+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/98

Tema: ~p~o~t~r~e~s~

.......da se potresni valovi naglo odbijaju na određenoj dubini zemlje, što ga je i dovelo do zaključka o MOHO plohi koja ima ulogu metalne membrane.
    U pravu si kad kažeš da bi se poslije ovih velikih kiša mogao dogoditi potres, jer se to često puta znalo ponoviti.
    Zemlja je natopljena i ravnoteža u teretu pojedinih zemljinih gromada nije u prvobitnoj ravnoteži. Dobro je poznato da se potresi iznenada pojave tamo gdje su stvorena umjetna jezera, mada na tom djelu nisu prije zabilježeni.

U svakom slučaju, potres je jedan veliki Božji dar, dar koji nam uzdrma duh i probudi našu vjeru kad se suočimo sa tom strašnom silom!

http://quakes.globalincidentmap.com/

Jak potres prije pola sata opet pogodio Iran!

Citiraj Prvotno napisano od Antika Vidi poruku
    .......da se potresni valovi naglo odbijaju na određenoj dubini zemlje, što ga je i dovelo do zaključka o MOHO plohi koja ima ulogu metalne membrane.
    U pravu si kad kažeš da bi se poslije ovih velikih kiša mogao dogoditi potres, jer se to često puta znalo ponoviti.
    Zemlja je natopljena i ravnoteža u teretu pojedinih zemljinih gromada nije u prvobitnoj ravnoteži. Dobro je poznato da se potresi iznenada pojave tamo gdje su stvorena umjetna jezera, mada na tom djelu nisu prije zabilježeni.

U svakom slučaju, potres je jedan veliki Božji dar, dar koji nam uzdrma duh i probudi našu vjeru kad se suočimo sa tom strašnom silom!
    ma koji Božiji,to što me more ubiti,
    ma to je vražije djelo,Bog stime nema nikakve veze,,

http://quakes.globalincidentmap.com/

Jak potres prije pola sata opet pogodio Iran!
    ima li mrtvih ili samo uplašenih?

Citiraj Prvotno napisano od ogledalce Vidi poruku
    ma koji Božiji,to što me more ubiti,
    ma to je vražije djelo,Bog stime nema nikakve veze,,
    Može nas ubiti i grana koju otkine vjetar, pa opet neću reći da je vjetar "vražije djelo"!
    Bog nam je dao mogućnost da proniknemo u sve prirodne pojave i da ih pravilno shvatimo, - samo što to nama ljudima ide jako sporo.

Uvjeren sam da će ljudi uskoro shvatiti razlog nastanka potresa, a to će opet u mnogome pomoći da se shvati jedna nova teorija o "Šupljoj Zemlji"!

Naime, Zemlja je šuplja kao lopta, ima samo gornju opnu (kao lopta) koja je debela možda nekih 1000 km.

Unutra Zemlje je svemirska praznina, unutarnja strana lopte ima kopno i more; - moguć je život!!
    Posljednje uređivanje od Antika : 10-04-2013 at 11:21

ima li mrtvih ili samo uplašenih?
    Ovo u Iranu ne prestaje, prije 22 minute opet jak potres.

Prvi potresni udar izazove žrtve, kasnije su ljudi oprezni, pa ako dođe i do snažnijeg nije tragičan kao prvi.

Može nas ubiti i grana koju otkine vjetar, pa opet neću reći da je vjetar "vražije djelo"!
    Bog nam je dao mogućnost da proniknemo u sve prirodne pojave i da ih pravilno shvatimo, - samo što to nama ljudima ide jako sporo.

Uvjeren sam da će ljudi uskoro shvatiti razlog nastanka potresa, a to će opet u mnogome pomoći da se shvati jedna nova teorija o "Šupljoj Zemlji"!

Naime, Zemlja je šuplja kao lopta, ima samo gornju opnu (kao lopta) koja je debela možda nekih 1000 km.

Unutra Zemlje je svemirska praznina, unutarnja strana lopte ima kopno i more; - moguć je život!!
    ma čekaj šta oš reć da zemlja nema jezgru tj.užarenu masu,?

Danas kad znanost raspolaže sa mnogim znanstvenim spoznajama, - veliko je pitanje jesu li stare teorije točne, ..mislim da nisu.

Evo kako se došlo do zaključka da je u centru Zemlje užarena masa (magma):

One potresne valove koje sam već spomenuo, P i S valove, kad su ti valovi otkriveni odmah se znalo da ne prolaze kroz tekućine i plinove ili tečne užarene mase.

Iz razloga što ti valovi ne prolaze kroz centar Zemlje došlo se do zaključka da je centar ispunjen užarenom tečnom masom, - isto tako bilo bi pravilno zaključiti da je taj dio ispunjen praznim prostorom je ti valovi ne prolaze niti kroz prazninu.

U svakom slučaju glupo je više tvrditi da je u centru Zemlje užarena masa, jer bi to bilo u zemlji kao malo sunce, - iz tog bi razloga naši oceani davno proključali.

Nemoj da te zbunjuje užarena masa koju izbacuju vulkani, ta se mas stvara između tektonskih gromada zbog trenja, a trenje je opet razlog nastanka potresa.

edit;
    prije dvadesetak minuta umjeren potres osjetio se u Francuskoj.

Nešto mi tebe stalno zaobilazi, trebala bi ga noćas osjetiti!
    Posljednje uređivanje od Antika : 10-04-2013 at 11:39

Danas kad znanost raspolaže sa mnogim znanstvenim spoznajama, - veliko je pitanje jesu li stare teorije točne, ..mislim da nisu.

Evo kako se došlo do zaključka da je u centru Zemlje užarena masa (magma):

One potresne valove koje sam već spomenuo, P i S valove, kad su ti valovi otkriveni odmah se znalo da ne prolaze kroz tekućine i plinove ili tečne užarene mase.

Iz razloga što ti valovi ne prolaze kroz centar Zemlje došlo se do zaključka da je centar ispunjen užarenom tečnom masom, - isto tako bilo bi pravilno zaključiti da je taj dio ispunjen praznim prostorom je ti valovi ne prolaze niti kroz prazninu.

U svakom slučaju glupo je više tvrditi da je u centru Zemlje užarena masa, jer bi to bilo u zemlji kao malo sunce, - iz tog bi razloga naši oceani davno proključali.

Nemoj da te zbunjuje užarena masa koju izbacuju vulkani, ta se mas stvara između tektonskih gromada zbog trenja, a trenje je opet razlog nastanka potresa.
    ma znaš šta ću ja tebi reć
    ja više ničem nevirujem bez dokaza,i što nevidim svojim očima
    ma nevirujem ni da je zemlja okrugla sve dok ne odem na misec i odozgor pogledam sama kako izgleda

ma znaš šta ću ja tebi reć
    ja više ničem nevirujem bez dokaza,i što nevidim svojim očima
    ma nevirujem ni da je zemlja okrugla sve dok ne odem na misec i odozgor pogledam sama kako izgleda
    Do najvećih dokaza dolazi se isključivo razmišljanjima!
    Ljudi su shvatili davno da je zemlja okrugla; promatrali su pomrčinu Mjeseca kojeg polako prekriva zemljina sjena. E, ta im je sjena dala pravi odgovor, - jer je sjena Zemlje na Mjesecu zakrivljena, a ne ravna crta preko Mjeseca.

edit;
    prije pola sata zatresao se zapadni dio Afrike, negdje iznad ekvatora.
    opet tebe promašilo!!
    Posljednje uređivanje od Antika : 10-04-2013 at 12:43

Antika ima li trešnje u Hercegovini?
    Prije pola sata dobro je zadrmalo tvoju Hercegovinu, valjda si došla k sebi!

Inače, u poslijednih sat vremena serija srednje jakih potresa uzdrmala je područja od Amerike, Indonezije, Irana, Turske, Grčke i BiH.

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ima jezgru, od željeza i još nekih metala... da nema, na Zemlji ne bi bilo magnetskog polja koje nas štiti od zračenja sa Sunca i drugih svemirskih zračenja. Dakle, da nema željeznu jezgru ne bi bilo ni života na Zemlji.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

To nema veze sa životom na Zemlji!
    A, što se tiče zaštite od sunčeva zračenja; tu zaštitu stvaraju gornji slojevi atmosvere gdje se zračenja prelamaju i reflektiraju ponovno u svemir, - magnetizam zemlje s tim nema veze!

Prije pola sata dobro je zadrmalo tvoju Hercegovinu, valjda si došla k sebi!

Inače, u poslijednih sat vremena serija srednje jakih potresa uzdrmala je područja od Amerike, Indonezije, Irana, Turske, Grčke i BiH.
    jel,nisam čila bila sam vanka,malo vatala sunce,da me ugrije,,

a jel bilo noćas,meni se čini da je tutnjalo pomalo,,

jel,nisam čila bila sam vanka,malo vatala sunce,da me ugrije,,
    Nisi ti "vatala" sunce da te ugrije, već si išla brati kuke dok još zmije nisu progmizale!

Nije bilo noćas potresa blizu tebe, već onaj od maloprije, - epicentar je gore iznad Livna.

Nisi ti "vatala" sunce da te ugrije, već si išla brati kuke dok još zmije nisu progmizale!

Nije bilo noćas potresa blizu tebe, već onaj od maloprije, - epicentar je gore iznad Livna.
    ma neki je vrag tutnja,noćas,al nije potreslo,

jok ,ja neću u kuke,već ima zmija

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    To nema veze sa životom na Zemlji!
    A, što se tiče zaštite od sunčeva zračenja; tu zaštitu stvaraju gornji slojevi atmosvere gdje se zračenja prelamaju i reflektiraju ponovno u svemir, - magnetizam zemlje s tim nema veze!
    Naravno da ima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Earth's_magnetic_field

The Earth is largely protected from the solar wind, a stream of energetic charged particles emanating from the Sun, by its magnetic field, which deflects most of the charged particles. These particles would strip away the ozone layer, which protects the Earth from harmful ultraviolet rays.[3] Calculations of the loss of carbon dioxide from the atmosphere of Mars, resulting from scavenging of ions by the solar wind, are consistent with a near-total loss of its atmosphere since the magnetic field of Mars turned off.[4]
    The polarity of the Earth's magnetic field is recorded in igneous rocks. Reversals of the field are detectable as "stripes" centered on mid-ocean ridges where the sea floor is spreading, while the stability of the geomagnetic poles between reversals allows paleomagnetists to track the past motion of continents (the study of past magnetic field is known as paleomagnetism).[5] Reversals also provide the basis for magnetostratigraphy, a way of dating rocks and sediments.[6] The field also magnetizes the crust; magnetic anomalies can be used to search for ores.[7]
    Humans have used compasses for direction finding since the 11th century A.D. and for navigation since the 12th century.[8]

Od čega misliš da 'nastaje' aurora borealis/australis?

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    ...

Od čega misliš da 'nastaje' aurora borealis/australis?
    Što stvara auroru borealis nikada nije dokazano, - mislim das će neke buduće znanstvene spoznaje pomoći da se to riješi.

Lijepo je što te zanima znanost, ali, znanost treba promatrati samo kroz znanstvene spoznaje, a ne kao znanstveno rješenje.
    Svaka nova spoznaja ne nudi riješenje već postavlja mnoga pitanja.
    ...Velika je stvar spoznati da postoji "sunčev vjetar", i naravno, znanost je spoznala da je to element svijetlosti koji ima masu i da mu je brzina nekih 1000km/s..

..
    jok ,ja neću u kuke,već ima zmija
    Kad si već uranila i dok ima rose; zmije ne izlaze dok se rosa ne podigne jer im je hladno.

Kad si već uranila i dok ima rose; zmije ne izlaze dok se rosa ne podigne jer im je hladno.
    Antik,čitala sam jednom da je naše područije vrlo trusno i da je velika opsanost od učestalih potresa moguća,,i to čak jačih potresa,jel to istina?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove