+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/63

Tema: Pogled unazad (WWII)

Početnik splicho343 avatar
    Datum registracije
    Feb 2014
    @bukowski...ako si već stigao do Irvinga to je korak naprijed, itekako.

Naravno da postoje blesave teorije zavjere (Hitler je bio žid, sponzorirali su ga židski cionisti itd.) ali zanimljivo je koliko su Irvinga puta uhitili radi revizionizma, jer kao, on širi laži.
    Dok onaj luđak Alex Jones, niko ga nije taka.

Drago mi je da je ova tema otvorena...uglavnom nemam sad vrimena za sve komentirat ali strpi se.

Datum registracije
    Feb 2014
    Citiraj Prvotno napisano od RockyMarciano Vidi poruku
    Nitko normalan ne dovodi u pitanje borbu protiv fašizma, no nažalost povijesne okolnosti nisu hrvatskom narodu dopuštale da razvije antifašistički pokret koji bi bio demokratski. Nije bilo dovoljno snage i podrške izvana. Da je to bio slučaj, pitanje je kako bi Hrvatska danas izgledala. Umjesto toga, dobili smo antifašizam koji je organizirala komunistička partija i koji je Hrvatsku gurnuo u prilično problematičnu višenacionalnu zajednicu. U NOB-u nisu samo bili komunisti koji su sanjali Jugoslaviju, nego i hrvatski domoljubi kojima je to bio jedini način da pruže otpor agresorima koji su pokušali oteti naš teritoriji. Ovo pogotovo važi za dalmatince i borbu protiv talijanskog fašizma. Hrvatski narod je u svojoj srži antifašistički i nema potrebe da se ikome opravdavamo.
    ja se slažem, žao mi je ljudi koji su zbog smrdljivih žabara morali trčat pod komunjarske komesare i cijenim njihovu hrabrost, ali Hrvatska se u tom ratu, kao i u većini svoje povijesti, našla u bezizlaznoj situaciji..

splicho343 nađi vremena i razvijmo ovu temu do, rekao bih, savršenosti. Zašto?! Mi Hrvati koji smo bez ikakovih uvijanja za Hrvatsku Državu, pa i u borbi sa crnim đavlom za njeno ostvarenje. Današnji establišment mora na tome raditi da se rehabilitira Hitlera, i tek onda, a ne prije, biti će REHABILITIRAN POGLAVNIK DR. ANTE PAVELIĆ, USTAŠE, NDH i svi državotvorni Hrvati koji su u zadnju osam desetljeća svojim životima, patnjama i mukama svjedočili kroz Ustaška Načela vjernost Hrvatskoj Državi.

Ugledni član Bismarck avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Bukowski Vidi poruku
    Iman jedno pitanje,pošto vidin da ima par ljudi koji su informirani i koje povijest zanima.Pitanje je općenito,zanima me vaše mišljenje onako,u globalu.
    Dakle,svi znamo za onu da "povijest pišu pobjednici".E sad,dokle to ide?Koliko se uopće može vjerovat u nekakve "oficijalne" priče?Neki dan sam pogledao par predavanja Davida Irwinga,a pogledao sam i neka nekih drugih autora,i moram reć da ma koliko se zna za recimo konkretno Irwinga da je "fanboy" Trećeg Rajha,čovik ima neke sasvim validne teze.
    Meni je oduvik bila sumnjiva priča oko tih plinskih komora i logora,općenito kad mi neko za ratnu situaciju priča da su s jedne strane tratinčice a s druge koljači mi je to sumnjivo,a za WWII je to izraženo više nego igdje.
    Milion filmova,knjiga,ovoga i onoga,meni dođe da se zapitam kakva je to istina kojoj treba tolika propaganda?Da ne pričam o famoznim "sjenilima za lampe od ljudske kože",o totalno nelogičnim nacrtima Auschwitza ako se od njega želilo napravit tvornicu smrti,da ne nabrajam koliko je zločina pripisano Nijemcima a za koje se danas zna da ih je počinila Crvena armija,itd,o nepostojanju famoznog Ciklona B ni u tragovima u tzv."sobama za tuširanje",itd,itd.
    Kakva je to istina kojoj je potrebno zabranit dublja istraživanja na temu?Čega se Židovi boje,pa ako se doista dogodio Holokaust onako kako piše u školskim knjigama njima bi prvima (pa svima ostalima) trebalo bit u interesu da se to istraži u najmanji detalj.A situacija je da ukoliko ideš napravit nekakvo istraživanje neš ni počet a već ćeš bit proglašen antisemitom.Ja se kroz život vodim logikom,i meni je to totalno nelogično da je u Njemačkoj utjecajem židovskog lobija praktički zabranjen ikakav revizionizam!Znači,priča je takva i amen.Nemaš ti tu šta tražit,ja sam ti rekao kako je i šta je bilo,ima da vjeruješ!Van svake pameti,van logike.

Čitaš knjigu nekog renomiranog povijesničara,i kada pogledaš zadnje stranice i izvore,vidiš da se tamo nalazi još 10-ak naslova prethodno napisanih knjiga!?Wtf?!Zar se tako istražuje povijest?Zar niko ne ulazi u arhive,traži originalne dokumente i žive svjedoke?Nego uzmeš 10 već napisaih knjiga i onda od njih složiš 11-u?

Mislim da je taj WWII toliko još uvijek zavijen u maglu,a to je bilo prije samo 70 godina,kako onda vjerovat u nešto što je bilo prije 500 godina,di je neuporedivo manje dokumentacije?A možda je situacija obrnuta,možda je čak vjerovatnije da je "oficijalna" povijest iz srednjeg vijeka vjerodostojnija nego ova moderna.....Svako zna,pa makar na primjeru iz svog okoliša,koliko se pokušava mijenjat povijest.Mi smo nesrećom imali rat,država nam je rođena u krvi,i imali smo mali milon tih primjera guranja raznih propagandi raznih interesnih skupina,a šta je onda sa situacijom kada je jedna strana kontra svih živih i još je ta strana potučena do nogu?

Evo primjer spomenutog Irwinga,pa koga zanima....(ovdje je tema holokaust,ne znam koje je ovo predavanje,okačio sam ga čisto btw,uglavnom,ima dosta zanimljiv stvari čovjek za reć)

Ako nekog zanima može bacit oko i na Davida Dukea,doduše,on se više bazira na cionizam općenito,ali ima i na temu WWII predavanja.

Dakle,"povijest pišu pobjednici",dokle to ide?
    Baš mi je drago da si pokrenuo ovu temu.

I ja sam se malo bavio sa ovim i zaključak do kog sam došao jest da je to bio rat 2 pola za prevlast u svijetu. U biti jedan od ova dva je isto bio podijejen al su se igrom slučaja našli na istoj strani. Jednostavno to je to. Okrutnosti nije manjkalo s obe strane.

No povijest pišu pobjednici.

A priče o konc logorima su mi pogotovo nerealne. Više vrijedi jedan holivudski film nego tisuću istina. Ne tvrdim da Židovi nisu proživjeli kalvariju, ali koji narod od 1939-1945 nije. Puno su pretjerali.

Evo zanimljive knjige jednog američkog vojnika iz WW II, poslije rata bio obavještajac

http://slobadidi.files.wordpress.com...-holokaust.pdf

Datum registracije
    Feb 2014
    Par napomena;
    U dosta europskih država, poput Njemačke, Mađarske, Francuske... povijesni revizionizam nije dozvoljen, bez obzira na svoju narav i argumentiranost. Zašto je to tako, zaključite sami (pomoć;utjecaj jednog malog ali vrlo bogatog i lukavog naroda).
    Opravdavanje bilo kakvih postupaka Sila Osovine je kažnjivo i smatra se neonacizmom.

Nije da se slažem s tim dogmama, ali to je to da znate i budete oprezni.

Za početak vam preporučujem forum Stormfront-najveći od svih nacionalističkih bjelačkih foruma, s oko 300 000 članova, od kojih je aktivno svaki dan (moja procjena) desetak tisuća.

Imate kategoriju revizionizam, dosta zanimljivih podataka ko čita engleski;http://www.stormfront.org/forum/f36/

A postoji i podforum na hrvatskom, ima par desetaka ljudi tu, pa vas pozivam sve da se pridružite ako imate vremena.

Nešto građe ću prevesti i staviti vamo, al sad sam uposlen. toliko od mene zasad. Pozdrav.

Poslije rata 1918. godine, u činu dopukovnika priključuje se Narodnom vijeću Države SHS u kojem postaje glavar stožera vojske. U prosincu 1918. zapovijeda hrvatskim postrojbama koje uspješno izbacuju Mađarsku vojsku iz Međimurja.

Nakon sloma NDH, uhitili su ga Amerikanci (12. srpnja 1945.) i odveli u zatvor Zemaljskog suda u Salzburgu, potom u istražni zatvor u Gmundenu i u koncentracijski logor u Glasenbachu kraj Salzburga, te 9. rujna 1946. godine izručili Jugoslaviji.

Hrvatski vitez Slavko Kvaternik osuđen je na smrt 6. lipnja 1947. , te je strijeljan u Zagrebu 13. lipnja 1947. godine na svoj rođendan.

tu se vidi ta čuvena "antifašistička" humanost na djelu, e tko ne zna tu bagru ne zna ništa o zlu i podlosti.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 12-05-2014 at 23:43

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    što li je ono rečeno na početku teme? povijest pišu pobjednici.
    naletih na zanimljiv video koji može promijeniti puno toga.
    na 20: 15 vidimo kako njemački vojnici marširaju kroz netom osvojeni grad.
    u pozadini se vidi na vrhu zgrade reklama gdje jasno piše "ZORIĆ"
    kako se ne radi zagrebu obzirom na arhitekturu, je li moguće da se radi o beogradu?
    ako to jest beograd, onda se vidi i kako po njemačkim osvajačima građani bacaju cvijeće.
    inače su srbi nas uvijek optuživali kako smo cvijećem dočekivali osvajače a ovdje bi se moglo raditi o tome da netk otko je maloprije stučen, bomardiran, uništen, tog istog osvajača doičekuje svijećem u puno većim brojkama nego što su cvijećem dočekivali nijemce u zagrebu

ex. m. BBB ZG +40, 50-100

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    tu imamo, koji minut kasnije i priču o ss časniku koji s 10 ljudi, našao čamac, preveslao dunav i zauzeo beograd.
    da se to desilo hrvatima, ne bi 100 godina ostali mirni od srpskog podjebavanja
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

dakle, cvijećem se u zagrebu dočekivalo nijemce zbog diktature u kraljevini. kao što bi se cvijećem dočekalo i Obamu i Princa Charlsa da su oni kojim slučajem došli ovdje 1991, iskrcali vojnike rastjerali srbe i naravno omogućili nam sigurnost naših državnih granica. pa makar i na te 4 godine, koliko je trajala NDH. jbg, znam da mnogi jugovići ne mogu imat ovakav koncept razmišljanja, jer su oni previše ograničeni u svakom pogledu ali to je najslikovitiji opis stanja. dakle nakon 45 godina terora, ili 26 sasvim nebitno dođe netko tko ti potjera te debile i osigura granice i šta ćeš ti biti protiv njih? oćeš kurac! naravno izuzetak su hrvati s jadrana koje je zadesila okupacija talijana, ali da su bili strpljivi mogli su i na drugačije načine riješit se talijana a ne jačajući pokret ovog imbecila. koji bi bez njihove potpore, vjerojatno bio likvidiran već tokom rata, i ovako mu je s svim tim vojnicima malo falilo da ostane bez glave u par navrata. smrada je pratila sreća, to je jedino logično objašnjenje njegovog preživljavanja. i veliko žrtvovanje ostalih, da bi "maršal" spasio svoju guzicu.

a što se konkretno tiče Srba, Jugosalvija im je bila dobra samo dok je njima služila, kad nije okrenuli su joj leđa i nisu se ni borili za nju. eto vidite i sami kako švabe marširaju Beogradom i ne boje se nikoga, jer Srbi vole naciste ma šta oni pričali i za njih su bili osloboditelji. nakon Kralja a ja bih reko i Tite, i nacisti se čine ko pravo osviježenje. jesam kvisling sam kolaboracionist fašist suradnik okupatora, i sve što mi partija i Tito stave na teret s zadovoljstvom prihvaćam i za ništa se ne kajem, kakav bi uostalom bio Hrvat kad bi se kajao za ono što mi "partija" stavlja na teret? ako je Tito reko da priznaje samo sud svoje partije, ja bih reko da priznajem samo sud svoje države, a Jugoslavija to sigurno nije. smrt boljševizmu, sloboda narodu. hvala ti bože, što sam samo 4 i pol godine proveo u SFRJ, kakva sreća da me nisu tjerali u pionire i učili o "neprijateljskim ofenzivama" i bošku buhi(iskreno žalim one koje jesu).

i samo mogu reći drugu Mesiću, da je revizija povijesti u puno zamah i dok je totalno ne prilagodim endehazijskim temeljima i svijetonazorima, nećemo se umirit.

a njega ionako trebaju brinut druge brige, kao što je "slučaj Patria" a ne to tko piše i kako o povijesti.

http://ustasa.blogspot.com/2004/09/i...711943793.html

mesiću, revizija revizija mamicu ti komunjarsku tebi i reviziji.

što bi reko "rođo", znate ne vole svi Jugoslaviju, neki vole i hrvatsku.

http://www.znaci.net/fotogalerija/fotogalerija06.html

"Poznati ustaški zlikovac Zvone Naglić iz Gospića."

bez brige govnjarijo "antifašistička", ima još uvijek dovoljno zlikovaca da pucaju rafale po vašim odanrođenim antihrvatskim boljševičkim glavama i bude li trebalo opet će teći krv u potocima ali vama se država nikad ponavljam nikad neće prepustit bez borbe i krvi do koljena to dobro zapamtite, eto da vam i ovaj zlikovac da koju poučnu možda izbjegnete krvoproliće u budućnosti. ali čisto sumnjam, vi cijelo vrijeme to i radite proizvodite i zazivate krvoproliće a kada do njega dođe, onda kukulečete o genocidnom fašističkom sloju koji obitava u hrvata. naravno vi tako pošteni i jebeni, niste genocidni nemate genocidni kod u sebi. sve sama nevinašsca, a zapravo prvorazredni paraziti koji su spremni vlastiti narod i državu zagasit i zgazit ko opušak. srećom, vaše vrijeme je završila a dolazi vrijeme "revizionista" ima da vas sve zločinački ispratimo u povijest i preuzmemo kormilo države i politike krvnički da ne kažem fašistički.

živjela naša i vaša NDH, onoliko dugo koliko će se zemlja okretati oko sunca!

antifašisti, neka se kupaju u govnima i neka muku muče što im država za koju su izgubili desetke tisuće "najboljih boraca" više ne postoji ali postoji ona protiv koje su se borili, i protiv koje se bore i dan danas na razne načine.

pati 100ko, to je sve što vam imam za reći. a Božić vam ne mogu čestitat, jer vi ionako vjerujete jedino u komunističku partiju.

Pozdrav splicho-i343. Nismo se dugo čuli. kako si? Ja sam dobro. Dobro je da si pozvao ljude na stormfront. Tu se može lijepo pisati i još ljepše sporazumijeti u svakoj teme. Bog! javi se.

LISTA HRVATSKIH GENERALA NDH U SLUŽBI HRVATSKE DRŽAVE

93 Generala ukupno:

Ajanović, General Junuz (1890-1945)
    Alabanda, General Hinko (1882-1959)
    Alikadić, General Salko (1896-1941)
    Bader, General Kosta (1874-1944)
    Begić, General Vilko (1874-1946)
    Blašković, General Pero (1883-1945)
    Boban, General Rafael vitez (1907-1946)
    Brozović, General Ivan (1891- )
    Bunić, General Eduard (1894-1944)
    Čanić, General Matija (1901-1964)
    Cesarić, General Slavko (1897- )
    Ćudina, General Milan (1898-1945)
    Čuš, General Oton (1902-1949)
    Danda, General Ćiril (1893- )
    Desović, General Milan (1895-1960)
    Dolački, General Franjo (1884-1950)
    Doležil, General Stjepan (1888-1945)
    Domanik, General Roman (1891- )
    Dragičević, General Đuro (1890-1980)
    Dragojlov, General Fedor (1881-1961)
    Fritz, General Julije (1900-1945)
    Gregorić, General Mirko (1897-1945)
    Grlić, General Stjepan (1894-1946)
    Grujić, General Đuro (1885-1945)
    Gustović, General August (1889-1945)
    Herceg, General Rudolf (1877-1949)
    Herenčić, General Ivo (1910-1978)
    Hočevar, General Ante (1880- )
    Hromić, General Muhamed (1893-1945)
    Iskrić, General Jovan (1884-1961)
    Izer, General Đuro (1887-1963)
    Kirchbaum, General Oskar ( -1944)
    Klaić, General Karlo (1889-1976)
    Kopačin, General Josip (1898-1943)
    Košak, General Krešimir (1884- )
    Kvaternik, Marshal Slavko vitez (1878-1947)
    Laxa, General Vladimir (1869-1945)
    Lemešić, General Josip (1875-1949)
    Luburić, General Vjekoslav (1914-1969)
    Lukanc, General Rudolf (1879-1948)
    Lukić, General Mihajlo (1886-1961)
    Majetić, General Bogdan (1896-1945)
    Marić, General August (1885-1957)
    Markulj, General Ivan (1889-1945)
    Matačić, General Ivan (1888-1941)
    Matasić, General Ante (1862-1942)
    Metikoš, General Vladimir (1899-1945)
    Metzger, General Josip (1883-1945)
    Miesler, General Milan (1868-1944)
    Mifek, General Stjepan (1899-1945)
    Milić, General Lavoslav (1890-1964)
    Moškov, General Ante (1911-1948)
    Murković, General Matija (1882-1944)
    Nardeli, General Ante (1901-1945)
    Navratil, General Miroslav ( -1947)
    Nikolić, General Franjo (1888- )
    Nikolić, General Franjo (1899-1945)
    Novak, General Viktor (1886- )
    Opačić, General Miroslav (1888- )
    Pacak, General Franjo (1885- )
    Palčić, General Dušan (1881-1963)
    Perčević, General Ivan (1881-1947)
    Perčić, General Stjepan (1891-1971)
    Petanjek, General Maksimilijan (1884-1947)
    Petković, General Vjekoslav (1860-1943)
    Praunsperger, General Milan (1881-1960)
    Prebeg, General Viktor Ivan (1889-1945)
    Prohaska, General Antun (1888-1951)
    Prpić, General Ivan (1887-1967)
    Radl, General Emil (1884-1950)
    Rendulić, General Lothar (1887-1971)
    Rolf, General Tomislav (1899-1945)
    Rumler, General Dragutin (1883-1944)
    Sabljak, General Adolf (1886-1947)
    Sach, General Julio (1898-1944)
    Šarnbek, General Ivan (1896-1970)
    Sertić, General Mile (1879-1949)
    Sertić, General Tomislav (1898-1945)
    Servatzy, General Vjekoslav (1886-1945)
    Šimić, General Franjo (1900-1944)
    Skoliber, General Slavko (1896-1945)
    Šnur, General Ivan (1900-1944)
    Šolc, General Josip (1898-1945)
    Šoštarić, General Miroslav (1877-1958)
    Štancer, General Slavko vitez (1872-1945)
    Stimaković, General Zvonimir (1891-1974)
    Tartaglia, General Kvintiljan (1884- )
    Tomašević, General Ivan (1892-1945)
    Vokić, General Ante (1909-1945)
    Vučković, General Mirko (1891-1945)
    Wanner, General Rudolf (1884- )
    Zgaga, General Mirko (1890-1943)
    Zorn, General Božidar (1900- )
    Posljednje uređivanje od Bobani : 26-07-2014 at 12:58

ŠTA BI TREBAO ZNAČITI DESETI TRAVNJA ZA HRVATE!?

DVIJE HRVATSKE DRŽAVE U POLA STOLJEĆA: JEDNA POGLAVNIKOVA 1941- DRUGA TUĐMANOVA 1991-

Govor prof. K. Katalinića, četvrtak, 26 Travanj 2007.

Govor prof. K. Katalinić na proslavi Desetog Travnja 2007.

Dame i gospodo, hrvatska braćo i argentinski prijatelji !

Hrvatski je narod u prošlom stoljeću dvaput izborio svoju nezavisnost: u Travnju 1941. koju možemo nazvati Poglavnikova Hrvatska i pola stoljeća kasnije: u lipnju 1991. koju možemo nazvati Tuđmanova Hrvatska.

Iako su povijesne okolnosti i glavni djelatnici obaju dogadaja bili potpuno različiti, ipak su oni intimno međusobno povezani, jer bez Desetotravanjske revolucije nipošto ne bi bilo niti današnje Republike Hrvatske. Ponovno istaknuti i dokazati ovu povijesnu istinu, mislim da je najbolji način kako možemo iskazati našu počast svima onima koji su svojim nastojanjem, borbom i vlastitom žrtvom pridonijeli ostvarenju onog slavnog dogadaja kojeg se danas sjećamo. No, to nas prisiljava da u ovom kratkom nagovoru - makar i na veoma sažet način - analiziramo i usporedimo ono što se je dogodilo 1941 i 1991. godine.
    * * *
    Desetotravanjska revolucija dogodila se je tijekom Drugog svjetskog rata, koji je započeo dvije godine ranije, u rujnu 1939. U to vrijeme nisu ni Hitler ni Mussolini planirali uskoro napasti Jugoslaviju, nego su je samo nastojali pridobiti kako bi tako proširili svoj blok. U skladu s tom politikom, potpisan je 25.ožujka 1941. pakt prijateljstva izmedu Jugoslavije i sila Osovine. Iako je pakt bio veoma pogodan za Jugoslaviju, engleska obavještajna služba je uspjela potplatiti skupinu Srba - časnika jugoslavenske vojske - te su ovi dva dana kasnije izveli državni udarac, što je toliko razbjesnilo Hitlera, da je ovaj odlučio napasti Jugoslaviju. No isti dan kad je započeo njemački napadaj te dok je još njemačka vojska bila daleko od Hrvatske, hrvatski su rodoljubi - uočivši toliko očekivanu povoljnu prigodu - započeli revoluciju i proglasili Nezavisnu Hrvatsku Državu. To se je dogodilo dne 6. travnja 1941. u gradu Čakovcu, u sjevernom dijelu Hrvatske. Sljedeći se je dan pobunila jedna pukovnija, sastavljena od hrvatskih pričuvnih vojnika (tj. rezervista), koji su razoružali srpske časnike i umarširali u grad Bjelovar, gdje su takoder proglasili hrvatsku nezavisnost.

Medutim, zbog tadašnjih loših komunikacija nije se o tom brzo proširio glas i zato se nisu u drugim mjestima pridružili ustanicima.
    Tri dana kasnije, dne Desetog Travnja, započela je hrvatska revolucionarna ustaška organizacija ustanak u samom glavnom hrvatskom gradu Zagrebu, gdje je - u ime Poglavnika dr. Ante Pavelića - proglasila Nezavisnu Državu Hrvatsku. No ovaj je proglas bio pročitan na zagrebačkoj krugovalnoj postaji, što je dovelo do brze lančane reakcije. Odjednoč su širom Hrvatske započele djelovati revolucionarne skupine koje su razoružavale jugoslavensku vojsku i preuzimale vlast u svoje ruke.
    Ovo je razlog zbog kojeg se 10.Travanja 1941. smatra kao dan uspostave Nezavisne Države Hrvatske.
    * * *
    Prva država koja je već istog dana, tj. 10. Travnja priznala novonastalu državu, bila je Mađarska. Međutim, Hitlerova Njemačka i Mussolinijeva Italija najprije su pričekale da vide daljnji razvitak događaja te su konačno dne 15. travnja 1941. priznale hrvatsku nezavisnost, nakon što su ustanovile upravo munjeviti uspjeh hrvatske revolucije.

No, to je njihovo priznanje iziskivalo od mlade hrvatske države veliku žrtvu. Naime, kada još gotovo da i nismo imali svoje oružane snage, prisilio nas je Mussolini da mu ustupimo velik dio našeg područja: uglavnom gotovo čitavo dalmatinsko područje, uključujući otoke. Znajući pak da nikada nećemo prihvatiti ovaj teritorijalni gubitak, Italija nas je nastojala oslabiti, te je naoružavala srpske četnike pomažući ih u borbi protiv Hrvatske. A kada je 1943. kapitulirala fašistička Italija, njene su trupe predale svoje naoružanje Titovim komunistima, zadavši nam tako gotovo smrtonosni udarac. Hitler je pak, nakon pada Italije, zauzeo jedan dio naše obale koji je pretvorio u neke vrste njemačke provincije, planirajući da to bude nakon završetka rata njemački izlaz na Jadransko more.
    * * *
    Nažalost, sve četiri godine postojanja hrvatske države bile su godine stalne i teške borbe. Borbe protiv neprijatelja, ali takoder i protiv onih koji su službeno tobože bili naši prijatelji i saveznici. No sve žrtve i sva prolivena krv nije uspjela izbjeći tragediju hrvatskog naroda, jer je konac Drugog svjetskog rata doveo do nestanka hrvatske države, kao i do smrti stotina tisuća mladića, staraca, žena i čak djece, koji su bili na barbarski način ubijeni bez ikakvog vojnog opravdanja i to već u doba mira. Taj je pokolj poznat kao "Bleiburška tragedija".

Hrvatski je narod bio ponovno prisiljen živjeti bez vlastite države, ovog puta unutar Titove Jugoslavije koja je nastojala putem užasnog terora u potpunosti uništiti svaku misao i želju narodne nezavisnosti, dok je istovremeno putem sveobuhvatne propagande prala mozak buducim hrvatskim generacijama. Medutim - unatoč svemu - hrvatski narod nije bio potpuno poražen niti je Jugoslavija uspjela ugasiti pobjedničku Desetotravanjsku Luč, jer su je preuzele nove generacije, koje su djelovale pod drugačijim okolnostima i na drugačiji način, ali nadahnute istim idealom kao i prijašnje desetotrevanjske generacije.
    Nove su generacije osim toga gajile živu uspomenu i posjedovale iskustva Desetog Travnja kao i Nezavisne Države Hrvatske. Zahvaljujući nedavnoj prošlosti, znale su da su Hrvati u stanju osloboditi se kao i da trebaju iskoristiti bilo koju zgodnu prigodu koja im se bude pružila, neovisno o tom kome se to od velikih sila može sviđati, a kome ne.

I te su posljedice Desetog Travnja - tj. uspomena i iskustvo - bili odlučujući čimbenik kako tijekom otpora i dugotrajne borbe protiv titoističke Jugoslavije, tako i prigodom konačne pobjede, koja je postignuta 1991., kada je ponovno uskrsnula i obnovljena hrvatska nezavisna država - današnja Republika Hrvatska. Bez tog iskustva i bez tog živog sjećanja na nedavnu prošlost, umjesto da se borimo 1990.- 91. za uspostavu državne nezavisnosti, bili bismo se zadovoljili borbom za veće sloboštine i veću autonomiju unutar nove Jugoslavije. Osim toga - nakon što su svjetski moćnici, želeći očuvati Jugoslaviju, proglasili embargo i onemogućili naše naoružavanje - da nismo posjedovali iskustva Desetog Travnja ne bismo se bili usudili nenaoružani suprotstaviti Jugoslavenskoj armiji, a još manje želji i volji velesila. Drugim riječima, da nismo 1941. proglasili hrvatsku nezavisnu državu, umjesto današnje suverene hrvatske države, Republike Hrvatske, nastavili bismo pokorno živjeti unutar Jugoslavije.

Dame i gospodo, nikada i nipošto ne smijemo zaboraviti Desetotravanjsku Revoluciju, jer upravo zahvaljujući njoj, isto kao i krvi koju su u različitim vremenima prolili hrvatski heroji, postoji danas ponovno naša suverena država, današnja Republika Hrvatska.

Hvala Vam na pažnji. (Dne 15.4.2007. organizirao je "Medudruštveni odbor" u Buenos Airesu proslavu Desetog Travnja, na kojoj je glavni govornik bio prof.Kazimir Katalinić. Ovo je hrvatski prijevod njegovog govora, koji je zbog prisutnih Argentinaca bio održan na španjolskom jeziku.)

(Popravljeni prijevod, jer onaj prijašnji je bio preveden literarno i ne u duhu jezika).

hrvati-amac.com

http://vojnapovijest.vecernji.hr/za-...nacizma-952969

Tvrtko, posrat će ti se nacisti u usta partizanska. imbecilu šugavi, odi snimaj partizanske filmove i glumi batu životinju rađe nego što mudruješ o povijesti. jer ti i povijesne činjenica i istina, imate jako malo toga zajedničkog. Nijemci su radili isto ono što su radile sve ostale sile svijeta, pogotovo Engleska Rusija SAD. svi oni se bore za prevlast već stoljećima, pogotovo u 20,21 stoljeću. u budućnosti će se nastavit identična politika, a Nijemce da rasloje na 100 plemena kako su nekada živjeli dok ih Bismarck nije ujedinio u 19 stoljeću neće uspjet svladat neuništivi germanski duh i produktivnost. bili su oni dva puta teško poniženi i poraženi, pa su se digli na još jače i zdravije noge. nakon drugog svijetskog rata englezi i ostala bagra se nadala da će nijemci vječno ostati patuljak. danas su vodeća ekonomska politička sila EU, a da ih ne prcaju u zdrav mozak preko noći mogu postat i vodeća vojna sila europe kako su bili za vrijeme 1 i 2 svijetskog rata, jer nisu se francuzi englezi rusi u europi + amerikanci s druge strane svijeta uzalud udružili i borili protiv istih tih nijemaca, jer samo udruženi mogu ih porazit! to dovoljno govori u prilog tezama jakovine i sličnih partizanskih propaliteta i rusko srpskih marioneta u hrvatskoj, koje tim destruktivcima drže ljestve umjesto najrazvijenijoj naciji europe od koje i mi možemo imat itekakve koristi, imali smo i u AU iako smo bili porobljeni u smislu da nismo imali potpunu samostalnost. ali kad gledamo iz današnje prizme, bilo bi nam bolje da nismo nikad ni izlazili iz AU, ulazili u Jugoslavije i danas na papiru imamo svoju državu koju nam predvode ovakvi ko Jakovina. i sad vi meni recite, jel bi bilo bolje imat cara Franja Josipu ili cara Tvrtka Jakovinu? ja mislim da je ipak Franjo Josipo puno bolje riješenje za hrvate i hrvatsku, od ovakvih "hrvata" kao što su Tvrtko Jakovina. i to je jedina istina, cijele naše tužne povijesti u kojem najveći smradovi i propaliteti u nas guraju se u vrh političkih redova i ovaj narod ponižavaju i omalovažavaju tako što ga guraju u savezništva s onima koji žele naše uništenje. germani nas ne vole, gledaju svoje interese ali nikada nisu htjeli naše uništenje kao neki drugi kojima ovakvi ko Tvrtko Jakovina teže. oni sklapaju paktove s onima, koji žele eutanizirat hrvatsku naciju stvorit jugoslavensku a samo zato da bi englezi rusi i ostali na ovom području imali jači utjecaj od germana. to je Tvrtko Jakovina, i njegova "povijest". od svih povijesničara u hr, on dobiva najviše prostora, a Ante Nazor ili Jurčević ne dobivaju ni pet minuta na našoj "javnoj televiziji" tobože "hrvatskoj televiziji".

http://www.dnevno.hr/kolumne/ante-na...pnju-1941.html

to dovoljno govori na koji perfidan način su proveli "lustraciju" desničara i hrvata u ovoj državi, oni koji su trebali biti lustrirani 1990ih godina i udaljeni za sva vremena iz hrvatskog javnog prostora, nama Mesić govno orjunaško i komunističko koji je glumatao velikog ustaša po dijaspori 1990ih danas najviše kritizira NDH Pavelića i Ustaše a sve naravno zato jer je danas hit i unosno biti "antifašista" da postane unosno biti fašista, siguran sam da bi se Mesić lako preobrazio iz najvećeg antifašiste i obožavatelja Tite i maršala, u najvećeg ljubitelja Hitlera i Musolinija. pogotovo u slučaju da su isti pobjedili u ratu, vjerojatno bi upravo Mesić ovih godina držao govore u Jasenovcu kako su svi koji su tamo okončali svoje živote "dobili što su i zaslužili" u biti to je prava slika hrvatske politike i povijesti, Mesić i Tvrtko Jakovina. da nije žalosno, bilo bi smiješno ko nama kolo vodi i ko se gura u prve redove i nameće nekakve svoje istine poglede i galame o nekakvoj reviziji povijesti zato jer ljudi ne žele pristat na njihove laži i manipulacije ko u vrijeme onog njihovog divnog režima koji je hrvate slao na goli otok, i ne samo hrvate.

inače nama Srbi predbacuju manjak identiteta, jer nismo bili nacija do 20 stoljeća, a Bismarck ujedino Njemačku u 19 stoljeću i sve današnje moderne nacije nastaju u tom stoljeću. ali izgleda da Srbi imaju patent na nacionalnu svijest, oni su po svemu sudeći bili Srbi prije svih drugih nacija koje jadne nisu bile svijesne sebe i svoje povijesti, samo je Srbistan bio svijestan svoje nacionalne pripadnosti i povijesti. koja je to nadutost, zato se gade svima. od te svoje prepotencije i bahatosti, ne vide dalje od svog nosa. misle da su patentirali sve u svijetu, i da sve mogu omalovažvat tu nama seruckaju da smo konjušari jer služimo germanima, a prava je istina da mi ni upola ne služimo germanima ko oni rusima englezima i ostalima za njihove političke igrice. pa sebe ne percipiraju ko konjupšari, gavrilo princip je dobio mig engleza kao i svi Srbi da ubiju ferdinanda i isprovciraju AUgarsku u rat, i nakon toga su englezi rusi i ostala bagra napad na Srbiju iskorisili ko propagandu za pokretanja 1 svijetskog rata protiv njemačke i AU to je jedina istina. a Tvrtko i početnici, neka valjaju svoje nebuloze koliko god hoće, ali neće boga mi Hrvati drukat za engleze ruse i srbe, to ipak mogu samo titoisti komunisti i jugoslavenčad. kalibra Tvrtka Jakovine, koji je čisti produkt jugo historiografije.

Hrvati će biti uz germane, i u narednih 10 ratova makar svih 10 izgubili, zato jer germani kakvi god da jesu jamče kakvu takvu normalnu poziciju hrvata na ovom prostoru na kojem žive. dok naša "braća slaveni", samo mogu reći da pored takve "braće" ne trebaju nam neprijatelji. bolje da si sami presudimo, nego da s "braćom" imamo više ikad posla. a upravo to Tvrtko Jakvoina želi, kao i Mesić i ostali "antifašisti" jer upravo u tom smjeru nas ta gamad cijelo vrijeme vodi, zato im i treba ovakvo tumačenje povijesti u kojem je Njemačka i germani jedini krivac za 1 i 2 svijetski rat, i u kojima nisu "dovoljno kažnjeni". kakav debil, da je netko Hrvatskoj ikada stavio 1 tisućinu tih sankcija Njemačkoj nakon prvog svijetskog rata, mi se nikad od toga ne bi oporavili jedva se i Njemačka a on priča da "nisu dovoljno kažnjeni" i to je kao "ugledni" hrvatski povijesničar, mladi partizan bombe bacao. neka se učlani u komunističku partiju, jer nakon izjave da zvijezda petokraka nije isto što i svastika postao je kandidat za glavno revizionatora povijesti, kao naravno i saveznički debili koji su koalirali s staljinom jer su bili svijesni da im staljin u datom trenutku može biti od velike pomoći iako realno Staljin je bio puno gori izbor za europu od Hitlera u svakom pogledu ali to njih nije smetalo ni najmanje, dapače cilj opravdava sredstvo i danas će nam ti debili koji su od Staljina napravili "antifašista" pričati o reviziji povijesti, koji su od Tite najvećeg krvnika hrvata u 20 stoljeću napravili ušminkanog državnika i političara pričat o reviziji koji su od petokrake napraivili simpatičan simbol pričat o reviziji i to u srbu gdje su nam pokali 2.5-3000 hrvata u ime tog opjevanog "antifašizma", tu se zapraov najbolje vidi u Srbu tko su oni i kakva je to gamad za odstrel. kud sreće da su ih fašisti sve pobili, ali na žalost nisu oni su s njima šurovali i naoružavali ih ja odavno trvdim da NDH nije imala većih neprijatelja od fašista. oni su ojačali partizane i Tita maksimalno, bez njih Tito nikad ne bi doživo kraj rata živ. jer bi mu pokret bio marginaliziran, i brojčano marginalan u ratu i ne bi se uspio nametnut saveznicima ko kvalitetan izbor. pa bi tražili neko drugo riješenje. a u tom slučaju, on bi nestao skupa s svim svojim "antifašistima" partizanima s lica zemlje. tako to ide, malo ih je djelilo od propasti a kasnije su se iživljali ko nitko u 20 stoljeću nad hrvatskim narodom i državom. a po Tvrtku Mesiću i sličnima, vidimo da se praksa nije puno promjenila, samo u toliko što nas danas ne mogu slati na goli otok ili vršit odmazde bez reakcije pravosuđa i policije. ipak živimo u demokraciji, ali oni teško mogu odolit od svojih totalitarnih manira pa su zato privatizirali i pravosuđe i policiju i preko dotičnih koliko mogu naravno šire mržnju i vrše obračune kad im to protiv nekog zatreba. dakle, nije ni pravosuđe do kraja lišeno nekakve nesvrstanosti jer su ostali jugoslavenski suci više manje pa me ne čudi da danas sude kako sude ne samo braniteljima već i običnim građanima.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 29-07-2014 at 14:33

Posljednje uređivanje od NorthStand : 07-08-2014 at 12:16

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove