+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 68 PrviPrvi 1 2 3 4 5 13 53 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/1347

Tema: Povijest klubova

evo malo zg terena u 30 tim -interesantno karj mimare i kazalista -zakon

Evo malo povijesti mostarskog sporta iz vremena prije 2. svj. rata

http://img156.imageshack.us/img156/8730/dsc00310ca.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/7506/slika0223.jpg

Najvjerovatnije 20.04.1994. (moguć je 1 dan pogreške) odigrali smo smo prvi službeni susret nakon obnove

Pobijedili smo 7-1

detalj s utakmice 20-tih godina

HŠK Zrinjski - MOŠK Đerzelez (Sarajevo) 3:0, 1935. godina

1942., Prva Hrvatska liga, HŠK Zrinjski - SAŠK Sarajevo

zanimljive slike pogotovo ove predratne -sašk sarajevo'?prva hrv liga?stvarno rariteti bravo prika

za slučaj krađe Maksimovića 1976 godine je svima poznato.
    Ovaj slučaj iz 1953 je manje poznat.Dakle,nakon osvajanja titule 1952 pozvani smo na turneju po Argentini.Do nje se brodom putovalo danima.

i na kraju tablica,fale 2 boda

Svaka čast momci, ova zastava mi se sviđa da se zna tko su navijači, a i te 1994 su osnovani Ultrasi.

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    evo malo zg terena u 30 tim -interesantno karj mimare i kazalista -zakon

Ja ne znam odakle vi hajdukovci vadite te slike, i ove statistike iz "stoljeća sedmog", al u svakom slučaju dobro je za vidjet takvo nešto. Pošto se ja osobno, baš i ne bavim niti ne interesiram previše s minulim vremenom-ima. Ja se držim one, što je bilo bilo je. haha

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    Ja ne znam odakle vi hajdukovci vadite te slike, i ove statistike iz "stoljeća sedmog", al u svakom slučaju dobro je za vidjet takvo nešto. Pošto se ja osobno, baš i ne bavim niti ne interesiram previše s minulim vremenom-ima. Ja se držim one, što je bilo bilo je. haha
    Glava ako počnemo skenirat knjigu od Zvonimira Magdića "Legende zagrebačkog nogometa" od nekih 565 strana s frpom ilustracija, trebat će nam novi forum
    Ima u knjizi i o Torcidi, gostovanjima navijača Građanskog u Kraljevini Jugoslaviji... itd!

Ma znam, nego stvarno su mi ovakve stvari pojam, ono ne moš vjerovat da je tad bilo fotića, sunčanih naočala. Evo gledam ovu sliku gdje se vukas oprašta od publike, i par likova u sunčanim naočalama. hahaha Tko zna koje je to godine bilo, al ono izgleda da je torcida rano počela primjenjivat tradiciju naočala, izgledaju ko Žan na onoj maskoti. hehe

službene plakete kluba,zanimljiv grb za ona vrimena

podatak koji se u bivšoj državi krio,Hajduk je na Visu obnovljen kao hrvatski sporstki klub

u monografiji Hajduka izdanoj u bivšoj državi 1981 godine povodom 70 godina kluba jednostavno fale dva prijeratna predsjednika.Što je lako provjerit danas na stranicama kluba.Nema ih,pojeo ih mrak.
    Nedostaju Ante Kovačić 23. 10. 1927.-10. 12. 1930.
    i Petar Machiedo 4. 7. 1938.-5. 6. 1939.

Posljednje uređivanje od bandira : 21-10-2011 at 18:18

KEŠ 1970/71
    1/16 finala (Džaja,majstor fudbala)

1/8 finala CZ-UTA Arad

1/4 finale

1/2 finale

Legendarno polufinale,naročito revanš u Atini.Mnogo priča o toj utakmici,npr.:

Zanimljivo je da 2 puta nismo uspeli da prođemo u finale KEŠ-a koje je igrano na Vembliju,'70/'71. (PAO), i '91/'92. (poraz od Sampdorije u Sofiji).
    Posljednje uređivanje od Ljutice_Bogdana : 14-12-2011 at 17:28
    1971.,Zvezdin navijač
    Zvezda le!

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Jel možeš napisati nešto više o utakmici sa Sampdoriom, i opcenito tim utakmicama u Kupu Prvaka te sezone, pošto mi u Hrvatskoj iz razumljivih razloga nismo imali pojma što se događa u nogometu, nit nam je bila naročito bitna tema. U kakvom je sastavu bila Zvezda (dinamo su npr. tad napustili gotovo svi iz prethodnih jugo sezona), kako su navijači, u kojem broju i gdje putovali?

Šta se tiče bivše Jugoslavije meni je misterija do dana današnjega kako klubovi nisu igrali bar deset evropskih finala s obziron na kvalitetu i sustav natjecanja.
    Evo ovo šta je Zvijezda igrala 70/71
    1/16 Ujpeš
    1/8 Uta Arad
    1/4 Carl Cajs Jena
    1/2 Panatinaikos

Četri kluba do finala a igrači igrali do 28 godina.U stranin klubovima igrala maksimalno 2 stranca.
    Danas je sve podređeno bogatin klubovima i ovo nekad nema veze sa ovin danas.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Da. Uz to moram primjetiti da je kup UEFA realno bio teži i jači. s više jakih momčadi iz pojedinih zemalja nego Kup prvaka.
    Dinamo se malo sa čime može pohvaliti, od Velesajamskih gradova. Uglavnom je ispadao u prvim kolima, u kupu prvaka je igrao samo jednom, jer je od kad je taj kup osnovan bio samo 82. prvak. Strahota. Za načine kako je Hajduk ispadao bi danas bio pod teškom istragom oko namještanja, a ne znam kakva iskustva i razmišljanja imaju komšije.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove