+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/5

Tema: Članak: Kolumna M.Holjevca-Žmigavac

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Članak: Kolumna M.Holjevca-Žmigavac

Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3...-%C2%8Emigavac
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ako sam dobro razumio autor smatra da je sasvim u redu ako kolona na semaforu stoji i čeka svoj red da skrene u lijevo i ako se pojavi netko tko je upravo došao iz npr Koelna(EU) i srednjom trakom se proveze do početka kolone , lijepo da žmigavac , i da se takvog uljudno propusti bez negodovanja ,barem u sebi, jer se tako radi u EU.
    E sad netko , npr ja, iako bih ga pustio uz ružan pogled(osim ako se onom vozačkom gestom mahanja ne ispriča) , bi pomislio da je ovaj koji prolazi pored kolone i ubacuje se na početak reda nekulturan, iako se tako radi u Koelnu, jer taj običaj stajanja u redu pri skretanju u lijevo se kod nas razvio zbog naših potreba koje mogu i ne moraju biti specifične i taj običaj je ,bez obzira na običaje vani , jednostavno dobar jer se na taj način ne ometaju vozila koja idu ravno, kao što bi to bio slučaj da se redaju iz sredenje i lijeve trake.

Naročito mi idu na živce ljudi koji koriste ukazivanje na balkanski primitivizam kako bi se postavili iznad sredine i uprli prstom u onog drugog Balkanca.
    Iako sve ukazuje na ovo recimo da vjerujemo autoru, ali onda se nameće zaključak da autor doista vjeruje da je sve što dolazi sa zapada dobro, ma što to bilo, ma koliko to bilo (ne)primjejnjljivo kod nas zbog raznoraznih razlika, npr zbog razlike u klimi preko razlike u potrebama uvjetovanim okolnostima pa i do razlika u strukturi cestovne mreže, dok s druge strane ispada da autor misli da je sve što je jugoistočnije automatizmom lošije što je tek ...
    A očemu govori ovaj citat
    "Pustiš ga da se prestroji... kad vidiš nekog da daje žmigavac i hoće promijeniti traku, onda ga pustiš da se prestroji, a ne nalijepiš se na auto ispred sebe ko zadnja stoka bosanska."
    I na kraju samo pokaz kako i doista izvrstan talent, u ovom slučaju tekstopisac, može otići u polje apsurada ukoliko ne poštuje pravila struke ili kako je pored talenta potrebna i profesionalnost, naime stavljati kulturu vožnje kao pokazatelj stanje opće kulture nacije, a pri tome izravno prozvati Bosance s pozicije zapadnjačke visine i sve to u vrijeme kada je kultura vožnje, ponašanja u prometu, da ne spominjem ova propuštanja sa žmigavcem, jurenje po gradu, psovanje , puštanja prednosti kad ideš iz sporedne ulice...u Sarajevu doslovno miljama ispred ponašanja Zagrepčana na cesti je baš ono pokazatelj kako Europa nikako ne smije biti cilj sam po sebi, nego sredstvo kvalitetnijeg života, što čini mi se autor ipak nije dobro razumio.

Super ugledni član gerilac avatar
    Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    Ma u ovoj mi se kolumni malo izasrao.A opet se nisam htio natezati na fizzitu s njim.

Neću onda ni ovdje

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Prije svega M.Holjevac je majstor riječi i to mu nitko nema pravo osporiti...
    Pratim ovog kolumnistu već jedno vrijeme i usuđujem se reći da je uglavnom ono o čemu je pisao ne samo dopadljivo štivo, nego i počesto oštar i britak osvrt na našu političku stvarnost i nekakvu društvenu zbilju.
    Ovo mu je jedan od lošijih radova, to je definitivno i ne bih ga prozivao radi toga, jer kolumnistički rad je skopčan sa usponima i padovima, ali bih mu ipak zamjerio na nekim poređenjima koja je ovoga puta nespretno i dosta uvredljivo ispalio postavljajući BiH u cjelini pa i Hrvate u njoj u jedan jako ružan i negativan kontekst, bez ograde...
    Poznajem ovog autora u puno boljem svjetlu i ovaj mali pad neće mu u mojim očima narušiti ugled.
    S štovanjem...

Nikoga nije dobro idealizirati jer će te prije ili kasnije razočarati. Isto tako nikoga nije dobro podcijeniti jer kasnije možeš shvatiti da vrijedi puno više nego si mislio.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove