+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 19 PrviPrvi 1 2 3 4 5 13 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/375

Tema: Modernizacija Hrvatske vojske

ma dobro sad , nabavit ce se pet rahodovanih OB-a i dva minolovca iz doba hladnoga rata, i nije nesto, buduci da nan je cila flota iz 80-ih uključujući i "najnovije" RTOP 11 I 12 da ne govorin o desantnima koji imaju bar 40 godina dok većina njihovih blizanaca vec godinama služi za obavljanje komunalnih potreba manje razvijenih otoka Nama zapravo i ne triba jaka i skupa mornarica, ali šteta bi bila da je nemamo nikako, ponajviše zbog tradicije jerbo nas ima kojima su i šukundidi jebali mater talijancima 1866.

ma zajebavam se, ali pusti ti te šprehe što smo mi s talijanima u NATO. nikad ne znaš šta se može dogodit u budućnosti, do kakvih čarki između nas i njih može doći jer ima i danas hrpa njih u italiji koji se nisu odrekli "rimskih ugovora" i zadra istre itd. prema tome, nemojmo se hvatat na onu josipovićevu demagogiju kako je mir u svijetu nepokolebljiv, jer vidmio po primjeru Ukrajine da nije. prema tome, nama treba jaka mornarica baš zbog talijana koji baš u tom morskom segmentu su jaki. kopneni i zračni dio su slabiji, mornarica im je jaka. zato to uvijek treba imat u vidu, i moramo imat određenu morsku flotu koja će biti sposobna odgovorit bilo kome a pogotovo talijanima.

inače, vezano uz mornaricu nova vijest...

http://www.poslovni.hr/hrvatska/stra...urce=Vecernji#

ovakve stvari su bitne, dakle izrale(Meron oslobađa šestorku), ameri(dopremaju opremu i diplomatski odrađuju neke stvari u našu korist), japanci(pjevaju operu Nikola Šubić Zrinski i kupuju tunu ) sve u svemu, to je to tako se to radi i nema u politici moraš tako, inaće si izoliran i nitko te ne jebe za suvu šljivu.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 09-05-2014 at 17:54

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    ma dobro sad , nabavit ce se pet rahodovanih OB-a i dva minolovca iz doba hladnoga rata, i nije nesto, buduci da nan je cila flota iz 80-ih uključujući i "najnovije" RTOP 11 I 12 da ne govorin o desantnima koji imaju bar 40 godina dok većina njihovih blizanaca vec godinama služi za obavljanje komunalnih potreba manje razvijenih otoka Nama zapravo i ne triba jaka i skupa mornarica, ali šteta bi bila da je nemamo nikako, ponajviše zbog tradicije jerbo nas ima kojima su i šukundidi jebali mater talijancima 1866.
    Gradi se 5 novih ophodnih brodova. Potpisali su ugovore s Brodosplitom, Izraelcima za topove i Amerima za motore i senzore, radare i ostalo.

To je za Obalnu stražu, nema to neku vatrenu moć... Ka nabavimo razarača ( ) ili nesto ka nekadašnje VPBR -e sa modernon opremon i naoružanjen bit ce nesto od nase mornarice. Još bolje ka bi to bili u stanju sami proizvesti, ali budući da nan je Vlada ugasila Kraljevicu to ce biti malo sutra

Joj, da nabavimo razarača to bi bilo ludilo, ali za tak nekaj nam treba milijarda dolara.

Zanimljiva priča o HV-u u misijama na Kosovu i u Afganistanu. U Afganistanu su trenutno 174 naša vojnika koji rade na poslovima ophodnje i osiguranja vojnog kampa i obuke afganistanske vojske. Prvi afganistanski pilot je obučen od strane HV-a, tak bar kažu u videu. Još jedna zanimljivost je da su u sastavu hrvatskog kontingenta i 22 pripadnika vojske Crne gore.

Posljednje uređivanje od Grunf : 30-05-2014 at 20:43

Izložba na Jarunu povodom 23. obljetnice OSRH, prefarbali su neke MRAP-ove.

odlično izgledaju ovako zeleni, a ne sivi MRAPovi.

a i općenito i ove ostale snage su solidne, naravno nije to na razini ovih supersila ali opet veseli kad imamo i mi nešto za pucat.

Saborski odbor za obranu dao zeleno svjetlo za kupnju 12 komada PZH 2000 koje ukupno koštaju 40 milijuna eura. Domet je 40 km, a s novim granatama čak 60 km. North bu oduševljen kaj kupujemo njemački napadački stroj koji može pomesti pola regiona.

Stigli i M-ATV-i u Rijeku.

North, ovo gore je samo polovica tih vozila kaj stiže. Radi se pričuva od 20.000 vojnika, nabavlja se na stotine oklopnih vozila, moderniziraju se brodovi, tenkovi, avioni...Kam to vodi North?

ako Bog da, možda i mene pozovu za ovog statista u 20.000, ja se prijavio već prije 2 i pol godine i još čekam sunce im kalajsavo.

nabavlja se na stotine oklopnih vozila, moderniziraju se brodovi, tenkovi, avioni...Kam to vodi North?

e kad to nabavimo, možemo na trst pardon beograd. to ti vodi u to, da će Hrvati dominirat ovim djelom europe i da nam talijani više neće moći bezbrižno krasti ribu.

Slika od forumaša Q sa forum.hr-a, slikano danas kod Zemunika. Jedan se upravo srušio kod V. Gorice, pilot je preživio jer se izbacio. Sramota za državu i vrhušku države.

3 siva i kockasti su nedavno remontirani, a ovaj maskirni je već odavno potrošio resurse...

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...lomnice-954187

ja mislim da bi te migove sve trebalo spustit na zemlju, i ne palit više, netko će poginut svako malo padaju i naši piloti samo s vlastitom umiješnosti uspjevaju spasit živu glavu.

Ne bi ih trebalo spustiti, samo one koji nisu modernizirani treba ili modernizirati ili prodati Kamboži. Indijci i dan danas pored silne avijacije miraža,naprednih suhoja novih/starih varijanti, imaju oko 100ak aktivnih dvaesjedinica, doduše u BIS varijanti koja je i najbolja završna jer ima bolji radar od starog sićušnog radarčića, mislim da je novi radar židovski i mogu se instalirati R73 zrak-zrak rakete koje su među boljima iz ruskog arsenala..

Za male zemlje koje su u nato-u najbolje bi bilo raspolagati s lakim lovcima, ali tehnoloski naprednima, nesto poput yak130 s full opremom i pratećim awacs aviončićima.. Mislim da šveđani isto rade dobre aviončiće

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove