+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/24

Tema: VaŠ mobilni "ljubimac"

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

VaŠ mobilni "ljubimac"

Evo jedne lijepe, lagane ljetnje teme, naime riječ je o "drugoj najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu" - vašem mobilnom ljubimcu -mobitelu.
    Kod kupovine mobilnog telefona poodavno se izišlo iz klišea da se kupi dobar i pouzdan aparat, a sve drugo da je na njemu sporedno, jer tehnologija je otišla toliko daleko da je svaki mobilni telefon po tom pitanju jako kvalitetan, pa u prvi plan izlaze upravo ta neka druga njegova "sporedna" svojstva.

Na prvom mjestu traži se velik zaslon, dobra kamera, povezivost WiFi, a onda što više radne memorije radi instaliranja igara i kojekakvih korisnih programčića, pa onda što veća kvaliteta zvuka u slušalicama, a i bez njih, velika skladišna memorija upravo radi što većeg odlaganja glazbe i fotki itd.itd.

Oni malo sofisticiraniji korisnici traže i neke druge stvari da im njihov ljubimac priušti, pa se onda počesto daju slušati žučljive diskusije na temu koji operacijski sustav je bolji da li symbian ili android, pa da li je kamera sa ovom ili onom optikom itd.itd.

Pitanja za diskusiju i razmjenu iskustava očito ima mnogo, jer ne poznajem osobu koja nema mobitel i ne poznajem osobu koja ga kod kupovine nije pomno birala...

Što je za vas najvažnije da vaš ljubimac može, da ima ili da čini, a radi čega ste se opredijelili da kupite baš taj od kojeg se trenutno ne rastajete...

Super ugledni član gerilac avatar
    Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    E da upoznaš jednu osobu.Imao sam barem trideset najnovijih modela.Mislim da sam ih polomio 27.
    Sada imam onaj najeftiniji .Koliko mi treba mobitel mogli bi lotta i Trava potvrditi .Veća je vjerovatnoća da će na lotu dobiti.
    Ali zato ja imam namlađu kćerku .Mobitel u ruke i ona sve uredno izbriše .

Vjerovali ili ne imam onu full tarifu meni bi ostalo sigurno ali djeca to potroše.Obavim deset minuta razgovora u mjesec dana .Tako je dobro biti bez obveze da znate gdje mobitel ili da ga morate nositi sa sobom.

Vjerovali ili ne nemam ni kućni još od 2006 od kada sam uselio u ovaj stan.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Prije svega veliki ti pozdrav...

Ma OK, telefon je telefon, e sad mi, kao nešto "stariji", nismo preveliki izbirači, jer je tema okrenuta ovoj našoj lijepoj omladini na HRHB-u, a i ja iskreno volim čuti što to ima novo u svijetu mobitela, jer još uvijek se volim poigrati, slušati glazbu, koju si sam proberem, imati lijepe slike s kojim se mogu pohvaliti prijateljima, neki video, a sve to već traži stanovit kvalitet.
    No da tebe ne gnjavim ovom prićom, kad si spomenuo Lottu, pa gdje je ona po forumima odavno nisam vidio neki njen upis...

Sve je manje "starih forumaških vukova"... i prava je šteta što su odustali neki istinski velikani forumske riječi.

Općenito pratim po portalima stanje i čini mi se da je sve manje dobrih i kvalitetnih postova na politici - podforumu na kojem su se oduvijek ogledali rasni forumaši..., gdje si uostalom i ti ispekao "zanat"...
    Dobro, mali offtopic, jer ionako je u jeku sezona odmora, pa se i na dobre teme ljudi slabo javljaju...
    Još jednom lijep ti pozdrav.

imam dva, nokia i samsung,,,sve što što me zanima to i mogu preko mobitela,,slike,video snimat,glazba,portali ,forumi,,itd,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od ogledalce Vidi poruku
    imam dva, nokia i samsung,,,sve što što me zanima to i mogu preko mobitela,,slike,video snimat,glazba,portali ,forumi,,itd,,
    A tko će drugi nego mi "ozbiljniji" prićati o mobitelima..., ova naša "omladina" ništa od nje, moje lijepo Ogledalce... a od njih sam očekivao rat i krv kada su mobilni ljubimci u pitanju..., nema sportskog duha, nema testosterona, moj je bolji od tvoga, ja imam takav i takav, tvoj je slab, ma da se malo i pohvale, ništa, čujem da mnogi dečki čekaju da im cura prva priđe..., koja degradacija..., jer, psiholozi kažu mobitel jeste jedan od tri statusnih simbola "pravog muškarca", prvi je auto..., a o ostalim, hajd da bar to čujemo od ovih naših forumaša...

eeeeeee moj sagi,ma iskreno imam dva al najmanje ih ja koristim,iako dosta preko njih ulazim na fb i portale,,kad je zauzeto računalo,,ali i to je mobiteli više izašli iz mode,,bar meni,,
    a dečki,hehehhe ma oni očekuju da cure kolo vode i da se upucavaju, i to je istina i dokaz da su današnji muški niš-koristi,
    a to što psiholozi bleje im tu i istine, hahahah
    evo ja radije bi da imam dobro auto nego dobar mobitel ili kakvo muško,,,
    jer danas ti je bilo žensko ili muško,ako imaš dobro auto pod nogama,,suprotna se strana lipi ko krpelji,misleć da si pun novca,,a znamo kakva je kriza
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

mali, ali pali.

Stari lisac mirr.or avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    dugo sam se opirala onim mobitelima za koje trebaš imati fine prstiće. ne zbog prstića, nego mi je lijeno učit se na nešto novo, ako staro funkcionira. dok mi je dijete promijenilo nekoliko tih modernih igračkica, ja sam ostajala tvrdoglava. uvijek je bila nokia, i uvijek sam birala po tome da je težak mobitel dovoljno i da mi leži u ruci "prirodno". da nije preosjetljiv i slično. nokia je uvijek imala nešto za mene. i onda sam se "zaljubila". na prvi pogled. nokia je izbacila jedan mali mobitel sa touch screen-om, na kom se mogla odabrati alfanumerička tipkovnica, na kojoj mogu tipkat sms i dok vozim. jest, znam da to nije pametno radit , ali tješim se time da imam jednu ruku viška (to jest ne mjenjam brzine), a oči za alfanumeričku tipkovnicu ne trebam. ima tu i nekakvih opcija i aplikacija koje ne znam niti čemu služe, igrice sam kao i prije izbrisala prije nego sam pogledala i kako se zovu. osim poziva i poruka, koristim mobitel kao fotić ponekad, ako se sjetim a imam što fotkati, koristim mape, fejs, mail, skype, youtube, kalendar, planere, slušam radio... mislim da je to sve.
    wannabe navijač, 50 +/-, 0 +/-

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Osobno se još uvijek lomim između telefona sa tastaturom ili na dodir osjetljivim ekranom...
    Preferirao sam poslovne telefone i zadnji s kojim sam prezadovoljan je klasični "poslovnjak" E52 sa dva odvojena sučelja "umotana" pametnim symbianom s60 i veoma dobrim performancama, sa neizostavnim WiFi, GPS-om, editorom Office-ovih dokumenata, sjajnim Internetom i E-mail servisom....

No ima jedno vrijeme da pomalo proučavam android i telefone zasnovane na ovom operativnom sustavu, pa tako "studiram" neke od samsungovih telefona i približavam se jednom od njih, no još bez konačne odluke...

Moj mobilni ljubimac je sony Z1

Želite li novog mobilnog ljubimca ???

Stavit ću linkove na dvije stranice , koje su provjerene , a tu je i ebay.com , za potražiti nešto više . Napominjem dostava je besplatna , ako imate sreće prolazi i bez PDV-a.Carina za RH se ne plaća.

http://www.geekbuying.com/

http://www.banggood.com/

Najvaznija stvar je da imam na racunu da mogu nazvat ili otipkat sms U biti najvaznije je da kad sjednem na kavu mogu se nakacit na internet i radit isto sto sam radio prije pola sata doma surfat Galaxy mini sam dugo nosao i bio jako zadovoljan solidna kamera,internet ide relativno glatko,ima mjesta za memory card.Sad imam S2 isto sranje samo 5 puta bolje od galaxy mini i vjerojatno cu ga prodat kupit neko old skul sranje bez interneta sa vga kamerom i 5 mb memorije.Sjedim s ekipom i svi na mobu il surfaju il gledaju kvote ili gledaju lanad na facebook-u.Imao sam puno aplikacija koje nikad nisam koristio jedina koja je bila korisna je aplikacija baterija kad pijan otkljucavam ulazna vrata pa si mobom posvjetlim tj, doticnom aplikacijom da nebudim ukucane.Blazena vremena nokie 3310 i ostalih "cigli".

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Rimokatolik Vidi poruku
    Najvaznija stvar je da imam na racunu da mogu nazvat ili otipkat sms U biti najvaznije je da kad sjednem na kavu mogu se nakacit na internet i radit isto sto sam radio prije pola sata doma surfat Galaxy mini sam dugo nosao i bio jako zadovoljan solidna kamera,internet ide relativno glatko,ima mjesta za memory card.Sad imam S2 isto sranje samo 5 puta bolje od galaxy mini i vjerojatno cu ga prodat kupit neko old skul sranje bez interneta sa vga kamerom i 5 mb memorije.Sjedim s ekipom i svi na mobu il surfaju il gledaju kvote ili gledaju lanad na facebook-u.Imao sam puno aplikacija koje nikad nisam koristio jedina koja je bila korisna je aplikacija baterija kad pijan otkljucavam ulazna vrata pa si mobom posvjetlim tj, doticnom aplikacijom da nebudim ukucane.Blazena vremena nokie 3310 i ostalih "cigli".
    Da.
    Ima malo kod nas sviju nostalgije za "starim, dobrim pouzdanim" mobićima koje smo čuvali kao oko u glavi i znali napamet sve njegove menije i svaki trik kojeg smo negdje iščačkali, ali... vrijeme neumitno gazi prolaze čak i 3G telefoni i na redu su 4G, pametni, velikih ekrana, bogatog zvuka, nevjerovatnih kamera, sjajnih, dizajniranih da čovjeku zastane dah...

Nova vremena, novi zahtjevi.
    Kažu da ljudi pažljivije biraju mobitele nego svoje životne suputnice...

Pa tako i mi, ljudi idemo dalje, idemo naprijed i uklapamo se u sve te novitete, gdje svaki naredni donosi nešto više, bolje, kvalitetnije, zapanjujuće.
    Prestali smo pisati novogodišnje čestitke, jer šaljemo SMS, ne pamtimo niti jedan broj telefona kao nekad, kad smo bili živi imenici brojeva, jer sve danas to rade naši mobiteli, prestali smo pamtiti rođendane, jer to piše u našim telefonima koji će nas na vrijeme podsjetiti da pošaljemo već napisani SMS za tu zgodu...
    Sastanke pamti naš svijetleći ljubimac, dogovore, sadržaje, sve to u njemu piše... na sve nas on podsjeća, na sve signalizira, u njega upisujemo i svoje poslovne planove, editirmo prezentacije, dotjerujemo tekstove, popunjavamo tabele beskrajnim statistikama...

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    Da.
    Ima malo kod nas sviju nostalgije za "starim, dobrim pouzdanim" mobićima koje smo čuvali kao oko u glavi i znali napamet sve njegove menije i svaki trik kojeg smo negdje iščačkali, ali... vrijeme neumitno gazi prolaze čak i 3G telefoni i na redu su 4G, pametni, velikih ekrana, bogatog zvuka, nevjerovatnih kamera, sjajnih, dizajniranih da čovjeku zastane dah...

Nova vremena, novi zahtjevi.
    Kažu da ljudi pažljivije biraju mobitele nego svoje životne suputnice...

Pa tako i mi, ljudi idemo dalje, idemo naprijed i uklapamo se u sve te novitete, gdje svaki naredni donosi nešto više, bolje, kvalitetnije, zapanjujuće.
    Prestali smo pisati novogodišnje čestitke, jer šaljemo SMS, ne pamtimo niti jedan broj telefona kao nekad, kad smo bili živi imenici brojeva, jer sve danas to rade naši mobiteli, prestali smo pamtiti rođendane, jer to piše u našim telefonima koji će nas na vrijeme podsjetiti da pošaljemo već napisani SMS za tu zgodu...
    Sastanke pamti naš svijetleći ljubimac, dogovore, sadržaje, sve to u njemu piše... na sve nas on podsjeća, na sve signalizira, u njega upisujemo i svoje poslovne planove, editirmo prezentacije, dotjerujemo tekstove, popunjavamo tabele beskrajnim statistikama...

Za mobilni ipak postoji kakva takva garancija i vijek trajanja , a za ovo drugo niti znaš do kad traje a ni garancije nema .

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Za mobilni ipak postoji kakva takva garancija i vijek trajanja , a za ovo drugo niti znaš do kad traje a ni garancije nema .

Tako govore statistike.Mobitel se procjenjuje prema broju mana, a žene prema vrlinama i ljepoti.
    Jasno je što nemaju garanciju...

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    Da.

ja bi prije rekla da nazadujemo...ali eto uklapamo se u novitete

trava

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    ja bi prije rekla da nazadujemo...ali eto uklapamo se u novitete

trava
    Što nije tako ....ahahahahahahaaa

I mobilni se obično drži u džepu , a ženu treba držati što dalje od džepa

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Što nije tako ....ahahahahahahaaa

I mobilni se obično drži u džepu , a ženu treba držati što dalje od džepa
    ja obično ne otvaram ove teme jer me ta tehnologija zanima samo onoliko koliko je nužno
    ali danas je vrijedilo....nasmija si me

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    ja obično ne otvaram ove teme jer me ta tehnologija zanima samo onoliko koliko je nužno
    ali danas je vrijedilo....nasmija si me

Mene zanima tehnologija , i čudim se kako je malo posjeta i komentara na ovoj temi . Eto već se dva dana borim kako otključati 3g usb stick , i uspio sam .

Tako mnogi ne žele FB , ali sve znaju što se piše o FB-u i na FB-u

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Mene zanima tehnologija , i čudim se kako je malo posjeta i komentara na ovoj temi . Eto već se dva dana borim kako otključati 3g usb stick , i uspio sam .

Tako mnogi ne žele FB , ali sve znaju što se piše o FB-u i na FB-u
    ma taj fejs je ok s jedne strana
    ali s druge opet nije....tek sad vidin koliko glupih ljudi ima
    pa ne može čovik virovat...šta se sve tamo ne objavljuje i kakve gluposti ne pišu...pristrašno

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove