+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/25

Tema: Jesu li intelektualci ne pismeni

Jesu li intelektualci ne pismeni

Nije ni čudo; ambicije mladih ljudi su takve da ih tjeraju da na brzinu steknu zvanje i diplomu, ne biraju načine…

Čak im ne može niti policijska akcija „Indeks“ stati na rep!
    Javna je tajna kako tate svojim sinovima biraju škole i fakultete u kojima rade njihove kolege i prijatelji.
    Nedavno mi jedan prijatelj pokazuje članak u novinama u kojem se razabire da je njegova bivša žena doktorirala. Doista nismo ništa komentirali, samo smo se obojica nasmijali.
    Već mi je odavno poznata njegova priča kako joj je otac pisao magistarski rad, pa opet priča kako je na jednu knjigu stavio samo njezino ime koju ona nije pisala, a ne vjerujem da ju je ikad pročitala. Nebi to bilo toliko tragikomično da ta ista osoba ne radi na visokom položaju u vanjskoj hrvatskoj diplomciji.

U Splitu; jednoj gospođi iz dana u dan cvijeta posao pišući studentima diplomske i seminarske radove. – Ak´ vam se žuri, cijena je nešto veća, dovoljno je da donesete temu i dobijete svoj broj kao šifru.

Još živim u nadi da ću (ćemo) jednoga dana pokrenuti pravu znanstvenu revoluciju:

Javno ćemo spaljivati lažne doktorate na grobovima njihovih vlasnika!!

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    ja sam jednom dečku s faksa napisala diplomski

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    ja sam jednom dečku s faksa napisala diplomski
    Gdje danas radi i koju štetu čini?

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Gdje danas radi i koju štetu čini?
    mislim nigdje... predavao je u školi neko vrijeme

inače, jedne je godine izjavio kako ne zna kad je Uskrs, uvijek zaboravi na koji je datum

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

...
    inače, jedne je godine izjavio kako ne zna kad je Uskrs, uvijek zaboravi na koji je datum
    Izgeleda da mu nisi pomagala samo oko diplomskog, nešto te često prate njegovi gafovi, - valjda ga moraš vodati kroz život.

Nego, što mu ne napišeš na papir na koji je datum točno Uskrs, pa neka to godinama nosa sa sobom?

ja sam svojoj maloj litos pisala rad za završne 3 godine faksa,brže tipkam od nje
    tema je bila sveci,stavrno nisam ni znala koliko ima svetaca,kojih i nema u Bibliji
    samo znam da sam istipkala desetine stranica,dosadilo brate,i opet šta sam pisala
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Antika Vidi poruku
    Izgeleda da mu nisi pomagala samo oko diplomskog, nešto te često prate njegovi gafovi, - valjda ga moraš vodati kroz život.

Nego, što mu ne napišeš na papir na koji je datum točno Uskrs, pa neka to godinama nosa sa sobom?

bože pomozi...

Citiraj Prvotno napisano od ogledalce Vidi poruku
    ja sam svojoj maloj litos pisala rad za završne 3 godine faksa,brže tipkam od nje
    Ti si joj samo tipkala, a ne pisala, - to ti je samo fizički posa.
    Ona je njemu pisala diplomski -
    da mi je znati iz kojih pobuda?

Datum registracije
    Nov 2011
    za novčeke.... a za kaj si ti mislio?

koji pokvareni mozak.

..
    koji pokvareni mozak.
    Kod njega ili kod mene?

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Novac je najprljaviji.

Datum registracije
    Nov 2011
    Kod njega ili kod mene?
    kod tebe. a sve neka produhovljenost ovo ono... ti si baš kao gabi

ma je ona diktirala a ja pisala,
    a to što sam ja polomila prste i umorila se,i mislila di moram staviti točku,zarez,upitnik,uskličnik itd,ko to pika,moj mozak je patio,,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Novac je najprljaviji.
    to je tužna istina s kojom se slažem

kod tebe.
    Samo da znam, najviše naučim o osobama kad ih navedem da progovore o meni.

a sve neka produhovljenost ovo ono...
    Da, moja produhovljenost kroz Krista!
    Pa, nije ni on bio neki mlakonja, sjećaš li se kako je isprevrćao one stolove trgovaca u hramu, sigurno je netko od njih izašao i sa modricom.

ti si baš kao gabi
    Ko ti je ta, a ja Gabi Novak!!

Datum registracije
    Nov 2011
    Samo da znam, najviše naučim o osobama kad ih navedem da progovore o meni.

Da, moja produhovljenost kroz Krista!
    Pa, nije ni on bio neki mlakonja, sjećaš li se kako je isprevrćao one stolove trgovaca u hramu, sigurno je netko od njih izašao i sa modricom.

Ko ti je ta, a ja Gabi Novak!!
    nije ni pretpostavljao ružne stvari o ljudima koje ne poznaje, pa čak ni o onima koje je poznavao

ajde, samo nemoj više filozofirat, isprosipao si se za medalju... da ne pričam koliko je urnebesno smiješno da ti pišeš o tuđoj pismenosti i obrazovanju.

..
    ajde, samo nemoj više filozofirat,
    Eeee, filozofija je moj život, ništa bez nje, ona je u svakoj grani znanosti!

da ne pričam koliko je urnebesno smiješno da ti pišeš o tuđoj pismenosti i obrazovanju.
    Sigurno da je smiješno kad mi to kažu oni koji pomažu u stvaranju nepismenih intelektualaca.

Ne pismen je sam naslov teme.
    Inače kod nas je znanstveni pristup nasljeđeno, prepisivački, nevjerojatno je da kod diplomske teme koja je nadam se tvoja odluka ne doprineseš
    literaturi novim sadržajima na znanstvenoj osnovi.
    Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, ali oni nisu na fakultetima, nego na institutima.

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    ..
    Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, .
    Žalosno je, žalosno je kad jednom intelektualcu kažeš gdje se nalazi zvijezda Sjevernjača, - kažeš mu da ti pokaže prstom?
    Pa, kad mu pomogneš naći njen položaj na nebu, pitaš ga što je stalno zakovana u jednoj točki na nebu, ili, što se nalazi pod 45° (gledano sa našeg područja)?
    Pa se umješaju oni koji misle da su pametniji, i sve pogode,..ali kad njima postaviš pitanje, kažeš mu; trenutno se ti nalaziš na točki južnog pola, pokaži pravac gdje je zvijezda Sjevernjača.
    Nikada nisam doživio da takvi pokažu vertikalan pravac prema svojim nogama i zemlji.
    Takvi se zaključci postižu samo zdravim razmišljanjem, a takvih je jako puno među malim običnim ljudima!!

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Ne pismen je sam naslov teme.
    Inače kod nas je znanstveni pristup nasljeđeno, prepisivački, nevjerojatno je da kod diplomske teme koja je nadam se tvoja odluka ne doprineseš
    literaturi novim sadržajima na znanstvenoj osnovi.
    Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, ali oni nisu na fakultetima, nego na institutima.
    I meni je to upalo u oko

Inače, potpisujem post. Danas je prelako steći doktorat i nema prevelike veze sa doprinosima određenoj znanosti.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove