+ Odgovori na temu
Stranica 131 od 131 PrviPrvi ... 31 81 121 129 130 131
Prikaz rezultata str. 2,601/2616

Tema: Događanja na Kosovu

Skywalker znam sve to što si nabrojio. I u Hrvatskoj ima manipulacija i medijska scena je pristrasna i samo sofisticiranija nego u Srbiji ali konačni cilj im je isti. Vladanje i protežiranje svojih favorita.

Ali meni ipak nije jasno da Vučić šeta vlast tamo di on obavlja dužnost..Znam da formalni postoji vlada ali vidi se da on o svemu odlučuje. Ali ono što je i mene šokiralo da on na Tv priča o pravljenju ćevapa od ljudi.

To je teška patologija. I to je trajalo danima. Ne kužim tko to može pravdat osim onih koji su za to debelo plaćeni.

Kako običan glasač pa makar bio on i njegov glasač može preć preko tog njegovovog morbidnog ludila, to mi nikako nije jasno.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-10-2021 at 19:33
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Priština kupuje oružje od Hrvatske

Sramota šta rade.

"U rukama kosovskih vojnika uskoro se očekuje naoružanje i oprema hrvatske proizvodnje", izjavio je ministar odbrane Armend Mehaj posle sastanka sa hrvatskim ministrom odbrane Mariom Banožićem.

Prema rečima bivšeg komandanta Kosovskih bezbednosnih snaga Kadrija Kastratija, takav dogovor je veoma koristan za tzv. Kosovo, prenosi Kosovo onlajn.
    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija...nav_id=1931470

Dosad neviđene snimke kako kosovska policija sklanja srpske barikade. Eksluziva. A nekako ne čujem i ne vidim one koji su zajebavali specijalce ROSu sa " taj snajper će da budeš naš, samo da znaš", i prijetili " tu možeš samo da izginaš, požar nema brate", sa predhodno stavljenog snimka

od 4:38

Inače redovito pratim ovaj dvojac. malo nekad serkaju ali zanimljivi su za pogledat.

pronađi razliku

Čovječe kronični deja vu. Sve je isto. I govornici i izjave sve sve sve. Dokaz one stare da se povijest jednom događa kao tragedija ponavlja kao farsa.

meni je samo smješno, kako se u HR uvijek traže "dobri Srbi", a svi su isti samo se razlikuju u doktrini provođenja istog plana i cilja.

i to je to, a ovi naši kreteni misle da su srpski socijalisti neki progresivni drugovi, mogu oni pričat o drugarstvu sto tisuća godina ali brada je uvijek prisutna da zafolira drugarstvo.

drugarstvo je bilo ništa drugo, nego muljanje drugih naroda, posebno ovih mujaga koje su zaluđene tim drugarstvom i dan danas dok im cvijetaju ljiljani, a i hrvata i slovenaca i crnogoraca, jedino su albanci shvaćali što je to njihovo drugarstvo.

zato su oni i prvi dobili po lusteru, a nakon njih odmah su krenuli na nas.

ta Jugoslavija to je takva mitologija, toga nema ni u crtanim filmovima koje su to političke idiotarije na ovim prostorima prisutne i koliko su ljudi ovdje glupi da to puše.

ajde Tito i njemu slični, oni znaju zašto su bili zagovornici toga, nisu pali s neba i netko je stajo iza njih i njihovog projekta. ali ovi svi ostali, koji nemaju kruha od toga, a pasu to pa to su imbecili nulte kategorije.

i onda još mi pričaju priče da Srbi žele Jugoslaviju ravnopravnih naroda, Srbi žele Jugoslaviju kao svoj bazen u kojem će oni biti glavni, a drugi kuš. i naravno širit se van granica Srbije, kroz doktrinu bratstva jedinstva drugarstva i antifašizma, u Srbiji antifašizam nikad nije bio ono što je bio u glupih hrvata. ovi naši su ovce, vrlo slične ljilljanovcima koji mašu titinim slikama dok ih Srbi torpediraju s Pala.

drugi imaju socijaliste čitaj utopiste, a srpski socijalisti su i rojalisti i nacionalisti koliko su socijalisti. to je ta razlika, zato kod njih postoje te neke kozmetičke razlike u politici, ali ciljevi su isti. obrijani Slobo, misli isto što i onaj bradonja s ravne gore. razlika je jedino što je obrijan, i što priča da će spasit Jugoslaviju, tako što će potaracat sve ostale koji nisu Srbi.

jbg, sad kada dolazi na naplatu ta i takva politika, baš ondje gdje je sve i počelo, sad je škrgutanje zubima. ali realno ovo je ništa, Albancima se živo fućka za te euro i zapadne integracije, oni tjeraju svoj interes i politiku, i neće popustit jer nisu hrvati da se zavaravaju "dobrim Srbima" i njihovim sapunicama.

tako da, a i albanjerosi jako dobro znaju kakvi su u suštini Srbi, i da s njima nema dogovara i kompromisa, zato ko pitbull grizu i ne puštaju.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Sa druge strane,ove barikade na Kosovu,lokalni Srbi hteli ne hteli,morali su tamo da budu...imali su raspored kad da se jave...oni su zaplaseni.Zato je i ubijen Oliver Ivanovic,koji je,pisao sam vec,smetao obema stranama dole...jedna od ludjih situacija je da je njegova nevencana supruga danas u SNSu,prakticno sa inspiratorima Oliverovog ubuistva...Imas poslednji intervju njegov na N1,gde je rekao da je ostalo jos samo da ga ubiju,posto je bio u zatvoru,pa su mu palili auto nekoliko puta,a covek pobedjivao na izborima,itd...E sad kad nema njega,nema ni problema dole...Postoji jedna jedina Sprska lista kojom rukovodi Vucic...a to sto isti ti ljudi polako sve vise prelaze pod albansku vlast,to ih trenutno ne zanima...verujem da ce vrlo uskoro svi doci u BG da zive.I na kraju krajeva,ako su oni tamo tako odlucili,da idu putem podrske Vucicu,to je njihovo pravo i izbor...meni je naravno zao,ali vidim da se dole povlace pogresni potezi,i da cemo tesko dobiti bilo sta...Podseticu da kada je npr Djindjic pricao o podeli Kosova,isti taj Vucic ga je naivao izdajnikom...To je problem u Srba,ne gledaju dugorocno,nego se previse kurcimo,a posle je kasno..uvek trazimo maksimalno,a na kraju ostanemo bez icega..Bojim se da ce tako biti i sa RS,jer vidim da Dodik pojacava pretnje,a znamo da kad god smo se tako hvalisali i pretili,vrlo brzo bi usledio poraz...Da ne ulazim sad u problematiku BiH kao zaista nefunkcionalne Drzave.
    -Desava se upravo ono sto sam pisao prosle nedelje.Srbi na Kosovu i dalje ne shvataju da su oni odavno otpisani,ponajvise od dolaska Vucica na vlast...ali kao sto sam i napisao.Oni ga tamo podrzavaju sa 99%,a svi ostali Srbi iz opozicije su za njih izdajnici
    -Vucic jeste mozda malo naizgled usporio proces konacnog priznanja,ali sa druge strane im je sve vise davao nadleznost po nadleznost,naterao Srbe na popis,itd.

-Nista,sad neka ih brani Vucic,a ja vam kazem da koga god je Vucic branio,taj je na kraju neslavno zavrsio,da ne kazem,doziveo je progon.Zapravo,sad sam malo slusao tu konferenciju dole u Raskoj,izgleda da su Srbi konacno shvatili da od Vucica nema nista...par puta suga izricito pitali teska pitanja,i to su ga pitali upravo oni koji su mu klicali Aco Srbine pre par godina na lokalnim izborima na Kosovu...Eto,kako se sve okrene.

-Da,tesko je ne primetiti slicnosti sa slicnim sastancima Milosevica sa Srbima sa Kosova,i tesko ne uporediti sve ovo divljanje njihovih policajaca koja juri gomilu Srba sa istim takvim snimcima iz 80ih i 90ih kada je srpska policija ganjala Albance po Pristini...A ja uvek kazem,razlika izmedju njih tada i nasih Srba dole je ta sto oni nisu ucestvovali na popisima,imali su svoje skole,itd.(doduse imamo i mi na Severu).Prakticno,bojkotavali su sve nase institucije,a nasi danas ipak daju podrsku Vladi Kosova.

-Inace,od svih Srba,najglasniji i najveci Srbi su vam upravo ovi sa Kosova,a koji zive u Beogradu,i za njih smo mi ovde svi izdajnici i mi se radujemo njihovoj nesreci,sto naravno nije tacno...ali cak i na tom sastanku danas neko iz te sale je vikao kako ce prvo sa Albancima da zavrse,pa ce onda doci u Beograd da poteraju sve nas nedovolno jake Srbe,itd...Oni sa Kosova se najvise i ljute ako cuju da ih neko naziva "Kosovarima" sto je geografska odrednica a ne nacionalna.To bi onda znacilo da bi Srbin iz Vojvodine takodje trebao da se ljuti kada mu kazemo Vojvodjanin,ili Srbin iz CG kada ga nazivamo Crnogorcem(iako se on sustinski smatra Srbinom).

-U sustini mi je zao njih tamo dole,ali mislim da je to poprilicno zavrsen proces,i da nemamo nikakvog nacina da im legalno vojno pomognemo,i da ce jos puno puta doziveti da ih hapsi i privod Kosovska policija,cak iako odu ljudi u "provokativnim majicama" na Gazimestan.Ili da pripadnici ROSU polupaju sve nase automobile kao prosle godine kada se povlace sa barikada.
    Tuzno,ali istinito,ne i neocekivano.

-Po Kumanovskom sporazumu,SRJ je navodno imala mogucnost da se 2000te godine vrati do 1000 pripadnika MUPa dole...ali od toga izgleda nista nikada nije bilo.
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 13-10-2021 at 22:18

Meni se čini da je sam sastanak režiran i da su ta "teška pitanja" Vučiću isto režirana pogotovo jer prvo govornici moraju prvo izjaviti udivljenje Voždu a onda ako imaju što reć.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Pa dobro,neka mu se dive i dalje
    I neka mu sledeci put opet uzvikuju "Aco Srbine",a kao sto rekoh,sa takvom politikom ce uskoro svi oni da zavrse u Beogradu.
    I onda ce jos Vucic da im kaze da su ispali kukavice.
    On sto vise preti drugima,Srbi vise naje8u.Tako je radio 90ih,tako radi i sada.

To se pitanje polako blizi kraju,on vise nema mnogo prostora da laze ni svet a ni te Srbe tamo dole.Slusaj pitanja koja mu postavljaju :"Hocete li vi pomoci ili ne?" .
    A sta je on odgovorio?
    Sto je lagao,lagao je,i sto je odugovlacio,odugovlacio je...te sacekaj da pobedi Tramp,pa cekaj da ode Merkelova,pa cemo sad da delimo Kosovo,pa cemo pregovore da prebacimo pod okrilje Rusije i SAD...itd.Meni se cini,da tu vise nema prostora za takve akrobacije.Kurti je ipak pametniji od zlocinca(realno)i neobrazovanog Haradinaja.Cak je i Taci mala maca u odnosu na Kurtija.Ovaj je obrazovan,lezao u srpskom zatvoru,uvek bio na protestima sa narodom,itd.Opasan je politicar,u to nema sumnje.Naravno,ne zaboravimo da bi mi njih vojno zaista porazili,da se nije NATO umesao.To jeste cinjenica,od koje vise nemamo nista.A i Zapad nikad nece nama popustiti,jer bi onda ispalo da su oni ipak bili agresori,itd...Do kraja ce podrzavati Albance,i tu nema vise sta da se nadamo.

Ostaje ta mogucnost nekakvog ilegalnog naoruzavanja Srba dole,iako se prica da vec imaju dovoljno oruzja za bar neki otpor.Ali to je sve u domenu naucne fantastike,da bi tamo mogao da izbije neki sukob...To jurcanje ulicama,povremeno hapsenje,optuzivanje i hapsenje Srba za zlocine nad albanskim civilima,napadanje baba i deda ili napadi na Srbe iz kola,pa i puskaranje kao danas..to ce se i dalje desavati,i uvek ce biti na toj nekoj granici da li ce Vucic i Srbija odlucnije reagovati.

Kome mogu Vulin i Stefanovic da uliju poverenje?
    Vulin isao 14 dana na vojnu obuku,Stefanovic kupio sve moguce diplome.Njima je samo bitno da su svi do jednoga razvili privatne biznise,zato se i navodno prepiru unutar SNSa,jer valjda vise ni Vucic ne moze da pohvata ko sta radi sa strane...npr Stefanovic je izvozio oruzje iz Krusika u Afriku,Vulin bio nekoliko puta na tom imanju Jovanjica,gde je pronadjeno 4t marihuane,itd...I to je samo ono sto se slucajno sazna za njih,ili neko od njih napravi gresku...kao to za Jovanjicu kada su tog vlasnika slucajno uhvatili na autoputu da jurca kolima sa rotacijom.Da se normalno vozio po Srbiji,verovatno ga ni do sada ne bi otkrili da je uzgajao marihuanu uz pomoc Drzave...ali to su druge teme.

jebate zar je moguće da Srbi na sjeveru Kosova ne plaćaju ne plaćaju struju ni vodu 20 godina. Da im kosovska vlada to sve plaća. i da to iznosi sveukupno oko pola miljarde eura.

Nije valjda.

A ovo što Vučić radi..to mje ko ono iz vica..kad Sulju šamaraju a Mujo viče..ajd ga udari još jednom, pa ajd još jednom ako smiješ..pa još jednom dok ga Suljo ne zamoli..nemoj me više Mujo branit matere ti..

https://www.alo.rs/kim/aktuelnosti/5...ude-video/vest

ja se ne divim Vučiću, ja se divim golorukom srpskom narodu koji brani svoju koljevku goloruk, od ramba i do zuba naoružanih šiptara koji čak ni decu ne štede svog terora. i onda, kad utihnu zvuci rafala, poplave mišići...zasviraju trube iz dragačeva i zatopli oko srca i sve modrice i ožiljci od rafala se prebole.

http://www.youtube.com/watch?v=i875noP7bQ0

Citiraj Prvotno napisano od LB86 Vidi poruku
    https://www.alo.rs/kim/aktuelnosti/5...ude-video/vest

ja se ne divim Vučiću, ja se divim golorukom srpskom narodu koji brani svoju koljevku goloruk, od ramba i do zuba naoružanih šiptara koji čak ni decu ne štede svog terora. i onda, kad utihnu zvuci rafala, poplave mišići...zasviraju trube iz dragačeva i zatopli oko srca i sve modrice i ožiljci od rafala se prebole.

http://www.youtube.com/watch?v=i875noP7bQ0
    Slažem se, i ja im se divim na otporu u takvom podređenom položaju.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Slažem se, i ja im se divim na otporu u takvom podređenom položaju.
    jbg, kad dođe Rambo nema šale, jedan Rambo sam riješi cijelu brigadu ravnogoraca. first blood. haha

U tekstu tajkunskog medija u Srbiji koji su preuzeli mediji u regionu jedan je cilj da se sruši Srbija. Da bi bilo jasno, naši momci koji su učestovali u barikadama su se posvađali sa direktorom Trepče Dimkićem, ja sam pokušao da smirim situaciju, grizao sam usnu jer je sve bilo na ivici incidenta, a oni su rekli da ne trpim kad nisam u centru pažnje - to je izraz nemoći rekao je.

jednom Delija, uvijek Delija. stalno prodaje te bizantinske fore, rasturili smo SFRJ, a šiptari će Kosovo i bit će mir na balkanu. jedino Dodika treba umirit, stalno će da se cepi, a virus jenjava.

meni samo nije jasno, zašto Srbi guraju glavu ko noj u pjesak, mislim na koju foru oni mogu od Kosova napravit koljevku? pa stari moj to je ko da je nama ex Krajina, puna Srba, i mi pričamo o koljevci, a tamo di nema krvi nema ni tla, to je stara priča koliko je civilizacije. ne možeš ti posjedovat nešto, što ne posjeduješ materijalno i fizički, htjeli su širenje na zapad, i nešto su dobili, dobili su RS, e ali njima to nije dosta, hoće i CG i dalje na zapad, i Kosovo i sve u kompletu, a za takvo nešto očito nemaju kapacitete, to što je njih 7 miliona nek je 8 na području EX YU, što to mjenja sliku, pa tu žive i drugi narodi izmješani s njima, e ali oni bi sve to izbrisali gumicom i stvorili svoj srpski svijet pun manastira.

očito to tako ne ide, imaju neki turski stil iz vremena osmanlija, samo što ipak nisu osmanlije nemaju te kapacitete. čak i Turci kojih je 80 miliona, ne divljaju previše, tu i tamo cipar sirija kurdi armenci ali to je sve u njihovom bliskom okruženju, na tome staju, jer i oni znaju da je vrijeme osmanlijske imperije iza njih. u protivnom bi još haračili po balkanu, i pokušavali doći do Beča. samo Srbi misle da su u srednjem vijeku, i da to danas pali kao onda. baš su na jebenom tripu.

mislim da se razumjemo, mene boli ona stvar čije će biti Kosovo, ali kad se zna da od tamo crpe one svoje mitologije i kreću po svim susjednim državama radit nered, onda je dobro da nije pod njihovom kontrolom.

jer i budući ratovi, i sranja pokrenut će se od dolje, ako dolje budu imali pristup. meni je staroj stara govorila, ovo što je na Kosovo to će kod nas, i nije prošlo dugo i tako je i bilo.

jer Srbima je Kosovo, samo mit kojim pumpaju svoj nacionalizam i kreću u ratne pohode po susjednim državama. i zato im je strateški bitno posjedovat Kosovo, zato oni viču Kosovo je srce Srbije. jer u njihovoj svijesti to i je tako, ali što bi druge narode u ovom slučaju Albance bolio džon za njihovu percepciju teritorija na kojem i oni žive ? normalno da Albanci imaju drugačiju viziju Kosova od njih, i normalno da ta vizija ne podudara s njihovom. samo Srbi žive u oblaku dima, pa ko u nekom filmu vrte film koji ne postoji.

jbg, kad tad morat će postat svijesni realnosti, moglo je i u HR biti identična situacija srećom nije, ali mi smo doslovce u zadnji tren riješili svoje nacionalno pitanje, koje smo mogli riješit puno ranije i bez rata s Srbima, da su nas vodili pametni ljudi a ne veleizdajnici koji su se prodavali za sitne pare, kako je i danas slučaj.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Moj je osećaj je da se dvodecenijska drama na Kosovu kreće ka svom dugoočekivanom trenutku istine, smatra saradnik Demostata sa Univerziteta Kembridž, Timoti Les, koji ne isključuje ni mogućnost da će i snage kosovskih Albanaca, ali vojska Srbije, u dogledno vreme nastojati da uspostave kontrolu nad severom Kosova.

Prema predviđanju saradnika Demostata, naredna faza u rešavanju statusa Kosova verovatno će biti definisana silom, “najpre od strane Prištine, a potom i od strane Srbije, tako što će Srbija pomoću vojske pripojiti Sever”.

„To će biti dramatičan razvoj situacije, ali, logično je da je to jedini scenario koji je preostao, ukoliko Albanci ne žele status kvo, niti formiranje Zajednice srpskih opština, a Srbija odbija ideju da se Sever integriše u ostatak Kosova“, uveren je Les.

Time bi se, kako je ocenio, stvorile dve nove činjenice na terenu, da Beograd kontroliše Sever i da Priština kontroliše Jug, „što je uvek i bio najizvesniji scenario za Kosovo, imajući u vidu demografske podatke“.

Les smatra da bi se time, takođe, preokrenula debata o budućnosti Kosova, jer će „početi da se razmatra status Srba na Jugu, što će, Srbija, nesumnjivo, dovesti u vezu sa statusom Albanaca u Preševskoj dolini“.

Kako prognozira, pitanje budućnosti Kosova verovatno će poprimiti jednu širu dimenziju, “jer paralelno raste kriza u Bosni, gde Srbi teže konačnom raspadu države, i ove dve drame će se sigurno povezati”.

„Bilo kako bilo, konačni rasplet biće razmena teritorija između dveju strana“, predviđa Les i podseća na želju Edija Rame da se Albanija ujedini sa Kosovom.

„U svakom slučaju, ako Srbija zapreti Kosovu, a spoljni posmatrači ne podrže Kosovo, gotovo je sigurno da će se Kosovo približiti Albaniji, kako bi dobilo podršku i bezbednost, što će učiniti ujedinjenje još izvesnijim“, objašnjava Les.

https://rs.n1info.com/vesti/les-kona...-dveju-strana/

I sad ono sto ja pricam godinama.Upravo Vucic tera Srbe dole da ucestvuju na izborima,umesto lepo odmah da prestanu saradnju sa albanskim institucijama,upravo isto kao i Albanci tokom 90ih,i onda polako da se Sever sto vise osamostaljuje.Ali Srpska lista ipak ucestvuje na izborima dole...i to je pocelo dolaskom Vucica na vlast.

Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde Borko Stefanović ocenio je da Srpska lista izlaskom na lokalne izbore na Kosovu ne brine o tamošnjem narodu i miru.Srpska lista, prema njegovim rečima, izlazi na lokalne izbore bez bilo kakve namere da napusti udobnost i dobro plaćena mesta u Kurtijevoj Vladi.

Sustina:
    „Toliko im je stalno do naroda na Kosovu i Metohiji koji je ponovo bio žrtva nasilja Vlade u Prištini, da su se spremili da ponovo organizovano i pod prinudom i pretnjom od gubitka posla vode Srbe na glasanje za vođine konobare i vatrogasce, koji sad uvećavaju nekretnine van Kosova i dogovaraju se na sumnjivim jahtama. Toliko o njihovoj brizi za narod i mir“, rekao je Stefanović, a prenela SSP.

https://rs.n1info.com/vesti/stefanov...rine-o-narodu/

Prošlo je 2 dana od trenutka kad je Vučić dao jednodnevni ultimatum NATO-u- Izgleda da su se u NATO-u oglušili na ultimatum. Vučić je mislio da će mu njegovi blefovi proći kod NATO-a.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 16-10-2021 at 22:16

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove