+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/59

Tema: Najdraži književnik - knjiga

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

Najdraži književnik - knjiga

Još jedna lagana ljetnja tema, koja baš i nije samo ljetnja, ali to je nesumnjivo vrijeme kada se zasigurno najviše družimo s knjigama i kada imamo konačno malo vremena da pročitamo nešto što smo tijekom godine odgađali.
    Dakle, tema je vaš omiljeni književnik ili knjiga koja je na vas u životu najviše utjecala...

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    U pravilu čitam sve što mi dođe pod ruku...opsjednutost knjigama traje i traje.
    Najdraži pjesnik definitivno Tin Ujević...mogu ga čitati nanovo bezbroj puta
    Najdraža knjiga Selimovića Tvrđava,jedina knjiga koju sam pročitala dva puta.Lik Ahmeta Šabe neponovljiv!Neusporedivo mi je bolja od "derviša" iako je ova popularnija pod navodnike.
    Trenutno čitam "Parfem-povijest jednog ubojice"..malo morbidna ali neloša
    Posljednje uređivanje od galija : 30-07-2013 at 21:48

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Imam puno omiljenih književnika... najdraži bi mi valjda bili Dan Simmons i Lois McMaster Bujold. Ali to su SF autori, pa bih od ovih mainstream rekla William Faulkner, Tolstoj, Dostojevski, Pelevin, Jane Austen... mogla bih tako nabrajat do sutra... volim te 'klasike', ali Faulknera izdvajam kao osobito dragog pisca, i 'Rat i mir' (i svu silu ruskog realizma) kao jako, jako dragu knjigu...

Ne smijem zaboravit ni Orkanske visove, koji je to gušt bio za čitat...

Ne znam koja je najviše utjecala na mene... previše sam čitala i čitam da bih se mogla odlučit na brzinu.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Orkanski visovi

North-pročitaj "uzroci rata" od Lučića
    Posljednje uređivanje od galija : 01-08-2013 at 10:58

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    U pravilu čitam sve što mi dođe pod ruku...opsjednutost knjigama traje i traje.
    Najdraži pjesnik definitivno Tin Ujević...mogu ga čitati nanovo bezbroj puta
    Najdraža knjiga Selimovića Tvrđava,jedina knjiga koju sam pročitala dva puta.Lik Ahmeta Šabe neponovljiv!Neusporedivo mi je bolja od "derviša" iako je ova popularnija pod navodnike.
    Trenutno čitam "Parfem-povijest jednog ubojice"..malo morbidna ali neloša
    čitaš parfem ? neloša što kažeš, a ima opise za ubit čini ti se miris izvire iz svakog slovca
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

omiljena spisateljica M.J Zagorka , njena Grička vještica -Siniša i Nera su mi naj naj
    taj labirint je život..

Matoš je bio zanosni propovjednik kulta nacionalne energije

" Hrvatska okolica je najbolja škola patriotizma jer bilje, brda, zvijezde i mjesečina govore u Hrvatskoj istim jezikom kao Hrvati "
    "Znajući da narodi mogu izvojštiti sve, samo ne ime ako ga izgube, čist sam Hrvat. Ako je to nešto konzervativno onda sam konzervativac " ( Matoš )
    taj labirint je život..

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od kiša Vidi poruku
    omiljena spisateljica M.J Zagorka , njena Grička vještica -Siniša i Nera su mi naj naj
    Ima dugo da nisam čuo da neka dama preferira Zagorku, inaće jako lijep, pa eto rijedak i vrlo interesantan izbor.

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    Ima dugo da nisam čuo da neka dama preferira Zagorku, inaće jako lijep, pa eto rijedak i vrlo interesantan izbor.
    kad sam pročitala Gričku vješticu ( praktički je progutala bez daha ) oduševila me Zagorka njen stil romantičara rodoljuba i domoljuba

nego viš ti moj sagi nitko se ni pofalit kako je čitao Sve nijanse sive , jelde ?)
    pa nam malo ispričat kako je to djelovalo, jelte mislim jel se što mjenjalo i takve fore )
    a lito je a vrućinaaaaaa
    )
    taj labirint je život..

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od kiša Vidi poruku
    kad sam pročitala Gričku vješticu ( praktički je progutala bez daha ) oduševila me Zagorka njen stil romantičara rodoljuba i domoljuba

nego viš ti moj sagi nitko se ni pofalit kako je čitao Sve nijanse sive , jelde ?)
    pa nam malo ispričat kako je to djelovalo, jelte mislim jel se što mjenjalo i takve fore )
    a lito je a vrućinaaaaaa
    )
    Pa nije tema Najgluplje knjige da bi se pisalo o nijansama sive...

uostalom, ako ćemo gledat kvalitetu knjige, nije Zagorka tako daleko do šunda... samo eto, kod nas je nekako profurana pod neku kvalitetu, a zapravo je plitki i pitki povijesni ljubić za ženskice. Inače, i ja je volim čitat

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Pa nije tema Najgluplje knjige da bi se pisalo o nijansama sive...

uostalom, ako ćemo gledat kvalitetu knjige, nije Zagorka tako daleko do šunda... samo eto, kod nas je nekako profurana pod neku kvalitetu, a zapravo je plitki i pitki povijesni ljubić za ženskice. Inače, i ja je volim čitat
    aj sad ti ospori inspiraciju nijansama sive ....
    taj labirint je život..

Marija Jurić Zagorka, definitivno roman Inkvizitori,,meni najbolji,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Stari lisac mirr.or avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    e fakat, otkud tolika frka oko tih pedeset nijansi? jel to neka masonerija?

kako otvorim bilo koje novine, naletim na neku priču o tom, ono, pohvale, nastavci, sloboda, ovo, ono.. hm. a uglavnom ljudi koje znam koji su uopće pomislili to pokušati čitati su odustali nakon par strana. ono, loše napisano, književno nula, ne treba uzet u ruke uopće i slično. naravno, ne pada mi na pamet trošit vrijeme na tako nešto, obzirom da vjerujem preporukama tih ljudi, ali mi je neobična medijska frka oko toga. hoće to na kraju ući u lektire?
    wannabe navijač, 50 +/-, 0 +/-

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od mirr.or Vidi poruku

kako otvorim bilo koje novine, naletim na neku priču o tom, ono, pohvale, nastavci, sloboda, ovo, ono.. hm. a uglavnom ljudi koje znam koji su uopće pomislili to pokušati čitati su odustali nakon par strana. ono, loše napisano, književno nula, ne treba uzet u ruke uopće i slično. naravno, ne pada mi na pamet trošit vrijeme na tako nešto, obzirom da vjerujem preporukama tih ljudi, ali mi je neobična medijska frka oko toga. hoće to na kraju ući u lektire?
    Svaka čast, rezon za 10...

Poodavno se pitam što stvarno vole da čitaju ljudi, ne iz nekakve poze da bi bili inn, ne radi toga što će im proćitana literatura odrediti nekakvo mjesto na nekakvoj ljestvici "obrazovanih" ili "upućenih", nego, ono, stvarno što je to što se čita iz radosti, ljubavi, oduševljeno, intimno...
    Zbog toga me je Kiša oduševila, pisala je iskreno, sjajno..., radi toga mi se dopada i tvoj upis jer mislim da je iskren...

Datum registracije
    Oct 2011
    Kad je riječ o najdražoj knjizi ili književniku, ne mogu se lako odlučiti. Knjige koje sam najveći broj puta čitala, i uvijek mogu još su zbirka pjesama Cvjetovi zla od Charles Baudelairea, i Lewis Carrollove Alise. No, ne bih mogla reći da su mi najdraže te knjige. Možda su utjecale na mene i previše, ali sam čitala i bolje.

Posljednjih mjeseci gutam jednog japanskog književnika, Haruki Murakamija, i odličan mi je. Ali ne mogu za njega reći da mi je najdraži.

Rusi su mi uglavnom dosadni. Imaju predugačka imena i dok ja skužim tko je tko u romanu prođe me volja za čitanjem. Ok, i tu ima izuzetaka, ali nikako da mi mogu biti najdraži pisci, dok mi je njihova poezija uglavnom odlična, ima mi snagu koju po meni treba imati, posebno romantičari.

Thomas Mann mi je super. Njega mogu uvijek čitati. Budenbrookovi, Faustus, pripovijetke...uvijek je zadovoljstvo čitati ga.

Hesse mi je isto odličan, mada mu se sve manje vraćam što sam starija.

Od angažiranih književnika volim čitati Brechta i Sartrea, iako ponekad ispisujem cijele stranice raspravljajući s njima. I druge stvari kad čitam isto to radim, trolam na marginama knjiga, umišljajući kako živo raspravljam i kako sam pametna.

Kafka mi je ok za čitat.

Krležu isto mnogo volim.

Od srpskih književnika mi je najdraži Pavić.

Eto, ako se još nečeg sjetim a budem blizu kompa u to vrijeme, reći ću vam.

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Datum registracije
    Nov 2011
    Kad je riječ o najdražoj knjizi ili književniku, ne mogu se lako odlučiti. Knjige koje sam najveći broj puta čitala, i uvijek mogu još su zbirka pjesama Cvjetovi zla od Charles Baudelairea, i Lewis Carrollove Alise. No, ne bih mogla reći da su mi najdraže te knjige. Možda su utjecale na mene i previše, ali sam čitala i bolje.

Posljednjih mjeseci gutam jednog japanskog književnika, Haruki Murakamija, i odličan mi je. Ali ne mogu za njega reći da mi je najdraži.

Rusi su mi uglavnom dosadni. Imaju predugačka imena i dok ja skužim tko je tko u romanu prođe me volja za čitanjem. Ok, i tu ima izuzetaka, ali nikako da mi mogu biti najdraži pisci, dok mi je njihova poezija uglavnom odlična, ima mi snagu koju po meni treba imati, posebno romantičari.

Thomas Mann mi je super. Njega mogu uvijek čitati. Budenbrookovi, Faustus, pripovijetke...uvijek je zadovoljstvo čitati ga.

Hesse mi je isto odličan, mada mu se sve manje vraćam što sam starija.

Od angažiranih književnika volim čitati Brechta i Sartrea, iako ponekad ispisujem cijele stranice raspravljajući s njima. I druge stvari kad čitam isto to radim, trolam na marginama knjiga, umišljajući kako živo raspravljam i kako sam pametna.

Kafka mi je ok za čitat.

Krležu isto mnogo volim.

Od srpskih književnika mi je najdraži Pavić.

Eto, ako se još nečeg sjetim a budem blizu kompa u to vrijeme, reći ću vam.
    To što pišeš za Ruse me je podsjetilo na Marqueza i 100 godina samoće ...

ne znam, nemam problema s imenima... ičijim. Ljudi su se isto žalili na skandinavske krimiće, da ne mogu popamtit imena likova

Rusi i Židovi mi najbolje pišu. Bez daljnjeg.
    dobro ajd, i Englezi... viktorijanski roman

Datum registracije
    Nov 2011

Nije masonerija nikakava
    Knjiga je obrada Sumraka. Samo što glavni junak više nije vampir, nego prakticira sado-mazo odnose. I ljudi su se valjda raspametili kako je to cool i fora i kako je on sjeban i kako će ga ljubav 'izliječit' (što se na kraju i dogodi).

Kvaliteta pisanja je ispod šrota. Praktički nabrajanje događaja i izuzetno glupi razgovori izuzetno plitkih, klišeiziranih i apsurdnih likova. Gore ne može. U obranu Sivih nijansi jedno mogu reć da je to sklepano od blog upisa, pa samim tim i ne treba očekivat nešto koncizno, homogeno i vrijedno. Treši, erocki fan fic koji je doživio fenomenalan uspjeh.

Datum registracije
    Oct 2011
    To što pišeš za Ruse me je podsjetilo na Marqueza i 100 godina samoće ...

ne znam, nemam problema s imenima... ičijim. Ljudi su se isto žalili na skandinavske krimiće, da ne mogu popamtit imena likova

Rusi i Židovi mi najbolje pišu. Bez daljnjeg.
    dobro ajd, i Englezi... viktorijanski roman
    ja sam isuviše lijena za predugačka imena i imam užasno pamćenje, čak sam jedno vrijeme pokušavala čitat preskačući imena, onda bude super za čitanje, ali gubi smisao, svede se na traženje lijepih rečenica.

Nije masonerija nikakava
    Knjiga je obrada Sumraka. Samo što glavni junak više nije vampir, nego prakticira sado-mazo odnose. I ljudi su se valjda raspametili kako je to cool i fora i kako je on sjeban i kako će ga ljubav 'izliječit' (što se na kraju i dogodi).

Kvaliteta pisanja je ispod šrota. Praktički nabrajanje događaja i izuzetno glupi razgovori izuzetno plitkih, klišeiziranih i apsurdnih likova. Gore ne može. U obranu Sivih nijansi jedno mogu reć da je to sklepano od blog upisa, pa samim tim i ne treba očekivat nešto koncizno, homogeno i vrijedno. Treši, erocki fan fic koji je doživio fenomenalan uspjeh.
    ma mislila sam na masoneriju u smislu poturanja narodu nečeg loše napisanog pod dobar roman. koji će nas uz to šokirati eroCkim sadržajem. ono, ko, uživat ćemo čitajući, i još ćemo čuti nešto novo. da, novo.

Datum registracije
    Nov 2011
    ja sve to pozaboravljam ionako kad pročitam, ali dok čitam nije mi bed nimalo...

hehe, ma nije masonerija, ljudi to zbilja vole iako ni meni nije jasno kako ni zašto... čak i nije toliko šokantno, najgore što se dogodi je nekakav spanking, ali eto... ta žena ne bi uspjela da se inicijalno ekipa nije zapalila za njezin fan fic u kojem su stajala imena junaka iz Sumraka, Edward i Bella, koje je poslije zbog aut. prava promijenila u Christian i Anastasia. I tako mi ogadila dva inače sasvim cool imena

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove