+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/86

Tema: Navijači i politika

Navijači i politika

Citiraj Prvotno napisano od alekgreat Vidi poruku
    Shta se tiche situacije kod nas u Makedoniji svakako je Hjaduk imao puno vishe navijacha koji si ga pratili na vechinom blizih gostovanjima a najuochljiv primer je protiv vardara u sk gde je istok uvek bio vishe manje popunjenj za razliku od Dinamovih utkamica kad bi se skupilo nekoliko fanatika ..
    Inache druga bitna razlika je da su za Hajduk navijali vishe manje ljudi razlichitih miljea i uverenja a Dinamovci su bili mahom Makedonski nacionalisti u docnim 80 tima, tako je bar bilo tada u Bitoli a sada je dijametralno razlichita situacija ..
    Upravo tako. Jer je Dinamo jedini bio avangarda komunističkom govnu od sustava i crvena krpa svim Jugosima.

Pa dovoljno je uzet bilo koj Tempo iz perioda 1985.-1990. i vidit pisma nekih tamo seljačina koji su svi redom etiketirali Dinamo kao nacionalistički klub, a BBB kao najveće nacionaliste. Pritom je ovo drugo diskutabilno jer tovari i cigani nisu bili ništa manji nacionalisti kao ultra grupe, ali govori o percepciji Dinama među širokom masom.
    BBB, 41 godina, oko 300 gostovanja.

jebo te dinamo više... iritantan si, čoviće i onaj koji je gajio minimalne simpatije spram toga kluba, zamrzit će ga

shvati da Zagreb nije nogometni grad...
    drž se Medveščaka ili Mladosti

i nastaviš li iritirat, kupit ću cili Maksimir i dat u najam ciganima sa Ferenčice

Old School

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Thomas Bauer Vidi poruku
    Upravo tako. Jer je Dinamo jedini bio avangarda komunističkom govnu od sustava i crvena krpa svim Jugosima.

Pa dovoljno je uzet bilo koj Tempo iz perioda 1985.-1990. i vidit pisma nekih tamo seljačina koji su svi redom etiketirali Dinamo kao nacionalistički klub, a BBB kao najveće nacionaliste. Pritom je ovo drugo diskutabilno jer tovari i cigani nisu bili ništa manji nacionalisti kao ultra grupe, ali govori o percepciji Dinama među širokom masom.
    Ja san u masu starih tih novina (Tifo,Tempo) u pismima navijača pročita da za tadašnju Torcidu govore u stilu "oni su možda i najviše zagriženi nacionalno,i to odavno".I sve tako nešto,pogotovo je naglašavano to "odavno",tj.da su Bojsi,ili bolje reć navijači Dinama "kasnili" sa time.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Citiraj Prvotno napisano od Thomas Bauer Vidi poruku

Ako su BBB i bili nacionalisti a jesu izgubili su to krajem 90-tih kad su u kolu sa nevladinim udrugama, radiom 101 i ostalom ekipom sipali mržnju na Tuđmana, Nije bitno što je to bio Tuđman nego što je to bio čovjek , titula, funkcija koja je oživotvorila san svih hrvatskih nacionalista..slobodnu državu.

Jedan je lik na ovom forumu napisao da su BBB bili pioniri detuđmanizacije.

Kome je klub bitniji od nacije on nije nacionalist, nego klubaš ili tako nešto.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ajde da naučim nešto novo o sebi.

Početnik
    Datum registracije
    Oct 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ako su BBB i bili nacionalisti a jesu izgubili su to krajem 90-tih kad su u kolu sa nevladinim udrugama, radiom 101 i ostalom ekipom sipali mržnju na Tuđmana, Nije bitno što je to bio Tuđman nego što je to bio čovjek , titula, funkcija koja je oživotvorila san svih hrvatskih nacionalista..slobodnu državu.

Kako ste vi političko ekstremni likovi,bez obzira lijevo ili desno,ustvari zatucani i priprosti.U glavama nuklearna bomba.Najbolje od najboljeg je to šta neki cijeli svoj život provedu u svađama sa onim drugima,a pritom niti jedna strana ne kuži da je mentalni sklop ustvari jednak.Znači napad na Tuđmana je napad na Hrvatsku.Strašnoooooooo

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ma zapravo mi je ovo preglupo da bi uopće komentirao.

Citiraj Prvotno napisano od xxx Vidi poruku
    Kako ste vi političko ekstremni likovi,bez obzira lijevo ili desno,ustvari zatucani i priprosti.U glavama nuklearna bomba.Najbolje od najboljeg je to šta neki cijeli svoj život provedu u svađama sa onim drugima,a pritom niti jedna strana ne kuži da je mentalni sklop ustvari jednak.Znači napad na Tuđmana je napad na Hrvatsku.Strašnoooooooo
    eto prigovaraš nekome da je zatucan i priprost a sam ništa ne kužiš. Nije bitan Tuđman kao ime i prezime nego njegova uloga u osamostaljivanju Hrvatske.

zar bi američki nacionalist antimonarhist i kontrakrunaš pljuvao Washingtona, bi li vatreni Indijac pljuvao Gandhija, Izraelac Ben guriona ili Goldu Meir

Oni nemaju taj problem sa konstatacijom..pa nije Gandhi Indija. To samo Hrvati mogu. I znaju. I hoće. Da parafraziram Brusa..to mi je uopće glupo komentirati
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-08-2013 at 12:57

Citiraj Prvotno napisano od xxx Vidi poruku
    Iskreno meni je ekstremni centar najzatucaniji a antipoliticni likovi spadaju u rang neandretalaca jer neshvacaju znacaj politike.Takodjer englesko-americka podjela u politici na ljevo i desno je po meni jako glupa jer npr.nacionalisti vise naginju ljevici u socijalnom smislu a neoliberalni kapitalisti koji su ujedno kozmopolitani,multikularisti i sve sto se veze uz to desnici,samo money money money.
    ex Torcida,33,100+

Citiraj Prvotno napisano od milky way Vidi poruku
    Iskreno meni je ekstremni centar najzatucaniji a antipoliticni likovi spadaju u rang neandretalaca jer neshvacaju znacaj politike.Takodjer englesko-americka podjela u politici na ljevo i desno je po meni jako glupa jer npr.nacionalisti vise naginju ljevici u socijalnom smislu a neoliberalni kapitalisti koji su ujedno kozmopolitani,multikularisti i sve sto se veze uz to desnici,samo money money money.
    Točno al to nema nikakve veze sa ovdašnjom podjelom lijevo-desno.

to je tako u normalnim državama gdje nemaš određeni postotak naroda koji se nije pomirio sa stvaranjem vlastite države

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Zabrijali ste dečki.Ovaj zadnji post od Inkvija je dobar,malo mi cijenimo svoje.
    Btw nije zadnji sad je predzadnji post to
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

Jebote, nije ti lako...
    Brate 21. stoljeće je, opusti se, prošetaj do plaže, udri pivo, bit će ti bolje viruj mi, bar na tren ćeš zaboravit ratove, tuđmana i miloševića.
    Ex TS, 34 god. 50+

uostalom imate tu "braću" Srbe. To je kao da oni pljuju Karađorđa a bome Karađorđe je bio razbojnik i ubojica i silovatelj, čak kažu da su seoski knezovi što su posječeni i digli se 1804 podvodili seoske snaše Turcima pa je opet to za njih nacionalni mit u koji se ne dira.

I ne dovode u pitanje državu Srbiju, pitanje je samo kolika treba bit.

Hrvatima svaki kurac smeta, svaka dlaka a četvrtina ih se nikad nije pomirila sa stvaranjem vlastite države.

I sve što znaju je reć..pa nije Tuđman Hrvatska. Nije nego si ti.

Citiraj Prvotno napisano od Hi-Fi Vidi poruku
    Jebote, nije ti lako...
    Brate 21. stoljeće je, opusti se, prošetaj do plaže, udri pivo, bit će ti bolje viruj mi, bar na tren ćeš zaboravit ratove, tuđmana i miloševića.
    Jedi govna

Ne znam zbog cega tocno,ali radis klasicni "ljevicarski" spin u smislu izjednacavanja jednog covjeka sa drzavom,na nacin kako su to radili sljedbenici krvolocnog bravara..

pa istina je,tudjman nije hrvatska i nije sveti ante da mu se ne moze zamjeriti neke stvari i to jasno i glasno kazati..to uopce ne znaci da netko pljuje po djelu koje je ostavio iza sebe u vidu stvaranja drzave u prakticki nemogucim uvjetima..to sto je danas postalo pomodno od odnarodjenih govana pljuvati po cijeloj ostavstini tudjmana jer se nikad i nisu pomirli sa stvaranje hrvatske drzave,nije moj problem pa da ne smijem kazati sto me smeta kod lika i djela doticnoga..

jer nije isto kad potomci purgera sa kozare u ovome gradu pljuju po tudjmanu i kada su nesto javno tudjmanu zamjerali bbb..

kako ce to netko prikazati i kako srbi prikazuju karadjordja,mene uopce ne zanima..niti mi smeta svaki kurac,sto si prikazao kao osobinu hrvata..

to je kao ona prica u vezi blaza kraljevica i bosnjaka..jednako tako i ti sad nastupas..

dinamo,40+
    I was born in Dixie land Unreconstructed till the end

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od alekgreat Vidi poruku
    Shta se tiche situacije kod nas u Makedoniji svakako je Hjaduk imao puno vishe navijacha koji si ga pratili na vechinom blizih gostovanjima a najuochljiv primer je protiv vardara u sk gde je istok uvek bio vishe manje popunjenj za razliku od Dinamovih utkamica kad bi se skupilo nekoliko fanatika ..
    Inache druga bitna razlika je da su za Hajduk navijali vishe manje ljudi razlichitih miljea i uverenja a Dinamovci su bili mahom Makedonski nacionalisti u docnim 80 tima, tako je bar bilo tada u Bitoli a sada je dijametralno razlichita situacija ..
    imao je i Dinamo povjerenika u Skoplju od 1982.,lik se prezivao Mitrevski..i imao je oko 70-ak članova..ima fotka u reviji iz svibnja,1986. kada je s još jednim likom skopskim dinamovcem došao u Zg.,na tekmu polufinala kupa protiv Crvene Zvezde pa su se fotkali sa Čirom i Mlinaričem i malom zastavom sa peharima
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Meni je ta podjela na seljake i građane ono bas smisao seljaštva...
    Ali pošto sam ja seljak onda mi je to OK.
    Ne vidim razliku između fetivog spliće šta se hvali da mu je prapradid bija splićanin i neke seljačine iz Ogorja koja na sva zvona viče da je čovik sa sela

Mislim svidilo se to nekome ili ne, najveći građani u našem društvu su Serbi, oni nikoga ne pitaju odakle je, niti pričaju o svome porijeklu i dolasku u grad

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Tuđmanovom smrću nestala je RH,ostalo je samo ime.

Tuđmanovom smrću vraćeno je ime Dinamo,ali klub je izgubljen.

Citiraj Prvotno napisano od Stonewall Jackson Vidi poruku
    Ne znam zbog cega tocno,ali radis klasicni "ljevicarski" spin u smislu izjednacavanja jednog covjeka sa drzavom,na nacin kako su to radili sljedbenici krvolocnog bravara..

pa istina je,tudjman nije hrvatska i nije sveti ante da mu se ne moze zamjeriti neke stvari i to jasno i glasno kazati..to uopce ne znaci da netko pljuje po djelu koje je ostavio iza sebe u vidu stvaranja drzave u prakticki nemogucim uvjetima..to sto je danas postalo pomodno od odnarodjenih govana pljuvati po cijeloj ostavstini tudjmana jer se nikad i nisu pomirli sa stvaranje hrvatske drzave,nije moj problem pa da ne smijem kazati sto me smeta kod lika i djela doticnoga..

jer nije isto kad potomci purgera sa kozare u ovome gradu pljuju po tudjmanu i kada su nesto javno tudjmanu zamjerali bbb..

kako ce to netko prikazati i kako srbi prikazuju karadjordja,mene uopce ne zanima..niti mi smeta svaki kurac,sto si prikazao kao osobinu hrvata..

to je kao ona prica u vezi blaza kraljevica i bosnjaka..jednako tako i ti sad nastupas..

dinamo,40+

jaka ti je paralela..prejaka.

nije to bilo zamjeranje nego pljuvačina koja je graničila s mržnjom, uostalom to je najbolje sažeo Bauer u kolumni..kako ono, poludiktator simpatičan ko ugrušak u arteriji..

valjda je diktatoru inače prva nakana da bude simpatičan.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-08-2013 at 17:39

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ma stvarno sam isijavao od simpatija na to "Više se ne zovete dinamo, nego Croatia. Zašto? Zato jer sam ja tako rekao!" Da, predsjedniče kako ne. Pa nismo poltroni jebote. Bi vidio šta bi bilo da je Hajduku išao mijenjat ime. Ljudi su se smijali šta se tu događa.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove