+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/97

Tema: Igre koje igramo na kompu (ili bi htjeli igrati)

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Pored gotovo svakodnevne "sesije" Spider solitaire, obožavam se opuštati uz igru obaranja loptica Bubble shoter, kad imam vremena tu je i Zuma, a povremeno kad sam raspoložen za pucačinu onda to činim uz Serious Sema...
    Na mobitelu imam pravu Alibabinu pečinu sa igricama na memorijskoj kartici i to od šaha, kojeg igram na dugim putovanjima, pa do blesavih divljih utrki za koje imam desetine kojekakvih igrica s kojim uživam sa slušalicama, jer oko mene ljudi bi poludili od tog tonskog rašomona...

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Heroes 3 već godinama.

duža ljubav me veže samo za Nenu i Depeche mode.

mislim da je dosad već izašla i šestica, ali trojka je bez premca.

jednom sam susjeda koji rastura F1 nagovorila da igra. rasturila ga k'o beba zvečku. i danas mi to spominje. kako sam mu s arkanđelima mogla tako brzo pobit 500 skeleta.
    amater.

i druga/e koju igram odnedavno su oni rudnici dijamanata, to odmara mozak samo tako.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Skeleti su topovska hrana. Oni su tu kao pijuni i njih pobiješ začas.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Skeleti su topovska hrana. Oni su tu kao pijuni i njih pobiješ začas.

naravno. samo što on to nije znao.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

North me potaknuo na otvaranje ove teme. Ovdje ćemo pričati o igricama za kompjutor i konzole. Evo jedna recenzija Diabla 3 pa ak je tko voljan komentirati kakva mu je igrica, ja je nisam igrao.
    Zarazna hack&slash igra kao i prethodne dvije, ali igra koju sam prinuđen masno platiti i ne mogu je igrati offline (izgovor je "anti-piratstvo", gdje se pljačkaju brodovi?)? Ne hvala.

Vidim da ovdje većina voli strategije i fantaziju, evo par igri takve tematike:

Strategije:

RTS:

Supreme Commander (dvojka nije do gležnja jedinici) + proširenje Forged Alliance. Igra s podrškom za 2 monitora, na jednom bitka na drugom mapa sa strateškim pregledom.

Commandos: Behind Enemy Lines i njegovi nastavci (igra "partizana i švaba", "12 žigosanih", "halt halt, ratatata u zrak" i te spike, vodite grupu britanskih komandosa protiv mrskih "ze nazis", nažalost ne možete birati stranu). Odlična ali teška igra, akcije se odvijaju u realnom vremenu, treba ih dobro isplanirati, glasovna gluma (npr. škotski naglasak) je odlična.

Desperados: Wanted Dead or Alive (Commandos: Behind Enemy Lines u western okruženju)

TBS:

Jagged Alliance 2 (strategija na poteze TBS, vodite grupu plaćenika,)

Strategija za prave vojskovođe i one koji žele takvima postati:

The Operational Art of War

FRP/RPG:

Baldurs Gate I i II + proširenja (AD&D pravila i svijet Forgotten Realmsa iz pera Eda Greenwooda prebačena na računalo.)

Icewind Dale I i II (također svijet Forgotten Realmsa ali više akcijski orijentiran od prije spomenutog BG-a)

Planescape Torment (igra sa kvalitetnim dijalozima, jedna od rijetkih u kojoj se može razgovorom doći do rješenja a ne samo ognjem i mačem)

Fallout 1 i 2 (SPECIAL sistem inspiriran GURPS-om, borba se odvija na poteze, post-apokaliptični svijet, Mad Max scenografija, nema svrstavanja (alignment) u "dobre" i "loše" kao u strogim AD&D pravilima. Igra koju svaki put možete odigrati na drugi način, svaki igrač je odigra i proživi na svoj način jer nema strogih pravila kako se određeni zadatak (quest) mora odigrati, remek djelo od igre. Možete biti idiot (koji se jedva sporazumijeva, dijalozi su urnebesni u tom slučaju) ili genijalac (što omogućuje više dostupnih questova i mogućnosti) ali se igra može završiti, vrlo fleksibilno. Jedino za današnje pojmove "zastarjela" grafika može nekima predstavljati problem.

Fallout 1 i 2 vs Fallout 3:

Vrhunski dijalozi i zastarjela grafika vs retardirani (suhoparni, neinventivni, nemaštoviti) dijalozi i odlična grafika.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku

Baldurs Gate I i II + proširenja (AD&D pravila i svijet Forgotten Realmsa iz pera Eda Greenwooda prebačena na računalo.)

ovo sam jednom probala. teža zbunjola. i ne možeš se odlogirati dok ne završiš level.
    igrala sam i DAOC (Dark age of Camelot). ajme. tih 12 sati još pamtim.

Heroes rules. :amen

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    ovo sam jednom probala. teža zbunjola. i ne možeš se odlogirati dok ne završiš level.
    igrala sam i DAOC (Dark age of Camelot). ajme. tih 12 sati još pamtim.

Heroes rules. :amen
    Težina igre ne govori koliko je igra kvalitetna ili loša.
    Baldurs Gate je zahtjevan u nekim dijelovima, borba se pauzira ali se odvija u realnom vremenu i treba se unaprijed znati što učiniti, odabrati prikladnu magiju i ostalo, što nekima predstavlja problem, i meni je predstavljalo jer nisam imao volje previše duboko ulaziti u igru. Igrao sam je davno, ako ne znaš AD&D pravila, može biti teška, igrao sam je uz malu pomoć putem prohoda i savjeta, znam da nije u redu ali tako je bilo i sada mi nije drago zbog toga. Postoje klase koje su bolje za početnika i one za malo iskusnije. Zapravo ne može se pogriješiti ako se uzme fighter klasa zbog jednostavnosti. Ja sam uzeo paladina što za sobom vuče određene probleme i otežava igru, moraš biti lawful good i tako odlučivati, ako pogriješiš u odluci, postaješ "fallen paladin", itd. Uzmeš fightera i dereš sve pred sobom, samo trebaš dobro znati odabrati kojem oružju je tvoj fighter najbolje vičan (weapon proficiency) a onda problem dolazi koje oružje radi bolje oštećenje (damage) itd. Igra zahtijeva određeno predznanje radi lakšeg igranja.

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel
    i ne možeš se odlogirati dok ne završiš level
    Ne znam na što točno misliš jer sam davno igrao, ali quicksave je pravilo u toj igri.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Ja sam uzeo paladina što za sobom vuče određene probleme i otežava igru, moraš biti lawful good
    ma mene je frendica napuntala, ona je luda za igricama. ja se držim Heroesa, premda se i tu izgubim na karti.

lawful good toga se sjećam. i ja sam igrala paladina, čini mi se, ali nakon izlaska iz grada se više nisam mogla snaći pa sam odustala. meni igra služi za odmorit mozak a ne za živciranje.

čini mi se da baš u Baldur's Gateu izgubiš iteme i skillove ako prekineš igru usred levela. moraš se vratiti na početak i sve iznova.

יֵשׁ מֵאַיִן

lawful good toga se sjećam. i ja sam igrala paladina, čini mi se, ali nakon izlaska iz grada se više nisam mogla snaći pa sam odustala
    Paladin u ovoj klasičnoj i kompleksnoj AD&D igri je kompliciran za igrati jer nije to Diablo, moraš biti pravedan i pošten u svojim odlukama, kod njega je sve crno-bijeli svijet. Zato je najlakše igrati Fightera jer možeš biti u sivoj zoni i lakše je rješavati questove, naravno ako odabereš chaotic ili neutral alignment, nebitno u kojoj kombinaciji sa good, evil, lawful.
    Planescape Torment je puno fleksibilniji, na početku igre si true neutral, sve ostale akcije i odluke koje učiniš tijekom igre, mijenjaju tvoj alignment.

Zapravo igrao sam fightera u BG I (chaotic good) jer za tu klasu imaš najveći izbor oružja, a paladina u BG II jer se govorilo kako paladin ima bonus protiv zmajeva. Nekad je bolje igrati prema vlastitoj intuiciji nego slušati savjete.
    Ono što me posebno smeta je što likovi u igri ne mogu trčati, potrebno je koristiti haste magiju ili Boots of Speed.
    Za magičare (Sorcerer, Wizard) treba znati odabrati magije, i takve klase u nekim igrama mogu biti zahvalne i moćne ali draže mi je vitlati mačem.

BG II ima unaprijeđenu grafiku, igrivost, nove klase itd. Isplati se probati ali nije za svakoga.

ali nakon izlaska iz grada se više nisam mogla snaći pa sam odustala
    To je igra starog kova, ne vodi te za rukicu. Ovaj slikopis zorno pokazuje što sam želio reči, mada se odnosi na FPS-ove.

http://www.youtube.com/watch?v=W1ZtBCpo0eU

meni igra služi za odmorit mozak a ne za živciranje
    Onda igraj Farmville.

čini mi se da baš u Baldur's Gateu izgubiš iteme i skillove ako prekineš igru usred levela. moraš se vratiti na početak i sve iznova.
    Ne znam o kakvim levelima pričaš jer BG nema levele nego povezane mape i ako otiđeš na drugu mapu i vratiš se natrag na prethodnu, stanje te mape se resetira, pri tome mislim na drop-ane iteme, postoje tehnički razlozi zašto su razvijatelji igre tako postupili, iteme možeš spremati u sanduke (containers), i ne će nestati. Zato velim da je korištenje quick save-a (standardno tipka Q) obvezno u toj igri i to je naglašeno u samom priručniku igre.
    Skillove ne znam kako možeš izgubiti ako ih stekneš kod leveliranja.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4

Onda igraj Farmville.

bezobrazniče jedan.

יֵשׁ מֵאַיִן

U današnje vrijeme foršpani za igre, a i same igre su popularnije od filmova.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Ja samo Counter Strike kad stignem u toku dana.

To sam nekad davno igral, pogotovo u mreži s bratom.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    O da, zaboravih reći da još uvijek volim Super Maria i da znam ponekad ostaviti i po dva tri sata na ovoj igri...

Criminal case na FB
    I solemnly swear that I am up to no good

Moram ti poslati energiju.

Rečeno, učinjeno.

Tko je najbolji supermoderator?

Borderlands 2 igra tko tu pucačinu, ja igram. a imam još Torchlight 2 Diablo 3 i tako Starcraft 2 ima tko kakvu dobru strategiju za preporučit ili RPG? to volim te strategijske i akcijske ili ove RPG.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Rečeno, učinjeno.

Tko je najbolji supermoderator?
    Grunfek, zar sumnjaš tko je najbolji pa provjeravaš pitajući..., moraš biti više siguran u sebe i odmah će ljudi da pitaju.... a tko je ženski moderator...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove