Iman jedno pitanje,pošto vidin da ima par ljudi koji su informirani i koje povijest zanima.Pitanje je općenito,zanima me vaše mišljenje onako,u globalu.
Dakle,svi znamo za onu da "povijest pišu pobjednici".E sad,dokle to ide?Koliko se uopće može vjerovat u nekakve "oficijalne" priče?Neki dan sam pogledao par predavanja Davida Irwinga,a pogledao sam i neka nekih drugih autora,i moram reć da ma koliko se zna za recimo konkretno Irwinga da je "fanboy" Trećeg Rajha,čovik ima neke sasvim validne teze.
Meni je oduvik bila sumnjiva priča oko tih plinskih komora i logora,općenito kad mi neko za ratnu situaciju priča da su s jedne strane tratinčice a s druge koljači mi je to sumnjivo,a za WWII je to izraženo više nego igdje.
Milion filmova,knjiga,ovoga i onoga,meni dođe da se zapitam kakva je to istina kojoj treba tolika propaganda?Da ne pričam o famoznim "sjenilima za lampe od ljudske kože",o totalno nelogičnim nacrtima Auschwitza ako se od njega želilo napravit tvornicu smrti,da ne nabrajam koliko je zločina pripisano Nijemcima a za koje se danas zna da ih je počinila Crvena armija,itd,o nepostojanju famoznog Ciklona B ni u tragovima u tzv."sobama za tuširanje",itd,itd.
Kakva je to istina kojoj je potrebno zabranit dublja istraživanja na temu?Čega se Židovi boje,pa ako se doista dogodio Holokaust onako kako piše u školskim knjigama njima bi prvima (pa svima ostalima) trebalo bit u interesu da se to istraži u najmanji detalj.A situacija je da ukoliko ideš napravit nekakvo istraživanje neš ni počet a već ćeš bit proglašen antisemitom.Ja se kroz život vodim logikom,i meni je to totalno nelogično da je u Njemačkoj utjecajem židovskog lobija praktički zabranjen ikakav revizionizam!Znači,priča je takva i amen.Nemaš ti tu šta tražit,ja sam ti rekao kako je i šta je bilo,ima da vjeruješ!Van svake pameti,van logike.

Čitaš knjigu nekog renomiranog povijesničara,i kada pogledaš zadnje stranice i izvore,vidiš da se tamo nalazi još 10-ak naslova prethodno napisanih knjiga!?Wtf?!Zar se tako istražuje povijest?Zar niko ne ulazi u arhive,traži originalne dokumente i žive svjedoke?Nego uzmeš 10 već napisaih knjiga i onda od njih složiš 11-u?

Mislim da je taj WWII toliko još uvijek zavijen u maglu,a to je bilo prije samo 70 godina,kako onda vjerovat u nešto što je bilo prije 500 godina,di je neuporedivo manje dokumentacije?A možda je situacija obrnuta,možda je čak vjerovatnije da je "oficijalna" povijest iz srednjeg vijeka vjerodostojnija nego ova moderna.....Svako zna,pa makar na primjeru iz svog okoliša,koliko se pokušava mijenjat povijest.Mi smo nesrećom imali rat,država nam je rođena u krvi,i imali smo mali milon tih primjera guranja raznih propagandi raznih interesnih skupina,a šta je onda sa situacijom kada je jedna strana kontra svih živih i još je ta strana potučena do nogu?

Evo primjer spomenutog Irwinga,pa koga zanima....(ovdje je tema holokaust,ne znam koje je ovo predavanje,okačio sam ga čisto btw,uglavnom,ima dosta zanimljiv stvari čovjek za reć)

Ako nekog zanima može bacit oko i na Davida Dukea,doduše,on se više bazira na cionizam općenito,ali ima i na temu WWII predavanja.

Dakle,"povijest pišu pobjednici",dokle to ide?