vidim paralelu izmedju ovog slucaja i onog vaseg sa 100 tog derbija gde niko od vas nije bio ni u kakvoj opasnosti niti problemu zbog toga sto ste sirili kupljenu setalicu koja je pre toga ukradena.
    Posljednje uređivanje od Vozdovac : 09-05-2013 at 23:44
    DS, 32, 200+

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    u svim ovim pricama ja fakat isto kao i footie ne razumijem taj gust u razvijanju tudjih zastava kaj su pale na tko zna koji nacin.slazem se sa tim da su zastava ili transp vrijedan plijen od protivnika,ali samo kada padnu na ulici u borbi.ovak mozes uzeti neku dobru lopuzu ili provalnika pa rokati ljudima po stanovima,krasti zastave.poslje se kurciti na tribini ili netu sa tim protivnickim obiljezjima.
    ali slazem se i sa trotockim,kada veli da svoja obiljezja negdje po gostovanju treba cuvati.prvo treba pomno odabrati covjeka koji bu ih nosio,pa onda paziti na tog covjeka.ali to sve barem po meni vrijedi samo kada se zastava napada na ulici tj kada se putem fizickog napada pokusava oteti.
    sve drugo meni nema fakat nikakvog smisla.i ja osobno nikada niti bi palio protivnicka obiljezja niti bi se slikao pored njih na netu da znam da su pala na bilo kakav ne navijacki nacin.
    d, zg80,44g ,90+
    mi smo dinamo, a ne vi

Bilo kako bilo,i sever i jug su sirili zastve na koje se doslo na takav nacin.Valjda je to zbog toga sto se zivi u istom gradu pa po nekada se i ne radi sve po pravilniku.Ipak,to je nesto sto je radjeno na obe tribine,dok ova setalica "njihova",ima totalno drugu pricu.Tu se otislo jos dalje,i pre i posle,niko to nije vise uradio.A mnogo bitna stvar za ovu pricu je,da je pored ukupno mozda 10/15 ukradenih zastava,sever na ispravan nacin uzeo 10 puta vise.Dok kod druge strane nije taj skor sigurno.Evo poslednji primer zadnjeg derbija na Marakani,gde je reasireno 20 ak zastava od kojih 10 mozda nemaju nikakvu tezinu,ali su zastave.A onih drugih 10 itekako imaju.Dok su oni nama poslednju zastavu sa nekim znacenjem uzeli pre 10 ak godina,pa i vise.I sad dodju oni da pametuju sa nekim brdom ovde i da prosipaju price da smo mi lopovi i licemeri.Svako trazi opravdanje za svoje neuspehe ocigledno.
    Posljednje uređivanje od Vozdovac : 10-05-2013 at 09:01
    DS, 32, 200+

Datum registracije
    Jul 2012
    @voždovac
    ja se ziher ne bum pravio da mogu u potpunosti skužiti rivalitet između vas i komšija.gradski derbiji su ipak jedan navijački specifikum svuda u svijetu.činjenica da vi i komšije faktički živite zajedno,na ipak jednom malom prostoru je ta koja vas tjera na svakakva lukavstva,nebi li se bar malo doskočilo rivalima. upravo zbog toga kaj ja to i ne razumijem baš do kraja,ne pada mi na pamet se miješati u vaše prepirke tipa kaj je bilo prije kokoš ili jaje.
    ali isto tak bi bio licemjer kada nebi rekao da i ovdje kod nas nije bilo svega i svačega kod zapljenjivanja suparničkih navijačkih rekvizita.ja ovdje govorim u svoje ime.moja razmišljanja i moji navijački pogledi na svijet su tak,pomalo i staromodni.svijestan sam da cijela navijačka evropa brije upravo isto tak kak i vi ili komšije ili dosta ljudi ovdje.
    nikada nikom iz moje grupe nebi spočitnuo,zbog toga kaj nije do suparničke zastave došao samo i jedino na liniji bojišnice.ali ja osobno se nikada nebi slikao niti bi držao nikakvo navijačko obilježje neprijateljske grupe ak ono nije zapljenjeno u žaru borbe.
    baš kao i u ratu,zastava bilo jedinice bilo vojske u kojoj se boriš,brani se do zadnje kapi krvi. to je pitanje časti.a vojska bez časti nije vojska.isto tak neprijateljske zastave koje se oduzmu,vrijede samo ak padnu nakon pobjede na bojnom polju.ak se uzmu od vojske koja je spremna časno braniti te zastave do zadnje kapi krvi.
    iako mi nije to bila namjera,znam da sam sada malo izdramatizirao cijelu ovu moju priču.ali ja osobno se pokušavam držati tih principa..isto tak sam spreman ispoštavati neprijatelja koji je pokazao hrabrost na bojišnici i koji to štovanje zaslužuje.fakat vjerujem da je i to jedan od mojih principa za koje sam pokazao da ih se držim.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 10-05-2013 at 09:56
    d, zg80,44g ,90+
    mi smo dinamo, a ne vi

Predpostavljam da se nekada mnogo teze dolazilo do saznanja kako je neka zastava pala,i mnogima je bilo bitno da se to ipak rasiri da "vide svi",pa nema veze kako je to doslo u nase ruke.Danas,pojavom ovih internet sranja,lako se saznaje bukvalno za svaki sal kako je pao,a ne zastava,i onda od jednom svi moralisu tu nesto i prave se ne znam kakve moralne gromade,a u stvari nema tribine koja to nije radila.A i da vidimo ko je od ovih ovde sto pametuju oteo,bar jednu zastavu?
    To su oni poceli da skrecu sa teme,koja se odnosila na to da su ljudi kupili od radovaca zastavu koju su ovi ukrali.Sad kad bi krenule sve grupe da se javljaju,mislim da nema one koja nije ukrala bar jednu zastavu.Tu naravno mislim na vece grupe,ne manje.Ali slucaj kupovine od tudjih navijaca,ja mislim da ne postoji.
    DS, 32, 200+

Procenjeno je to odavno, zatvorena stranica petooktobarskog derbija zajedno sa onim kalauz efektom koji je prethodio istom. I nema tu prostora za pitanje ko zna? Za situaciju od pre trinaest(plus minus koji mesec) godina ko treba da zna zna.
    Prica o zastavi Uz Obilic do smrti na zvezdinim utakmicama iz druge polovine devedesetih i te kako ima veze sa napisanim. Bas kao sto postoje i drugi primeri toga kova i bas svi potpadaju pod devedesete i opisuju ih.
    U vremenskom rasponu od rukometnog zaprasivanja iz 93. godine, pa sve do petooktobarskog fudbala iz dvehiljadite...smesteno je mnogo toga. To neka potvrde oni koji su aktivno participirali i ugradili sebe u pomenuti period(ili bilo koji njegov deo!). Samo nikada ne treba prenebregnuti vremenski kontekst u kome se sve dogadja.
    Iz svega ovoga izdvajam ubedljivo najnecasniji vid dolazenja do protivnickog materijala u novijoj istoriji domaceg pokreta.
    G1970, 29g, 170+

Zadar je najbolji,Zadar je slavan,nitko u Evropi, njemu nije ravan.... Tz 41, +50

Zadar je najbolji,Zadar je slavan,nitko u Evropi, njemu nije ravan.... Tz 41, +50

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    dinarac. ova tema je barem 3 puta prorađena, bilo je i svađe, a negdje na početku foruma, ima snimak iz kojeg je vidljivo da je grobare istjerala ipak murja.

p.s. bez onakvih izraza, kopitari i slično. to je omalovažavanje a to se ne tolerira.
    BBB ZG 38, 50+

Citiraj Prvotno napisano od the Partizans Vidi poruku
    Procenjeno je to odavno, zatvorena stranica petooktobarskog derbija zajedno sa onim kalauz efektom koji je prethodio istom. I nema tu prostora za pitanje ko zna? Za situaciju od pre trinaest(plus minus koji mesec) godina ko treba da zna zna.
    Prica o zastavi Uz Obilic do smrti na zvezdinim utakmicama iz druge polovine devedesetih i te kako ima veze sa napisanim. Bas kao sto postoje i drugi primeri toga kova i bas svi potpadaju pod devedesete i opisuju ih.
    U vremenskom rasponu od rukometnog zaprasivanja iz 93. godine, pa sve do petooktobarskog fudbala iz dvehiljadite...smesteno je mnogo toga. To neka potvrde oni koji su aktivno participirali i ugradili sebe u pomenuti period(ili bilo koji njegov deo!). Samo nikada ne treba prenebregnuti vremenski kontekst u kome se sve dogadja.
    Iz svega ovoga izdvajam ubedljivo najnecasniji vid dolazenja do protivnickog materijala u novijoj istoriji domaceg pokreta.
    I opet ti filozofiras na svoj nacin.I na tom derbiju gde je izneto 10 ak ukradenih zastava iz tog podruma,bilo je bar jos 20 koje su uzete na najisparvniji navijacki nacin.Prema tome,ne znam sta pricas ti i vrtis ko pokvarenu plocu tu zastavu uz obilic do smrti,kada bi mozda nekome letela glava da je sisao da je pomeri u tom trenutku.A inace,nikakve veze nema sa time sto su vasi hteli da isapdnu mangupi za 100 ti derbi i da iznesu nasu setalicu,koju su kupili od drugih navijaca,koji su je prvo ukrali.Ja kazem da je sramota sto smo mi krali vase zastave,ali i da smo vam uzeli zastava koliko vi nama necete za narednih 20 godina.A daj da cujem tebe sta ti imas da kazes za tu vasu akciju.Bas me zivo zanima.
    DS, 32, 200+

Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Vozdovac Vidi poruku
    Predpostavljam da se nekada mnogo teze dolazilo do saznanja kako je neka zastava pala,i mnogima je bilo bitno da se to ipak rasiri da "vide svi",pa nema veze kako je to doslo u nase ruke.Danas,pojavom ovih internet sranja,lako se saznaje bukvalno za svaki sal kako je pao,a ne zastava,i onda od jednom svi moralisu tu nesto i prave se ne znam kakve moralne gromade,a u stvari nema tribine koja to nije radila.A i da vidimo ko je od ovih ovde sto pametuju oteo,bar jednu zastavu?
    To su oni poceli da skrecu sa teme,koja se odnosila na to da su ljudi kupili od radovaca zastavu koju su ovi ukrali.Sad kad bi krenule sve grupe da se javljaju,mislim da nema one koja nije ukrala bar jednu zastavu.Tu naravno mislim na vece grupe,ne manje.Ali slucaj kupovine od tudjih navijaca,ja mislim
    da ne postoji.
    u pravu si,nema vece grupe na prostorima bivse yuge ali i cijele evrope kaj nije barem pokusavala dolaziti do navijackih rekvizita na ovaj ili onaj nacin.ne pada mi na pamet nekome soliti pamet zbog toga.tak je kak je i gotovo.
    sve kaj sam napisao u svom prethodnom postu ovdje govorio sam apsolutno u svoje ime.u vezi kupovine koju spominjes nebi se izjasnjavao jer niti sam je vidio niti me se uostalom tice.to su ipak vasi i komsijski problemi.
    do takvih situacija o kojima pises moze doci upravo zato i jedino zato kaj vi zivite u istom gradu.kak je rekao i bata-trlaja,puno krokodila a mala bara.
    d, zg80,44g ,90+
    mi smo dinamo, a ne vi

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    dinarac. ova tema je barem 3 puta prorađena, bilo je i svađe, a negdje na početku foruma, ima snimak iz kojeg je vidljivo da je grobare istjerala ipak murja.

p.s. bez onakvih izraza, kopitari i slično. to je omalovažavanje a to se ne tolerira.
    Pozdrav Capo,nisam siguran da pricamo o istom derbiju,jer vise puta su navijaci Partizana bili isterani sa Juga Marakene.Mozda oni postavljaju derbi iz 2001-te kad je smo im takodjer upali na Jug.Samo ja nisam video taj snimak gde su ih panduri zibacili.Njima izglada teso padaju neke cinjeice,pa se stalno vade raznim pricama.Te nisu ih Delije isterale sa tribina,te imaju vece bakljade(koje se ne mogu potvrditi ni fotkama ,ni snimcima),te vise ih ima,te sve zastave koje su na Severu su ustavri ukradene.Najzalosnije je to sto posl svakog fajta,oni su uvek razbili cigane...Kako hoces,mislim da se ovde dopusta pijacarska rasprava,dok su argumentovane tvrdnje zabranjene.Pozdrav jos jednom,za sve ucesnike foruma.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove