+ Odgovori na temu
Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9 17 18 19
Prikaz rezultata str. 361/375

Tema: Modernizacija Hrvatske vojske

Ovo je tema o modernizaciji HV-a.

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016

Citiraj Prvotno napisano od HR SOKOL Vidi poruku
    Na slici je jurišna puška G36C a ne VHS-2 (ili bilo koja druga izvedba VHS puške). HS fura "bullpup" izvedbu jurišne puške.

G36C

VHS-K2
    ZA DOM SPREMNI !

Treba kupit 50tak ovih tenkova, ovo je sigurno jedan od najboljih, ako ne i najbolji tenk u svijetu, nakon onih haubica 2000, ovo je definitivno od Nijemaca poželjno nabavit.

“Ja nisam nervozan nego zabrinut. Balističke rakete i lansirne rampe koje su planirane da se nabave u Hrvatskoj imaju domet od 300 i 350 kilometara. Možete iz Zagreba ili bilo kod drugog mjesta da gađate bilo koje mjesto u centralnoj Srbiji”, rekao je Vučić.

Citiraj Prvotno napisano od Cleopatra Vidi poruku

Treba kupit 50tak ovih tenkova, ovo je sigurno jedan od najboljih, ako ne i najbolji tenk u svijetu, nakon onih haubica 2000, ovo je definitivno od Nijemaca poželjno nabavit.
    Za taj iznos (cijena 50 Leoparda) mogli bi izraditi > 100 Degmana. Što bi to značilo za Slavoniju?! Dalje, tu bi još bili troškovi preobuke, prilagodbe, nove municije i problemi tipa nosivost naših mostova i sl. "Prijatelji" bi nas držali na "kratkoj uzici" sa dijelovima, a nije isključeno da bi ih mogli onesposobiti na daljinski (uobičajeno sa npr. protubrodskim raketama, zrakoplovima). Još donedavno, mislio sam da je to nešto neprobojno, ali sada vidimo kako Kurdi i ISIL, uspješno buše iste. Na kraju, da li nam ih Nijemci uopće nude i da li bi za nas išli po duploj cijeni (poput samohodnih haubica (došla jedna na paradu, pa otišla kući))?

Citiraj Prvotno napisano od Cleopatra Vidi poruku

“Ja nisam nervozan nego zabrinut. Balističke rakete i lansirne rampe koje su planirane da se nabave u Hrvatskoj imaju domet od 300 i 350 kilometara. Možete iz Zagreba ili bilo kod drugog mjesta da gađate bilo koje mjesto u centralnoj Srbiji”, rekao je Vučić.

Vučić - neznalica. Domet rakete MLRS-a je 40 km (manji kalibar i domet od Orkana kojeg se RH odrekla), a punjenje kazetno (Hrvatska potpisala da se odriče kazetne municije). Pa tako - ništa od toga.
    Druga municija za to čudo, su balističke rakete, dometa 150 km (a ne od 300 - 350 km). I što s njima? Preskupe municije bi mogli kupiti vrlo malo. Ta raketa ~ snaga 2 avio "krmače" od 500 kg, znači ne može srušiti grad ili izazvati veliku katastrofu. Plus to, obično nisu ni nešto precizne stvari. Pa tako, mogli bi ih ispaliti na neki veliki cilj (grad), napraviti veće ili manje zlo, bez velike strateške koristi i "proslaviti" se poput Mile Martića - kao oni što gađaju civile. A i bez obzira, što bi ih mi platili, mislim da ih ne bi smjeli ispaliti bez "gazdinog" odobrenja.
    Na kraju, da li nam ih uopće nude, u kojem broju, po kojoj cijeni? Nešto je i cijela ta priča zamrla.

No, svejedno, nitko ne brani Vučiću, da u dvorištu iskopa bunker, a ulaz u isti "vešto" maskira u SMB.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 26-12-2016 at 03:20

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Za taj iznos (cijena 50 Leoparda) mogli bi izraditi > 100 Degmana. Što bi to značilo za Slavoniju?! Dalje, tu bi još bili troškovi preobuke, prilagodbe, nove municije i problemi tipa nosivost naših mostova i sl. "Prijatelji" bi nas držali na "kratkoj uzici" sa dijelovima, a nije isključeno da bi ih mogli onesposobiti na daljinski (uobičajeno sa npr. protubrodskim raketama, zrakoplovima). Još donedavno, mislio sam da je to nešto neprobojno, ali sada vidimo kako Kurdi i ISIL, uspješno buše iste. Na kraju, da li nam ih Nijemci uopće nude i da li bi za nas išli po duploj cijeni (poput samohodnih haubica (došla jedna na paradu, pa otišla kući))?
    Meni je isto, samo ne znam koliko Degman može parirat u budućnosti, ne kažem da je loš tenk ali teško da je bolji od leoparda 2. Problem je naravno opskrba, iz te prizme naravno da je bolje radiit vlastite tenkove, ali kad smo već u NATO savezu zašto ne nabavljat provjereno oružje, bolje je po meni iskoristit potencijale članstva NATO-a za modernizaciju naše vojske, ima sigurno stvari koje možemo i sami odlično proizvodit, kao one jurišne puške i još koješta, ali tenkovi su ipak specijalnost Nijemaca, za njih se tradicionalno zna da proizvode najbolje tenkove u svijetu. Imaju smisla za to, ostalo od njih ne bi ništa nabavljo, samo ove tenkove, Degman se naravno može raditi, možemo napraviti kombinaciju kupit 30tak ovih i napravit još 100 Degmana i s time smo riješili dugoročno problem tenkova. Trenutno imamo 72 na lageru, s tih 130 novih to bi bilo preko 200 tenkova i to nam treba biti cilj, jer naime Srbija ima 250+ tenkova, istina oni su puno starijeg datuma od naših, većina njih ali po meni to je optimalna brojka koju možemo doseć, trenutnih 72 po meni nije dovoljan broj, moramo to najmanje poduplat, a bilo bi dobro preći brojku od 200. Kažem kombinacija Degmana i Leoparda 2 bi bila ubojita, s tom mehanizacijom na kopnu bi bili i jači od bilo koga na ovim prostorima, patrie su također vrhunske, ovaj M270 MLRS obavezno nabavit, jer to je oružje "odvraćanja", vidiš koju paniku je u Srbiji izazvala samo vijest o kupnji tog oružja. Srbi nikako da shvate da Hrvatska više nikada neće biti glineni golub za napucavanje, to ih očito najviše brine.

Degman 3 ne znam jel ovo u proizvodnji, ako se već ide na domaću proizvodnju onda treba izbaciti novu klasu tenkova Degman, a ovu staru samo održavat remont.

Po ovoj skici, ne izgleda loše, za tu opciju sam svakako, ali dakle ne proizvodnju starih već ovo iz ove makete realizirat. Jer u protivnom to nema veze s "modernizacijom HV".

ovo jako dobro izgleda, ako Đuro ovo može napraviti, modernizirati Degmana u ovo, onda može svih 130 raditi bez da kupujemo Leoparda 2.

http://tinypic.com/view.php?pic=30ax...5#.WGEBMH23gwg

Ovo iznad nije u proizvodnji, izgleda da je to maketa nekog forumaša, ali izgleda jako jako dobro. Po meni nešto u tom smislu bi trebalo napraviti za HV, dakle nije bitno jel Degman ili koji tip tenka, već da odgovara modernim izazovima, a ovo mi djeluje jako dobro.
    Posljednje uređivanje od Cleopatra : 26-12-2016 at 13:57

Bolje neki forumaši znaju napraviit tenkove, nego HV.

Ovog Wigen-a treba zaposlit kod Đure, odličan tenk je skicirao samo da to netko dobro ukomponira i napravi nam 100 takvih i možemo na Srbadiju, da Vulin i Vučić više ne budu vojno neutralni.

U pozadini je taj njegov tenk, a ovdje u prvom planu je Leopard 3, usporedno barem ovako izvana njegov stvarno izgleda totalno ravnopravno s tim njemačkim, ali naravno bitan je motor i unutarašnja mehanika, to je uvijek važnije od samog izgleda.

Ali na prvu ovako, to izgleda jako jako dobro, samo trebaju kvalitetni inženjeri urediti unutrašnjost i dobar motor stavit, s time ovo bi bio top 10 tenk nove generacije.
    Posljednje uređivanje od Cleopatra : 26-12-2016 at 14:14

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove