+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/78

Tema: Neoliberalni kapitalizam

Citiraj Prvotno napisano od milky way Vidi poruku
    Slazem se da svijet ide totalno nizbrdo a upravo najveci krivac za to je liberalni kapitalizam koji je stvorio potrosacko drustvo u kojem su moralne vrijednosti totalno marginalizirane a vazno je imati,posjedovati biti poznat itd.Mislim nisam ni ja neki pretjerani moralista ali kad vidim razno razne nakaze koje je izbacilo to "zapadno" drustvo vrti mi se u glavi pa cak i totalni ekstremizam mi postaje prihvatljiv.Takodjer ova nasilna globalizacija i agresivni multikulturalizam su produkt tog liberalnog kapitalizma koji marljivo radi na povecanju potrosackog drustva sa laznim stavom da je to u cilju napredka covjecanstva a istina je ta da u zadnjih 25 godina od pada zeljezne zavjese covjecanstvo nije napredovalo ni kurca pa cak je i internet iz doba hladnog rata.
    Samo još treba shvatiti da je te likove izbacio državni intervencionizam, a ne liberalni kapitalizam i napokon ćemo možda i moći stvarati neko bolje i pravednije društvo. Smiješno mi je čitati stvari u kojima spominjete neke bogate pojedince koji su se obogatili isključivo i zahvaljujući državnoj zaštiti i provođenju raznih monopola od strane države, a onda sve to proglasite djelovanjem liberalnog kapitalizma. Zanimljivo je kako se taj liberalni kapitalizam najčešće spominje u političkim krugovima kao nešto negativno. Ništa novo, to je slično kao i ona priča da iznimno bogati ljudi ništa ne rade nego cijele dane hodaju po večerama, masažama i slično.

Inače, u potpunosti potpisujem Humphrey-ev post
    ...suzo slana, njivo modra brodin uzorana....na te mislin, drće moje tilo....
    Članica elitnog odreda

pdv- i Todorić kaže da je do svog bogatstva došo pošteno, samo srećom ja poznajem puno bogatih ljudi i znam da nijedan nije do tog svog kapitala došo poštenim radom. jer da je to tako, onda bi svi školovani radišni ljudi bili bogati a nisu. i to ne samo zaslugom, nesnalažljivosti ili loših poslovnih odluka, već zaslugom poštenja koje se u hr nagrađuje diskriminacijom. a svi oni koji su dio nekakve mreže, su nagrađeni povlaštenim mjestima u društvu i okreću ogromne pare(najbolji je primjer Mamić u nogometu, i svi oni koji pušu u njegov rog). ne znam zašto se neki prave blesavi, na tako očite stvari. liberalni kapitalizam je čovjeku uzeo dušu, i obraz kao i komunizam. sve se može kupit za pare, kad samo pratim ove silne sponzoruše ma riga mi se. sve ima svoju cijenu, a što je najgore obraza i stida više nitko nema. gotovo nitko. za vrijeme komunizma propadali smo ekonomski, ali smo barem bili ljudi. nisam živio u to vrijeme, ali znam šta pričaju moji starci i šta su pričali moj djed i baba za to vrijeme. dakle, ne u smislu jugonostalgije već u smislu ljudskih odnosa. danas ti odnosi, praktički ne postoje jer kao što je reko milky samo je bitna ponuda i potražnja, čovjek je nebitan. gadi mi se to, gadi mi se koncept ovog svijeta. i poštujem činjenicu da netko ima drugačije viđenje toga svega, ali ja sam uvijek za promjene ne vidim zašto bi se držali tog liberalnog kapitalizma ko pijanac plota? zašto ne bi stalno išli prema naprijed, i unaprijeđivali ovaj svijet novim idejama već se držali samo te ideje o liberalnog kapitalizmu jer su nam eto amerikanci jedini put istina i život po tom pitanju. jedan Island ima muda odjebat EU, s svojih 300.000 ljudi, a HR nije u stanju reći ne ni za puno bezbolnije stvari od EU pa stoga ni ne čudi da smo u kurcu. dok god se ovaj narod ne trgne iz letargije, i ne počne mjenjat stvari i način razmišljanja neće biti dobro.

ps, kako to da tamo gdje nema liberalnog kapitalizma uglavnom nema ni pedera i ostalih nuspojava globalnog doba?

mislim, kapitalizam je sigurno krivac za neka sranja koje prosiječni čovjek danas doživljava. i to guranje glave u pijesak, neće sigurno riješit nijedan od tih problema.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 18-06-2013 at 23:04
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/6/60/Franjo_Tu%C4%91man.jpg

Für die heimat, Bereit!

ЗА ДОМ, СПРЕМНИ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=0Gd0RNBEo8c

Northe, dragi, Todorić nije zaslugom liberalnog kapitalizma došao do današnjeg bogatstva već potpomognut državom i njihovim kapitalizmom. Tek ekonomska neovisnost pojedinca može donijeti neke promjene jer kada je čovjek neovisan i kada sam zarađuje svoj novac onda drugačije razmišlja. Dok god je ovisan o državi na bilo koji način javlja se jedan bolesan odnos. Kao i kod djeteta i odraslog čovjeka. S pet godina je normalno i poželjno da se držiš mamine suknje, s 25 to više nije ni normalno ni dobro za ikoga.

Kako misliš da nema nuspojava globalnog doba gdje nema liberalnog kapitalizma? To što se ne govori u islamskim zemljama npr. o homoseksualcima ne znači da ih nema. Ta društva su itekako povezana s kapitalom no kod njih su uglavnom režimski sustavi za ostatak naroda dok se vladajuće kaste bez problema časte primamljivim dobrima sa trulog Zapada.
    Članica elitnog odreda

od kad smo izašli iz komunizma, naglo su se pojavile ove napredne snage koje su iznad ostalih. ne želim ja povratak u komunizam, nema većeg protivnika komunizma i komunista od mene. ali stvar je u tome, da mi se ne sviđaju te povlaštene grupacije koje šire najgore moguće anomalije u društvu. štite jedne druge u zlu, i glavni su uzrok korupcije i kriminala u našem društvu. isto tako, nemam ništa protiv činjenice, da neki ljudi budu bogati nismo svi te sreće ali nisma ni ljubomoran ni zavidan da mi nečije bogatstvo smeta, pogotovo ne ako je pošteno stečeno. ali u tome i je problem, što nije, u hrvatskoj imaš možda 1 posto poštenih bogataša sve ostalo je teški šljam koji se omastio na grbači naroda, ili bolje reći na muci i krvi naroda.

naravno da ne želim generalizirat stvari, ali moje je mišljenje da ni liberalni kapitalizam nije nešto toliko dobro da ga treba promovirat pošto poto. uvijek treba tražit nešto bolje, nikad se ne smije s nečime zadovoljit i reći to je to od ovoga bolje ne može, jer uvijek može bolje. to je ono što ja želim reći, zašto bi se samo primjenjivalo pravila tog liberalnog kapitalizma kad se može izmislit i neka nova pravila, i neke nove modele upravlja državom i općenito javnim i privatnim dobrom?

ne vidim razloga, tom nepotrebnom ograničavanju. i tupom inzistiranju samo na jednom, kao što su nas za vrijeme komunizma sve uvjeravali da od komunizma boljeg nema, a svi danas znamo da ima i da smo izgubili dugih 45 godina na glupost.

što se tiče mame, tu se apsolutno s tobom slažem da svaka normalna osoba želi biti samostalna, i ne ovisit o nikome pa tako ni o svojim roditeljima odnosno šefovima itd. samo da bi to bio, moraš živjet u nekoj stvarno dobro sređenoj državi gdje će pravila za sve biti ista. a mi ne živimo u takvoj državi, i tu je naš problem. da se razumjemo, trenutno osim liberalnog kapitalizma još nije smišljeno ništa kvalitetnije ali mene smeta što se njega forsira na način an koji se svojedobno forsiralo komunizam, a znamo kako je to završilo, dakle želim reći treba uvijek težit promjenama i to promjenama na bolje ne na gore!

znam da je to lakše reći, nego napraviti ali izbora nitko nema, svi želimo živjet bolje i trebamo se potrudit da se neke stvari promjene. a neće se promjenit same od sebe, i dok god bude Linić uređivao financije, i Vrdoljak gospodarstvo. eto, nadam se da sam bar malo jasniji. a liberalni kapitalizam, mene najviše smeta ko i milkya ne toliko iz ekonomskih razloga, koliko zbog činjenice da promovira sve moguće kretenarije novog doba, kao što je pederluk i ostale umotvorine koje izviru iz bolesnih društava. islamske države i sjeverna koreja npr, nikad neće dozvolit javno promoviranje pederluka kako je to slučaj trenutno u hr. to samo navodim ko jedana banalan primjer, a ne nešto što bi mi striktno trebali sljedit, mi da smo pametni napravili bi svoj model države i prilagodili je sebi a ne pederima liberalnom kapitalizmu EU i da na nabrajam dalje, ali pošto nismo ne sumnjam da će sve ostat po starom i da ćemo samo izvršavat domaće zadaće od imperijalista kako smo to radili i u prošlosti. očito je da mali narodi, ne mogu biti slobodni ma koliko se oni trudili, a hrvati se ni ne trude pa stoga još lakše nama vladaju i manipuliraju kako im se ćefne.

Für die heimat, Bereit!

ЗА ДОМ, СПРЕМНИ!!!

e da, pozdrav draga.

Für die heimat, Bereit!

ЗА ДОМ, СПРЕМНИ!!!

Stari lisac Inkvizitor avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    94
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Samo još treba shvatiti da je te likove izbacio državni intervencionizam, a ne liberalni kapitalizam i napokon ćemo možda i moći stvarati neko bolje i pravednije društvo. Smiješno mi je čitati stvari u kojima spominjete neke bogate pojedince koji su se obogatili isključivo i zahvaljujući državnoj zaštiti i provođenju raznih monopola od strane države, a onda sve to proglasite djelovanjem liberalnog kapitalizma. Zanimljivo je kako se taj liberalni kapitalizam najčešće spominje u političkim krugovima kao nešto negativno. Ništa novo, to je slično kao i ona priča da iznimno bogati ljudi ništa ne rade nego cijele dane hodaju po večerama, masažama i slično.

Inače, u potpunosti potpisujem Humphrey-ev post

Samo si elegantno preskočila ono što smo napisali. protežirala te država ili neki lobi, neki trust ili kartel, neka druga grupa...ista stvar..

Moš mislit da je u liberalnom kapitalizmu poštena i fer igra.

Sve je to obična farsa. Sjećam se onog događaja kad je Hrvatskoj zabranjeno da Libiji čini mi se..ili Iraku naređeno da prekine obnovu njihovu flote jer je kao ta zemlja pod sankcijama, izolirana, u kazni.

I mi naravno pognemo šiju i posao odrade Francuzi

Svjetska ekonomija je najčešće programirana. Malo tu ima iznenađenja.

Nema slobodnog tržišta nigdje. Sve je to pod nečijom paskom.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-06-2013 at 11:41
    U svih zemljah Europe bijaše herpah samosvojnih deržavah,
    pak su otačbenici radili, da sve slože u jednu;
    a vi, gospodo, vi cepate u zemljopisna imena naš narod;
    vi izmišljate deržave, kojih ikada nije bilo;
    vi obavljate posao tudjinacah, nepriateljah našega naroda.

(Djela, knj. I, str. 382) Ante Starčević

MOD,+-10

Ali isto tako postoje nacini da dodes od dna do vrha. Samo trebas u necemu biti sposoban i bolji od drugih. Luka Modric vjerojatno nema nista protiv slobodnog kapitalizma i protoka robe, vrijednosti i ljudi.
    Stvar je u tome kakvo društvo želimo, ono u kojemu će Modrić i još desetorica uzeti sve ili ono u kojemu će Modrić imati toliko više od ostalih da još uvijek ima motiv da daje svoj maksimum i gdje će svi ostali imati dovoljno za život po zasluzi.

Realno je Modrić najbolji, ali to nikako ne smije biti razlog da zbog svoje sposobnosti on bude ikad u mogućnosti da uzme sve i tako ugrozi gotovo sve ostale,... znači problem liberalnog kapitalizma je u tome što je to sustav u kojem sposbniji mogu uzeti sve, a s druge strane države ne postoje da bi profitirali najsposobniji nego da bi se zaštitili ineteresi većine, da bi se to dvoje spojilo potrebno je svakako imati slobodno tržište i tržišno natjecanje kao poticaj gospodarskoj aktivnost, ali je u isto vrijeme potrebno imati i reguliran sustav i ograničenje koja štite osnovna ljudska prava i interese većine.

Teoretski je moguće da jednog dana ti najsposobniji , nakon što kupe vodu i nakon što zagade zrak , na kraju kupe i zrak i sve pod okriljem slobodnog tržišta, dakle pitanje želimo li to, želimo li da Modrić kupi cijeli hr nogomet ili želimo da ga oporezujemo i tako od njegovog dara svi profitiramo, a ujedno ga i zakonima ogranićimo da npr kupi cijelu HR, da kupi svu vodu, ,šume, parkove, plaže, javna dobra... i tako ugrozi kvalitetu života cijelog naroda.

Znači slobodno tržište je nužno, ali s definiranim pravilima i ograničenjima po mjeri većine građana, jer temljena ljudska prava moraju biti definirana većinskom voljom i ona ne smiju nikad postati tržišna kategorija, ako netko želi živjeti od zraka, vode i sklupljanja šumskih plodova, ako se želi prati na rijeci, sunčati na plaži i trćati po šumi... to mu ni u kom slučaju ne smije biti uskraćeno jer se netko tako obagotio da sve to može kupiti novcem koji ustvari nastao kao jedinčna mjera u sustavu koji je netko nametnuo.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...-hrvatske.html

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...o-uratkom.html

"LIBERALNI KAPITALIZAM" na hrvatski način, štite se udbaši pod svaku cijenu dok se građanima nabijaju što veće režije. kao što sam reko, teror manjine nad većinom. poserem im se u usta, prvom ovom Orsatu a onda i cijeloj cro vladi.

Für die heimat, Bereit!

ЗА ДОМ, СПРЕМНИ!!!

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    od kad smo izašli iz komunizma, naglo su se pojavile ove napredne snage koje su iznad ostalih. ne želim ja povratak u komunizam, nema većeg protivnika komunizma i komunista od mene. ali stvar je u tome, da mi se ne sviđaju te povlaštene grupacije koje šire najgore moguće anomalije u društvu. štite jedne druge u zlu, i glavni su uzrok korupcije i kriminala u našem društvu. isto tako, nemam ništa protiv činjenice, da neki ljudi budu bogati nismo svi te sreće ali nisma ni ljubomoran ni zavidan da mi nečije bogatstvo smeta, pogotovo ne ako je pošteno stečeno. ali u tome i je problem, što nije, u hrvatskoj imaš možda 1 posto poštenih bogataša sve ostalo je teški šljam koji se omastio na grbači naroda, ili bolje reći na muci i krvi naroda.

naravno da ne želim generalizirat stvari, ali moje je mišljenje da ni liberalni kapitalizam nije nešto toliko dobro da ga treba promovirat pošto poto. uvijek treba tražit nešto bolje, nikad se ne smije s nečime zadovoljit i reći to je to od ovoga bolje ne može, jer uvijek može bolje. to je ono što ja želim reći, zašto bi se samo primjenjivalo pravila tog liberalnog kapitalizma kad se može izmislit i neka nova pravila, i neke nove modele upravlja državom i općenito javnim i privatnim dobrom?

ne vidim razloga, tom nepotrebnom ograničavanju. i tupom inzistiranju samo na jednom, kao što su nas za vrijeme komunizma sve uvjeravali da od komunizma boljeg nema, a svi danas znamo da ima i da smo izgubili dugih 45 godina na glupost.

što se tiče mame, tu se apsolutno s tobom slažem da svaka normalna osoba želi biti samostalna, i ne ovisit o nikome pa tako ni o svojim roditeljima odnosno šefovima itd. samo da bi to bio, moraš živjet u nekoj stvarno dobro sređenoj državi gdje će pravila za sve biti ista. a mi ne živimo u takvoj državi, i tu je naš problem. da se razumjemo, trenutno osim liberalnog kapitalizma još nije smišljeno ništa kvalitetnije ali mene smeta što se njega forsira na način an koji se svojedobno forsiralo komunizam, a znamo kako je to završilo, dakle želim reći treba uvijek težit promjenama i to promjenama na bolje ne na gore!

znam da je to lakše reći, nego napraviti ali izbora nitko nema, svi želimo živjet bolje i trebamo se potrudit da se neke stvari promjene. a neće se promjenit same od sebe, i dok god bude Linić uređivao financije, i Vrdoljak gospodarstvo. eto, nadam se da sam bar malo jasniji. a liberalni kapitalizam, mene najviše smeta ko i milkya ne toliko iz ekonomskih razloga, koliko zbog činjenice da promovira sve moguće kretenarije novog doba, kao što je pederluk i ostale umotvorine koje izviru iz bolesnih društava. islamske države i sjeverna koreja npr, nikad neće dozvolit javno promoviranje pederluka kako je to slučaj trenutno u hr. to samo navodim ko jedana banalan primjer, a ne nešto što bi mi striktno trebali sljedit, mi da smo pametni napravili bi svoj model države i prilagodili je sebi a ne pederima liberalnom kapitalizmu EU i da na nabrajam dalje, ali pošto nismo ne sumnjam da će sve ostat po starom i da ćemo samo izvršavat domaće zadaće od imperijalista kako smo to radili i u prošlosti. očito je da mali narodi, ne mogu biti slobodni ma koliko se oni trudili, a hrvati se ni ne trude pa stoga još lakše nama vladaju i manipuliraju kako im se ćefne.
    I dalje ne razumiš šta ti pokušavam reći. Stalno se priča o liberalnom kapitalizmu koji uništava svijet, a kada malo rasčlanimo tržišta i svjetsku ekonomiju dolazimo do zapanjujućih rezultata, a taj je da liberalni kapitalizam u praksi ne postoji. Imaš političare koji vladaju svijetom i zahvaljujući državnim alatima provode tu vladavinu i za svoju osobnu korist. Pa u tom slučaju imaš razne monopole koje štiti država. Naime, na slobodnom tržištu monopol ne može opstati i ni jednom u povijesti ekonomije nisam naišla na takav oblik monopola. Sve je to stvarano i podupirano od strane države upravo zato da bi se nesposobnija ali podobnija manjina obogatila. Uništava se svaki oblik zdrave konkurencije jer takvi igrači ne vole konkurenciju. Dakle, sve ove stvari u bilo kojem gospodarstvu nisu posljedica liberalnog kapitala već državnog intervencionizma. Tko i kako je tu priču podvalio ni sam vrag ne zna ali liberalizacija tržišta i kapital nemaju veze s tim. I to je problem što ljudi ne shvaćaju da im državu siromaše njihovi političari, a ne špekulanti i kapital ali najlakše je optužiti špekulante jer sama ta riječ govori dovoljno za sebe. I, naravno, kapital kao i mračne sile kapitalizma stalno napominjujući kako mi neki darwinisti želimo oduzeti zdravstveno bolesnoj djeci iako ti tzv. darwinisti žele baš suprotno. Samo ponavljam ljudi su preovisni o državi.

Godinama se bavim financijama i vjeruj mi da sam se nagledala financijski neobrazovanih ljudi. Recimo, moji prijatelji mi samo dođu i kažu ''napravi nešto s ovim'' misleći na određenu svotu novca koju žele ostaviti sa strane i sačuvati. A, financije nisu nikakva posebna znanost međutim ne da im se zajebavat s tim jer se ne vole opterećavat i mislit iako to svatko može savladat, a radi se o njihovoj najvažnijoj stavci u životu jer sutra mogu , ne daj Bože, umrijeti ili ostati invalidi, a da pri tom uopće ne misle na svoju djecu koja ostaje iza njih. Njima se ne da s tim opterećivat...pazi s budućim osiguranjem svoje djece...i o čemu da mi dalje pričamo?

Takva je većina ljudi i jednostavno se oslanjaju na nekog drugog, kao da se boje odrasti, a političke elite to jako dobro koriste. Nije ovo samo kod nas problem ali kod društava koja su prošla kroz taj nesretni socijalizam je najizraženije.

e da, pozdrav draga.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Samo si elegantno preskočila ono što smo napisali. protežirala te država ili neki lobi, neki trust ili kartel, neka druga grupa...ista stvar..

Moš mislit da je u liberalnom kapitalizmu poštena i fer igra.

Sve je to obična farsa. Sjećam se onog događaja kad je Hrvatskoj zabranjeno da Libiji čini mi se..ili Iraku naređeno da prekine obnovu njihovu flote jer je kao ta zemlja pod sankcijama, izolirana, u kazni.

I mi naravno pognemo šiju i posao odrade Francuzi

Svjetska ekonomija je najčešće programirana. Malo tu ima iznenađenja.

Nema slobodnog tržišta nigdje. Sve je to pod nečijom paskom.
    Do kraja teksta si sam sebi odgovorio. Dakle, slobodnog tržišta nema ali ono je krivo za svjetski neuspjeh?

Opet ,kao i North, spominješ kapitalizam iako su u njega uključene državne intrige i političari. To onda liberalni kapitalizam nije.

Slobodno tržište može savršeno funkcionirati ali nekome ne odgovara da postoji i tu je igra više nego fer. Pazari su ti nešto najbliže što ćeš doći slobodnom tržištu i vidiš da sasvim dobro funkcioniraju. I nemaju nikakve lobije jer to nije zatvoren krug i ne možeš postavljati cijenu koju hoćeš jer te netko štiti, npr. država u slučaju monopola, već je cijena ona koju su dogovorili prodavač i kupac. Zakon ponude i potražnje. U svakom kreiranju cijene sudjeluje kupac jednako kao i prodavatelj.

Ista stvar je i sa cjelokupnim tržištem. Ljudi jednostavno imaju izbor otići kod drugoga ako im se ne sviđa kod trenutnog pružatelja usluga. Kada država nekog štiti onda je to nemoguće jer može postavljati uvjete koje želi i čekati da konkurencija padne pa onda podići cijene i ostati sam na tržištu.
    Članica elitnog odreda

I dalje ne razumiš šta ti pokušavam reći. Stalno se priča o liberalnom kapitalizmu koji uništava svijet, a kada malo rasčlanimo tržišta i svjetsku ekonomiju dolazimo do zapanjujućih rezultata, a taj je da liberalni kapitalizam u praksi ne postoji. Imaš političare koji vladaju svijetom i zahvaljujući državnim alatima provode tu vladavinu i za svoju osobnu korist. Pa u tom slučaju imaš razne monopole koje štiti država. Naime, na slobodnom tržištu monopol ne može opstati i ni jednom u povijesti ekonomije nisam naišla na takav oblik monopola. Sve je to stvarano i podupirano od strane države upravo zato da bi se nesposobnija ali podobnija manjina obogatila. Uništava se svaki oblik zdrave konkurencije jer takvi igrači ne vole konkurenciju. Dakle, sve ove stvari u bilo kojem gospodarstvu nisu posljedica liberalnog kapitala već državnog intervencionizma. Tko i kako je tu priču podvalio ni sam vrag ne zna ali liberalizacija tržišta i kapital nemaju veze s tim. I to je problem što ljudi ne shvaćaju da im državu siromaše njihovi političari, a ne špekulanti i kapital ali najlakše je optužiti špekulante jer sama ta riječ govori dovoljno za sebe. I, naravno, kapital kao i mračne sile kapitalizma stalno napominjujući kako mi neki darwinisti želimo oduzeti zdravstveno bolesnoj djeci iako ti tzv. darwinisti žele baš suprotno. Samo ponavljam ljudi su preovisni o državi.

Do kraja teksta si sam sebi odgovorio. Dakle, slobodnog tržišta nema ali ono je krivo za svjetski neuspjeh?

Opet ,kao i North, spominješ kapitalizam iako su u njega uključene državne intrige i političari. To onda liberalni kapitalizam nije.

Slobodno tržište može savršeno funkcionirati ali nekome ne odgovara da postoji i tu je igra više nego fer. Pazari su ti nešto najbliže što ćeš doći slobodnom tržištu i vidiš da sasvim dobro funkcioniraju. I nemaju nikakve lobije jer to nije zatvoren krug i ne možeš postavljati cijenu koju hoćeš jer te netko štiti, npr. država u slučaju monopola, već je cijena ona koju su dogovorili prodavač i kupac. Zakon ponude i potražnje. U svakom kreiranju cijene sudjeluje kupac jednako kao i prodavatelj.

Ista stvar je i sa cjelokupnim tržištem. Ljudi jednostavno imaju izbor otići kod drugoga ako im se ne sviđa kod trenutnog pružatelja usluga. Kada država nekog štiti onda je to nemoguće jer može postavljati uvjete koje želi i čekati da konkurencija padne pa onda podići cijene i ostati sam na tržištu.
    Poreznice, ajde onda da vidimo primer tog slobodnog kapitalistickog trzista... iz prakse, ne iz teorije...

Po ovome sto ti pises, to je neki idealizovani model koji niko nije dostigao, nalik komunizmu, na papiru zvuci fino, ali ono sto ljudi od njega naprave u reali je "budi-bog-s-nama".

Ti se zalazes za jedan ideolosko-ekonomski model, a pritom verovatno znajuci kakva je situacija u sredini gde ti zivis... ajde za tren da prihvatimo da bi to sve bilo bajno da neke zle chike to ne kvare... jel znas ko narusava pravila igre... pa upravo ljudska priroda, gramzivost, zelja za moci, kontrolom... mi smo koruptivni narodi i zemlje, smatra se da je normalno lekaru da odneses kafu i bombonjeru, gde god treba podmazati, nikog ni malo ne grize savest da tim svojim ponasanjem i on postaje saucesnik...
    Znajuci kakva je politicka elita, i lose stanje pravosudja... ko to moze da primeni u praksi?! To je kao da pozelis da odes do Saturna... hoces ti, ali ces doveka tabanati trecim kamenom od sunca...

Ne prihvatas da to nije za nase narode... kao sto nije za tebe box, za mene balet...neke stvari ne idu da ga 'bes... mi smo patrijahalne juznjacke zemlje, jos uvek dosta vezane za familiju, nemamo mentalitet i odgoj individualaca podignutih od malih nogu da gledaju samo sebe i svoje dupe, bez ikakvih moralnih obzira.... i hvala bogu da je tako...

Putin je jednu stvar dobro rekao Obami - ne treba vise da budemo u konfliktu, ali nase kulture se razilaze, vi ste individualci, mi smo za kolektivni duh... da ne ulazim u pojedinosti, ali dobra je ovo paralela, mi smo Slo(a)veni iz juznih krajeva, nemamo u sebi ono sto imaju Nemci, Englezi, Amerikanci...i oni su taj svoj sistem gradili vekovima, jos od verskih podela, protestanata, kalvinista...

Zasto ne bi nasli kompromis... ne svakako komandna privreda, ali ne ni liberalni kapitalizam... dati mogucnost svakom preduzetniku da se razvije ako ima dobru ideju, ali uspostaviti neke granice, da mogu da se obuzdaju ako krenu da previse otimaju... ko ce to da spreci... ko ce spreciti Todorica, do skoro kod nas Miskovica...drzali su pola zemlje u svojoj saci... mozes ti da ga uhapsis, ali dok ne izgradis bolji sistem, samo ce neko uskociti na njegovo mesto...

Znaci ravnoteza izmedju kapitala sa jedne strane, i socijalne politike sa druge... ne moze jedno bez drugog...ako je slaba ekonomija, slabo se ubira porez, a zbog toga pate mnoge svere drustva...

@ pdv

Neoliberani kapitalizam nepostoji u potpunosti ali korporacije rade na tome a jedina prepreka na tom putu su im drzave i malo pomalo "kupujuci" politicke stranke i politicare sve su blize svom cilju.Jasno je ko dan da predsjednik usa,americka vlade te demokrati i republikanaci nisu autonomni da donose odluke u ime usa nego sve rade u dogovoru ili cak po naredbi najvecih americkih korporacija. Obrati pozornost da neoliberalni kapitalizam nije samo utopijski ekonomski nego i politicki sustav a sve ono sto nosi sa sobom je u totalnoj suprotnosti sa bilo cim sto ima nacionalni predznak.Kada neoliberalni kapitalizam zazivi u potpunosi to ce znaciti kao sto smo vec napisali vladavina korporacija i gubitak indentiteta,mislim neces preko noci izgubiti indentitet ali u nekom srednjoreocnom razdoblju nacije i drzave nemaju sanse da prezive u ovom danasnjem obliku.Kad kazem vladavina korporacija mislim na to da je samo slobodno trziste utopija pa ce najvece korporacije samo preuzeti ulogu drzave a kad si ti taj koji kontroliras najvaznije u danasnjem svijetu trziste automatski kontroliras i politicare ko korporacije u slucaju usa a to automatski znaci i da kontroliras sudsku,zakonodavno i izvrsu vlast.Ja osobno sam uvjeren da nacije nemaju svijetlu buducnost.
    ex Torcida,33,100+

Godinama se bavim financijama i vjeruj mi da sam se nagledala financijski neobrazovanih ljudi. Recimo, moji prijatelji mi samo dođu i kažu ''napravi nešto s ovim'' misleći na određenu svotu novca koju žele ostaviti sa strane i sačuvati. A, financije nisu nikakva posebna znanost međutim ne da im se zajebavat s tim jer se ne vole opterećavat i mislit iako to svatko može savladat, a radi se o njihovoj najvažnijoj stavci u životu jer sutra mogu , ne daj Bože, umrijeti ili ostati invalidi, a da pri tom uopće ne misle na svoju djecu koja ostaje iza njih. Njima se ne da s tim opterećivat...pazi s budućim osiguranjem svoje djece...i o čemu da mi dalje pričamo?

Takva je većina ljudi i jednostavno se oslanjaju na nekog drugog, kao da se boje odrasti, a političke elite to jako dobro koriste. Nije ovo samo kod nas problem ali kod društava koja su prošla kroz taj nesretni socijalizam je najizraženije.
    ja se slažem s tobom, da trenutni koncept kapitalizma tj liberlanog kapitalizma treba preformulirat. kad se to napravi, i ovo što ti pričaš onda će to i imat smisla. ali sumnjam da će to itko ikada napravit, jer ovi što su ovakav sistem napravili njima nije u interesu da se trenutno stanje mjenja. njima paše, da je sve u njihovim rukama, i da se narod ništa ne pita. ali bože moj, idealno ne postoji toga sam svijestan, ali treba težit tome da se nađe što bolji model upravljanja ekonomijom i državom. uvijek treba težit novim modelima, jer samo tako se može naprijed. znamo na što je čovječanstvo ličilo u srednjem vijeku, a vidimo na što liči danas. u ljudskoj je prirodi, da se stalno nešto mjenja. i tu ne vidim ništa spornoga, ako se te promjene događaju za dobrobit većine a ne manjine. to je sve što sam ja htio reći, a osobno se baš i ne kužim u ekonomiju tako da nisam baš kompetentan previše duboko analizirat uzroke današnje krize i svega ovogo što se događa. ali onako laički, primjećujem da stvari ne idu u željenom-dobrom smjeru.

Für die heimat, Bereit!

ЗА ДОМ, СПРЕМНИ!!!

(si mu vidio sliku Regana u avataru?)
    Glumac u reklamama i statista u filmovima B produkcije. Marioneta korporacija kao i svi njegovi nasljednici.Ako niste obvezno pogledajte film Michael Moore-a Capitalism: A Love Story

torrent

http://thepiratebay.sx/torrent/53900...m_A_Love_Story[2009]DvDrip[Eng]-FXG

titlovi

http://titlovi.com/titlovi/capitalis...e-story-96924/
    ex Torcida,33,100+

Liberalni kapitalizam nema alternative. Što prije to shvatite, to bolje za vas.

I molio bih da o ovom pišu samo ljudi koji rade u realnom sektoru. Jerbo ljudi koji rade za državu i javni sektor su pristrani. To mi je kao da murijak piše o navijačima...

Uz to nemaju iskustva, pa mi je to kao da junfer piše erotske romane.
    BBB, 41 godina, oko 300 gostovanja.

Michael Moore?

izdanak kapitalizma a i našao je lip način za zaradit lovušu. Prodaje ti komunističku bozu a zarada turbo kapitalistička..

veri najs.

Ovo kod nas nije ništa trenutno, doli treniranje ega i mržnja spram države koju nisu htjeli.

Još nisu našli ime za takvu ekonomiju i gospodarstvo.

Po mojem skromnom mišljenju narod bi se trebao usuglasiti što su mu to strateški resursi koji se apsolutno i pod kojim uvjetima neće dat privatniku-sttrancu u ruke. Svaki postupak kontra toga = jednako zatvor automatski..ono privođenje utvrđivanje djela i pravac buksa do 75 godine života .. ništa suđenje godinama i miljunijedan svjedok i slične stričke

Strateški resursi su: izvori vode i drugih energetskih potencijala, infrastruktura u vidu dalekovoda, žica, telekomunikacijske mreže, cesta, željeznice, vodovodne mreže, šume, poljoprivredno zemljište, more , obala..

Svi mogu dobiti pravo korištenja - distribucije ali pod strogim uvjetima da ničim ne ugrožavaju budućnost resursa i ne postanu ucjenjivači.

Banke pod strogu kontrolu i da ne može više od 49 posto banaka bit u vlasništvu strane države ili državljana.

Sve drugo privatnicima i daj bože što više konkurencije.

Poticati manjim porezima proizvođače hrane, a opičit porezima kojekave nazovi novine (a ne obrnuto što je sad slučaj)

Vratit obvezatni vojni rok

U državnim školama i fakultetima dizala bi se meni svako jutro zastava i pivala himna

Kojekave udruge bi bile pod strogom financijskom kontrolom, a i morali bi zadovoljit određen broj aktivnih članova (dakle plaćaju članarinu udruzi - kunu - kunu svejedno koliko), a ne da se 10 istih ljudi vrti po 200ijednu udrugu s istu ili sličnom svrhom i cicaju proračun i da odrađuju posal za financijere strance.

Posebno bi opičila kodeks za novinare za izgovorenu ili napisanu rič..i majkemi uvela bi nadzor strogi poštuju li novinarsku struku ili etiku, a i morali bi dobit licence za zvat se novinar i da mogu uopće bavit se novinarstvom. Jerbo ja ne vidim razliku između nadriliječnika i nadrinovinara..i jedan i druge mogu nanijet strahovitu štetu ljudskom životu. S tim da sada ovaj prvi može i kazneno odgovarat, a ovaj drugi još dobija nagrade. Bome bi on meni za kaznu pošumljava državu i to točno onoliko stabala koliko je tribalo bit posičeno da se njegove bljuvotine objave, a nakon toga na npr Jakuševac i ručno odvaja kvalitetni otpad od onog koji triba spalit.

otprilike to su nele - mali dio mojih ideja kako bi ovu državu trebalo organizirat
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

U stvari... ja bi jednog Putina uvezla
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Znači i tu vrvi od turbodomoljuba koji drkaju na Michaela Moorea. Jaoooooo...

Pa taj bi vas, skupa sa svojim istomišljenicima, pekao na ražnju...

Citiraj Prvotno napisano od milky way Vidi poruku
    "Koliko smo zapravo desničari u ekonomskom smislu odnosno da li je uopće moguće biti desničar bez stavova o vođenju države u najvažnijem smislu. Da bi naš program bio desničarski morao bi se zasnivati , bar većim dijelom, na liberalnom kapitalizmu. Iako se svima diže kosa na glasi od liberalnog kapitalizma prvo treba pojasniti kako liberalni kapitaizam nije ono što trenutno imamo u
    Hrvatskoj."

Odlucio sam se pokrenut temu zbog gore pokazanog neznanja osnove osnova politike!Liberalni kapitalizam je politicko ekonomski sustav a nastao je na temeljima liberalne politicke ideologije.Kako neko moze biti nacionalista ako se zalaze za ukidanje drzavnih ovlasti?Liberalni kapitalizam karakterizira uvjerenje da je privatni vlasnik najbolje i jedino rjesenje o cemu god se radilo jednako kao sto komunjare smatraju da sve treba biti u vlasti drzave,potpuno se zanemaruje opce dobro.Drzave,nacije i moralne vrijednosti su u potpunoj suprotnosti sa liberalnim kapitalizmom i mislim da negrijesim ako napisem da nacionalisti NIKADA nisu imali veceg neprijatelja od ovoga nakaznog sustava.
    Nevjerojatno...

Ako pričamo o liberalnom kapitalizmu i njegovoj domovini Americi i političkom kontekstu, onda postoji stranka koja se zalaže i za liberalno društvo i za liberalni kapitalizam, ali to nisu Republikanci, nego Libertarijanci. I prilično su minorni. A zalažu se za veće osobne slobode, a manje tlačenja od strane države. Primjerice, oni su pro gay, ali su isto tako za slobodno nošenje oružja. Tako da se s ovim našim ljevičarima baš i ne bi previše slagali...

Liberalni kapitalizam NIJE nastao na temeljima liberalne poitičke ideologije, uopće ne znam što bi ti rekao nakon što si to napisao...

A ova priča kako bi nacionalisti trebali bit protiv kapitalističkog sustava... Pa sinko, upravo moderne nacije kao takve su i stvorene propašću feudalizma i stvaranjem tržišta koje je iznjedrilo nacionalne elite.

Ovaj antikapitalistički stav je maslo socijalizma i njegovog brata fašizma čiji tatica Benito se onda ipak predomislio jer je bio dovoljno pametan da skuži da će Italija bankrotirat ako uvedu socijalizam, pa se okrenuo korporatističkom kapitalizmu. Što i nije toliko daleko od ovog što mi imamo danas u Hrvatskoj...

Nadam se da si svjestan da propagiraš iste stavove ko Lenjin.

Sve to je kurac prema pravom tržišnom natjecanju. To je za muškarce. Ostalo je za pičkice...

Stari lisac Inkvizitor avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    94
    Citiraj Prvotno napisano od Thomas Bauer Vidi poruku
    Znači i tu vrvi od turbodomoljuba koji drkaju na Michaela Moorea. Jaoooooo...

Pa taj bi vas, skupa sa svojim istomišljenicima, pekao na ražnju...
    Koliko sam ja vidio to je sa Moorom bila ironija.

A definicija turbodomoljuba je?
    U svih zemljah Europe bijaše herpah samosvojnih deržavah,
    pak su otačbenici radili, da sve slože u jednu;
    a vi, gospodo, vi cepate u zemljopisna imena naš narod;
    vi izmišljate deržave, kojih ikada nije bilo;
    vi obavljate posao tudjinacah, nepriateljah našega naroda.

(Djela, knj. I, str. 382) Ante Starčević

MOD,+-10

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Koliko sam ja vidio to je sa Moorom bila ironija.

A definicija turbodomoljuba je?
    Pa mislim da Milkijev post gdje pljuje po Reaganu bez kojeg bi mi sad vrlo vjerojatno na vlasti i dalje imali SKJ, i nije bio ironija...

Ono, neću ja tu puno pisat jer vidim da je stanje uma duboko komunističko i da ljudi uglavnom pišu neviđene gluposti. Što i je tragedija, da se hrvatski nacionalisti, kao pripadnici naroda koji je toliko stradao od komunizma, zalažu za taj sustav...

Bo-les-no...

A pritom danas čak i komunističke zemlje poput Kine, shvaćaju da liberalni kapitalizam nema alternative, pa su pustile biznisu da se razmaše do neslućenih razmjera... Što i njima donosi blagostanje. Općenito, ljudi kod nas danas jako vole srat, a nikad nisu bili gladni. Pitajte Kineze kako su jeli pred 25 godina i kako jedu danas... Samo od toga krenite...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove