+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/149

Tema: uvjeti za navijački život u zemljama bivše yu-represija, politika, klubovi....

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

uvjeti za navijački život u zemljama bivše yu-represija, politika, klubovi....

umjesto da se zatrpavaju teme s konkretnim zbivanjima ovdje se mogu postavljati upiti, kritike i ocjene koliko je težak ili lagodan život navijača u državama nakon raspada juge.
    naravno , argumentirano bez prozivki, psovanja, svađe i sl.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

u zagrebu grozno,u splitu super.
    vratite nam dinamo,36,100+

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku
    Argumentiraj, ja mislim da je isto malo gore u zg nego u st, ali ne tako drastično.
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku

sam se ti hvataj za glavu,uskoro če ti tako i bit.
    vratite nam dinamo,36,100+

Bosna je toliko neuređena i osakećena država da uopšte nema nikakvu moć represije, a ni evropa ne vrši nikakav pritisak. Uglavnom se to svodi na izdrkavanje seljačina iz policije nad navijačima i to samo kada je povoljan broj tj. ako ih ima malo(navijača). Jedini vid represije koji su u posljednje vrijeme uradili, jeste od saveza kada su cijelu jednu polusezonu zabranili gostovanja, nakon onih incidenata u Banjaluci, što je nekim grupama sjelo kao kec na desetku, a neki su pokušavali da eskiviraju na sve moguće načine, ali to je uglavnom sve bilo sitno. Neshvatljivo je to kako neko može da u "demokratskoj" zemlji oduzme nekome slobodu kretanja. Sada su, kako sam negdje pročitao uveli praksu da se kažnjavaju zabranom samo one grupe koje naprave incident, što je i donekle razumljivo. Ne kažem da je ovde med i mlijeko sve, i kod nas se dosta ljudi koji su učestvovali u neredima ne smiju pojaviti na utakmici zbog policije, neki se i pojave, ali na osnovu onoga šta se dešava u Srbiji i Hrvatskoj gdje su navijači pod posebnom lupom, možemo samo da ćutimo.
    FKB. 25+

Dugo čitmam ovaj forum, ali se nisam javljao. Smatram da ste sad sve zasrali dopustili ste Srbima da se uspoređuju sa nama po nekoj represiji. Jednoj sceni gdje se vođe u đipovima voze po atletskoj stazi, a još pred 25 godina je Zvezda Delije vodila avionima na gostovanje... I murija im nametnula Arkana za vožda.

Imali smo priliku čitat što Zabranjeni kažu o svemu tome nedavno i ovo sad vam nije trebalo. Sve to je kriminal, dilanje i slična sranja. Nema veze sa zdravim gerilskim otporom kriminalcima u upravama. Nego upravo suprotno.

Svi oni skupa u zadnjih 30 godina nisu doživjeli represije ko BBB u zadnjih mjesec dana i apsolutno se slažem s ljudima koji tvrde da bi sve srpske, bosanske, ali i hrvatske grupe bile ugašene u tjedan dana da imaju represiju ko mi...

Dobro da je otvorena ova temaa da se priča i uspoređuje, ali pederski je iz ugodne fotelje u upravi srat o nekoj represiji, kad te štite kao kriminalca i protuhu.. Pederski i nenavijački.

Banned
    Datum registracije
    May 2013
    Posto sam pratio da ste pisali par strana o zabranama, kaznama i sl. i kazete da se ne hapsi po Srbiji, eto ja sam za pronadjeni strob pri pretresu na ulazu pre dve godine dobio 30000 kazne (a mesecna plata mi je nesto malo jace od te cifre) + sam dobio uslovnu...
    evo primer koji je isplivao u novine, a znam masu ljudi kojima se pokrecu stvari od pre 5,10 godina...da ne pricam kakve se kazne za banalne stvari dobijaju od novcane do kazne od mesec dana robije minimalno za pirotehniku, pruzanje "otpora" policiji...
    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/316...a-ambasade-SAD
    i ja sam cuo za tog nišliju koji je GODINU DANA dobio zbog upaljene baklje!????? alo zbog jebene baklje su mu život upropastili!!!
    p.s to sto vecina navijackih grupa iz Srbije ne jadikuje po internetu ne znaci da se nije desilo!

Citiraj Prvotno napisano od Bimbo Baluga Vidi poruku

Svi oni skupa u zadnjih 30 godina nisu doživjeli represije ko BBB u zadnjih mjesec dana i apsolutno se slažem s ljudima koji tvrde da bi sve srpske, bosanske, ali i hrvatske grupe bile ugašene u tjedan dana da imaju represiju ko mi...
    neznam zasto se drugi ovim omalovazavaju? zasto nebi drugi mogli a vi mozete? ma daj....
    24,AR,45+

Samo ću još ovo napisat jer vidim da se neki prave glupi, a neki očito i ne znaju situaciju u Zagrebu.

Značći mi smo u Hrvatskoj i Zagrebu neprijetelj broj 1 od otprilike Oluje, do tada su četnici bili neprijatelj broj 1.

Jedan primjer od dnaas, znači nisam moro kopat po internetu, ovo su vijesti od danas. Sud je presudio, i to vrhovni, jer su ovi niži pod utjecajem politike i policije, da će se IPAK sudit ubojici našeg člana Frenkija. DO sada su murija, sudovi, mediji fino zataškavali slučaj, iako ima 10 svjedoka koji znaju tko ga je ubio. Naranvo, da je ubijen bilo tko drugi, ubijica bi davno gulio.

Što je najbolje, ubojica je Srbin, znači dokaz da su BBB neprijatelj broj 1 čak i kad su u pitanju Srbi. Sad če onim pametnijim bit malo jasnije tko je neprijatelj No 1 u Hrvatskoj.

Članak:
    http://www.jutarnji.hr/prijatelji-zn...denje/1100715/

Citiraj Prvotno napisano od Bimbo Baluga Vidi poruku
    Dugo čitmam ovaj forum, ali se nisam javljao. Smatram da ste sad sve zasrali dopustili ste Srbima da se uspoređuju sa nama po nekoj represiji. Jednoj sceni gdje se vođe u đipovima voze po atletskoj stazi, a još pred 25 godina je Zvezda Delije vodila avionima na gostovanje... I murija im nametnula Arkana za vožda.

Imali smo priliku čitat što Zabranjeni kažu o svemu tome nedavno i ovo sad vam nije trebalo. Sve to je kriminal, dilanje i slična sranja. Nema veze sa zdravim gerilskim otporom kriminalcima u upravama. Nego upravo suprotno.

Dobro da je otvorena ova temaa da se priča i uspoređuje, ali pederski je iz ugodne fotelje u upravi srat o nekoj represiji, kad te štite kao kriminalca i protuhu.. Pederski i nenavijački.
    Samo cu reci,iako ne volim tu rec,ali ovo je pravi primer veoma, ali veoma snaznog drmanja KOMLEKSA!
    crvena zvezda,ucz50+,god73

Ugledni član Footie Fan avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    14 momaka je u Srbiji osudjeno na "pravdi nekog Boga" za Tatton tragediju, na mnogo godina...U, nazovi, ozbiljnim dnevnim novinama su vec posle kratkog vremena proglaseni ubicama, mnogo pre prvog sudskog rocista...

Ne znam sta bi se u javnosti odigralo da se tako nesto desilo u HR, ali ovo su godine zatvora za pola ex-YU zajedno..

Koliko ovako mator mogu da vidim, kod nas je na sceni selektivna represija, dok je u HR na snazi instantna reakcija vlasti - kod nas se udara na primerima i velikom medijskom halabukom, dok kod vas tamo rade sistematski i bez mnogo buke.
    camo ctoka, 42, 40+

Datum registracije
    Sep 2011
    Dodatno, sad vidim da se o ovim stvarima raspravljalo na temi "Srbija"..

Ljudi, ostavite se toga gde je veca represija..Pa, ne mogu ljudi u Srbiji da osete nivo represije u HR ili obratno...To je zloglasno prisutno na sve strane jer svi zivimo u drzavama gde su na vlasti ljudi kojima je interes samo da odrze svoju bulju na vlasti ili da uzmu kintu i zadrze tu malu, usranu moc na malenoj svetskoj geografskoj mapi..Njima ce biti dobro i sutra, sta god se desi, a necija deca, roditelji ili sta vec, ce zbog stadiona i ljubavi prema klubu koji neko besomucno krade, da leze godinama ako treba. Neko i izgubi glavu u BGD zbog tog ludila, ubismo svog..Pa, sta neko da prica za 20 godina svom detetu o grobarstvu...
    Ne znam sta reci..Po meni je najveci problem sto pojedinci sa tribina uspesno plove i u tragediji.
    Izvinjam se, ponelo me kenjanje.
    Nisam skrenuo sa represije jer sve je povezano, ili moze da se iskoristi za dalje delovanje represivnih organa, kako im odgovara i kada. Jedino ne mogu da se vrate zivoti.
    Posljednje uređivanje od Footie Fan : 05-05-2013 at 04:50
    camo ctoka, 42, 40+

Citiraj Prvotno napisano od antrax Vidi poruku
    Posto sam pratio da ste pisali par strana o zabranama, kaznama i sl. i kazete da se ne hapsi po Srbiji, eto ja sam za pronadjeni strob pri pretresu na ulazu pre dve godine dobio 30000 kazne (a mesecna plata mi je nesto malo jace od te cifre) + sam dobio uslovnu...
    evo primer koji je isplivao u novine, a znam masu ljudi kojima se pokrecu stvari od pre 5,10 godina...da ne pricam kakve se kazne za banalne stvari dobijaju od novcane do kazne od mesec dana robije minimalno za pirotehniku, pruzanje "otpora" policiji...
    i ja sam cuo za tog nišliju koji je GODINU DANA dobio zbog upaljene baklje!????? alo zbog jebene baklje su mu život upropastili!!!
    p.s to sto vecina navijackih grupa iz Srbije ne jadikuje po internetu ne znaci da se nije desilo!
    Prijatelju, da su ti nasli strob u Hrvatskoj, dobio bi odmah 2 godine zabrane odlaska na utakmice. Dakle, morao bi se javljati u policijsku postaju 2 sata prije, za vrijeme i 2 sata nakon utakmice bilo gdje da ti klub igra pa i prijateljske po selima.
    Novcana kazna otprilike prosjecni mjesecni dohodak.
    Glupo je reci da u Srbiji nema represije i sranja sa kaznama, ali kao sto je netko rekao, kod vas se to radi selektivno. Nista, nista i onda neki najebu za sve(npr Misic ili Grobari zbog Francuza). Kod nas je to sustavno, zabrane frcaju svaki vikend, da li pirotehnika, ili si imao vise alkohola nego sto je dopusteno itd. A da ne spominjem nasu situaciju na Maksimiru, gdje pored ogromnog broja sudskih zabrana, imamo i one kojima je klub zabranio ulazak, samo zato sto su na krivoj strani. Takav slucaj sigurno ne postoji na balkanu.
    Bad Blue Boys/ 30 / 100-tinjak

Citiraj Prvotno napisano od antrax Vidi poruku

ne mogu da verujem da su uspeli strob da ti nadju

Citiraj Prvotno napisano od Footie Fan
    14 momaka je u Srbiji osudjeno na "pravdi nekog Boga" za Tatton tragediju, na mnogo godina...U, nazovi, ozbiljnim dnevnim novinama su vec posle kratkog vremena proglaseni ubicama, mnogo pre prvog sudskog rocista...

Ne znam sta bi se u javnosti odigralo da se tako nesto desilo u HR, ali ovo su godine zatvora za pola ex-YU zajedno..

Koliko ovako mator mogu da vidim, kod nas je na sceni selektivna represija, dok je u HR na snazi instantna reakcija vlasti - kod nas se udara na primerima i velikom medijskom halabukom, dok kod vas tamo rade sistematski i bez mnogo buke.

odlicno napisano, bez filozofiranja i pametovanja. Glupo je sa strane donosit neke zakljucke al ovakve kazne za tatona, slucaj genovu, urosa... su jednim dijelom posljedica i navijackih ubojstava kojih je kod vas bilo vise nego igdje u europi zadnjih desetak godina. Uz to, vjerovatno da je taton bio srbin presude ne bi bile ni upola tolike. Slicno kmetovski funkcionira i vasa i nasa politika. Isto kao sto je u italiji sve krenulo nizbrdo nakon catanije i ubijenog policajca. Svakome je njegova muka najgora i cak ne mislim da je represija glavni problem BBB, u svakom slucaju nije jedini al osjeti se itekako razlika kod nas kada gostujemo negdje u Slavoniji ili Dalmaciji i kada smo u Zagrebu. Kod nas je prakticki kompletnoj grupi zabranjen ulazak na vlastiti stadion, a godinama se vuku problemi sa zabranama. Ali i sve to bi se pregrmilo s lakocom da imamo za koga navijat, da postoji bilo kakav naboj osim mrznje prema murji i inata prema mamicu. Mamicev, ovakav klub je nacionalna sramota i klub koji danas ovakav kakav je ne zanima nikoga.
    BBB. 30, 100+

Datum registracije
    Sep 2011
    Strada u Srbiji dosta ljudi za bezazlene slucajeve, i tako je jos maltene od mojih 80-tih, ali ne u ovakvom obimu, a mogu tek misliti kako je danas. Ono malo sto cujem mi je dovoljno da mi je jasno da mnogi padaju za takve gluposti, da su u istoj situaciji kao grupa doktora, advokata ili radnika fabrike, ne bi bili ni ispitani a kamoli privedeni.
    camo ctoka, 42, 40+

Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od kritična masa Vidi poruku
    odlicno napisano, bez filozofiranja i pametovanja. Glupo je sa strane donosit neke zakljucke al ovakve kazne za tatona, slucaj genovu, urosa... su jednim dijelom posljedica i navijackih ubojstava kojih je kod vas bilo vise nego igdje u europi zadnjih desetak godina. Uz to, vjerovatno da je taton bio srbin presude ne bi bile ni upola tolike. Slicno kmetovski funkcionira i vasa i nasa politika. Isto kao sto je u italiji sve krenulo nizbrdo nakon catanije i ubijenog policajca. Svakome je njegova muka najgora i cak ne mislim da je represija glavni problem BBB, u svakom slucaju nije jedini al osjeti se itekako razlika kod nas kada gostujemo negdje u Slavoniji ili Dalmaciji i kada smo u Zagrebu. Kod nas je prakticki kompletnoj grupi zabranjen ulazak na vlastiti stadion, a godinama se vuku problemi sa zabranama. Ali i sve to bi se pregrmilo s lakocom da imamo za koga navijat, da postoji bilo kakav naboj osim mrznje prema murji i inata prema mamicu. Mamicev, ovakav klub je nacionalna sramota i klub koji danas ovakav kakav je ne zanima nikoga.
    Druze, ja ne mogu da ti opisem to instantno medijsko klanje tih momaka, taj bes, to trazenje krvi...Cak i da su uspeli da izvedu to sto im je stavljeno pod ime i prezime, mene je vise sokirala reakcija te tzv. javnosti...To je bilo ono kao kada u srednjem veku okupis sljam da uziva u tome sto ce nekome da se otkine glava na trgu i svi urlaju da ih vesaju..
    camo ctoka, 42, 40+

Početnik
    Datum registracije
    Oct 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Footie Fan Vidi poruku

Prije svega,CAPO BOG TE BLAGOSLOVIO.Napokon neka tema u kojoj se može diskutirati a ne da se sve svodi na slike i izvještaje,pa onda red čestitanja i hvaljenja.Bilo je postalo jako monotono.A kao drugo ima i normalnih koji kuže stvari.Ovaj veteran je sažeo cijelu poantu.To je ono kaj većina nas pokušava cijelo vrijeme objasniti.Puštaju vas da se igrate,a kada pretjerate odrežu nekome drakonsku kaznu da taj najebe za sve ostale.Nakon toga ajmo sve ispočetka,i tako u krug.Ovdje nema toga nego se sustavno uništava pokret,pogotovo u Zagrebu gdje murija služi kao privatna vojska jednog čovjeka,a njezini načelnici su njegovi frendovi.Dovoljno ja reći da glavnog pandura po pitanju navijača on vodi okolo po europi na svoj trošak.Informacije iz policije serviraju mu se kao dnevne novine,i naravno da se nitko od medija ne zapita za ove apsurde.Ali bit će bolje.Napokon imamo dečke koji vode grupu u pravom smjeru,beskompromisno i u kost.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    u idućim danima oisat ću na koji način način se vrši "tiha" represija nad navijačima barem u zagrebu. dakle, tu ne računam bezrazložna uhićenja, lažna svjedočenja, fizičko nasilje bez kazne, drakonske kazne....
    možda će navijači širom bivše juge imati malo bolji uvid zašto je na stadionu otprilike 10-15% od ljudi koje bi smo imali smatrati nekom "prvom" ekipom, užim krugom cijele grupe.
    a kad makneš ljude sa stadiona, napravio si najveći korak u gušenju navijačkog pokreta.

bit će tu i citata zakonskih odredaba kao i prakse u provedbi.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove