+ Odgovori na temu
Stranica 25 od 39 PrviPrvi ... 15 23 24 25 26 27 35 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 481/775

Tema: Slučaj Bujanec i ostali

Oprostite što upadam, jasno je da USA podpomaže islamiste još od Afganistana i to je sve svjetska borba u kojoj se saveznici biraju i napuštaju kako situacija zahtjeva. Nije tu nitko bez putra na glavi pa čak ni Rusi.

islamski fundamentlaizam je kao što reče Grunf u srži te vjere. ona niej tolerantan kao kršćanska bar ne u učenju je rima i deklrariranih kršćana svakakvih. Pitanje je samo hoće li im se tko suprostavit ili će ih koristit za svoje ciljeve.

Amerikanci ih jasno koriste al zanilmjlivio nisu im odgovarali talibani u Afganistanu a baš su ih oni "stvorili" 80-tih čak i snimili Ramba3 kako s njima vojuje. zašto. Možda zbog polja maka.

Sitni smo mi za to.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Ni meni nije jasno zašto neki isključivo krive USA za islamski terorizam.
    Ka šta ti kažeš, ne bi me čudilo da su in u određenim situacijama pomagali, naročito za vrijeme sovjetske intervencije u Afganistanu, al da je SAD isključivi krivac i začetnik islamskog terorizma je priča upravo antifa refugees welcome debila.
    Kao eto ne bi oni jadni, nego ih Amerika eto nagovorila.

Podsjeća na priču ko nas bre zavadi, koji velikosrpski nacionalizam, Englezi i Amerikanci malo nahuškali Srbe i eto ne bi oni jadni inače nikad imali osvajačkih pretenzija prema Hrvatskoj.
    Pa valjda zato jer ne znaju da je američka vanjska politika totalno pod kontrolom Cionista/Izraela.O Islamskom terorizmu se nije laprdalo prije 9/11. Za kužit situaciju i "islamski terorizam" triba se kužit 9/11 i ko je to i zašto isplanira i izvea. Bin Laden sigurno nije. ka ni oni samoubojice u avionima koji su se javljali nakon napada da su živi i zdravi

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa nije to bas tajna, ima dokumentarac Vice-a di snimaju u izraelskin bolnicama ove borce ISIL-a i sirijske oporbe, koji jurisaju na Assad-a. Izraelci imaju i u vezi krscana Libanona putera na glavi koje su ostavili na cjedilu kad je bilo stani pani, inace ima tamo svakakve zamrzlane, recimo shiiti, ti isti koji su se tukli sa krscanima pomazu krscane protiv ISILovaca i sunnita. Svasta nesto.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    After months of forbidding by islamist groups, a Hezbollah fighter rings a church bell in Maaloula in Syria, after it was freed from capture of insurgent militiae, for the joy of Syrian Christians

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    vidim da nisi upoznat s temom a imaš mišljenje,to nije dobro ni pametno
    avganistan nema nikakve veze sa sirijom osim šta se isilovci sad kad puše u siriji prebacuju u afganistan,šta misliš ko organizira putovanje?

vidim da ti je piceferaj isto odgovoria,a vidim kad nismo na temi hajduka i torcide da piceferaj misli ka i ja ili ja mislim ka i on...
    Afganistan nije bia u kontekstu današnjeg vrimena, tia san reć kako ni SSSR svojedobno nije uspia počistit mudžahedine, ka ni Amerika komunjare u Vijetnamu.

To je praktički nemoguća misija virujen, naročito kad imaš nasuprot fanatičnog i brojnog neprijatelja koji se služi gerilskim metodama, miješanje s civilima i sl... I još uz to ti mediji doma pumpaju narod da si agresor, da ljudi ginu bezveze i tako to...

Da sam u prilici popričat s nekim američkim ratnim veteranon koji je odradia par tura u Afganistanu ili Iraku, sigurno mu ne bi govoria da njegova zemlja sponzorira islamske teroriste, tj. neprijatelja.

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Afganistan nije bia u kontekstu današnjeg vrimena, tia san reć kako ni SSSR svojedobno nije uspia počistit mudžahedine, ka ni Amerika komunjare u Vijetnamu.

To je praktički nemoguća misija virujen, naročito kad imaš nasuprot fanatičnog i brojnog neprijatelja koji se služi gerilskim metodama, miješanje s civilima i sl... I još uz to ti mediji doma pumpaju narod da si agresor, da ljudi ginu bezveze i tako to...

Da sam u prilici popričat s nekim američkim ratnim veteranon koji je odradia par tura u Afganistanu ili Iraku, sigurno mu ne bi govoria da njegova zemlja sponzorira islamske teroriste, tj. neprijatelja.
    SSSR nije uspia počistit muđahedine u Afganistanu jer su ameri bili s njima. U Vijetnamu je bilo obrnuto, SSSR je bia sa vijetnamskim komunistima-
    A američki veterani i šta bi oni rekli i kako bi reagirali je irelevantno. To su uglavnom plaćenici..a među onim rijetkima koji su i patrioti se nađe i onih koji to, da SAD sponzorira islamske teroriste, i sami govore.
    Sinoć slušam kako je SAD sjebala oko 400 000 svojih vojnika plus njihove žene i dicu cijepivom kontra antraxa i radioaktivnom municijom. Bolest je bila poznata kao "gulf sindrome". Država im je tribala isplatit odštetu ali umisto toga digli su u zrak federalnu zgradu u Oklahoma City-u di su podaci o zdravstvenom stanju tih vojnika bili pohranjeni. A bez tih podataka isplata odštete je bila nemoguća

Posljednje uređivanje od Picaferaj : 08-12-2017 at 08:33

Datum registracije
    Sep 2016

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2

Višnja Starešina navodi da je u napadu na Banske dvore JNA pokušala da
    - likvidira svog vrhovnog komandanta,
    - likvidira premijera Jugoslavije, nadređenog ministru odbrane.

To označava kao pokušaj vojnog udara.
    Ako znamo da se vojni udari obavljaju unutar države, a ne između dveju država, onda bi procesuiranje ovog događaja od strane Hrvatske mogao da i sudski verifikuje tvrdnju da je rat na prostoru bivše Jugoslavije bio građanski. A ne agresija Srbije kako se to u Hrvatskoj voli da govori.
    U uvodnom delu Bujice ova tužba se označava kao način pritiska na Srbiju. Na koji način bi čak i uspeh ove tužbe mogao da šteti Srbiji?
    Mesić i Ante Marković, kao i uloga vojske, to je još uvek jugoslovenski kontekst i međusobni odnos jugoslovenskih institucija.

U emisiji se spominje KOS. Kako onda Mesića, kao što se to radi sa njim i sa Manolićem, označiti kao agenta KOS-a, ako je JNA pokušala da likvidira Mesića u Banskim dvorima?

Sve u svemu stvari dolaze na svoje mesto. U sukobu srpske strane sa drugim stranama (hrvatska, muslimanska) jasno je da se sukobi odvijaju po obrascu integralisti - separatisti. Tu je kontekst uvek jugoslovenski, jer integralisti brane integritet neke celine, a separatisti se odvajaju od neke celine. Ta celina je u ovom slučaju Jugoslavija, ta vrsta rata je uvek građanski rat.
    Slično je i u slučaju srpsko-muslimanskog rata u BiH. Međutim, rat između hrvatskih i muslimanskih snaga je međunarodni. To je rat između dve vlade koje su se međusobno priznale. Agresor je ona vlada koja je poslala svoju vojsku da se bori protiv vojske druge vlade na teritoriji te druge vlade. Tu se nema šta dodati.

Vidim da Hrvate ovakav ishod, po meni tačan i logičan, koji može vrlo verovatno ispasti kao konačan, frustrira. Ali problem je u tome što nikada nije dozvoljeno da se otvori ovakva rasprava u hrvatskoj javnosti. Ako se sad napada na Stankovića što je pitao (ne tvrdio), ako Hrvoje Klasić (najnovije na N1) s toliko opreza mora da obrazlaže da se možda ipak radilo o građanskom ratu, onda je jasno da strana koja se s tim ne slaže, nije uopšte spremna da diskutuje, nego odmah satanizuje onoga ko postavi takvu dilemu.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 16-12-2017 at 01:40
    zbogom ostaj mala kod ovaca...

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku

Višnja Starešina navodi da je u napadu na Banske dvore JNA pokušala da
    - likvidira svog vrhovnog komandanta,
    - likvidira premijera Jugoslavije, nadređenog ministru odbrane.

To označava kao pokušaj vojnog udara.
    Ako znamo da se vojni udari obavljaju unutar države, a ne između dveju država, onda bi procesuiranje ovog događaja od strane Hrvatske mogao da i sudski verifikuje tvrdnju da je rat na prostoru bivše Jugoslavije bio građanski. A ne agresija Srbije kako se to u Hrvatskoj voli da govori.
    U uvodnom delu Bujice ova tužba se označava kao način pritiska na Srbiju. Na koji način bi čak i uspeh ove tužbe mogao da šteti Srbiji?
    Mesić i Ante Marković, kao i uloga vojske, to je još uvek jugoslovenski kontekst i međusobni odnos jugoslovenskih institucija.

U emisiji se spominje KOS. Kako onda Mesića, kao što se to radi sa njim i sa Manolićem, označiti kao agenta KOS-a, ako je JNA pokušala da likvidira Mesića u Banskim dvorima?

Sve u svemu stvari dolaze na svoje mesto. U sukobu srpske strane sa drugim stranama (hrvatska, muslimanska) jasno je da se sukobi odvijaju po obrascu integralisti - separatisti. Tu je kontekst uvek jugoslovenski, jer integralisti brane integritet neke celine, a separatisti se odvajaju od neke celine. Ta celina je u ovom slučaju Jugoslavija, ta vrsta rata je uvek građanski rat.
    Slično je i u slučaju srpsko-muslimanskog rata u BiH. Međutim, rat između hrvatskih i muslimanskih snaga je međunarodni. To je rat između dve vlade koje su se međusobno priznale. Agresor je ona vlada koja je poslala svoju vojsku da se bori protiv vojske druge vlade na teritoriji te druge vlade. Tu se nema šta dodati.

Vidim da Hrvate ovakav ishod, po meni tačan i logičan, koji može vrlo verovatno ispasti kao konačan, frustrira. Ali problem je u tome što nikada nije dozvoljeno da se otvori ovakva rasprava u hrvatskoj javnosti. Ako se sad napada na Stankovića što je pitao (ne tvrdio), ako Hrvoje Klasić (najnovije na N1) s toliko opreza mora da obrazlaže da se možda ipak radilo o građanskom ratu, onda je jasno da strana koja se s tim ne slaže, nije uopšte spremna da diskutuje, nego odmah satanizuje onoga ko postavi takvu dilemu.
    kakvi su to "integralisti" koji su potjerali Sloveniju iz Jugoslavije da bi, kako kaže Borislav Jović , mogli na miru da "razgovaraju" sa Hrvatima? Kadijević je bio za veliku Srbiju. Mesić i pogotovo Marković koji je stvarno bio "integralist", nisu bili ni za neovisnost Hrvatske a ni za veliku Srbiju pa je bilo više nego normalno da ih velikosrbi žele likvidirati skupa sa Tuđmanom.
    usput, Hrvatska je već proglasila neovisnost od Jugoslavije. U momentu raketiranja banskih dvora taj proglas je bio suspendiran na određeno vrijeme a ne poništen..a suspenzija je istjecala sljedeći dan pa se itekako može govoriti o međudržavnom sukobu.
    A "ta vrsta sukoba" je bio rat za teritorij a ne za vlast u jednoj državi. A takvi sukobi, pogotovo kad se sukobljavaju različiti narodi, nikako ne može biti građanski rat
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 16-12-2017 at 02:38

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    kakvi su to "integralisti" koji su potjerali Sloveniju iz Jugoslavije da bi, kako kaže Borislav Jović , mogli na miru da "razgovaraju" sa Hrvatima?
    Pa nisu je proterali, zvanično su bili protiv secesije, čak je i vojska bila angažovana bila da se secesija spreči.

Kadijević je bio za veliku Srbiju. Mesić i pogotovo Marković koji je stvarno bio "integralist", nisu bili ni za neovisnost Hrvatske a ni za veliku Srbiju pa je bilo više nego normalno da ih velikosrbi žele likvidirati skupa sa Tuđmanom.
    To i da je sve tačno, nema nikakve veze. Zvanične pozicije i Mesića i Kadijevića i Markovića su jugoslovenske i njihov sukob je unutarjugoslovenski zbog čega se ne može govoriti o međunarodnom sukobu.
    usput, Hrvatska je već proglasila neovisnost od Jugoslavije. U momentu raketiranja banskih dvora taj proglas je bio suspendiran na određeno vrijeme a ne poništen..a suspenzija je istjecala sljedeći dan pa se itekako može govoriti o međudržavnom sukobu.
    Pa upravo proglašavanje nezavisnosti je akt secesije a protivljenje je inegralizam. Zbog toga je sukob unutardržavni. Ne može akt proglašenja nezavisnosti pretvoriti neki sukob u međunarodni. To bi bilo jednako nazvati American Civil War međunarodnim, jer su Confederate States proglasile nezavisnost. (Taj primer bi Holjevac trebalo da uzme u obzir a ne onaj besmisleni sa Hitlerom i Čehoslovačkom.)

A "ta vrsta sukoba" je bio rat za teritorij a ne za vlast u jednoj državi. A takvi sukobi, pogotovo kad se sukobljavaju različiti narodi, nikako ne može biti građanski rat
    Secesija proizvodi građanski rat, ali i političke promene, promene političkih pozicija kako integralista tako i secesionista. Promene u načinu borbe. Pa tako i građanski rat može poprimiti oblik rata za teritorije.

Pa nisu je proterali, zvanično su bili protiv secesije, čak je i vojska bila angažovana bila da se secesija spreči.

To i da je sve tačno, nema nikakve veze. Zvanične pozicije i Mesića i Kadijevića i Markovića su jugoslovenske i njihov sukob je unutarjugoslovenski zbog čega se ne može govoriti o međunarodnom sukobu.

Pa upravo proglašavanje nezavisnosti je akt secesije a protivljenje je inegralizam. Zbog toga je sukob unutardržavni. Ne može akt proglašenja nezavisnosti pretvoriti neki sukob u međunarodni. To bi bilo jednako nazvati American Civil War međunarodnim, jer su Confederate States proglasile nezavisnost. (Taj primer bi Holjevac trebalo da uzme u obzir a ne onaj besmisleni sa Hitlerom i Čehoslovačkom.)

Secesija proizvodi građanski rat, ali i političke promene, promene političkih pozicija kako integralista tako i secesionista. Promene u načinu borbe. Pa tako i građanski rat može poprimiti oblik rata za teritorije.
    Američki građanski rat je bio rat amerikanaca kontra amerikanaca. I zato je bio građanski rat. Rat Hrvata protiv Srba ne može biti građanski rat čak i da se vodi unutar jedne države...a pogotovo ne kad i Hrvati i Srbi imaju svoje federalne države koje su se tada zvale socijalističke republike.
    Srbija je razbila Jugoslaviju, a ne Slovenija i/ili Hrvatska, svojim Ustavom s kojim se je proglasila suverenom državom koja sama odlučuje o svojoj unutrašnjoj i vanjskoj politici. Srbija je ta koja je pokušala, neuspješno, maskirati rat za teritorij, za teritorijalno širenje Srbije, kao rat za očuvanje Jugoslavije ali, naravno taj pokušaj je bio unaprijed osuđen na "fail". Ti to još nisi skužio pa ga ovako kenjaš. Ili možda jesi skužio al' računaš ko jebe istinu ako mi istina ne pomaže a laž pomaže, a?

Nego..jel' rat Srba kontra Turaka bio građanski rat? Vi ste bili "secesionisti" i narušavali i na kraju i narušili teritorijalnu cjelovitost Turskog carstva

a to sa Slovenijom, je..vojska je bila "angažovana". Ali je "angažman" neslavno, i namjerno, propao a Slovenija otišla. A bez Slovenije nema više Jugoslavije. I tek nakon odlaska Slovenije počeo je "građanski" rat u Hrvatskoj. Ili, točnije, počela je velikosrpska agresija na Hrvatsku.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 16-12-2017 at 05:15

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Američki građanski rat je bio rat amerikanaca kontra amerikanaca. I zato je bio građanski rat. Rat Hrvata protiv Srba ne može biti građanski rat čak i da se vodi unutar jedne države...a pogotovo ne kad i Hrvati i Srbi imaju svoje federalne države koje su se tada zvale socijalističke republike.
    Jugoslovenski građanski rat je bio rat Jugoslovena protiv Jugoslovena. Dakle, građanski. U Americi su Južnokarolinci i Ilinoišani imali svoje Federal States pa je opet rat između njih građanski.

Srbija je razbila Jugoslaviju, a ne Slovenija i/ili Hrvatska, svojim Ustavom s kojim se je proglasila suverenom državom koja sama odlučuje o svojoj unutrašnjoj i vanjskoj politici.
    Srbija je promenila svoj Ustav, ali nije proglasila istupanje iz Federacije, dok Slovenija i Hrvatska jesu.

Srbija je ta koja je pokušala, neuspješno, maskirati rat za teritorij, za teritorijalno širenje Srbije, kao rat za očuvanje Jugoslavije ali, naravno taj pokušaj je bio unaprijed osuđen na "fail". Ti to još nisi skužio pa ga ovako kenjaš. Ili možda jesi skužio al' računaš ko jebe istinu ako mi istina ne pomaže a laž pomaže, a?
    Pa ne. Možemo parafrazirati Hrvoja Klasića iz poslednjeg intervjua tv N1 koji sam spomenuo. On poručuje upravo vama koji insistirate na tome da se ne radi o građanskom rat, ovako - može se nama Hrvatima sviđati da to nazivamo agresijom, ali ja kao istoričar imam neke naučne kriterijume po kojima određujem prirodu onoga što je bilo, i poenta je da to uradim da dobijem precizan rezulatat, a ne rezultat koji se meni sviđa.
    Ja, Aleksa ( ), predviđam da uskoro više nećemo uopšte da se bavimo time je li bio građanski rat ili agresija, jer će to biti jasno utvrđeno. Nego ćemo se baviti time ko je odgovoran za početak građanskog rata. A to ćemo utvrđivati na sledeći način: Federalna Jugoslavija i njene snage bezbednosti (JNA) su više decenija bile stanje mira. Onaj za kojeg se utvrdi da je narušio stanje mira, dakle, onaj ko je narušio postojanje Jugoslavije i onaj ko je formirao oružane snage mimo njenih oružanih snaga uz koje je više decenija trajao mir - taj će biti krivac za početak građanskog rata.

Nego..jel' rat Srba kontra Turaka bio građanski rat? Vi ste bili "secesionisti" i narušavali i na kraju i narušili teritorijalnu cjelovitost Turskog carstva
    Najčešće određenje tog rata je "nacionalnooslobodilački" pa i "srpska revolucija" - u svakom slučaju to jeste građanski rat.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    a to sa Slovenijom, je..vojska je bila "angažovana". Ali je "angažman" neslavno, i namjerno, propao a Slovenija otišla. A bez Slovenije nema više Jugoslavije. I tek nakon odlaska Slovenije počeo je "građanski" rat u Hrvatskoj. Ili, točnije, počela je velikosrpska agresija na Hrvatsku.
    pa ne moraju svi secesionisti istovremeno da povedu rat, niti moraju da imaju isti uspeh, tj. efikasnost. Recimo da je Slovenija prva počela, i da je to efikasnije obavila od Hrvatske.

Jugoslovenski građanski rat je bio rat Jugoslovena protiv Jugoslovena. Dakle, građanski. U Americi su Južnokarolinci i Ilinoišani imali svoje Federal States pa je opet rat između njih građanski.

Srbija je promenila svoj Ustav, ali nije proglasila istupanje iz Federacije, dok Slovenija i Hrvatska jesu.

Pa ne. Možemo parafrazirati Hrvoja Klasića iz poslednjeg intervjua tv N1 koji sam spomenuo. On poručuje upravo vama koji insistirate na tome da se ne radi o građanskom rat, ovako - može se nama Hrvatima sviđati da to nazivamo agresijom, ali ja kao istoričar imam neke naučne kriterijume po kojima određujem prirodu onoga što je bilo, i poenta je da to uradim da dobijem precizan rezulatat, a ne rezultat koji se meni sviđa.
    Ja, Aleksa ( ), predviđam da uskoro više nećemo uopšte da se bavimo time je li bio građanski rat ili agresija, jer će to biti jasno utvrđeno. Nego ćemo se baviti time ko je odgovoran za početak građanskog rata. A to ćemo utvrđivati na sledeći način: Federalna Jugoslavija i njene snage bezbednosti (JNA) su više decenija bile stanje mira. Onaj za kojeg se utvrdi da je narušio stanje mira, dakle, onaj ko je narušio postojanje Jugoslavije i onaj ko je formirao oružane snage mimo njenih oružanih snaga uz koje je više decenija trajao mir - taj će biti krivac za početak građanskog rata.

Najčešće određenje tog rata je "nacionalnooslobodilački" pa i "srpska revolucija" - u svakom slučaju to jeste građanski rat.
    Ako je velikosrpska agresija na Hrvatsku i BiH bio rat jugoslovena protiv jugoslovena onda je srpski ustanak bio rat turaka kontra turaka.
    Nemoš bit i jeban i njufer. Pa tako ne možeš biti suverena država koja sama odlučuje o svojoj vanjskoj i unutrašnjoj politici i istovremeno biti federalna jedinica federalne Jugoslavije. S tim vašim forama, kao ni sa vojskama RSK, RS i SRJ, niste nikoga zajebali. A ni nećete.
    Šta se tiče Hrvoja Klasića..njega ne mo'š obisit ni mačku o rep. Eventualno bi ga moga privezat za vlastiti kurac ako te volja.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 16-12-2017 at 05:34

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ako je velikosrpska agresija na Hrvatsku i BiH bio rat jugoslovena protiv jugoslovena onda je srpski ustanak bio rat turaka kontra turaka.
    Ne baš rat Turaka protiv Turaka, ali rat jednih stanovnika Osmanskog Carstva protiv drugih. Ipak to je neki precizniji opis. A ako ti se više sviđa, ovo naše možemo nazvati međusobnim ratom stanovnika Jugoslavije.
    Nemoš bit i jeban i njufer. Pa tako ne možeš biti suverena država koja sama odlučuje o svojoj vanjskoj i unutrašnjoj politici i istovremeno biti federalna jedinica federalne Jugoslavije.
    Možeš, lepo. Imaš federalnu vojsku na svojoj teritoriji koju priznaješ, imaš federalnu valutu, federalni pasoš koji priznaješ i sl. Sve je to Srbija imala i posle proglašenja tog Ustava, dok su Slovenija i Hrvatska sve to odbacile.

S tim vašim forama, kao ni sa vojskama RSK, RS i SRJ, niste nikoga zajebali. A ni nećete.
    Šta se tiče Hrvoja Klasića..njega ne mo'š obisit ni mačku o rep. Eventualno bi ga moga privezat za vlastiti kurac ako te volja.
    Ti kanda ne voleš našeg i vašeg Hrvoja?!
    Pa, mislim, za početak smo "prevarili" njega, a možda će i svetska istorija rat Srba protiv drugih u Jugoslaviji označiti kao građanski, dok će rat Hrvata i Bošnjaka biti označen kao agresija Hrvatske. Po raznim komentarima shvatam da stvari idu u tom pravcu. Problem je samo objasniti nekima da je tako otprilike i ispravno, kao što ja pokušavam. Ne opet samo zato što se meni tako sviđa, nego pokušavam da se pozovem na kriterijume i argumente.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 16-12-2017 at 05:52

pa ne moraju svi secesionisti istovremeno da povedu rat, niti moraju da imaju isti uspeh, tj. efikasnost. Recimo da je Slovenija prva počela, i da je to efikasnije obavila od Hrvatske.
    Možemo mi reć šta god 'oćemo al' to ne znači da govorimo istinu. A istina je da je Srbija prva počela i da nakon slovenskog "efikasnog posla" Jugoslavije više nije bilo pa nije bio moguć "građanski rat jugoslovena protiv jugoslovena". Zamisli ti "jugoslovena" na jednoj strani kako ne misleći zlo pjevaju "ko to laže Srbija je mala" dok "jugosloveni" na drugoj strani pjevaju "oj hrvatska mati.." Previše si ufurao u te vaše plitke fore da ispadaš smišan. Al' ne smišan ka neko ko je duhovit nego smišan ka redikul.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Možemo mi reć šta god 'oćemo al' to ne znači da govorimo istinu. A istina je da je Srbija prva počela i da nakon slovenskog "efikasnog posla" Jugoslavije više nije bilo pa nije bio moguć "građanski rat jugoslovena protiv jugoslovena". Zamisli ti "jugoslovena" na jednoj strani kako ne misleći zlo pjevaju "ko to laže Srbija je mala" dok "jugosloveni" na drugoj strani pjevaju "oj hrvatska mati.." Previše si ufurao u te vaše plitke fore da ispadaš smišan. Al' ne smišan ka neko ko je duhovit nego smišan ka redikul.
    Pa moguće je da u građanskom ratu država izgubi suverenitet na određenom području kao što je Jugoslavija izgubila nad Slovenijom. To ne znači da ostali koji to žele, mogu da proglase prestanak postojanja zemlje. (Verujem da se slažeš u slučaju kad ti odgovara: RH i RSK).

Ne baš rat Turaka protiv Turaka, ali rat jednih stanovnika Osmanskog Carstva protiv drugih. Ipak to je neki precizniji opis. A ako ti se više sviđa, ovo naše možemo nazvati međusobnim ratom stanovnika Jugoslavije.

Možeš, lepo. Imaš federalnu vojsku na svojoj teritoriji koju priznaješ, imaš federalnu valutu, federalni pasoš koji priznaješ i sl. Sve je to Srbija imala i posle proglašenja tog Ustava, dok su Slovenija i Hrvatska sve to odbacile.

Ti kanda ne voleš našeg i vašeg Hrvoja?!
    Pa, mislim, za početak smo "prevarili" njega, a možda će i svetska istorija rat Srba protiv drugih u Jugoslaviji označiti kao građanski, dok će rat Hrvata i Bošnjaka biti označen kao agresija Hrvatske. Po raznim komentarima shvatam da stvari idu u tom pravcu. Problem je samo objasniti nekima da je tako otprilike i ispravno, kao što ja pokušavam. Ne opet samo zato što se meni tako sviđa, nego pokušavam da se pozovem na kriterijume i argumente.
    Ne znam ja citirat tako u dijelovima ka ti pa ću samo reć da nakon odlaska Slovenije nema više ničega federalnog jer nema federacije...pa tako ni "stanovnika" federacije. A rat u Hrvatskoj je počeo nakon nestanka federacije. To i sam znaš. A sad znaš da i ja znam da to znaš. Paaa..slobodno se prestani pravit blesav. Neće ti niko ništa, matere mi

Umalo zaboravi..niste vi prevarili Hrvoja. Al' bi on lako moga prevarit vas tako da, slušajući njega, na kraju stvarno povjerujete da je laž o građanskom ratu istina.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 16-12-2017 at 06:08

Pa moguće je da u građanskom ratu država izgubi suverenitet na određenom području kao što je Jugoslavija izgubila nad Slovenijom. To ne znači da ostali koji to žele, mogu da proglase prestanak postojanja zemlje. (Verujem da se slažeš u slučaju kad ti odgovara: RH i RSK).
    Pa normalno da ne mogu. Kako mo'š proglasit prestanak postojanja ne zemlje nego federacije koja ne postoji? mislim..mo'š al' to je već imbecilno na kvadrat..poput proglasa da je voda od ovog momenta mokra

A ta RSK je samo još jedan dokaz da jugoslavenske federacije više nema pa ne kužim šta si tia s tim reć. U stvari kužim al' ne kužim da ti ne kužiš
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 16-12-2017 at 06:22

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove