+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/155

Tema: Bl. Alojzije Stepinac.

POGLAVNIK, STEPINAC, TITO, JAKOV BLAŽEVIĆ

Član Delivuk (Milan Gabrić) (prenosim komentar sa portala dalje.co,)
    09.02.2012 01:32 h

Poglavnik, Stepinac, Tito, Jakov Blaževi

Prvi puta san čuja za Stepinca, mislin da je to bilo 1959 godine, kat sam sa didon Gabron poliva lozu u strani iznad naši kuća u našem vinogradu. Baba je donila užinu i u novinu zamotala ono malo slanine i pršuta što nam je donila za jisti. Did se na nju izdera što mu je novinu upropastila. Ja uzmen novinu i na kolinu je malo ispegla tako da se more čitati. Did počne čitati i meni objašnjavati šta u novini piše.

Did čita oko prilike ovako: " Ratni zločinac, kvisling, kolaborator i domaći izdajica Alojzija Stepinac danas nije tija isti ranu koju mu je naša straža donila. Na pritisak straže da ide, On je njima reka vi zatnjite prvi kašiku i pojedite, onda ću ja".

Pitan ja dida ko je taj čovik da se tako opire drugu Titi? Moj sinko, nastavlja did. On je naš rvacki Biskup koji zna što oće. On se je opira i Poglavniku, ali, istini za volju, Poglavnik je najmanje kriv za ono zašto ga se okrivljuje. Bilo je tu svega i svašta u ta vremena. Mali, ti si još malen, neznaš ništa,. Još ti ni ona stvar, neka mi dragi Bog oprosti, nije porunjavila. Za tebe nisu sve stvari da znaš. Bolje ti je muči. Jer ne znaš šta nosi dan a šta noć. Ovin vragovima nije virovati. Oni ti ulete u kući, izvuku čovika ni kriva ni dužna, odvedu ga i neznaš di, za nekoliko sedmica dobiješ crnu kartu da je umro, pa ti plači kol god oćeš, njega više nema. Zato šuti i jezik za zube.

Pa, dida. Ti meni nisi ništa reka ko je taj Stepinac? Sinko! Taj Stepinac je naše gore list. On je Rvat o kojem će se govoriti dok se sunce okreće oko ove naše zemlje. Dide. Meni su uvik pričali da se zemlja okreće oko sunca, a ti meni sada obratno govoriš. Eh, moj sinčiću dragi. Svašta ćeš ti još čuti od ove današnje vlasti. Čućeš ti da smo mi i od majmuna postali. Sve oni, ti današnji vragovi, tako govore samo da se Boga ne spominje. A di se Bog ne spominje tu se ni naša Rvacka ne spominje.

Dide. Sve sam te do sada razumija. Ali još ti meni ne reče niš o Stepincu. To mene zanima.

Sinko. Stepinac! Njega su puna usta kat ga spomeneš. Tito ga se boja. Zato je pronaša nekog takojevića po imenu Jokov Blažević, koji je, kako pričaju, završija šumsku školu za vrime rata i posta državni tužitelj. Njega je taj tvoj drug Tito ujarmija da napiše, sastavi i okiti ko božićno drvce optužnicu protiv našeg Biskupa dra. Alozija Stepinca. Ovaj šumski seljak, da se udvori tvome drugu Titi, se požurija i sastavija optužnicu, ne samo protiv nadbiskupa Stepinca nego protiv svi nas Rvata. U toj optužnici, kaže moj, sada pok. dida Gabro, sve je rečeno što se more smatrati LAŽ.

Ali, naš dragi Nadbiskup, Uzvišeni Alojzije Stepinac, se junački na sudu drža. On je njima sve u brk skresa. Reka njim je da je rvacki narod bija u bivšoj Jugoslaviju, koju su oni naslidili, Tito i partija, bija rob i, kaže Nadbiskup Alojzija Stepinac: " Ja bih bija ništarija kada ne bih osjetio bilo (osjećaj) hrvatskog naroda..."

Užina prošla, na posa se mora ići i did, ko did i kućni autoritet, svak ga mora slušati pa tako i ja, ko njegov unuk, dignem se i polivaču za polivanje loze na leđa i po onoj našoj dalmatinskoj žegi, nastavio polivati lozu. Ostevili smo Poglavnika, Stepinca, Tita i Jakova Blaževića na miru. Ali ja nisan bija miran. Svakog puta kat bi dida sta da svije škiju ja bi ga zaletija i pita: Zašto su Tito i partija bili protiv Poglavnika i Stepinca? Did ljutito i oštro meni, ko da san ja kriv za sve to: Tvoj Tito i partija su tili uništiti Poglavnika i Stepinca ko prve ljude u našoj Rvackoj i ko prave Rvate. A ti znaš da se zmija u glavu tuče, i kat joj glavu razbiješ, tilo je mrtvo. Tito i partija su tili ubiti rvacku glavu, Poglavnika i Stepinca, onda je lako za tilo. Tilo se osuši kat glave nema.

TKO JE ČOVJEK KOJI JE TROVAO NADBISKUPA STEPINCA?

Tko je čovjek kojeg je jugoslavenski komunistički vrh zadužio za trovanje nadbiskupa Stepinca ?
    May 13, 2008 at 04:41 AM

Svjedoci aktivnosti ovog pripadnika komunističkih tajnih služba, odlučili su progovoriti i posvjedočiti o njegovu sudjelovanju u organizaciji i provedbi sustavnog trovanja nadbiskupa Alojzija Stepinca, po nalogu vrha jugoslavenskih komunističkih vlasti, tijekom njegova boravka u zatvoru. Svjedocima koji su razotkrili ovog komunističkog ubojicu zajamčili smo anonimnost.

Stepinčev ubojica: Rifat Pašić

Prema tvrdnjama našeg sugovornika, trovanje nadbiskupa Alojzija Stepinca, u lepoglavskom zatvoru, po nalogu komunističkih vlasti, organizirao je i provodio djelatnik komunističkih tajnih služba, i nekadašnji oficir zloglasne OZN-e, Rifat Pašić.

Pašić je i prije organiziranja i provedbe trovanja zgrebačkog nadbiskupa, u komunističkim krugovima bio poznat po poslijeratnim zločinima i organiziranim ubojstvima koja je provodio na području Zagreba.

Zapovjednik zloglasnog logora na "Kanalu"

Kao oficir OZN-e Rifat Pašić bio je, nakon dolaska komunista u Zagreb1945. godine, zapovjednik zloglasnog logora na "Kanalu" u Zagrebu, na mjestu gdje se danas nalazi zagrebaki Autobusni kolodvor.

U taj su logor prvo zatvarani stanovnici stanova iz zgrada koje se nadovezuju na današnji Trg žrtava fašizma, i to sa ciljem kako bi se ti stanovi i zgrade oslobodile za nove stanara, uglavnom pripadnike komunističkog vrha.

Ukoren zbog ubojstava i mučenja

Zbog svojih posebno brutalnih metoda mučenja i ubojstava, Rifat Pašić, bio je tada ukoren i od strane visokog partijskog dužnosnika Mike Špiljka, te je po kazni premješten u mjesto Borovo pokraj Vukovara.

Rehabilitiran je iz Slavonije u Zagreb, upravo kako bi mogao koordinirati aktivnosti oko plana sustavnog trovanja i ubojstva zagrebačkog nadbiskupa Alojzija Stepinca, kako tvrdi naš izvor.

Upravo zbog svojih karakteristika, i brutalnih zločina nad zarobljenicima i civilima u svibnju 1945. godine, Pašić je dobio zadatak trovanja nadbiskupa Stepinca.

Zločini koje je do tada počinio bili su najbolja preporuka i za taj novi partijski zadatak koji mu je povjeren.

Za trovanje nadbiskupa nagrađen direktorskim mjestom

Nakon toga je u Zagrebu postavljen, po "partijskoj liniji" za direktora poduzeća "Merkantile", kao nagradu za dobro odrađen posao oko trovanja nadbiskupa Stepinca.

Kao direktor toga poduzeća, Pašić je obavljao i zahtjevnije zadaće i poslove za "Službu državne bezbjednosti" (SDB) u odnosu na hrvatsku emigraciju, te ga se smatra suodgovornim za planove fizičke likvidacije nekoliko hrvatskih emigranata i sudjelovanje u tim operacijama.

Organizirana pljačka zarobljenih i pobijenih obitelji

Osim navedenih aktivnosti, Rifat Pašić i njegova sestra ostali su poznati u komunističkim krugovima, po organiziranoj pljački zarobljenih i pobijenih obitelji u banjolučkom kraju.

Pašićeva sestra, Supha, bila je naime 1945. godine šefica OZN-e u Banja Luci, gdje je uzimala unikatni nakit od zarobljenih i kasnije pogubljenih obitelji.

Taj je nakit proslijeđivala svojem bratu Rifatu, koji je jednu od kutija sa nakitom zakopao u dvorištu svoje kuće u Rovinju, koju danas koriste njegove kćeri, a kako to svjedoči naš izvor.

Rifat Pašić, nažalost, neće se moći suočiti s mogućim posljedicama svojih zlodjela, odnosno neće biti procesuiran pred zakonom, jer je prema našim informacijama preminuo 2006. godine.

S njim, međutim, kako to svjedoči i naš izvor, nije nestala i istina o tajni sustavnog trovanja nadbiskupa Alojzija Stepinca u zatvoru. Naprotiv, svjedoci Pašićevih zločina odlučili su progovoriti.

I.R.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    Prije svega Northe svaka ti čast za sjajnu poveznicu koju si istaknuo i koja mi se čini kao jedno lijepo zrnce u mozaiku istine zvanom Blaženi Alojzije Stepinac...

10.2.1960-10.2.2014

Danas je Stepinčevo,spomendan smrti našeg bl.kardinala Alojzija Stepinca. Najvećeg Hrvatskog borca protiv jugopolitike koju su vodili Tito i njegova partija protiv Hrvata u jugoslaviji. Nakon niz lažnih optužbi,u zatvoru je bio ni kriv ni duzan,u zatvoru su ga i trovali sto je i dokazano kasnijim obdukcijama. Samo zato jer nije htjeo poslusati diktatora Tita i odvojiti crkvu u Hrvata od Vatikana.

Hvala ti veliki čovječe,hvala ti što nisi dopustio da se odvojimo od nečega čemu smo vjerni od stoljeća sedmog!
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Vatikan potvrdio: Kardinal Stepinac uskoro će biti proglašen svetim!

Blaženi Alojzije Stepinac uskoro će biti proglašen svetim, objavio je večeras Hrvatski katolički radio, a prenio Večernji list.
    Vijest o skoroj kanonizaciji kardinala Stepinca objavio je na svečanoj proslavi Stepinčeva u crkvi sv. Jeronima u Rimu prefekt Kongregacije za kauze svetih kardinal Angelo Amato, rekavši kako su nalazi liječničke komisije potvrdili čudesno ozdravljenje po blaženikovom zagovoru, o čemu je obavijestio papu Franju.
    Očekuje se da će papa Franjo uskoro objaviti i točan datum kanonizacije. Predvodeći misu večeras na Stepinčevo u zagrebačkoj katedrali, nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić nazvao je Stepinca “kompasom hrvatskog naroda i simbolom hrvatskog katoličkog identiteta”.
    bitno.net
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

zaslužio je jer je mučenik komunističkih vlasti, a i spasio je mnoge živote tokom drugog svijetskog rata, ako to nije za status sveca onda ne znam šta je?

iako se svetost stiče tim čudesnim ozdravljenjima, mislim da je čudesnije spasit nečji život nego nekoga ozdravit.

Kompas hrvatskog naroda i simbol hrvatskog katoličkog identiteta bl. Alojzije Stepinac

tako je, Bozanić je sve bolji i bolji, u početku je bio mutav ali sada hvata pravi ritam i zna što treba reći.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4

iako se svetost stiče tim čudesnim ozdravljenjima, mislim da je čudesnije spasit nečji život nego nekoga ozdravit.
    pa i kad nekog ozdraviš, spasio si mu život.

Stepinčeva molitva Gospi za Hrvatsku

Zdravo, presveta Djevice i Majko Božja Marijo,
    moćna zaštitnice naše domovine Hrvatske!

Premda nevrijedni da ti služimo, ipak uzdajući se u ljubav i divnu blagost Tvoju izabiremo Te danas pred cijelim dvorom nebeskim za Gospodaricu, odvjetnicu i majku svoju i cijelog našeg naroda te čvrsto odlučujemo da ćemo Ti drage volje i vjerno služiti.

Molimo te usrdno da nam svima uz prijestolje Božanskoga Sina isprosiš milost i milosrđe, spasenje i blagoslov, pomoć i zaštitu u svim pogibeljima i nevoljama.

Ti si kraljica i majka milosrđa, pomoćnica kršćana i tješiteljica žalosnih. Zato ti iskazujemo svoje djetinje pouzdanje kako Ti je naš narod vazda kroz vjekove iskazivao. Tvojoj majčinskoj zaštiti preporučujemo svoje duhovne i svjetovne poglavare, cijelu našu domovinu i cijeli naš narod u ovim teškim vremenima kušnja.

Izmoli nam svima vjernost u katoličkoj vjeri, da u krilu svete Crkve provodimo dane u miru i bez straha, u blagostanju i poštenju i tako zavrijedimo doći jednom do vječnog života da slavimo ondje Trojedinog Boga uvijeke. Amen

kardinal Alojzije Stepinac
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

ma nije to toliko spasonosno ko ovo što je stepinac uradio, ovo ti sljedi odmah likvidacija a ovdje imaš još par mjeseci ako ne i godina života u najgorem slučaju, i to je nešto.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    ma nije to toliko spasonosno ko ovo što je stepinac uradio, ovo ti sljedi odmah likvidacija a ovdje imaš još par mjeseci ako ne i godina života u najgorem slučaju, i to je nešto.
    ne znam kako se njegove akcije slažu s tvojim svjetonazorom.

tražim jedan kardinalov govor iz 1940. kao da je danas pisan...ako nađem, stavit ću ga ovdje.

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    evo ga!

Bl. Alojzije Stepinac: “Nikada nećemo sagnuti koljena pred lažnim duhom vremena koje je protivno Bogu”

U vrtlogu Drugog svjetskog rata, prigodom euharistijskog kongresa u Peterancu, u studenome 1940. godine, blaženi Alojzije Stepinac izgovorio je riječi koje i dan danas odzvanjaju i zaslužuju da ih se čita, te o njima razmišlja. Iako su upućene ljudima onoga vremena, njihova je aktualnost zapanjujuća!

Pravi muževi ne sagibaju koljena pred lažnim duhom vremena, jer to traži od nas muževni ponos.
    Kakav je duh vremena danas?
    Ne priznaje se više nikakav auktoritet. Nema, tako kažu, istine, koja bi nadilazila čovječji um. Nema nikakva prekogrobnoga života. Nema zakonitog učiteljstva na zemlji, koje bi moglo sigurno prosuditi, što je dobro, a što je zlo, gdje je istina, a gdje je laž. Odatle upravo od pomanjkanja žive vjere i onaj bijesni boj protiv katoličke Crkve, od Boga postavljene učiteljice istine svima ljudima. Odatle onda npr. i nijekanje roditeljske vlasti i naučavanje, kako to čine komunisti, da djeca nisu dužna pokoravati se roditeljima. Odatle nijekanje nerazrješivosti ženidbe i propagiranje slobodne ljubavi. Odatle prezir dana Gospodnjega. Odatle onda i lakoumna samoubojstva, koja neki luđaci smatraju junaštvom. Odatle nekažnjeno robljenje i pljačkanje naših crkava. Odatle tolika grozna ubojstva ljudi kao da se radi o pilićima. Odatle glorificiranje razvratnosti u kinu i štampi. I tko se usudi usprotiviti takvu duhu vremena i takvu strašnom zlu odlučno prigovoriti, bit će u najmanju ruku smatran čudakom.

A pitam vas, muževi, koji ste prošli mnogo oluja života, nije li sramota za muža, da ono što je crno, nazove bijelim, da ono što je ružno, nazove lijepim, da ono što je gorko, nazove slatkim, da ono što je zlo, nazove dobrim samo zato, što je takav duh vremena? Od svega ropstva najsramotnije je i najpogubnije ropstvo uma. A mnogi muževi danas ne vide svoje vlastite sramote, kad klipšu za krilaticama razvratnih ljudi, kao da im je Bog progovorio s nebesa na usta proroka.

Nije li dobro prorekao pustinjak Anton, kad je rekao svojim učenicima: Doći će vrijeme, kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga, koji nije lud kao što su i oni, vikat će na njega: Lud si! samo zato, što nije lud kao što su i oni?

Ponos, dakle, i čast muža zahtijeva, ne da se ljulja kao trska pred lažnim duhom vremena, nego da stoji čvrst i odlučan, da i pogine za ono, što je upoznao kao istinu. A istina je, da pravoga Boga, Stvoritelja svijeta, i njegov divni zakon ne mogu zamijeniti nikakve zemaljske veličine i lijepe fraze brbljavaca. Sakramenat ženidbe i blagoslov, koji on donosi sa sobom, ne može nadomjestiti slobodna ljubav. Kršćanski odgoj u obitelji ne može nadomjestiti škola bez Boga. Načelo kršćanske pravde među narodima i državama ne može zamijeniti ili nadoknaditi načelo surove sile i mržnje.

Sramota je, dakle, za muža, da sagne koljeno pred lažju vremena, u kojemu živi. Budite zato pravi muževi!

Pravi muževi ne sagiblju koljena pred lažnim duhom vremena, jer konačna pobjeda ipak ne pripada njemu nego Bogu! Ljudski sudeći, nije onoj trojici junačkih mladića bilo spasa, kad su uskratili poslušnost i nisu htjeli pokleknuti pred zlatnim, ali mrtvim bogom Nabukodonozorovim pa su zato bili bačeni u ražarenu peć. Ali njihova vjera u živoga Boga bila je neslomljiva. I on ih je izbavio. Izbavio tako, da im ni vlas na glavi nije izgorjela u strašnom ognju, jer stoji pisano:

„Ja sam Gospodin i nema drugoga!“ A jer je apsolutni Gospodar svega, zato mora uvijek biti pobjednik.

Zapamtite, dakle, dobro! Kako god prošli ratovi i revolucije, što ih proživljavamo, kako god prošlo orijaško rvanje u svijetu, posljednji pobjednik bit će Gospodin Bog…

Ima li, dakle, smisla oduševljavati se za lažne ideje vremena i za njihove nosioce, za te mizerne bogove iz zemlje i praha, koji će svi proći kao pljeva, kad Bog zavitla snažnom desnicom svojom. Stojmo, dakle, na to nas upućuje zdrav razum! Stojmo, dakle, čvrsto uz onoga, koji je Gospodin sadašnjosti kao i prošlosti i budućnosti, vjerovali to ljudi ili ne!

Pravi muževi ne sagibaju koljena pred lažnim duhom vremena, jer to zahtijeva konačno i prava ljubav prema samomu sebi i domovini.
    Ako je Bog, kao što jest, apsolutni Gospodar svega, može li on, koji je vječna pravda, dopustiti, da se trajno i nekažnjeno gazi njegov sveti zakon? Nije zato bez razloga zavapio prorok :

‘Jao vama, koji zlo zovete dobrim, a dobro zlim. Koji tminu zovete svjetlo, a svjetlo tminom, koji gorko zovete slatkim, a slatko gorkim!’

Kakvu nadu, pitamo vas, kakvu nadu mogu da još imaju oni, koji su ostavili izvor života — Boga, i priklonili se laži prolaznoga vremena, koje je sve istinske vrednote života zanijekalo? Budite uvjereni, da će svaki, koji zanemari Boga i prikloni se lažnom duhu vremena i zlu, koje ono sije, prije ili kasnije iskusiti što znači riječ prorokova : ‘Znaj i vidi, kako je zlo i kako je gorko, što si ostavio Gospodina Boga svoga, i što nema straha njegova u tebi, veli Gospod nad vojskama!’

Došlo, dakle, što mu drago u ovim žalosnim vremenima, mi nećemo nikada sagnuti koljena pred zlom, koje se širi, pred lažnim duhom vremena, koje je protivno Bogu. To traži od nas muževni ponos, to traži od nas Bog, to traži prava ljubav prema samomu sebi i domovini, koja ne računa s trskama nego s pećinama, s muževima, koji su na mjestu. Prije nego je vođa Izraelaca Jozua imao ući u obećanu zemlju, da se ne bi uplašio na očigled pogibelji, reče mu Gospod: ‘Ohrabri se i budi jak!’

I ja vam dovikujem na domaku oluje, koja prijeti čitavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju očevi vaši ispovijedaju već 1300 godina! Ostanite vjerni Bogu i njegovu zakonu, da uđete jednom u zemlju živih i da postignete krunu vječnoga života, koju je Bog obećao onima, koji budu vjerni do smrti njemu, Stvoritelju i Gospodaru svijeta.

Propovijed u Peterancu, 17. studenoga 1940. godine

(bitno.net)

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    ne znam kako se njegove akcije slažu s tvojim svjetonazorom.

tražim jedan kardinalov govor iz 1940. kao da je danas pisan...ako nađem, stavit ću ga ovdje.
    pa ja nisam za likvidacije pod svaku cijenu, samo onih koji rade protiv države, a takvih je puno u hrvatskoj. i takve ne treba žalit, i druge države se s takvim majmunima nemilosrdno obračunavaju, samo mi glumimo nekakve tolerantne tipove u svezi toga.

a ne moš biti tolerantan prema nečemu, što ugrožava živote drugih, npr Pusićka Mesić i ostali ugrožavaju živote ostalih hrvata a i ne samo hrvata svojom nakaradnom politikom. oni bi u SAD, Rusiji, Kini, Japanu naišli na velike probleme nakon par mjeseci svog javnog djelovanja, a u hrvatskoj su svete krave. da ne govorim da u SAD imaš jako rigorozne kazne za izdajnike i prijestupnike, njihovog kalibra, ne znam dal smrtne postoje za izdaju, ali postoje dugogodišnje robije za to sam siguran.

samo Hrvatistan glumi dobrotu, i ispašta zbog te dobrote.

uglavnom podržavam demokraciju, ali s punom strožim pravilima od onih koji vladaju u RH.

A Stepinac je bio čovjek isprijed svog vremena, zato su ga komunisti i ubili odnosno otrovali.

Ugledni član Bismarck avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Ako je ovo istina...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/papa...-godine-920094

A mogla bi biti. Ajme, šta će reći veliki poznavatelj Svetoga Pisma i Genocidnosti Crkve u Hrvata i općenito Hrvata z. milanović

Kkava je ovo budalastina,jos jedan dokaz da je RMK crkva skrenula sa puta.Ne znam kako to ide kananizovanje za sveca kod Rimokatolika,U pravoslavnoj Crkvi se gledaju jesu li mosti(tj.telo svetog neraspadljivo),dokaz cudima(iscelenja,javljanja.. itd) i naravno kult u narodu.Mislim da Stepinac ima samo ovo zadnje,sto ga ne moze ciniti svetiteljem.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Baštonac Vidi poruku
    Kkava je ovo budalastina,jos jedan dokaz da je RMK crkva skrenula sa puta.Ne znam kako to ide kananizovanje za sveca kod Rimokatolika,U pravoslavnoj Crkvi se gledaju jesu li mosti(tj.telo svetog neraspadljivo),dokaz cudima(iscelenja,javljanja.. itd) i naravno kult u narodu.Mislim da Stepinac ima samo ovo zadnje,sto ga ne moze ciniti svetiteljem.
    krivo misliš. nije Crkva kumica na placu da podmeće "robu".

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    krivo misliš. nije Crkva kumica na placu da podmeće "robu".
    Pitanje je ko je Crkva.
    RMK nije kumica kazes,a purgatorijum?Jel' on istinit,po tebi koliko i svetost Stepinca?Na cemu se bazira to ucenje o cistilistu,o nepogresivosti pape,i objasni mi metodiku kanonizacije kod rmk.Znaci mene zanima,na osnovu cega ga Rim,tj. Vatikan kanonizuje.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Pitanje je ko je Crkva.
    RMK nije kumica kazes,a purgatorijum?Jel' on istinit,po tebi koliko i svetost Stepinca?Na cemu se bazira to ucenje o cistilistu,o nepogresivosti pape,i objasni mi metodiku kanonizacije kod rmk.Znaci mene zanima,na osnovu cega ga Rim,tj. Vatikan kanonizuje.
    na vrhu stranice postavila sam vijest. odi na bitno.net i tamo ćeš naći što te zanima.
    i nije rmk nego RKC.

יֵשׁ מֵאַיִן

Pitanje je ko je Crkva.

Dva medicinski neobjašnjiva ozdravljenja ..to sigurno..

papa je nepogrešiv samo u tumačenju dogme, ne kao čovjek..

I pazi kako pišeš..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    papa je nepogrešiv samo u tumačenju dogme, ne kao čovjek..
    Pa upravo je tu najpogresiviji.Primera radi 1582. godine papa Grgur XIII je izdao dekret, tj. naredbu da se reformise postojeći, julijanski kalendar.I tako je posle 4. oktobra 1582. godine osvanuo 15. oktobar 1582. godine.Gde je 11 dana nestalo? A koji je kalendar ispravan,mozete sami pitati svog rmk svecenika,da vam objasni zasto Blagodatni oganj silazu u Hrstovom grobu na bogosluzenju na Veliku Subotu,uoci pravoslavnog Vaskrsa.
    Sva drevna Crkva, kako istocna, tako i zapadna, uvek je na osnovu Svetog Pisma (Jn. 15, 26) ucila da Duh Sveti predvecno ishodi samo od Oca koji je jedino načelo u Svetoj Trojici. Misljenje po kome, navodno, Duh Sveti ishodi "i od Sina" pretvara Sina u drugo nacelo (pocetak, izvor) uporedo sa Ocem, i unosi razdelenje u Sv. Trojicu. Ucenje Pravoslavne Crkve izraženo je u Nikeo-Carigradskom Simvolu vere: Verujem... i u Duha Svetog, Gospoda Zivotvornog, Koji od Oca ishodi". Neizmenivost ovog Simvola vere strogo je utvrđena vaznim kanonima nekolikih Vaseljenskih sabora .
    Uprkos tome, Zapadna crkva je unela u ovaj neizmenivi Simvol vere ucenje o ishođenju Svetog Duha "i od Sina" (filiokve) koje se pojavilo u 5. veku kao izolovano mišljenje na Zapadu. Pod politickim pritiskom Franacke imperije ovo pogrešno ucenje bilo je prihvaćeno najpre u Spaniji, a potom se rasirilo po celom Zapadu Rimska crkva na celu sa pravoslavnim „papama (npr. Lavom III) dugo se pridrzavala drevnog opste-crkvenog dogmata, da bi tek pocetkom 11. veka (1014. g.) zvanično priznala ucenje o "filiokve". . Njegovu dogmatsku neispravnost (budući da se njime uvodi dvonacalije u Sv. Trojicu) predivno su dokazali sv Fotije patrijarh carigradski, (9. vek) kao i sv. Marko, mitropolit efeski (15. vek), tako da je učenje o "filiokve" uvek smatrano za jeres.Pojedini rimokatolicki bogoslovi počinju da se odricu dodatka "filiokve". Jezuita Pol Anri,: "Ovo vreme pogoduje iscezavanju "filiokve" iz Simvola vere... Ja "filiokve" smatram za poluistinu, tj. za polujeres".

Uostalom,nakon svega recenog,nezamislivo je da covek koji de fakto blagoslovio ustaski pokret i koji je znao za fizicke torture i likvidaciju Srpskog stanovnistva od strane Ustaskog pokreta,pa ipak nista nije ucinio kao "Boziji covek" da zaustavi te monstruozne nepismene i pijane pretorijance koje se nisu libili da ubijaju novorodjencad.On mora dobiti od Vatikana zahvalnost kao dobar vojnik,jer je dobro progonio Boziju Pravoslavnu Crkvu.A danas eto treba Crkve da se ujedine.Iskreno nemam nista protiv toga,naravno samo u slucaju da se Vtikan pokaje i vrati pod okrlje Apostolske Pravoslavne Crkve.E,u toj Crkvi ima iscelenja svaki dan,kao recimo kod mostiju sv.Vasilija Ostroskog,gde redovno se desavaju cuda pravoslavnima,katolicima,cak i medju muhamedancima.A eto Vatikan je mislio da je dovoljno da ima svete relikvije koje su krstasi doneli opustosenjem Vizantije u par navrata ,da ce i oni imati cuda.Al nema cuda,Blagodat Bozija se povukla.Tako recimo svete mosti sv.Nikole u Bariju,vise ne mirotoce.Eto toliko......P.S. Bio bih zahvalan ako bi postavio link,da procitam tu pricu o ta dva cudesna iscelenja.
    Posljednje uređivanje od Baštonac : 12-02-2014 at 19:11

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4

Uostalom,nakon svega recenog,nezamislivo je da covek koji de fakto blagoslovio ustaski pokret i koji je znao za fizicke torture i likvidaciju Srpskog stanovnistva od strane Ustaskog pokreta,pa ipak nista nije ucinio kao "Boziji covek" da zaustavi te monstruozne nepismene i pijane pretorijance koje se nisu libili da ubijaju novorodjencad.
    Kardinal Stepinac, 1941.: ... Svaki dan gledamo nove proglašene odredbe, jedna stroža od druge, koje pogađaju kao krive čisto nevine osobe... Da se osobama tuđe narodnosti oduzima svaka mogućnost samoodržanja i da im postavlja jedan sramotni znak, to spada na čovječnost i na ćudoređe. I moralni zakoni ne vrijede samo za pojedince nego i za one, koji vrše vlast u državi... Osim toga, treba smatrati, da djeca u dobi razvitka pogođena ovim mjerama, da će u njima ukorijeniti osjećaj osvete i kompleks manje vrijednosti, a to će imati sudbonosni utjecaj na njihov psihološki odgoj. Da li mi posjedujemo pravo, da počinjamo sličan atentat protiv ljudske ličnosti?" (iz prosvjednog pisma ministru unutarnjih poslova dr. A. Artukoviću, 23.5.1941., Cavalli, 1947., s.163).
    Kardinal Stepinac, 1942.: ... Svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuje na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka... Zato je katolička Crkva uvijek osuđivala, a i danas osuđuje nepravdu i nasilje koje se počinja u ime klasnih, rasnih i narodnosnih teorija... Ona bi se iznevjerila svojoj zadaci, kad ne bi s istom dosljednošću dizala i danas svoj glas na obranu sviju koji se žale na nepravde..." (iz propovijedi u katedrali u Zagrebu, 25.10.1942., Benigar, 1974., s. 442).
    Kardinal Stepinac, 1943.: "Također molim u ime čovječnosti, koju je naš narod uvijek toliko poštivao, da više ne dopuštate, da nijedan pripadnik ove države nepravedno trpi. U koncentracionim logorima se nalaze mnoge nevine osobe, koje nikako nisu zaslužile tako tešku kaznu... Grijesi protiv naravnog zakona u ime naroda i države, osvećuju se samoj državi i narodu. . . U Italiji se nalaze na desetke hiljada naših nevinih ljudi iz Gorskog kotara, Primorja i Dalmacije zatvoreni u koncentracionim logorima i to većinom žene i djeca. Glad, bolesti i stradanja svake vrste su uzrokom tolikog umiranja među ovim nesretnicima... Poglavniče, ne dopustite, da neodgovorni elementi i oni koji nemaj u nikakvu punomoć škode pravom dobru našega naroda...' (iz prosvjednog pisma poglavniku dr. A. Paveliću, 6.3.1943., Cavalli, 1947., s. 126).
    "Kada dođu k vama osobe židovske ili pravoslavne vjeroispovijesti, koje se nalaze u smrtnoj opasnosti, pa zažele konvertirati na katolicizam, primite ih, da spasite ljudske živote. Ne zahtijevajte od njih nikakvo specijalno vjersko znanje, jer pravoslavni su kršćani kao i mi, a židovska je vjera ona, iz koje kršćanstvo vuče svoje korijene. Uloga je i zadaća kršćana u prvom redu spasiti ljude. Kada prođe ovo vrijeme ludila i divljaštva, ostat će u našoj Crkvi oni, koji budu konvertirali zbog uvjerenja, dok će se ostali, kada opasnost prijeđe, vratiti u svoje." (Benigar, Aleksa: Alojzije Stepinac – hrvatski kardinal, Zagreb: Glas Koncila, 1993. (2. izdanje. Prvo izdanje u Rimu, 1974.)

p.s. druge Crkve su se odcijepile od Katoličke, a ne obrnuto.

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove