+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 20 PrviPrvi 1 2 3 4 12 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/393

Tema: Modernizacija Hrvatske vojske

Naši još uvijek vrše okupaciju jednog dijela Ukrajine.

neki pričaju kako je ovo smeće, a ja kaćem dobro je i "smeće" kad je džabe. i kad mi nismo u stanju sami ništa proizvest, nego nam trebaju strane donacije prije svega od SAD. na kraju krajeva, ovo je za naše potrebe i više nego dovoljno. a to što ameri u praksi, ovakvo dotrajalo vozilo bacaju u smeće ne znam šta to nekoga u hr brine, još najbolej da mi ne dobijemo polovna i dotrajala vozila, nego da nam o svom vlastitom trošku dopremaju i izrade potpuno nova. neki ljudi su stvarno smiješni s svojim zahtjevima, očekuju sve a ništa ne bi dali. koji bi interes ameri imali od toga, da za nas proizvode potpuno nova vozila? za takvo nešto, ipak i Hrvatska mora ponudit nešto a ona nije ponudila ništa. prema tome, ovo je i više nego ok, nek se nađe pa makar za 5-10 godina sve morali vozit na otpad, služit će svrsi neko vrijeme a to je najvažnije.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Naši još uvijek vrše okupaciju jednog dijela Ukrajine.

e sad smo spremni za bombardiranje beograda i banja luke.

To su odlična vozila, samo je pitanje za kaj će kod nas služiti.

pa ja mislim da i nama neće biti od koristi, osim u slučaju nekakvim vojnih intervencija u bosni u budućnosti. na kraju krajeva, treba osigurat koridor i hrvatsku republiku herceg bosnu pa će dobro doći protiv talibana i četnika. kako čujem, mine im ne mogu ništa, dakle morat će naći neke druge načine kako zaustavit hrvatsku vojsku prilikom uspostave tuđmanove banovine hrvatske.

da pojasnimo što je to banovina hrvatska, dakle ove crne crte koje raznim sarajkama i izmetbegovićima srčani udar prozročuju, to je banovina hrvatska i puca mi kurac šta će mislit srajevo i vesna pusić o tome, ubuduće nisam ni za treći entitet od sad pa na dalje prihvaćam jedino banovinu hrvatsku ko riješenje za hrvate u bih. asimilacija u putinovom stilu, a ćaršija nek se jebe u svojoj fildžan kifla državi opkoljenoj s svih strana kršćanskim snagama koje joj rade križeve da ih podsjete da žive u europi, a ne u turskoj.

Posljednje uređivanje od NorthStand : 13-04-2014 at 12:22

Koja Banovina Hrvatska..nikad na nju ne bi pristao..Hrvatska mora biti najmanje do rieke Bosne. To je povijesno naše. To nam je oteto.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Tako je braćo.

Inače kaj se tiče naše vojske, izdvajanja u proračunu za vojsku su za 2 milijarde kuna manja nego 1999. godine. Netko je na forum.hr izračunao po cijenama da je to nekih 3 puta manje nego 1999. godine, a proračun RH je od onda narasel nekih 3 puta. To je valjda zbog politike pomirenja i saradnje u regionu...No, Kotromanović je malo promijenil odnos države, a i građana prema vojsci tak da stvari idu na bolje. Više ne bu smanjivanja broja vojnika ili tehnike nego samo povećanja.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Koja Banovina Hrvatska..nikad na nju ne bi pristao..Hrvatska mora biti najmanje do rieke Bosne. To je povijesno naše. To nam je oteto.
    ja sam realan, ti si otišo malo previše na istok, mislim za mene sve ispod drine ne paše ali moramo biti realni dakle banovina je za sad prihvatljivo riješe a do bosne ako nas dobro krene lako dođemo.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Tako je braćo.

Inače kaj se tiče naše vojske, izdvajanja u proračunu za vojsku su za 2 milijarde kuna manja nego 1999. godine. Netko je na forum.hr izračunao po cijenama da je to nekih 3 puta manje nego 1999. godine, a proračun RH je od onda narasel nekih 3 puta. To je valjda zbog politike pomirenja i saradnje u regionu...No, Kotromanović je malo promijenil odnos države, a i građana prema vojsci tak da stvari idu na bolje. Više ne bu smanjivanja broja vojnika ili tehnike nego samo povećanja.
    ma dobar je ministar kotromanović, samo mislim da je fulo stranku i vladu u kojoj sjedi. ali to je njegov vlastiti izbor, nek ga vrag sad nosi.

uglavnom nato nas je profesionalizirao, zato sam i bio za ulazak u NATO iako bez većeg vlastitog izdvajanja nećemo imat vojnu silu kakvu bi mogli imat s malo većim izdvajanjem. prije svega treba nam 10tak vrhunskih ratnih brodova, talijani su preko mora i ne smijemo si dopustit nemar po tom pitanju, isto tako Srbi su s druge strane trebamo dakle dosta tenkova i ostalih pješačkih potrepština. onda u zraku trebamo nove borbene avione, a ne ove zastarjele migove. prema tome, moramo se kratko rečeno modernizirat u protivnom će rijeka bosna ostati samo san.

Početnik splicho343 avatar
    Datum registracije
    Feb 2014
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    ja sam realan, ti si otišo malo previše na istok, mislim za mene sve ispod drine ne paše ali moramo biti realni dakle banovina je za sad prihvatljivo riješe a do bosne ako nas dobro krene lako dođemo.
    ajmo mi lipo ko i srbi do tokija!

Prve laste se vratile kući.

dobro ovo izgleda, možda i stignemo do rijeke bosne.

probijanje zvučnog zida, izvršeno uspješno.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    neki pričaju kako je ovo smeće, a ja kaćem dobro je i "smeće" kad je džabe.
    Ti koji to pricaju, veze sa vezom nemaju.

MRAP je vrhunsko vozilo, uostalom, uz Humvee, osnovno je vozilo americkih marinaca. A "nekako" sumnjam da bi Amerikanci elitu svoje vojske smjestili u smece od vozila.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ti koji to pricaju, veze sa vezom nemaju.

MRAP je vrhunsko vozilo, uostalom, uz Humvee, osnovno je vozilo americkih marinaca. A "nekako" sumnjam da bi Amerikanci elitu svoje vojske smjestili u smece od vozila.
    ma znam, a i kažem sve što smo morali platit je prijevoz i ne znam jesmo li pdv? u svakom slučaju poslužit će neko vrijeme, ionako se u vojsku uvijek treba ulagat nema tu par godina ulažeš pa si 10 na miru. svake godine mora biti ulaganja, Ameri troše 600 miljardi dolara godišnje na vojsku, više nego sve ostale države zajedno. za usporedbu Rusi troše, svega 70 miljardi dolara. a mi ne znam jel potrošimo 200 miliona eura godišnje, tako da kad se uzme u obzir kako malo ulažemo svaka "donacija" veseli.

Bogami je dobro gruvalo , ka da je rujan 91-e , samo šteta šta su brodovi za staro željezo, a i cila ta organizacija mornarice (vojske općenito) je ajme majko. dosta ti je proviriti u loru.

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Bogami je dobro gruvalo , ka da je rujan 91-e , samo šteta šta su brodovi za staro željezo, a i cila ta organizacija mornarice (vojske općenito) je ajme majko. dosta ti je proviriti u loru.
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...1/Default.aspx

Ante Kotromanović, ministar obrane RH, najavio skoro potpisivanje ugovora o početku izgradnje pet ophodnih brodova.

- Tender je završen i ubrzo ćemo potpisati ugovor s najpovoljnjim ponuđačem, a razgovaramo i o nabavi dva minolovca - poručio je ministar Kotromanović.
    Ovakva 2 minolovca uskoro stižu.

još malo, i invazija na Anconu može počet.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove