+ Odgovori na temu
Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10 18 19 20
Prikaz rezultata str. 381/393

Tema: Modernizacija Hrvatske vojske

Super ugledni član LB86 avatar
    Datum registracije
    Jan 2021

bitno da su nam amerikanci uzeli S300 da ne završi kod Iranaca, a mi od tada već preko 20 godina nemamo PZO.

umjesto da se idiotima uvjetovalo da nam prodaju onda svoj sustav PZO, mi dali svoje što smo dobili od Rusa i Ukrajinaca, a oni nam za uzvrat nisu dali ništa.

prva stvar nakon aviona, sada treba biti stiskanje amera da nam daju Patriot sustav PZO.

kad ne možemo od Rusa kao članica Nato-a. vidi se fino da po ovom pitanju Hrvatska ima glupu politiku, ušli smo u NATO a što imamo od toga ? misije po cijelom svijetu, tuđe ratova i tuđe interese.

da smo ostali neutralni i nastavili se naoružavat neovisno o NATOu, sigurno bi imali jaču vojsku, da ne govorim da su Rusi što se tiče oružja, Nijemci i Japanci što se tiče tehnologije.

mogli bi se od njih naoružat realno puno boljim oružjem, mogli bi nabavljat energente po puno boljoj cijeni, a i susjedna Mađarska to sve uspjeva i uz činjenicu da je u NATOu, dakle stvar je politike koju mi nemamo.

ali isto tako treba imati u vidu, da mi nismo Turska, i da Putin neće davat PZO bilo kome, on zna da ne može djelit svakome šakom i kapom PZO, kao što je dao turcima S400 jer s njima ima interes na više polja.

uostalom Erdogan ima sve zaoštrenije odnose s amerikom i NATOm, tako da ništa čudno da mu je prodao. ali govorim za nas, mi se držimo američkih guzova ko pijan plota, a po pitanju naoružanja Rusi bi nam bili duplo bolji izbor za suradnju, ali za to bi morali biti vojno neutralni ko Srbija.

čisto sumnjam da Putin zbog Srbije, ne bi HR prodavao oružje, ali smo mi ušli u NATO i sami sebe sjebali po tom pitanju. uostalom Rusi i Ukrajinci su nam 1990ih i bili na raspolaganju za oružje, dosta oružja je došlo iz njihovog smjera, eto što bi reko Milanović koruptivna Ukrajina, da nije bila koruptivna Srbija bi danas bila kod Zadra.

sve u svemu, očekujem da se sada okrenom nabavci PZO, mogu i Židovi doći u izbor, ali s uvjetom da umire Krausa i da mu kažu da se ne petlja u obilježavanje grobova i spomenika poginulim HV od 1941-1945, i Nijemci su obilježili grobove svojih vojnika poginulih u 2ww, što taj provokator želi reći da Hrvati trebaju preorat grobove ustaša i domobrana ko partizani 1945 ?

https://www.telegram.hr/politika-kri...-mi-to-zivimo/

od Izraela definitivno treba zatjevat u pogledu suradnje oko vojske i ekonomije, u paketu da umire ove svoje lajavce ovdje kod nas, koji konstantno provociraju napaćeni hrvatski narod, i to treba biti uvjet suradnje. a čisto sumnjam da Židovi odnosno Izrael to neće napravit, u slučaju da je tolika lova posrijedi i ekonomska suradnja, tako da imamo državu, odavno bi se to napravilo, a ne da nam Kraus i Pupovac određuju kome će biti obilježen grob u hrvatskoj.

što sada ako su neki napravili zločine, po njima nemaju pravo na grob, po toj njihovoj logici ni mafijaši ni kriminalci nemaju pravo na grob jer su bili to što su bili. svatko ama baš svatko ima pravo na grob, i te njihove provokacije treba dovest u red po tom pitanju, jer u hrvatskoj državi će biti mjesta za grob svakome, a posebno onima koji su se borili za istu, nevezano jel riječ o 1941 ili 1991. tu nema govora o veličanju zločina nad bilo kime, jer se obilježava grob ljudima koji su stradali u ratu, nevezano što oni mislili o njima i njihovoj politici i aktima za vrijeme života, svaka civilizirana država obilježava grobove svojim sunarodnjacima nevezano za njihove "grijehe" pa neće biti ni Hrvatska izuzetak. Po Krausu nijedan Židov koji strada u okšajima s Palestincima, nema pravo na grob, jer eto sudjeluje u zločinu.

neka prestanu slat takve provokatore u HR, u protivnom će i odnosi HR i Izraela biti loši. i to im treba jasno dati do znanja, jel žele suradnju ili žele mitomaniju i provociranje ? ne mogu dobit oboje u paketu, i to im treba jasno dat do znanja. njihove žrtve su njihova stvar, kao što su i naše žrtve bilo kojeg rata, pa i onog 2ww isključivo naša stvar. ako to Krausu nije jasno, neka ide u Beograd prosipat pamet, ili Tel Aviv.

Stižu i Bradleyi izgleda tak da će nam vojska tamo negdje 2025. godine biti na razini. Samo se bojim koje će nam stanje duha biti.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Tvoj optimizam grunfe stvarno mi nekad nije jasan

Pa nije bitno naoružanje,oni su vojsku uništili kao i sve ostalo, kako tebi više nije jasno da ovdje nema hrvatske države.

Datum registracije
    Jan 2021
    normalno da nema, ali ima antifašizma i antifašista, i to sve govori, možemo ih izvozit u rusiju i kinu koliko ih ima, dok se sere po NDH ustašama Tuđmanu HOSu sve u 16.

nismo mi napravili lustraciju, pa su antife napravile lustraciju hrvata, još jednom je povijest pokazala da se s ideološkim neprijateljima postupa onako kako je postupao Tito, što god mi mislili o njemu on je iz antifa pozicije napravio točno ono što je trebao, da bi porazio svoje neprijatejle i nametnuo svoju idelogiju i svoj kult ličnosti.

a to što je bio pizda, i također marioneta onih koji su ga podržali u ratu ,ne mjenja činjenicu da je vladao do smrti, i nadživio sve svoje neprijatelje. a nije ih imao malo, nije da mu se divim samo govorim da je pokazao kako se borit s svojim ideološkim neprijateljima ništa više od toga.

a hrvati dok izigravaju opatice i svece, redovno budu dovedeni u rudnik i pročišćeni kroz isti. ne da nas povijest nije ništa naučila, već nam se stalno ponavlja jer ne znamo naučit lekciju ni nakon sto ponavljanja.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Tvoj optimizam grunfe stvarno mi nekad nije jasan

Pa nije bitno naoružanje,oni su vojsku uništili kao i sve ostalo, kako tebi više nije jasno da ovdje nema hrvatske države.
    Optimizam je vjera u dobru budućnost, kad vjeruješ u dobro onda radiš sve i da to dobro ostvariš i onda se ono ostvari.

Datum registracije
    Jan 2021
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Optimizam je vjera u dobru budućnost, kad vjeruješ u dobro onda radiš sve i da to dobro ostvariš i onda se ono ostvari.
    u hrvatskom slučaju, mislim da si malo preoptimističan. ali da budemo na čisto, nisu ni drugi narodi ništa manje u kurcu. jer da jesu, bilo bi i u svijetu drugačije, a ja ne vidim da je išta u svijetu drugačije, zapravo vrlo slično ovom našem kokošinjcu.

u vrijeme korone, suludo je i pomišljat ići radit i živjet van. apsolutni promašaj. di god da dođeš, biti ćeš getoiziran. čak smo mi po tom pitanju, još jedni od boljih, jer se kod nas plenković ne usuđuje provest ono što se događa u ne tako dalekoj austriji njemačkoj francuskoj engleskoj.

ali polako, ne znači da se neće drznut pred kraj mandata.

iako su kako kažem švabe i austrijanci u kurcu nakon 2ww, prije svega politički gledano, totalno obezglavljeni i u trendu globalizma, ZNA SE di Hrvati i Srbi najviše hrle živjet u europi. ili su u Njemačkoj ili su u Austriji ili su u Švicarskoj, prema tome koliko god slavenima germani bili omraženi svi dolaze u Njemačku, da ne govorim da i Rusi dolaze u Njemačku, eno onog Zvereva u top pet tenisa, pa je gore i igra za Njemačku.

jednostavno germani znaju uredit društvo, problem germana nakon 2ww, je što su im isprali mozak i što im je politika preslika američke politike, i zapravo amerika držanjem za jaja njemačke drži i europu za jaja. da ne govorim da u vrijeme hladnog rata, su Amerikanci namjerno ekonomski dizali Nijemce, baš zato da budu brana Rusima, eto što ti je politika, prvo su ih s Rusima rasturili, a onda su ih dizali i naoružavali da bi mogli parirat istim tim Rusima. i onda mi netko dođe pa mi priča priče o moralu u politici, žrtvama itd, svi apsolutno svi su topovsko meso i korisne budale, neki narodi više neki manje, ali vidim da su svi povodljivi i vojno zapravo sudjeluju u istom zadatku, služe globalizmu i globalnom uređenju poretka više nego svom vlastitom.

no usprkos svemu navedenom, mislim da moramo krenut putevima Germanije i uzet ove tenkove, kada kažem krenut putevima germanije mislim prije svega na vojnu suradnju, jer je očigledno da od političke s Nijemcima ne možemo ništa korisno doživjet niti uvest.

samo se nadam da neće uzet onaj američki abrams, ono je tako ružan tenk, da ga ne bih ni u izlog stavio a kamoli koristio. može i onaj francuski LECLERC kako li se zove, ali američki tenkovi to nema ružnijih, i u 2ww su imali najružnije tenkove. Ruski i Njemački dizajn i tehnologija po tom pitanju su mi top, švabe su uvijek imale najbolji tenk, ali su Rusi uvijek težili tome da im je proizvodnja tenka laka, u smislu da je kvalitetan a brz za napravit, uostalom tako su i sjebali švabe u 2ww, sve njihovo oružje bilo je lako za proizvodnju, dok su Nijemci morali dobrano šarafat svoje, iako su imali kvalitetnije, pobjedila je brzina proizvodnje a ne kvaliteta. a nije ni danas puno drugačije, s time da su Rusi danas puno sofisticiraniji što se tiče kvalitete oružja. ali generalno to je jedino što Rusi rade na vrhunskoj razini, sve ostalo im je jako loše kvalitete, zato Amerika i radi na tome da razjebe suradnju Njemačke i Rusije, jer je to najopasnija suradnja za njihov poredak, uostalom ako Njemačka i Rusija budu surađivale di je tu Amerika ? Amerika ispada iz igre, a preko Njemačke praktički kontroliraju europu, tako da ništa čudno da se minira ovaj sjeverni tok i sve što ide u smjeru tijesne suradnje germana i panslavena.

Datum registracije
    Jan 2021

neovisno o činjenici što smo kupili Bradleye, mislim da moramo uzet i ove, ovo je puno modernija verzija, i treba se vojska modernizirat novom tehnologijom, a ne starim gvožđem koje nam amerikanci nude ili poklanjaju.

nakrcavaju nas uglavnom korištenim, a novo gotovo ništa ne nude, zato jer se njima isplati prodavat islužena i korištena vozila američke vojske, u protivnom bi ga bacili u otpad.

ali valjda je interes HV i RH, da se naoruža modernim oružjem, a ne po nekakvoj kvazi povoljnoj cijeni amera već korištenim i starim 30 i više godina.

po meni politika RH, što se tiče OSRH je totalno promašena, kao i politika općenito.

surađuješ s svima na način, da uzimaš samo najbolje, ili ne surađuješ s nikim ako ti ne nudi ono što ti je potrebno. ako s nekim nemaš zajedničke interese, zbog čega bi i surađivao ?

kako u vojnom smislu, tako i političkom, stvarno mi nije jasna hrvatska politika, i da hrvati ko narod ne znaju ništa drugo osim služit stranim interesima, a tako je i po pitanju modernizacije vojske.

imam dojam da se više pazi na to da se zadovolji interese amerike u cijeloj toj priči, nego da se istinski modernizira naša vojska.

Citiraj Prvotno napisano od LB86 Vidi poruku

neovisno o činjenici što smo kupili Bradleye, mislim da moramo uzet i ove, ovo je puno modernija verzija, i treba se vojska modernizirat novom tehnologijom, a ne starim gvožđem koje nam amerikanci nude ili poklanjaju.

nakrcavaju nas uglavnom korištenim, a novo gotovo ništa ne nude, zato jer se njima isplati prodavat islužena i korištena vozila američke vojske, u protivnom bi ga bacili u otpad.
    ...........
    Bradley nikada neće biti staro "gvožđe" jer su izrađeni od aluminija.

Pogodili li PO projektil Bradley-a ili Lynxa - gotovi su. Nagaze li protuoklopnu minu Bradley ili Lynx - to je kraj njihovog puta. U nijansama, Lynx je bolji, uz znatno višu cijenu, što u praksi znački kako ga RH ili ne bi nabavila, ili bi ga nabavila u zanemarivom broju (također i što se tiče streljiva koje bi trebalo posebno nabaviti, a kod Bradley-a stiže u paketu sa oklopnjacima). Bradley dolazi po priuštivoj cijeni, pristojnom broju i sa većom količinom streljiva, a alternativa mu je - ništa. Uz to, Bradley je sasvim ravnopravan onome što nam potencijalni protivnici posjeduju. Tako da na kraju priče, ovo nije loš posao (iako, još ga stignu uprskati).
    Postoji dosta zapadne (a i istočne) "zastarjele" vojne tehnike za koju bi bio sretan da je nabavimo. Naravno, da to bude donirano ili po odgovarajućoj cijeni. Nažalost Sirija je primjer kako "zastarjelo" i "neperspektivno" naoružanje može biti itekako funkcionalno i učinkovito. (Ne)sretna je okolnost što su nam to ponudili "prijatelji" pa "naši" nisu smjeli reći NE, inače od svega ne bi bilo ništa. Koji Lynx, koje banane...

Posao je dobar, dobilo se vise nego u prvoj pogodbi, ĐĐ ce modernizirati vozila koja dolaze u dijelovima, uradice se nova elektronika i digitalizacija, kod Bradleya je problem cesta kvarljivost tako sam bar citao, mislim problem je sa motorom ali navodno se i to moze srediti. Novac nije prevelik, cetvrtinu cijene placaju Amerikanci, doci ce i cuveni TOW pa cemo kompletirati arsenal sa Spikeom i Hellfireom, jos da je u cijeloj prici dogovoreno nesto oko PZO ili onih VBR strojeva, bilo bi puna petica.

Datum registracije
    Jan 2021
    Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Bradley nikada neće biti staro "gvožđe" jer su izrađeni od aluminija.

Pogodili li PO projektil Bradley-a ili Lynxa - gotovi su. Nagaze li protuoklopnu minu Bradley ili Lynx - to je kraj njihovog puta. U nijansama, Lynx je bolji, uz znatno višu cijenu, što u praksi znački kako ga RH ili ne bi nabavila, ili bi ga nabavila u zanemarivom broju (također i što se tiče streljiva koje bi trebalo posebno nabaviti, a kod Bradley-a stiže u paketu sa oklopnjacima). Bradley dolazi po priuštivoj cijeni, pristojnom broju i sa većom količinom streljiva, a alternativa mu je - ništa. Uz to, Bradley je sasvim ravnopravan onome što nam potencijalni protivnici posjeduju. Tako da na kraju priče, ovo nije loš posao (iako, još ga stignu uprskati).
    Postoji dosta zapadne (a i istočne) "zastarjele" vojne tehnike za koju bi bio sretan da je nabavimo. Naravno, da to bude donirano ili po odgovarajućoj cijeni. Nažalost Sirija je primjer kako "zastarjelo" i "neperspektivno" naoružanje može biti itekako funkcionalno i učinkovito. (Ne)sretna je okolnost što su nam to ponudili "prijatelji" pa "naši" nisu smjeli reći NE, inače od svega ne bi bilo ništa. Koji Lynx, koje banane...
    mislio sam staro gvožđe u smislu godine proizvodnje, starosti toga što kupujemo. ali Hrvatska je ko prosječni Hrvat, siromašna pa si ni ne može priuštit nešto novo i moderno, već uvijek i samo polovno.

iako kada imaš prioritete, oko strateških vojnih stvari, trebalo bi odriješit kesu. npr PZO koliko god da košta, treba se iskeširat i po mogućnosti sve novo uzet, a ne polovno. mornarica je drugi par rukava, i tu se ionako ne možemo trkat s talijanima koji su nam na moru glavna opasnost, pa treba razmišljat ko Uskoci, više o taktičkom ratu s njima na moru, nego prsa u prsa. a za to nam nisu potrebni razarači i nosači aviona, već dobra protuzračna obrana i torpeda, fala bogu imamo dovoljno otoka da na svakom možemo napravit dobar bedem obrane i onemogućit uspješnu invaziju talijana.

svi zaboravljaju spomenut da je prije rimskih ugovara, italija već imala sto tisuća vojnika na jadranu, pa je manevar "izdajnika" Pavelića bio jako malen. poučen takvim povijesnimi iskustvom, hrvatski narod bi sada u vrijeme mira trebao po otocima napravit vojne baze i mogućnost odvraćanja talijana od naše obale. jer prevencija rata je pametnija nego pravi rat. a sigurno da se ni talijani više neće zaljetat u našem smjeru, ako budu znali da imamo dobar sustav obrane na svim otocima, i da ćemo uz cijelo kopno imati uz kontinentalnu vojsku dobru pozadinu za uspješnu obranu u ratu.

Hrvatska se od 1995 previše zamara Srbijom, a premalo Italijom, Talijani su puno veći i opasniji zalogaj za nas, a danas sutra mogu opet poželjet našu obalu. stoga zanemarivanje obale, odnosno obrane otoka i priomorskog teritorija, za uštrb kontinenta di nam je veći problem Srbija, nije baš pretjerano pametno.

to što je danas Italija u NATOu i EU, pa je to garancija da neće krenut na nas, to je trenutno stanje, koje ne garantira da u budućnosti neće biti situacija nalik 1918 i 1941, kada su aneksirali dobar dio našeg mora i priobalja.

kratkovidnost naše politike je u tome, da se samo fokusiramo na kontinent, i 90 posto toga što se kupuje kupuje se u pogledu Srbije. a Italija ima daleko moderniju vojsku, u mornaričkom smislu su jedna od najjačih zemalja na mediteranu, odnosno cijelom sredozemlju tako da bi se stvarno trebalo počet i otome vodit računa, iako znamo da ni drčni jaki moćni Jugosloveni nisu uspjeli zaustavit njihove pretenzije, ali se eto Paveliću spočitava već skoro 100 godina popuštanje i "predaja" rimskim ugovorima.

iako u onom omjeru snaga, ni Jugoslavija da je opstala ne bi spriječila rimske ugovore. a o tome naravno nitko ne priča, a interesantno je da svi ti veliki antifašisti u hrvatskoj uopće nemaju u vidu Italiju ko moguću prijetnju, iako i danas u Italiji ima onih koji razmišljaju o našoj obali, isto kao Srbi o Velikoj Srbiji koja se prostire na 2/3 kontinentalne hrvatske.

prema tome, Talijani nisu odustali od ničega kao ni Srbi, samo su se privremeno primirili i mi bi tako trebali gradit OSRH i obranu od svoja dva najveća povijesna neprijatelja, Italije i Srbije, jer prisvajanja su uvijek dolazila iz dva pravca, istočnog i zapadnog susjeda.

razlika je samo u tome, što Srbi nisu ni približno moćni i utjecajni ko talijani. to što su talijani ko ratnici nula, i što su mahom kepeci, ne znači da ne mogu upravo nama napravit štetu kao u 2ww. kada su svojom politikom okrenuli dio hrvata protiv NDH, i na koncu naoružavali i četnike, isti obrazac djelovanja mogao bi im biti i u budućnosti, a u tom slučaju opet će naše pametne antife protiv NDH. jer eto čim je teritorij okupiran, treba rušit NDH a ne okupatora te NDH.

sve u svemu, ja samo želim mreći da bi protiv talijana u slučaju njihove invazije bilo dovoljno odvražanje, a za to nam ne trebaju podmornice razarači i nosači aviona, dovoljna je kvalitetna obrana na kontinentu i na svim otocima koji bi bili mjesto odvraćanja invazije, i mjesto s kojeg bi Hrvati onemogućili stupanje talijana na naše tlo. jer u slučaju da talijani budu svijesni da ne mogu stupit nogom na naše tlo, njihova invazija prestaje, zato je strateški bitno razvijat obranu Hrvatske na otocima i u priobalju, kao svojevrsno sredstvo odvraćanja talijana od naše obale. pošto smo sada sami, bez Srba i južnih slavena, trebalo bi o tome povesti računa, jer sve ovisi o nama, a antife će ionako ko god udario na HR, naći načina da se bore protiv HR svim sredstvima pod krinkom da se bore protiv okupatora. još mnogi tzv hrvati nisu shvatili kakve su budale bili, i koliko su poslužili upravo hrvatskim neprijateljima za njihove a ne naše ciljeve.

a interpretacija 2ww, upravo ide u tom smjeru, kao i interpretacija HOS-a ZDS itd. eto mogao je u vrijeme rata, ali danas je veličanje ustaštva. naravno, kao što je sve ustaštvo, i obrana države i nacionalnih interesa je što drugo nego ustaštvo. po takvima je sve što odudara od linije avnoja zavnoh-a i ostalih drugarskih bajki, ustaštvo. pa je vjerojatno i ovaj moj prijedlog, o stvaranju stupa obrane kakav su švabe napravile u normandiji da se saveznici ne iskrcaju isto ustaštvo. po tim velikim antifama, biti će dobro kada talijani dođu i bez otpora prođu sve naše otoke i isrkcaju se na kopno, samo me zanima koga će onda optužit za "izdaju" pošto sebe sigurno neće ???

Datum registracije
    Jan 2021
    https://www.thedrive.com/the-war-zon...rpoon-missiles

Tajvan se već naoružo američkim projektilima, i to je samo pokazatelj da se od invazije s mora može uspješno branit s kopna. ili otoka ako ih zemlja ima, a fala bogu mi imamo dovoljno otoka da zagorčamo bilo kome planove o invaziji, pa i talijanima.

Vozilo jeste stari tip, ali Bradley je i dalje brend u oklopnjacima, ima fantasticne rezultate di god je bio u borbi.

Neke stvari nikada ne stare, tenk T72 ili Bradley ili jebeni kalasnjikov, ova puska uvijek ce biti u rukama bilo koje milicije svijeta jer je pouzdano oruzje.

Bradley je kralj pustinjske oluje, je to mozda besmisleno oruzje u modernom ratovanju recimo da se sudare Rusija i USA u otvorenom sukobu, ali za nase uvjete lokalnog karaktera odlican.

Datum registracije
    Jan 2021
    to se slažem, nisam ja ništa kritizirao ovu nabavu Bradley-a već više neke prije, a svako oružje koje dođe, pa čak i ono lošije kvalitet je dobro s obzirom da smo s tim oružjem jači.

jer situacija iz 1991 nam se nikad ne smije ponovit, a svi znamo zašto je došlo do te situacije, zbog multi kulti zajedničke države, ala BiH danas. i zbog činjenice da su antife više pazile da se Hrvati ne naoružaju, nego Srbi koji su mnogoljudniji i koji kroz povijest imaju daleko veću povijest pretenzija prema nama i BiH, Crnoj Gori nego mi prema njima.

pa svejedno to drugove nije spriječilo, da se pobrinu da baš Hrvati imaju malo ili nimalo oružja.

srećom to je povijest, ali se treba i pobrinut da ostane povijest. iako s ovakvim vodstvom koje mi imamo danas, mislim da i najbolje oružje u rukama hrvatskih vojnika, ne bi bilo efikasno u mjeri u kojoj bi bilo efikasno da imamo normalno vodstvo.

jer nije rat samo borba prsa u prsa, rat je i diplomacija, i špijuniranje i taktičko nadmudrivanje kad ćeš povući neki potez, kao i u šahu.

tako da, nije mi iskreno toliko problem naouražnje hrvatske, koliko činjenica da s vojskom upravljaju dva briselska potrčka. čudi me samo da se Milanović sada ljuti na briselske agitatore, s obzirom da je dugi niz godina upravo on bio predstavnik tog melosa i političke melodrame kako name jelte bez europe, nema kruha i kako nam je europa sudbina koju ne možemo izbjeći.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove