+ Odgovori na temu
Stranica 102 od 104 PrviPrvi ... 2 52 92 100 101 102 103 104 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,021/2068

Tema: Bosanska posavina 1992. rat, poraz, izdaja....

Citiraj Prvotno napisano od Svilajac Vidi poruku
    prijatelju ni meni to ne ide u glavu, nekakav kompleks, ljubomora, mržnja, zašto, Bog zna, što kažeš i sami su većinom iz našeg kraja, uzmi moj Svilaj, Donji i Gornji u Bosni, a preko Save Svilaj slavonski i tako duž cijele posavine, ljudi išli trbuhom za kruhom ili pred Turcima i osnivali sela po slavoniji, isto kao što su hercegovci dolazili nama u posavinu jer su bili kruha gladni, danas oni kao mrze ljude iz bosanske posavine, pa tko je tu lud? ja njih ne mrzim i kao što kaže master hvala im na svemu, kao i cijeloj Hrvatskoj ali brate mili nemojte raditi budalu od nas...
    Isto tako ima puno Posavljaka koji mrze Hercegovce iako su opet većina Posavljaka hercegovačkog porijekla.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Prijatelju dragi što znači da svjedoče borci da prodaje nije bilo. Pa u tome je poanta da su se borci borili dok su političari dogovarali. Svima je jasno da je podrška Hrvatske mogla i morala biti jača, a izostala je. Pa šta misliš da se i zapadna Hercegovina mogla obraniti, da se trebala braniti, od Srba i JNA, pa nemojte bajke pričati, borci su se borili srcem, njima svaka čast, dali su sve što su mogli od sebe u tome nema sumnje, svatko tko pljuje po borcima sa posavskog ratišta je budala jer uz vukovarso ratište to je jedno od najtežih. Naše ljude slali su da brane mjesta po Hrvatskoj, srednjoj Bosni, Hercegovini, a koga su slali u posavinu, slavonci su dolazili ali u malom broju jer većina ih je bila opet naših posavljaka, Riječke brigade isto tako... kaže Prkačin da mu picamajstor Šušak telefonom govori šta češ ti u posavini, odi malo tamo vidi šta ima pa nazad.. diže se most u brodu po naredbi koga?? tko je mogao izdati zapovijed pitam se... podmeće se generalu Stipetiću najuspješnijem generalu domovinskog rata koji i sam priznaje propuste... šalju se postorjbe ali ih bedem ljubavi zaustavlja-dajte molim Vas... ravna se sa zemljom muslimanski Mostar od strane HV postrojbi, zašto?? oslobađa se Kupres 94-95, a posavina se ne smije i ne može braniti?? uzima se Glamoč i Grahovo sa 5 Hrvata, daje se posavina sa 150.000,00 Hrvata Srbima na poklon, a borce se ostavlja da ginu do zadnjeg... ubijaju se hosovci kao stoka po hercegovini jer ne žele rat s muslimanima, nitko od strane Hrvata ništa nije mogao obraniti u cijeloj BIH bez pomoći HV-a, a istim je rukovodio Šušak te ih slao samo tamo gdje je on imao interes. neka me netko uvjeri u suprotno... rat s muslimanima u srednjoj Bosni, pa kome je to bilo u interesu pitam se, traženje istoga u posavini, to može samo budala..
    Meni se čini da si ti neki Muslimanski provokator.Bolje da ti tu nije master jer bi te poslo tko zna gdje nakon ovog dreka od posta.

Znaš što je drek

Plače što je izgubljena većina hrvatske bosanske Posavine, a veliča čovjeka koji je odgovoran za to, a to je Stipetić. Šizofrenija.

Nitko od BH Hrvata nije ništa mogao obraniti bez HV-a, a obranili Žepče, Vitez, Busovaču, Novi Travnik, Usoru, Kiseljak, Kreševo bez da je HV bio na 100 km blizine.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 05-07-2019 at 12:55

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Isto tako ima puno Posavljaka koji mrze Hercegovce iako su opet većina Posavljaka hercegovačkog porijekla.
    većina posavljaka nisu hercegovačkog porijekla, nemoj ovdje mitomaniju prosipat, dosta ih je ali većina nije, ja sam posavljak pa ih ne mrzim ali sam svjestan što je politika ljudi iz tog kraja napravila mojim prostorima i vidi čuda svojim ljudima gledajući porijeklo...

isto tako sva sreća pa hercegovci ne mrze posavljake odnosno ne misle za nas da smo manji Hrvati od njih, samo zato što ne mrzimo muslimane s kojima smo rame uz rame branili Posavinu za ovog rata ali i za II svjetskog rata

nego daj me prosvijetli, odaklem si ti, ja sam iz bosanske posavine i vidi čuda Hrvat
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 05-07-2019 at 13:40

većina posavljaka nisu hercegovačkog porijekla, nemoj ovdje mitomaniju prosipat, dosta ih je ali većina nije, ja sam posavljak pa ih ne mrzim ali sam svjestan što je politika ljudi iz tog kraja napravila mojim prostorima i vidi čuda svojim ljudima gledajući porijeklo...

isto tako sva sreća pa hercegovci ne mrze posavljake odnosno ne misle za nas da smo manji Hrvati od njih, samo zato što ne mrzimo muslimane s kojima smo rame uz rame branili Posavinu za ovog rata ali i za II svjetskog rata

nego daj me prosvijetli, odaklem si ti, ja sam iz bosanske posavine i vidi čuda Hrvat
    Ti si kurac od ovce a sad dimiš odavde.

muslimanski mostar pa ga ravnaju zlikovci iz HV

odakle izranjaju ovakve budale

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nitko od BH Hrvata nije ništa mogao obraniti bez HV-a, a obranili Žepče, Vitez, Busovaču, Novi Travnik, Usoru, Kiseljak, Kreševo bez da je HV bio na 100 km blizine.
    sere govna, tri brigade HV bile u Bosanskoj Posavini, više od 20 tenkova bilo na raspolaganju za obranu Posavine. mjesecima se brani Posavina.kako ako nema podrške Hrvatske

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    sere govna, tri brigade HV bile u Bosanskoj Posavini, više od 20 tenkova bilo na raspolaganju za obranu Posavine. mjesecima se brani Posavina.kako ako nema podrške Hrvatske
    Modrica,25.ili 26.06.92 borbe za koridor su u punom tijeku,srbi probijaju liniju i spajaju se sa B.Samackim snagama,nasi u panici,trci se tamo vamo da se linija ustabili.
    Na lijevu stranu Bosne tj.na modricku starnu prelaze 3 tenka,sto za taj prostor od par km2 i nije malo(mozda tada i neprijatelj nije vise uveo u borbu).
    Mi dobivamo 1 koji zauzima polozaj na jednoj visoravni ili brdu i imao je sve kao na dlanu.
    Dolaze i dijelovi jedne HV brigade ciji ljudi zauzimaju polozaje prema liniji koja je bila ugrozena..
    Nadamo se nasoj kontri-medjutim da bi sutra dan stiglo nekakvo naredjenje da se sve napusta i povlaci prema Odzaku.
    Tenkisti hoce da ostave tenk ljudi nepoznaju teren.Vozac kaze "ja ako se pojavim na cistini ja sam u tren oka gotov"Na inicijativu domacih uspijeva se nekako pored sume spustiti u grad i napusta taj dio bojisnice sa mozda 10tak ispaljenih projektila.
    Dijelovi HV brigade su u toku noci napustili polozaje (valjda isto po necijoj naredbi)ljudi su frustrirani-ljuti...taj dan se vodi jos odsudna obrana da bi se 28.06.kompletna lijeva strana rijeke bosne prepustila bez nekih jakih borbi neprijatelju..

... bilo je podrske sa hrvatske strane,ali bilo je i nekakvih misterioznih "zapovijedi "pogotovo kada smo bili ojacani i spremni i voljni da predjemo u kontru..od koga su te zapovijedi dolazile to sam bog zna..
    Posljednje uređivanje od dobrinjac : 06-07-2019 at 16:03

Citiraj Prvotno napisano od dobrinjac Vidi poruku
    Modrica,25.ili 26.06.92 borbe za koridor su u punom tijeku,srbi probijaju liniju i spajaju se sa B.Samackim snagama,nasi u panici,trci se tamo vamo da se linija ustabili.
    Na lijevu stranu Bosne tj.na modricku starnu prelaze 3 tenka,sto za taj prostor od par km2 i nije malo(mozda tada i neprijatelj nije vise uveo u borbu).
    Mi dobivamo 1 koji zauzima polozaj na jednoj visoravni ili brdu i imao je sve kao na dlanu.
    Dolaze i dijelovi jedne HV brigade ciji ljudi zauzimaju polozaje prema liniji koja je bila ugrozena..
    Nadamo se nasoj kontri-medjutim da bi sutra dan stiglo nekakvo naredjenje da se sve napusta i povlaci prema Odzaku.
    Tenkisti hoce da ostave tenk ljudi nepoznaju teren.Vozac kaze "ja ako se pojavim na cistini ja sam u tren oka gotov"Na inicijativu domacih uspijeva se nekako pored sume spustiti u grad i napusta taj dio bojisnice sa mozda 10tak ispaljenih projektila.
    Dijelovi HV brigade su u toku noci napustili polozaje (valjda isto po necijoj naredbi)ljudi su frustrirani-ljuti...taj dan se vodi jos odsudna obrana da bi se 28.06.kompletna lijeva strana rijeke bosne prepustila bez nekih jakih borbi neprijatelju..

... bilo je podrske sa hrvatske strane,ali bilo je i nekakvih misterioznih "zapovijedi "pogotovo kada smo bili ojacani i spremni i voljni da predjemo u kontru..od koga su te zapovijedi dolazile to sam bog zna..
    ostaje činjenica da je u Bosanskoj Posavini više od 20 konkretno 27
    tenkova,ako su podaci u transkriptu točni a nema razloga da ne budu kad to kaže Šušak u razgovoru s Praljkom i Tuđmanom. Ne bi se Posavina branila 7 mjeseci da nije bilo podrške iz Zagreba. Podrške je falilo od strane Sarajeva. Kako je to bilo na nižim razinama, tu je sve moguće. Da je prodana onda bi palo i Orašje a ne da bude još vraćen i Odžak. kod Orašja je koridor najtanji.

Puna vojska nam je bila dvostrukih igrača, Stipetić je vodio taj dio, trebalo je njega pitati što se dogodilo da mu je u vojsci bilo puno pokvarenog telefona i zašto se određeni dio napuštao. Ako nema zadovoljavajućeg odgovora onda na galge.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Puna vojska nam je bila dvostrukih igrača, Stipetić je vodio taj dio, trebalo je njega pitati što se dogodilo da mu je u vojsci bilo puno pokvarenog telefona i zašto se određeni dio napuštao. Ako nema zadovoljavajućeg odgovora onda na galge.
    nema tu puno pametovanja,Srbima je to bilo od životne važnosti, HV se nije mogao skroz uključiti jer su ALija i Haris srali, a sami nisu kurcem mrdnuli da se nešto napravi.

https://imgur.com/bllUBt4 Obećao sam prije par godina doduše.
    Posljednje uređivanje od borac3k : 28-07-2019 at 19:04

[IMG][/IMG]
    Posljednje uređivanje od borac3k : 28-07-2019 at 19:08

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove