+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/21

Tema: Odnosi RH i SAD, u uzlaznoj putanji.

Odnosi RH i SAD, u uzlaznoj putanji.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ameri...alerija-300490

Već su uložili do sad u HV oko 70.000.000 dolara, nije mali novac kad znamo koliko mi sami ulažemo. I za razliku od EU, smatram da je HR učinila dobar potez kad je pristupila NATO-u. Je da naši vojnici moraju bit i u nekim vukojebinama kao što je afganistan, al uz dobru dnevnicu ti ljudi se sigurno niti najmanje ne bune što su tamo. I što su dobili priliku, da dožive svojevrsnu avanturu i duplo bolju plaću. Sve ima svoje plus i minus, pa tako i ovaj NATO savez, al dugoročno gledano ako Srbija ostane u "neutralnoj poziciji", mislim da ćemo mi osjetno profitirat u odnosu na zemlje regije. I ono što je još važnije, izgradit ćemo jake odnose s zemljom koju se itekako pita što misli o političkim zbivanjima, ne samo na zapadnom balkanu već i cijelom svijetu.

Eto, što vi mislite o odnosima SAD i RH? I dal se po vama isplati, ulagat u te odnose preko ovakvih asocijacija kao što je NATO.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa ja sam već na jednoj drugoj temi rekao da svako ulaganje u međunarodne partnere vrijedi, pa čak i davanje vojnika z međunarodne operacije ali sa preciznim i jasnim koristima od toga.
    nešto ćemo dati ali nešto tražimo zauzvrat.
    najgore je kad ovi naši daju guzice svima i ne pada im na pamet nešto tražiti nego kao siročići čekaju da se ovi drugi sami sjete nečim uzvratit.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Pa upravo to, "ruka ruku mije".

I da napomenem, skoro pola milijuna hrvata živi u SAD. Duplo više nego u Njemačkoj, tako da itekako imamo razloga gradit dobre odnose s SAD, ako radi ikoga onda radi tih naših ljudi u dijaspori.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 15-06-2011 at 16:58

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku

Već su uložili do sad u HV oko 70.000.000 dolara, nije mali novac kad znamo koliko mi sami ulažemo. I za razliku od EU, smatram da je HR učinila dobar potez kad je pristupila NATO-u. Je da naši vojnici moraju bit i u nekim vukojebinama kao što je afganistan, al uz dobru dnevnicu ti ljudi se sigurno niti najmanje ne bune što su tamo. I što su dobili priliku, da dožive svojevrsnu avanturu i duplo bolju plaću. Sve ima svoje plus i minus, pa tako i ovaj NATO savez, al dugoročno gledano ako Srbija ostane u "neutralnoj poziciji", mislim da ćemo mi osjetno profitirat u odnosu na zemlje regije. I ono što je još važnije, izgradit ćemo jake odnose s zemljom koju se itekako pita što misli o političkim zbivanjima, ne samo na zapadnom balkanu već i cijelom svijetu.

Eto, što vi mislite o odnosima SAD i RH? I dal se po vama isplati, ulagat u te odnose preko ovakvih asocijacija kao što je NATO.

Ništa !Što bih mislila ?Što se tu ima mislit?Šuti i slušaj a što se tiče Hrvata u BiH bit će kako mi kažemo a vi ne smijete niti zucnit ....da se udobrovoljite eeevo malo love i tišina.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    May 2011
    Za vrijeme velikoga naseljavanja Amerike,još tamo kad je Bik koji sjedi poklao vojnike generala Custera kod Litle Big Horna (potočić u Americi,nešto kao Topala) u Europi,a sukladno tomu i na područjima današnje RH i Herceg-Bosne je vladala velika glad.
    Navlastito je to bilo izraženo na području današnje Irske odakle je tada iselila upravo u Ameriku većina stanovništva.
    Veliki kontinent je uskoro postao "Obećana zemlja" i Europljani su masovno pohrlili "preko bare".Balkan i podneblje koje i danas naseljavaju Hrvati su oduvijek bili Europa,sviđalo se to nekome ili ne,i tada je krenuo,sukladno trendu i odliv Hrvata prema Americi.
    Očekivano,najveći odliv pučanstva je bio sa otoka i primorja,iako,nije zanemariv broj Hrvata Hercegovine,Dalmatinske zagore,Like i Gorskog kotara,te nešto u manjoj mjeri kontinentalne Hrvatske.
    Hrvati,kao narod koji je već na ovim prostorima živio stoljećima je imao neke svoje običaje i tradicije,koje je naravno primjenjivao i po pitanju odlaska,tada u Ameriku,a kasnije u Njemačku,Zagreb i slično.Ovdje poglavito mislim na Hrvate Hercegovine i Dalmatinske zagore.Da se razumijemo,broj političkih azilanata u to vrijeme je bio zanemariv.Dakle,prvi i osnovni razlog odlaska sa svojih ognjišta je bio ekonomske naravi,to jest,pokušaj golog preživljavanja.
    Naši stari su imali jedan običaj da se najjači,najpametniji i najsposobniji sin ostavlja kod kuće,a ostali šalju "trbuhom za kruhom"pa kako se snađu.To je dobrim dijelom bilo uvjetovano škrtom zemljom koja je davala slabe prinose,te u nepostojanju mirovinskih fondova,pokušajem da se osigura preživljavanje u poznijim godinama,a najsigurnija karta je bila upravo ostaviti najsposobnijeg i najjačeg sina kod kuće.
    Nema nikakvoga razloga sumnjati u to da isto ili slično nije bilo i na područjima koje su naseljavali ostali narodi po Europi a koji su bili prisiljeni odlaziti u "obećanu zemlju".
    Površnom analizom Darvinove teorije evolucije,o preživljavanju najjačih jedinki se dolazi do jedinog logičnog zaključka da je Ameriku u to vrijeme naselio genetski otpad Europe.Razvoj koji Amerika kasnije postiže se može zahvaliti isključivo ogromnim bogatstvima i prirodnim resursima kojima taj kontinent raspolaže.
    U prilog ovoj teoriji svakako ide i ponašanje Amerikanaca na svjetskoj političkoj sceni i glumljenja nekakvog svjetskoga Super-policajca.Ukoliko pogledamo Američku politiku samo u posljednjih petnaestak godina vidimo da se ponašaju najsličnije npr Željku Asiću,koji poručuje da će se "napiti krvi svima".
    Osobno nisam za suradnju sa takvim likovima,pa sukladno tomu ni sa Amerikom.

ovo bi ti po meni imalo smisla da amerikom drmaju hrvati, a ne neki drugi klanovi. ovako, drugi narodi, druge kulture, drugi običaji.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    May 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    ovo bi ti po meni imalo smisla da amerikom drmaju hrvati, a ne neki drugi klanovi. ovako, drugi narodi, druge kulture, drugi običaji.
    Nema nikakvoga razloga sumnjati u to da isto ili slično nije bilo i na područjima koje su naseljavali ostali narodi po Europi a koji su bili prisiljeni odlaziti u "obećanu zemlju".
    Kao što sam napisao u ranijem postu.

Sve je to lijepo, ali sta ti vrijedi razvijanje odnosa sa USA (vjerovatno aludiras na to da ce USA zauzvrat opet pomoci Hrvatima i Hrvatskoj tu i tamo) kada imas predsjednika, kojeg podrzava vecina Hrvata, a koji bi na proslavu 20-godisnjice neovisnosti, kao pocasnog gosta doveo Borisa Tadica.

Sta ti vrijedi i da te Amerikanci proglase za brata, kad si sam sebi neprijatelj.

Ne moze se protiv mentaliteta, nema tu kruha i gotovo. Kad je bila presuda Gotovini? do sada, sta se ucinilo na tom planu, sta je hrvatska vlast, narod, intelektulci, itko, ucinio? osim sto se i sada pakiraju izjave kako to nije presuda cijelom narodu i drzavi, nego samo pojedincima. A pojedinca, u konkretnom slucaju gotovinu, ko jebe. Prosjecno razmisljanje prosjecnog Hrvata, di cu ja na ljetovanje ovog ljeta, jebo Gotovinu.

Evo, dobijen je datum ulaska u EU, dakle sad je sve jasno, ne treba vise "igrati u rukavicama", znate ono kad jugolevica kaze kako hrvatski politicari popustaju jer eto mora se dodvoravati zbog ulaska u EU (na stranu sto je tog gomili gadova normalno da se nekome saginje kicma, oni su na to naucili, uvijek su se saginjali i uvijek ce, biti konjusari do grla u tudjim govnima, i nista drugo) e da vidimo sada, sada se vise ne treba nikome dodvoravati, bas da vidim sada te hrvatske politicare kako ce lupiti sakom od sto i reci "dosta majorizacije Hrvata u BiH, dosta su nas slovenci ucjenjivali, zahtjevamo prava kakva imaju sve druge drzave, nece nama Beograd biti nikakav regionalni centar i regionalna sila"... mosh si misliti

Je slažem se, neozbiljni smo. I ko narod i ko država, i realno kad sam ne znaš koji su ti prioriteti, teško da nešto pametnoga možeš i napraviti. Al svakako da ne treba tjerat inat sili kakva je amerika, mislim da su Srbi najbolje imali priliku načit tko je i što je Amerika u smislu političke moći kad su im 18 % ili koliko točno teritorija poklonili Albancima. A "majčica Rusija" je uputila "oštri prosvjed", al eto ih i dan danas sjede za istim stolom sa USA, iako su im Srbi "braća". Kažem treba bit pragmatičan, i surađivat s njima samo onda kad i ta suradnja nama nešto konkretno donosi, u protivnom s nikim ne treba surađivat, ako ne možemo ostvarit neku dobit. Jer politika je takav sistem, u kojem se uvijek treba tražit nešto, i ako ne dobiješ ništa konkretno, okreneš leđa i ideš svojim putem dalje. Nema tu nikakvih prijateljstava i ljubavi, ja poštujem švabe al isto tako sam svijestan da svatko treba ić svojim putem, i gradit odnose onako kako njemu najviše odgovara. Prema tome, i s njima i s amerima ako ne može postić ono što nama najbolje odgovara, ne treba silovat odnose s nikim pa tako ni s njima. Ali treba opet bit dovoljno pametan, da nekakva totalna izolacija nije pretjerano pametan put. Pogotovo u ovakvom svijetu, gdje smo mi Hrvati u političkom smislu nešto ko zrno soli u moru. Srbi su dugo tjerali drinu, i inatili se svima, i što su se više inatili više toga su gubili. Dakle ne trebamo mi njima lizat jajca, al bolje je imat kakve takve "partnerske" odnose s njima, s amerima i zemljama s kojima imam bolje odnose nego tjerat krivu drinu, i na kraju ispast iz svih gabarita i političkih odluka. Nato realno ne donosi hrvatskoj ništa strašnoga, al evo sama pomisao da moramo modernizirat vojsku zbog njega, meni opravdava članstvo u njemu. Neki pametnjakovići ne žele avione, da hrvatsko nebo čuva talijanska zračna flota, pa to nema nigdje. Stvarno smo neozbiljni, a da ne govorim da uvijek opet može doć do rata, i da mi u tom slučaju nemamo jednog poštenog aviona jer migovi odlaze u penziji. Zato neka nas u NATO, da nas tjeraju da ulažemo u vojni sustav i vojsku, pa onda i u te neke političke odnose koji nisu zanemarivi kako neki misle. Jer HR može itekako profitirat, kad sjedi za stolom gdje sjede oni koji nama svima rade o glavi!!!!!
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 19-06-2011 at 18:04

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku

jos malo pa ce se ta pesudo sila "itekako pitati" al kako da se rjese svojih dugova ,svojih nezaposlenih,svojih beskucnika,jucer gledam na RTL emisuju o nekakvom idiotu zvanom Joe Arpaio sherifu koji maltretira Mexikance,i onda bas napada Obamu shatro on i demokrati krivi za propast Amerike,nista mi nije draze neg kad vidim da Amerika propada,a svaki vojnik koji pogine u tudjoj zemlji nije mi ga zao ni malo,pa vi saljite svoje vojnike da ratuju za americke interese,al nemojte plakati kad se vrate u gumenoj vreci s nogama napred ili kad zavrse okaceni na banderi ko onaj Skoko iz Blackwatera u Iraqu
    Posljednje uređivanje od zlatni_ljiljan : 19-06-2011 at 18:46

To ko biva odnosi između Hr SAD u uzlaznoj liniji, to bi reko, to dvi države nešto razgovaraju, dogovaraju a Hrvatska nije država ni po jednom parametru.

Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    jos malo pa ce se ta pesudo sila "itekako pitati" al kako da se rjese svojih dugova ,svojih nezaposlenih,svojih beskucnika,jucer gledam na RTL emisuju o nekakvom idiotu zvanom Joe Arpaio sherifu koji maltretira Mexikance,i onda bas napada Obamu shatro on i demokrati krivi za propast Amerike,nista mi nije draze neg kad vidim da Amerika propada,a svaki vojnik koji pogine u tudjoj zemlji nije mi ga zao ni malo,pa vi saljite svoje vojnike da ratuju za americke interese,al nemojte plakati kad se vrate u gumenoj vreci s nogama napred ili kad zavrse okaceni na banderi ko onaj Skoko iz Blackwatera u Iraqu

Ma da se mi razumjemo, nije ni meni drago da ameri glume šerife u svakom uglu kugle zemaljske. Svakom loncu moraju bit poklopac, i zato nije ni najmanje loše da im se s vremena na vrijeme dogodi jedan Vijetnam. Čisto da se malo nauče, da nije sve u parama, političkoj moći, i vojnoj superiornosti. Al opet ponavljam, može ih netko volit ili ne, al oni nama svima kroje glave, većini u svijetu tako da, ja ne bih imao neke pretjernao ljubavne odnose s njima, al svakako da se ne bih ni inatio ko Srbi. Jer ameri su zajebani igrači, kad se najmanje nadaš sjebu te po kratkom postupku. Srbi su cijelo vrijeme mislili kako će Rusija nešto napravit u vezi kosova, pa na kraju izvisili ko zadnje budale. A da su bili malo mudriji, i kompromisniji upravo prema tim amerima, i dozvolili im par baza na kosovu i što ovi već traže, Kosovo bi danas bilo u sastavu srbije. Vidite to je politika, možeš se ti slagat ili ne slagat s nekim, al moraš pokazat i dozu flexibilnosti inače sve ode u kurac.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    May 2011
    Mi kada smo imali priliku postati strateški partneri Amera,propustili smo je.
    Mislim na RH.Sjetićete se prije nekoliko godina kada je trebalo Amerikancima potpisat nešto u stilu nećemo mi suditi vašim državljanima šta god urade kod nas,zbog održavanja politike "mi bi bili dobri sa svima" RH to nije potpisala.Isti dan je popušila kod Amera i od tada idu odnosi silaznom putanjom.Ameri,kao što sam napisao u ranijem postu su plod genetskog otpada europljana i nisu baš bistri.Ako nisi sa njima odmah si protiv njih.Oni tako razmišljaju.Primjer drugi Poljska.Stala uz Ameriku,vezala zlotu (poljska valuta) fixno uz tečaj dolara pri ulasku u EU,danas koja god zemlja uvozi nešto iz Poljske cijene su u zlotama,a to je toliko dolara a odnos dolar-euro je taj i taj i cijena je ta.U deset dana na šleper robe imaš razlike po par tisuća eura gore dole,zavisno od tečaja.Američke baze-može,samo recite gdje.Rat tamo-ovamo,može koliko vojnika treba itd.Poljska je jedina zemlja koja je financijski prošla ohoho u plusu u pristupnim pregovorima sa EU i zaštitila se do bola.Naravno pod pritiskom Amera na EU.
    Primjer treći Zlatko Lagumdžija,u prvoj alijansi tražili Ameri teroriste,Zlaja izmislio par Alžiraca,izručio,naknadno se pokazalo ni krive ni dužne ljude i danas SDP stoji Amerika.Ovo sve što se događa je plod njihovog uticaja.I onog papka od Inzka su Ameri slomili i sad puše u njihovu tikvu,oni malo bolje memorije će se sjetiti da je prigodom njegovoga imenovanja upravo stav Amera bio upitan.
    Rezime,Hrvati i Amerika,proša voz.

Borna, o tome ja i pričam, politika nije nikakva ljubav. Tu se gleda šta možeš od koga dobit, i ako ne možeš ništa dobit, tražiš onog od koga možeš nešto dobit. U politici pametni ne gube vrijeme, na one od kojih ne mogu ništa dobit i profitirat na neki način. Naravno politika je takva, da ne možeš samo tražit, već moraš nešto i dat. Jer budala je onaj, koji misli da samo može nešto uzimat bez da nešto i da. Pa i ti ameri, su svijesni da moraju nešto dat, ako nešto žele i dobit. To je tako, al problem je što mi ne znamo svoje prioritete, odnosno sami ne znamo što točno želimo postić s odnosom s EU, i SAD. A kad ti to ne znaš, kako onda možeš očekivat da će oni znat što tebi treba? Istina naši odnosi s SAD, su u stagnaciji iako na "zapadnom balkanu" najbolje stojimo, i ameri na nas gledaju ko na neku vrstu partnera u ovom djelu europe. Puno više nego srbiju, koja je okrenuta prema rusiji, i BIH koja ni sama ne zna gdje je trenutno i u kom pravcu ide. Prema tome, ja sam mišljenja da sad treba iskoristit trenutak dok Srbija nije ušla u NATO, jer imaju namjeru barem onaj njihov ministar vojske Šutanovac već nekoliko godina udara po tome da srbija mora postat članica nato-a. I ako se to dogodi, a mi u međuvremenu ne popravimo odnosno ne ojačamo odnose s amerima, moguće je da Srbi do kraja preuzmu ulogu "lidera" ovdje. Jer Srbi igraju na kartu, vidite kako smo mi ludi i nestabilni, dakle šalju poruku ono morate s nama izgradit odnose jer u protivnom mi možemo opet zaratit itd itd. A ovi šupci sa zapada se uvijek vode logikom, da treba podmićivat onog koji širi nestabilnost, da s njim treba više pregovarat. A pošto vidimo kakve mi kretene imamo na vlasti, koji ne da od HR ne rade ozbiljnu zemlju, nego će nam uskoro EU vodit državu, lako moguće da se Srbija i od strane amera a da ne govorim od strane nekih članica EU prepozna kao potencijalni lider ovdje, u kojeg treba najviše ulagat. I upravo u tom smjeru ide politika Tadića, jebe se njemu za onog kretena Josipovića, i onaj njegov dolazak i tobožnja isprika, pa ne znam tko to može popušit za ozbiljno? Na kraju krajeva, šta te isprike znače, ništa možeš s njima guzicu obrisat jer ljudi kojih nema njima nijedna isprika ne može vratit život. Prema tome sve ide u smjeru, da Srbo Tadić i njegov potencijalni nasljednik nastave s takvom politikom, u kojoj će RH poslužit ne kao politički partner, već samo instrument da se ojača velikosrpska pozicija, za neke buduće akcije. Pa vidimo do kud su nas doveli pametni račan mesić sanader kosor, ova presuda u hagu nije rezultat srbije i beograda koliko rezultat boljševičke antihrvatske politike iz zagreba, koja je cijelo vrijeme krajnje poltronski izvršavala sve ono što se iz EU tražilo. I onda će meni netko srat po paveliću, pavelić je bio poltron i kvisling jednak ko što je i danas jadranka kosor i prije nje ivo sanader. Ništa se dragi moji hrvati nije promjenilo, samo imena i prezimena a političari nas i dalje prodaju za "judine škude" to su oni "plavi žuti ljubičasti crveni i kakvi sve ne vragovi" o kojima je Tuđman pričao. Al ruku na srce, i sam je uvelike za to kriv, jer svi oni su produkt upravo njegove politike, i on ih je primo u HDZ iako mu je pamet trebala reć da takvi ljudi u budućnosti neće ništa dobroga donjet hrvatskoj. Ne znam kako je mogo bit tako naivan, i vjerovat da će se sinovi onih koji nisu nikad ni htjeli hrvatsku državu, htjet zalagat i borit za istu. Mogu oni bit 133 puta Hrvati, al džabe im kad njihovo djelovanje nije hrvatsko niti će ikad biti hrvatsko. To je tako, i što je netko reko suvišno je pričat o tome svemu, kad mi imamo previše svog kukolja da bi nekakvi odnosi s amerikom uspjeli. Jer uvijek će se nać nekoliko budala, koji će mislit da su pametniji od svih, i koji će to na kraju sve minirat. Mi smo takav narod, i sami smo sebi najveći neprijatelj i teret. Prema tome, suvišno je previše pričat o nekakvim odnosima s nekim dok ne počistimo vlastito dvorište.

Hrvatska to nije potpisala jer da je potpisala ne bi bila suverena država nego protektorat, a posebno bi bilo jadno da zemlja koja svoje državljane mora izručivati međunarodnim kaznenim sudovima potpisuje da se druga oslobađa te obveze. Što oni uopće nude za uzvrat? A znamo i da njihov odnos prema saveznicima baš i nije uzoran, odbacit će ih kada procjene da od njih više ne mogu imati koristi.

Vepar da smo bili pametni, mogli smo lijepo sjest za stol s amerima i reć da prekinu ove istrage protiv naših branitelja, da se prekine provodit teror nad našim domovinskim ratom, od strane međunarodne zajednice i da ćemo onda potpisat što god treba!!!!! Al mi imamo budale na vlasti, koji ne kuže tri čiste, srećom da nas Srbi napali dok je Tuđman bio živ, jer da su nas napali sad mislim da ne bi imali nekih većih problema pokraj ovih debila koji sad vode glavnu riječ u državi. A mislim da ni ne trebam pričat, da motiv ljudi danas što se rata tiče ne da ne bi bio na razini, nego bi većina spremila kofer i otišla u tuđinu, i tko im šta može zamjerit? Pa nama pola branitelja čami po zatvorima, što je normalno da se vojska koja je vodila obrambeni rat nalazi u tamnici??????? Kakva je to poruka budućim generacijama, da je najpametnije kad dođe do frke, spremit stvari i pobjeć glavom bez obzira? Ovi kreteni koji nama sada vode državu, oni uopće ne shvaćaju kakve su posljedice njihove politike. Siguran sam da će u budućnosti, mnogi ljudi nakon svega dić ruke od svega, a kamoli ne od države i neke don quihotovske borbe gdje znaš i prije završetka rata da je šansa 50 posto da ćeš se nać na optuženičkoj klupi. Bitno da nema jednog jedinog titinog generala, niti vojnika ni dan danas u nijednom zatvoru, šta mislite jel to slučajnost ili dobro organizirana i provedena zaštita? Mislim da odgovor, i sami znate.Na žalost, ovoj zemlji će trebat još jako jako dugo dok doživi pravu katarzu i dok dosegne neke vrijednosti s kojima se voli kitit.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    May 2011
    problem je što mi ne znamo svoje prioritete, odnosno sami ne znamo što točno želimo postić s odnosom s EU, i SAD.
    Slažem se sa tobom od slova do slova,a ova gore rečenica je ključ svega.
    Hrvatska politika i političari plutaju ko govno na vodi i idu tamo gdje ih nosi struja,bez ponosa,bez stava,bez cilja i bez bilo kakve vizije.Srbi za razliku od nas imaju spremne i razrađene alternative što god se dogodi i imaju cilj.
    Mislim da je neminovnost da vremenom Srbija postane lider regije,mi jednostavno ni na vidiku nemamo nikoga ko ima mrvu pameti i zeru muda.Ako ima jedno nema drugo i obrnuto.
    U krajnjem slučaju,i povijest nam pokazuje da se uvijek nakon pada na koljena Srbija vremenom vraćala i preuzimala vodeću ulogu.
    Sreća je jedino što su toliko zaslijepljeni tim neki "srpstvom" i "junaštvom" da precjene svoju snagu pa svako nekoliko završe "na patosu".

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    srbija nema niti jednog elementa po kojemu bi imala prtavo biti lider u regiji osim po jednom.
    kod njihovih političara nema nekih veliki razmimoilaženja oko općih pa i inozemnih te političkih kretanja.
    dominacija i stalno nasrtanje na druge je njihova navika. kad ne mogu silom a ono trpajući se u svemu i žižu interesa.
    a to je jadno, od strane naših. ovo društvo nema viziju vlastitog položaja u svijetu i kako se do toga izborit.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Član u nastajanju
    Datum registracije
    May 2011
    Točno capo,jedino što ih čupa su ona njihova 4c. Poglavito kad je vanjska politika u pitanju i njihov interes kao naroda oni su jedinstveni.Kod Hrvata upravo tada počinje sranje,tu je problem.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    srbija nema niti jednog elementa po kojemu bi imala prtavo biti lider u regiji osim po jednom.
    kod njihovih političara nema nekih veliki razmimoilaženja oko općih pa i inozemnih te političkih kretanja.
    dominacija i stalno nasrtanje na druge je njihova navika. kad ne mogu silom a ono trpajući se u svemu i žižu interesa.
    a to je jadno, od strane naših. ovo društvo nema viziju vlastitog položaja u svijetu i kako se do toga izborit.
    Slažem se, al ako naš narod nastavi glasat za razno razne YUsipoviće Mesiće Jace, to je neminovno. Jer ti likovi, ne da nemaju karaktera i obraza, nego nemaju ni ono najbitnije u politici, nemaju muda za povuć potez. Srbija nas cijelo vrijeme bombardira s svojim provalama o njihovim žrtvama, a koliko samo mi imamo neobilježenih grobnica za koje se zna da su Srbi bili egzekutori, pa to nitko ne ističe. Pošto Srbi hoće rat s žrtvama, onda lijepo treba sve crno na bijelo od mjesta do mjesta navest ovdje ste pobili 1595 hrvata, ovdje 356 zapovjednici tih zločina su bili ti i ti. Imali ste logore u stajićevu nišu, nadležni za te logore bili su ti i ti. Lijepo ih treba argumentima, ne samo po pitanju tih zločina nego i svega ostalog srezat u startu. Dalje stalno se potencira te ustaške pokolje, da naravno da ih je bilo, kao i u svakom ratu. Kao da su partizani i četnici brali cvijeće tokom rata, a ne pobili sve svoje neistomišljenike pa čemu onda isticat ustaše kao nešto posebno u svemu tome? Ustaše su radile isto što i navedeni, al navedeni nisu ni približno na udaru razno raznih moralista i dušebrižnika kako u srbiji tako i u HR. I ne samo da s njima treba povest protunapad, u smislu neke verbalne politike već neka ljudi dižu parnice protiv države, obitelj zec dobije odštetu za pobijene, koliko je hrvatskih obitelji dobilo odštetu za svoje najmilije koje su krvožedni četnici pobili na kućnom pragu? Dakle, oni ratuju protiv nas i dalje, i ratovat će jer Srbi su proklet narod i tu je za mene kraj priče. Nema to veze s njihovim žrtvama, već s borbom srbije da svoje žrtve iskoristi kao oružje protiv naše države i našeg naroda. A EU igra tu veliku ulogu, i na žalost ona će prije ili kasnije opet dat srbiji na nezasluženoj važnosti. SAD možda i neće, al ni oni nisu isključeni pošto je opće poznato da ameri podmičuju one kojima žele vladat, a Srbija im se za sad protivi pa je stoga interesanta. Srbija realno nema nikakve adute da postane lider, ali ponavljam zbog pasivnosti naše politike i ovih partizančina jer oni to i jesu, krenuvši od HDZ-a koji ih je prepun, pa do SDP-a bojim se da svi oni idu tako sočno na srpski mlin da to nije normalno. Al ja se ne bojim ničega više, jer državu imamo i opet ako bude trebalo opet će se u oluje i opet će se silom srbe vraćat na početne pozicije, al da će oni ikad nešto naučit iz prošlosti neće, jer su mogli već 100 puta pa nisu ništa naučili već su svaki put sve žešće udarali na one koji su njima kvarili planove. E zato su njima usraše kako oni kažu problem, najmanje zbog žrtava koliko zbog činjenice da postoje na teritoriju kojeg su oni zacrtali kao svoje vlasništvo, jer je tamo neki pop đujić reko da je to sve srpsko. Neće bit nikad mira s njima, i ja osobno ću mrzjet srbe i srbiju dok sam živ, i nikad neću prihvatit pomirbu s njima ni pod kakvim okolnostima. Mislim da su oni previše zla napravili našoj državi i narodu, da bi mi mogli gradit neke normalne odnose, a pogotovo zato što u srbiji nema niti će bit ni K od Katarze. Zato treba surađivat s amerima, jer tko zna možda i vojvodinu odluče proglasit državom, na naše sveopće zadovoljstvo. Ako je kompleks mrzjet srbe, onda ga ja rado prihvaćam. Jer često vole reć, kako smo mi Hrvati iskompleksirani, jer antisrpski nastupamo, a kao da su oni nešto bolji hehe Ja se samo nadam da s njima, više nećemo ni paradajz zajedno sadit, a kamoli bit u istoj državi.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove