+ Odgovori na temu
Stranica 104 od 104 PrviPrvi ... 4 54 94 102 103 104
Prikaz rezultata str. 2,061/2068

Tema: Bosanska posavina 1992. rat, poraz, izdaja....

Borac 3k, ili si posenilio ili nisi uopšte bio tu kad se pucalo.
    Kakva crna 3 dana, pobjegli poslijepodne prvi dan.
    Ako se nisu povukli zbog propagande o HOS-u onda su pobjegli zbog toga sto tadasnja vojska nije došla u pomoć.

E jbg, ako to nije jak napad e onda sta je, odšetali ste samo tako��. Prvi put ste osjetili artiljeriju na svojoj koži.

Borac 3k
    Znaci pobjegli ste sa prvim granatama, ako je tako kako ti kažeš(16-17sati)
    Napad je počeo ranom zorom a vec poslije podne su nase snage stigle do gradskog groblja tj do Dobrinje.
    Oko 15 sati je se zaviorila Hrvatska zastava na vodovodu.
    Sta je sa onim magacinom municije sto je eksplodirao u kući oko kafića u Srpskoj varoši?
    Postaješ nerevelantan diskutant.
    Posljednje uređivanje od Dobor Kula : 15-08-2019 at 00:23

Citiraj Prvotno napisano od Dobor Kula Vidi poruku
    Borac 3k
    Znaci pobjegli ste sa prvim granatama, ako je tako kako ti kažeš(16-17sati)
    Napad je počeo ranom zorom a vec poslije podne su nase snage stigle do gradskog groblja tj do Dobrinje.
    Oko 15 sati je se zaviorila Hrvatska zastava na vodovodu.
    Sta je sa onim magacinom municije sto je eksplodirao u kući oko kafića u Srpskoj varoši?
    Postaješ nerevelantan diskutant.
    Da li si ti pismen ? Ako ja izidjem iz neke prostorije (Modrice) u ponoc, a ti udjes u tu prostoriju (vodovod) u 15 casova, sta sam ja netacno napisao ako sam rekao-napisao da ste do Dobrinje dosli ili dosetali tek posle 16-17 satati od mog izlaska iz Modrice ? Ovde negde sam procitao da je vasa granata pogodila magacin koji je bio u podrumu kuce . Da je to tacno, kako niko ne da ne poginu vec niko ne bi ni ranjen u u toj kuci gdje je bila i komanda jedne jedinice ! Niko nije bio ni ranjen od tih vasih silnih granata ispaljenih tog dana osim dva hirurga iz Doboja koji su taj dan dosli na smje u u sanitet i koji su ranjeni lakse po nogama od gelera . Najveci broj vasih granata ispaljenih tog dana je pogadjao krovove kuca po Srpskoj varosi a njih dosta je pogadjalo po 2-3 granate. Posto sam bio na Majni taj dan, vidio sam svojim ocima kako granate padaju u smjeru od centra prema gradskom groblju gusto pogadjajuci kuce koje su se nalazile do brda, odnosno pod Crkvenim brdom, ako znas moji je to dio grada. O mojoj relevantnosti onog sto sam napisao ne zelim nikom da se pravdam i da nekom nesto dokazujem. U vremenu posle rat kad su izasli prvi zajexnicki pasosi BiH, otizao sam sa tri drugara u Slavonsmi Brod. Pricao sam sa poznanicima i drugarima posle rata moji su se nalazili sa druge sgrane cijevi iz Osijeka, Slavonskog Broda, kao i ovim "nasim" iz Odzaka , Dervente, Orasja, Gradaccai naravno Modrice, cak je jedan bio i u HOS-ovcima koji su u Zivkovom polju logodili nas tenk. Oni su jedini uz Tarevljane, koji su pruzili otpor sa desne strane rijeke Bosne kad je probijan Koridor i svaka im cast sto nisu pobjegli ko picke pred daleko nadmocnijim neprijateljem kao sto su to ucinili Modricani, i ostali iz Hrvatskih sela sa ove strane opstine Modrica.
    Posljednje uređivanje od borac3k : 29-08-2019 at 00:54

Tarevljani su mi pricali da im niko iz Jakesa nije u maju 92 dosao u ispomoc, zbog neke netrpeljivosti izmedju Tarevljana i Jakesana koja traje jos iz vremena prosle drzave, a najizrazenija je bila u Fudbalu odnosno Nogometu.

Borac3k
    Samo da te demantujem, ima jos imena na spisku,u knjizi koju su pisali ljudi sa vase strane.

Pantić, Simeun Sin Trivko i Draginje (djevojačko Trivić), rođen 03. siječnja 1936. godine u Koprivni, općina Modriča. Radnik. Oženjen Zagorkom, rođenom Bosić. Sinovi Čedo i Milovan. Borac Trebavske Pbr. od 2.5.1992. godine. Poginuo u borbama u Modriči 29.5.1992. godine. Sahranjen u Koprivni.

Mitrović, Zoran Sin Đorđe i Smiljke (djevojačko Milojević), rođen 10. lipnja 1972. godine u Garevcu, općina Modriča. Neoženjen. U VRS od 2.5.1992. godine. Poginuo kao borac Trebavske PBr. 29.5.1992. godine u borbama za Modriču. Sahranjen u Dugom Polju.

Mišanović, Jovo Sin Ilije i Julke (djevojačko Novaković), rođen 26. lipnja 1957. godine u Tolisi, općina Gradačac. Radnik. Oženjen Draganom, rođenom Mišić. Sinovi Ilija i Goran. Pripadnik Trebavske PBr. od 2.5.1992. godine. Nestao 29.5.1992. godine u Modriči.
    Posljednje uređivanje od Dobor Kula : 29-08-2019 at 18:09

Taj ko ti je to pričao mnogo te slago, ili veća vjerovatnoća da je bio u "minken bojni"
    Prvo kada su početkom maja ostali u okruzenju jedini izlaz i to noću su imali čamcem preko Bosne na nasu stranu. Bio sam direktan sudionik tih noći, cak je nas jedan dobio i snajper u obraz i na svu srecu l lakše ranjen.
    Danju smo im cuvali ovu stranu od rijeke i bilo je par pjesadiski napada koje smo sasjekli sa trocijevcom. Pa i onaj napad sa vozom neslavno se zavrsio, izbuseni vagoni sa nase strane a vagoni su ostali oko jabulika.

Borac3k
    prethodni post je vezan za Tarevce.
    A kad ste krenuli u proboj koridora, Tarevci su povučeni, (mislim 26.6.)bez borbe. Većina sela sa desne strane r. Bosne su takođe se povukla tada osim sela Riječani koji su "zaboravljeni" i jedini su davali otpor sve do 28.06.kada su saznali da su ostali sami.
    Tada su krenuli u povlačenje a vi ste vec ušli u Modriču, najteze im je bilo preko mosta.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove