+ Odgovori na temu
Stranica 125 od 126 PrviPrvi ... 25 75 115 123 124 125 126 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,481/2504

Tema: Događanja na Kosovu

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    mene je fascinirala scena prilikom posjete Vučića Kosovu.

pada snijeg, onako usitno nekad i krupnije...

Ali nema kišobrana. Snijeg pada po glavama Vučića, onog Đurića iz poršlog mog posta, pada po Gašićevoj glavi.

I nitko da trepne..a razdužilo se.

Vidite vi koji su to junaci..kako to oni stojećki podnose..kakvi kišobrani bre..na Kosovu se treba junakom pokazat..čak i ako su neprijatelj obične metereološke oborine.

Staviti kišobran nad sebe dok pada snijeg..pa to bi bilo bre jednako prodaji Kosova.

Koja je to jeftinoća...al kupuje se..kupuje
    Pokupio od Putina. Vjeorjatno je jedva čekal da to negdje iskoristi. Kad će kiša, kad će kiša da ispadnem mnogo jak jer pravi muškarci ne nose kišobran.

kad se setim da je ležao na podu tokom briselskih pregovora, pa spašavao decu iz zavejanih automobila( gle slučajnosti prvo spasio maog Albanaca) a vetar duva sve mu ono malo kose odnese
    pa junačenje prilikom poplava u Srbiji, i najveći biser rešavanja problema sa vodom u Užicu kad nije spavao tri noći dok nije napravio plan
    VCZ,45+,100+

on je stvarno kralj jeftine drame. One najjeftinije moguće. Ja sa Srbima imam "sto problema" ali da im kažem da nemaju duha, ne mogu. I ne ide mi u glavu da ih ovaj kralj jeftine drame, ovaj najjeftiniji patetičar na svijetu vrti oko malog prsta. On se Srbima ruga. U facu. Čovječe sram te bude u ime Srba. Bar mene. Neka ne vjeruje tko god neće..sram me bude umjesto njih..koja je to jeftinoća..koja je to jeftina gluma..kad namjesti facu kao dijete koje se tek olakšalo na tuti, onako raznježen, raspekmežen i taman i ti nabaciš raspekmeženi belj-kes na usta i samo što ti suze i sline ne cure istovremeno..kad onda odjednom krene tsunami ludila..vike dreke i galame..ono da skupiš koljena i prekriješ užasnuto lice s razrogačenim očima ako si osjetljiva žena..pa onda opet padanje u duboki patos..pa tako u valovima..red najjeftinijeg patosa..red nekontroliranog ludila i bijesa..ne znam jel on to radi namjerno..improvizira..ili je stvarno takav, u što ne vjerujem, ali to je stanje permanentne agresije pomiješane s najjeftinijim patosom što je zapaljiva retorička smjesa..retorički napalm..primitivno napravljeni retorički napalm..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-01-2018 at 13:43
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Ljudi sa strane(van Srbije) imaju realniju sliku sto se tice njegovog prenemaganja..Ovde su matorci,stariji ljudi bukvalno hipnotisani...Sve ono sto je doslo posle 5-og oktobra bila je greska u univerzumu,ceo taj demokratski potencijal koji smo imali,u medjuvremenu se izgubio.Sav taj oprtimizam koji smo imali se izgubio...Teska srca priznajem da je DOS(da ne nabrajam posebno ljude) izneverio ocekivanja ljudi,privatizacija je katastrofalno sprovedena,mada ruku na srce,ogroman broj preduzeca je vec bio propao tokom 10 godina ratova i cega sve ne...Ocerupalo se ono sto je preostalo,a ocigledno je i to bilo dovoljno primamljivo za razne spodobe iz tadasnjeg DOSa...Licno mi smeta sto se godinama unazad(od pocetka SNS tiranije) sve vise negira 5-ti oktobar,a normalno,za sve su krivi "zuti" ...Milosevic se licno jos uvek ne propagira u tolikoj meri(ono da neko kao pise neke poz.tekstove svaki dan) ali ja sam ubedjen da ce ova vlast(tacnije SPS) i njega uspeti da relativiziju,i opet predstave kao nekog pozitivnog lika "koji je branio svoj narod"(a znamo kako je branio RSK npr)...Opet,uvek sam pricao da je njemu trebalo mi ovde da sudimo za zlodela koja je pocinio pre svega prema nama u Srbiji...Da smo to uradili,mi bi bili cistije drustvo...Ovako,Hag nije ispunio svoju svrhu...Cak naprotiv,mnogi su postali jos veci heroji samim svojim zatocenistvom tamo,ili smrcu...

-Srbija je na jako niskom kulturnom nivou.Zao mi je sto tako kazem za svoj narod,ali je tako...To je mentalitet.Ne zelim ni da mislim da su Hrvati mnogo drugaciji,svi smo donekle slicni,ali me puno vise boli kad vidim nas narod kako se ponasa svakodnevno.
    -Vucic je izjednaco odnevnu politiku sa rijaliti emisijama.Na Pinku idu vesti,pa rijaliti...ljudi su hipnotisani.Stariji ljudi pre svega...iako im je uzeo od penzije,oni ga i dalje vole..A ja zato kazem,treba jos da im uzme,dok ne pocrkaju od gladi.A mnogi vec i preturaju po kontejnerima.

-Nista nije slucajno.Dokaz broj jedan sprege vlasti i "riajliti kulture":

Agencija za osiguranje i finansiranje izvoza (AOFI) u martu prošle godine dala je kompaniji “Pink international”, emiteru televizije “Pink”, novih 3,2 miliona evra, a kao osnov uplate navedeno je da se radi o kratkoročnom kreditu.

Kako piše CINS, iz podataka Uprave za trezor ne može se zaključiti u koju svrhu je AOFI dao pozajmicu, šta tačno “Pink” izvozi, niti zbog čega je državna agencija odlučila da podrži izvozne aktivnosti ove privatne firme. Takođe, nije jasno ni da li je ovo ukupna vrednost kredita. AOFI je odbio da CINS-u dostavi više informacija o ovoj pomoći “Pinku” sa obrazloženjem da tražena dokumentacija o kreditu predstavlja poslovnu tajnu. Inače, kako podseća CINS, firma Željka Mitrovića je od 2014. od ove državne agencije dobila više od 10 miliona evra na ime garancija i kredita. CINS je tražio od Poreske uprave Ministarstva finansija podatke iz 2017. o poreskim dugovanjima “Pink international”, kompanije koja je tokom 2014. bila jedan od najvećih poreskih dužnika, a jedan od uslova za dobijanje kredita od AOFI je i to da kompanija nema poreska dugovanja. Međutim, Poreska uprava odbila je zahtev na sličan način, kao i AOFI, uz tvrdnju da su podaci o tome koliko kompanija duguje poreza državi – službena tajna.

AOFI je zvanična izvozno kreditna agencija Srbije, koja je osnovana sa ciljem da pomogne domaća preduzeća kroz osiguranje i finansiranje izvoza. U praksi ova agencija daje povoljnije kredite pod manje restriktivnim uslovima od komercijalnih banaka uz niže kamatne stope.
    http://vesti.istinomer.rs/2018/01/25...-miliona-evra/

- Mi se ne nalazimo na listi najvećih izvoznika jer ne izvozimo robu, već program i usluge. Zato nas javnost ne prepoznaje kao izvoznike, iako smo jedan od najvećih u zemlji. Ako ste izvoznik sa naplatom od 30 miliona evra, ne treba vam nikakva politička veza da bi kreditirali izvoz. Tako vam je u svakoj zemlji EU, pa i kod nas - naglašava Mitrović. Komentare da je zloupotrebio nacionalnu frekvenciju u propagandne svrhe smatra besmislenim, jer je, kako kaže, i sama nacionalna frekvencija - besmislena.

- Odavno se izgubio smisao "nacionalne dozvole" jer se ona odnosi na 15 odsto domaćinstava uglavnom u brdsko-planinskim krajevima koji na taj način prate program. Internet je preuzeo lidersku poziciju u oblasti medija, tako da danas nema televizije koja nema svoj profil, sem pojedinih javnih servisa koji po svojoj definiciji moraju voditi računa o neutralnosti i principima zastupljenosti - ističe Mitrović. Prema njegovim rečima, nalazimo se u najvišem stadijumu dostupnosti informacija koje se mogu naći putem interneta, te informacije plasirane putem nacionalnih frekvencija gube smisao, jer ih većina korisnika već nalazi na internetu.

Na pitanje da prokomentariše kritike da na svojoj televiziji vrši političku propagandu i koristi govor mržnje, Željko Mitrović je poručio: "No hate. Just love".

Kandidat za gradonačelnika Beograda Dragan Đilas, koji je nebrojeno puta bio meta negativne kampanje na Pinku ali i otvorenih pisama Željka Mitrovića, ima drugačije mišljenje o ovoj medijskoj kući.

- Televizija Pink koristi nacionalnu frekvenciju koja je državno dobro za širenje mržnje, progon svih onih koji kritikuju ovu vlast, i podstiče nasilje među mladim generacijama svojim programom. Očigledno je da za to ima podršku države Srbije koja ih stimuliše enormnim novcem. Ono što je važno je da vlast još jednom pokazuje da svima onima koji rade kao njihov propagandni servis može da odvoji 10 miliona evra kao pomoć, dok se u isto vreme lokalni mediji u Srbiji gase, a časni novinari ostaju bez posla - ističe Đilas za Danas. Davanjem ogromne sume državnih para Pinku, prema njegovim rečima, šalje se poruka da će na tržištu preživeti samo oni koji veličaju lik Aleksandra Vučića.
    http://www.danas.rs/drustvo.55.html?...im+izvoznicima

-I ovako svi mediji blisku vlasti dobijaju sredstva,a zatim neprekidno guse demokratiju.Seselj udje u rijaliti i drzi politicke govore po pola sata...gomila politicara se predstavlja kao "estradne zvezde" bas da bi sve to banalizovalo,i ljudi blagonaklono i sa smeskom gledali na politicare koji uticu na nas zivot.

-Za prosle Pred.izbore(2017) sam gajio iluzije da bi Vucic mogao da bude sateran u drugi krug...gde bi mu se bar nekako pokazala volja naroda.Ustvari,da je Nikolic ostao pred.kandidat sve bi to jos bilo izrazenije,ali bi na kraju opet pobedio...Medjutim,SNS i Vucic su ocenili da ne sme da se desi da njihov kandidat dozivi bilo kakav poraz,pa cak i u tom smislu da ima manje od 45% ili 40% glasova,jer bi samim tim narod video da je moguce da ih pobedimo....Ovako,Vucic je kandidovao samog sebe,ukrali su par procenata,i lagano je otisao na 52-53%...uz pomoc svih satelitskih stranaka,svih medija(npr mediji sa nac.fekv. su svaki dan prenosili njihove skupove u udarnim terminima) ...Sta je posledica svega toga ?
    Pa to da je narod upao u jos vecu agoniju,depresiju,apatiju...govoreci samom sebi:"jbg,ne vredi da se borimo" ili jos gore "Ako ih ne mozes pobediti,pridruzi im se" ... i onda imamo citave gradske odbore DSa koji odjednom predju koletivno u SNS samo da bi ostali na vlasti...ili imamo pokret koji na lokalnim izborima propagira borbu protiv SNS,i dobiju vecinu,i onda posle izbora kolektivno predju u SNS...Da ne spominem pojedince iz drugih stranaka,lokalne mafijase i kabadahije...Protiv toga je jako tesko boriti se,kada oni drze izvore novca,rade po Opstinama,non stop imaju radnike koje uslovljavaju otkazima ako ne dolaze na mitinge SNSa(u toku radnog vremena)..To je jedna mafijaska hobotnica,od "botova" koji sede svaki dan za kompjuterom,do onih "prasinara" po ulici koji idu od vrata do vrata..Previse je lajavaca iz SNSa...Taman krenes sa jednim da se prepires,dodje njih jos 10 na onu konferenciju...Ulaze kao sa klupe,non stop ubacuju sveze ljudi,zeljne dokazivanja...Nesumnjivo je da ima ljudi koji Vucica vole kao Boga,ali i dalje zelim da mislim,da su tu vecinom ljudi od interesa...Trenutno,ne vidim neki efektivan nacin borbe protiv njih,protiv cele te masinerije.Jedina nada i korak ka izbavljenju su izbori u Beogradu.Samo ako tu SNS izgubi,mozemo da se nadamo da cemo ih oterati za koju godinu....Ako ovo sad izgubimo,nemam cemu da se nadam u narednih 10 godina.

Oni sada kace svoje zastave svuda po gradu,i niko im nista ne moze...

Umesto da Staro sajmište bude pretvoreno u memorijalni kompleks nacističkim žrtvama, SNS je ovaj prostor iskoristio za otvaranje kancelarije mesnog odbora, uprkos kritikama aktivista za ljudska prava.

Aleksandar Nećak, član UO Muzeja genocida Srbije, potez naprednjaka ocenjuje kao sraman.

- Taj krug ljudi nema osećaj poštovanja, mere, dostojanstva. Za njih je Staro sajmište, eto, neki prostor gde im se ukazala prilika da osnuju kancelariju. Oni nemaju pijetet, ne znaju šta znači Staro sajmište i šta predstavlja - kaže Nećak za Danas.

http://www.danas.rs/drustvo.55.html?...+za+%C5%BErtve

Malo je korisnika koji se nikada nisu našli na meti orkestriranih odgovora posle upućenih kritika, ali su sve češći i primeri da se objavljuju saznanja o ličnim podacima. Šta se sve o njoj zna, saznala je jedna novinarka koja se požalila na bušenje zgrade u kojoj živi.
    http://rs.n1info.com/a359999/Video/I...ve-o-meni.html

Ovo je uzas;

Vesić: Na našoj listi su i Zvezda i Partizan
    Zemunska gimnazija u Beogradu dobiće donaciju od 5.000 evra za uređenje sportske sale i nabavku sportske opreme, najavio je funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) i kandidat za odbornika sa liste "Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd" Goran Vesić.

Navodeći da će novac dati naši proslavljeni košarkaši Milan Gurović, Goran Grbović i Nebojša Ilić, koji su takođe kandidati na toj listi, Vesić je poručio: "Na našoj listi su i Zvezda i Partizan i reprezentacija Srbije zato što svi volimo Beograd".
    -Jednostavno,previse je ljudi sada priklonjeno SNSu..sportisti,shatro umetnici,ili svakojaki analiticari.

Bivši predsednik NUNS-a Vukašin Obradović kaže za Danas da u Srbiji postoji već razrađeni model obračuna sa novinarima.

- Počinje se prozivkom, najčešće od strane nekog visokopozicioniranog stranačkog funkcionera, potom sledi "razrada teme" u tabloidima, i na kraju je pravi linč, uz uvrede i pretnje, na društvenim mrežama. Ovaj obrazac je jasno uočljiv i u slučaju Dragana Janjića, samo što se otišlo korak dalje, pa se nudi zainteresovanima i njegova adresa. Do sada se sve završavalo na verbalnim pretnjama ali nisam siguran da će na tome i ostati ukoliko se ovakva praksa nastavi - naglašava Obradović, postavljajući pitanje da li je potrebno da neko strada da bismo shvatili koliko je opasan ovaj mehanizam pritiska na novinare.
    http://www.danas.rs/drustvo.55.html?...aha+i+odstrela
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 28-01-2018 at 01:14

Kakvo "branjenje Rsk"? Jel ste vi to imali namjeru otimat tuđe teritorije ?

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Nije akcenat na tome,nego o tome kakva je javnost u Srbiji,medijska slika,kako se percipiraju i predstavljaju dogadjaji iz bliske proslosti,kako se rehabilituju neke licnosti,ispocetka stidljivo po nekim medijima,a onda i na TVu,pa posle u vidu naziva ulica,dizanja spomenika(mislim da je i u Hrv.slicna matrica)...itd.Kao sto sam vec pisao,mislim da je trenutno na delu blaga rehabilitacija Milosevica i njegovih ljudi,neke sudske presude se ponistavaju,ljudi iz njegovog vremena se postavljaju na celne funkcije raznih drz.institucija,itd itd.Sve cesce se ponavlja floskula:"Vreme ce dati konacni sud o Milosevicu" ..sve u tom smislu.Kao,mi smo sada glupi i nesvesni sta je on ucinio za srpski narod...pa neka prodje jos malo vremena,pa cemo onda skapirati.

Primeranas je Toma Fila,poznati advokat,rekao da bi Zvezdan Jovanovic trebao da prizna da je ubio Djindjica iz pol.razloga...i kad bi to rekao,da bi ga narod dozivljavao kao heroja(njega,Zvezdana).

Ubistvo bi dobilo jasnu politčku boju, Zvezdan Jovanović bio bi politčki krivac, objasnio je Fila i dodao da ubistvo premijera mora da ima politički predznak.

Ubedio bih Zvezdana Jovanovića. Ja bih mu rekao da prizna i da kaže da ga je ubio iz patriotizma, on bi dobio oreol patriote, rodoljuba, kao što je, recimo, ubistvo Ferdinanda, ono sa Principom, istakao je on.

Znam, dodao je Fila, pljuvali bi po meni i sad će, ali dosadili su i bogu i narodu, to ubistvo je bilo proizvod straha od Haškog tribunala. (kraj) sv/ivt 18:32
    https://www.danas.rs/politika/fila-z...reol-patriote/

Ti se od celog mog upisa uhvatis za to o "odbrani RSK"...a vec smo razglabali na tu temu bar tri puta.Necu se nastavljati na to.Ionako su moji upisi ovde svedeni vecinom na Vucica i njegove lazi,obmane,tiraniju.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Nijedan predsednik, premijer ili važnija ličnost, osim premijera Albanije Edija Rame, nije bio prisutan na proslavi desetogodišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti Prištine, a svaki je častan čovek odbio priznanje Hašima Tačija

https://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/p...alne-interese/

Zamislite da je predsednik Srbije Željko Ražnatović Arkan, premijer Milorad Luković Legija, predsednik Narodne skupštine Jovica Stanišić, ministar spoljnih poslova Bogoljub Karić a jedina opozicija u parlamentu Boško Obradović i Dveri. Da li ste zamislili? Eto, sada znate kako je normalnim Albancima na Kosovu i zašto i oni odlaze i pored ostvarenog viševekovnog sna o vlastitoj državi. Verovatno naslućujete i zašto nijedan predsednik, premijer ili važnija ličnost, osim premijera Albanije Edija Rame, nije bio prisutan na proslavi desetogodišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti Prištine i zašto je svaki častan čovek odbio priznanje Hašima Tačija.

EU i SAD su pokazale u protekloj deceniji veliko licemerje prema građanima Kosova, ostavljajući ih u kandžama osoba sa debelim kriminalnim dosijeima, od organizovanog kriminala i ubistava do utaje poreza i prevara svih vrsta, i najgoroj vrsti nacionalpopulista. Uprkos prisustvu NATO snaga i Euleksa, građani Kosova mogu da putuju bez viza u samo deset zemalja sveta. Čak su i Srbi u vreme Slobodana Miloševića mogli da putuju slobodno u više država sveta. S druge strane, Tačiju malo ko dolazi i malo ko ga zove u državne posete, a Haradinaja još manje.

Sjedinjenim Državama, velikom sponzoru nezavisnosti Prištine, ne pada na pamet da ukine vize za građane Kosova, što jasno govori šta se zaista krije iza "ljubavnih izjava" Vašingtona. Albanci s Kosova su bili, gledano po broju stanovnika, najzastupljenija etnička grupa među islamskim teroristima u Siriji i Iraku. I EU je indirektno pokazala šta zaista misli o vlastima u Prištini, kada je odobrila viznu liberalizaciju sa Ukrajinom, zemljom u ratu sa četrdeset miliona stanovnika, a blokirala onu sa Kosovom sa manje od dva miliona građana. Dvoličnost EU još je veća ako se uzme u obzir da Euleks radi već deset godina na terenu a Kosovo je i dalje u vrhu svih negativnih lista vezanih za korupciju, pravosuđe, organizovani kriminal itd.

Sjedinjenim Državama, velikom sponzoru nezavisnosti Prištine, ne pada na pamet da ukine vize za građane Kosova, što jasno govori šta se zaista krije iza "ljubavnih izjava" Vašingtona

Takođe, deo Strategije EK koji se odnosi na Kosovo ne bi bio značajno pozitivniji i bez intervencije Španije. Jednostavno EU, osim vizne liberalizacije za građane Kosova, nema ništa da ponudi Prištini. Istovremeno, retorička podrška političkih lidera EU nezavisnosti Kosova u potpunosti je ignorisana od biznismena i poslovnih zajednica iz najrazvijenijih evropskih država. Više od 80 odsto i ono malo stranih investicija što stigne na Kosovo je novac Kosovara koji su u međuvremenu postali državljani članica EU i tamo su otvorili svoje male biznise.

Kada se uzme sve prethodno rečeno, postaje jasno zašto je odlazeći šef nemačke diplomatije Zigmar Gabrijel govorio u Prištini o tome da Kosovo više nikada neće biti deo Srbije i da Beograd to treba da "prizna" ili "prihvati". To je, u suštini, jedino obećanje koje Evropljani mogu i žele da održe prema Kosovarima. Sve ostalo je na dugačkom štapu. Gabrijel nije mogao da obeća ništa u vezi sa evropskim putem Kosova, čak ni viznu liberalizaciju, a morao je nešto da kaže.

Nesreća Kosova je u tome što su njegovi najveći neprijatelji ne samo oni koji se nalaze na vlasti, Tači, Haradinaj, Veselji, Pacoli, već i oni u opoziciji, poput Aljbina Kurtija. U EU su svesni da je demokratski potencijal Kosova sveden na marginu društva i u par preostalih slobodnih medija, a da je više od polovine mladih ljudi bez posla i nade tempirana bomba koja može da eksplodira u svakom trenutku. Evropska unija ne može da prizna da je njena misija Euleks mizerno propala, a nema ni nameru da gleda kroz prste Kosovarima.

U tom limbu je jasno da jedini argument za zamajavanje masa ostaje nadvikivanje da li je Burundi priznao Kosovo ili ne, da li će Kosovo dobiti vojsku, busanje u prsa da Kosovo više nikada neće biti deo Srbije i podgrevanje ideje o Velikoj Albaniji. A godine prolaze i najbolji mladi Kosovari, kao i Srbi, odlaze s kartom u jednom smeru. Životu se fućka za nacionalne interese.

Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Nijedan predsednik, premijer ili važnija ličnost, osim premijera Albanije Edija Rame, nije bio prisutan na proslavi desetogodišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti Prištine, a svaki je častan čovek odbio priznanje Hašima Tačija

https://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/p...alne-interese/
    Samo sanjaj, još malo pa će te vratit Kosovo "vekovnu otadžbinu"

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -To nisam pisao ja,nego sam citirao novinski tekst...sa kojim moram da se slozim...Nesto EU i SAD nisu odusevljenje izborom Haradinaja za Premijera tzv. Republike Kosovo,odugovlacenjem sa Sudom za zlocine na Kosovu...Znaci,proslo je vreme ljubavi sa Zapadom,sad se i od vas ocekuju rezultati,a ne samo od Srbije...cak,jos niste dobili ni viznu liberalizaciju,niti bilo kakve naznake(ili kako sad kazu "agendu) o pristupanju EU,ili pregovorima...sve u svemu,niste dobili NISTA...Od Srbije se ne ocekuje ni da vas priznamo...od nas se trazi pravno obavezujuci sporazum...sve dok se mi zvanicno ne odreknemo Kosova,vi ste u nekom "cardaku ni na nebu ni na zemlji" ...Pritom,ne verujem da ce vas Spanije ikada priznati.Dakle,ni sama EU nije jedinstvena po tom pitanju...sve u svemu,ne bas svetla buducnost za Kosovo...nama su bar dali(laznu)nadu za tu 2025-tu...Na neki nacin,nas ista ta EU spasava jednog velikog zla zvano Kosovo...Zajedno bismo se vukljali jos 50 godina do te EU,ovako bar imamo neke sanse da se vratimo gde i pripadamo,tj u Evropu.

Aj sad da se vratimo nasem izdajniku Vucicu:

Kakve su veze između članova porodice predsednika Srbije i Milana Radojičića, kontraverznog ugostitelja iz severne Mitrovice

Marko Jakšić: Radojčić ugostio Vučićevog sina i brata na Kosovu

To je razlog zbog kog „iz prve ruke“ nismo saznali o njegovom navodnom sukobu sa Ivanovićem još od 2000, o kome je javnost obavestio lično predsednik Srbije Aleksandar Vučić, dok porodica, saradnici i advokat ubijenog lidera SDP o tome ne znaju ništa. Čitaoci Danasa ostali su uskraćeni i za Radojičićevu verziju priče o njegovim vezama sa Aleksandrom Vučićem i njegovom porodicom, SNS, Srpskom listom i pregovorima o njenom ulasku u aktuelnu kosovsku vladu Ramuša Haradinaja, koji za vlasnika mitrovačkog restorana Grej kaže da je čovek „bitan za sve“ i zbog čega „s njim razgovara“.

– Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na TV Hepi da ne poznaje Milana Radojičića, koji je bio glavni domaćin njegovom sinu tokom njegovih poseta severu KiM. Ne znam ko bi poslao dete kod nepoznatog čoveka. Predsednik možda nema uvid i da je njegov rođeni brat Andrej Vučić bio glavni gost na krštenju Radojičićevog deteta u Zvečanu. Zna se i da je Radojičić vodio pregovore sa Ramušem Haradinajem o učešću Srpske liste u njegovoj vladi. On to sigurno nije radio samoinicijativno ili samo sa dozvolom Marka Đurića i Gorana Rakića, nego i Aleksandra Vučića. Posle pobede Srpske liste na poslednjim lokalnim izborima na KiM u organizaciji samoproglašenih vlasti u Prištini, Vučić je na državnoj televiziji, zahvaljujući se onima koji su tome doprineli, pomenuo i Milana Radojičića – kaže za Danas Marko Jakšić iz Narodnog pokreta Srba sa KiM „Otadžbina“.

Jakšić podseća i da su svi videli snimak sa proslave izborne pobede Srpske liste na poslednjim lokalnim izborima na kome Radojičić, Đurić i Rakić preko spikerfona mobilnog telefona skandiraju Vučiću: „Aco, majstore“.

– Za čuđenje je da se predsednik sad pravi da ne poznaje tog čoveka i da se distancira od dugogodišnjeg prijatelja, svodeći pri tom ubistvo Olivera Ivanovića na njegov lični sukob sa Radojičićem, što je deluje nekorektno – konstatuje Jakšić.

U severnom delu Mitrovice spekuliše se da je Radojičić, doduše na kratko, bio među i ljudima koji su pratili Vučića prilikom poslednje posete ovom gradu posle Ivanovićevog ubistva. Po Mitrovci se priča da zbog Vučićevog dolaska mere bezbednosti bile takve da je u Amfiteatru Tehničkog fakulteta, koji prima 400 ljudi, samo četvrtina mesta ostavljena za građane koji su trebali da razgovaraju s predsednikom, dok su ostali bili iz njegovog obezbeđenja.

Za Predsedništvo Srbije, Kancelariju za KiM Vlade Srbije i Srpsku listu Milan Radojičić je tabu tema o kojoj ne žele da govore. U Predsedništvu Srbije Danas nije dobio odgovore na pitanje o kontaktima članova Vučićeve porodice sa Radojičićem, kao i o njegovoj vezi sa Srpskom listom i njenim ulaskom u Haradinajevu vladu, koju je Vučić javno, na posebnoj konferenciji za novinare, podržao kao najbolje rešenje za Srbe, iako je reč o ratnoj OVK koaliciji. O Radojičiću ćute i u Kancelariji za KiM, iako su albanski i srpski mediji na Kosovu objavili više zajedničkih fotografija Marka Đurića i Milana Radojičića u različitim prilikama.

– Radojičića niti poznajem, niti mogu da govorim o njegovom krivičnom delovanju, jer ništa ne znam o tome. Ali, mogu da kažem da je TV Mir radeći serijal uoči poslednjih kosovskih lokanih izbora od svih kandidata za odbornike Srpske liste u svih 10 srpskih opština čula istu priču – da je za kandidaturu za gradonačelnika bila neophodna Radojičićeva podrška i saglasnost. On je kao izaslanik i predstavnik SNS na KiM. Ne čovek ‘iz senke’, nego neko ko se pita, sastaje sa Srpskom listom i dogovara o kadrovskim rešenjima uz saglasnost sa višim instancama u SNS – kaže za Danas Nenad Radosavljević, vlasnik TV Mir iz Leposavića.

Na pitanje zbog čega se za Radojičića tek posle atentata na Olivera Ivanovića čulo i van KiM, Radosavljević odgovara da je to posledica „ubistva takvog čoveka kakav je bio predsednik SDP u sredini čija je budućnost neizvesna. Radosavljević smatra da bez obzira na sve, Priština nema nikakvu vlast na severu KiM, koji je „bliži Beogradu, gde svu lokalnu vlast drži Srpska lista, a tu je i Milan Radojičić, kao tri glavna stuba moći u ovom delu Kosova“.

U SNS nije moguće bilo potvrditi da je Milan Radojičić jedan od naprednjaka.

https://www.danas.rs/drustvo/marko-j...ata-na-kosovu/

Ne znam što bi vi s tim Kosovom i da ga uspijete povratit, nema vas tamo da jednu garažu napunite. Trošite energije i novac na unaprijed izgubljenu bitku.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Ja licno nisam nesto previse emotivan vezan za KiM...nisam nikad ni bio...ali je sad vec stvar principa...mislim,u nasoj drzavnoj politici...pa niko se ne bi tek tako odrekao neke teritorije...Evo Ukrajina,i dalje ne odustaje od Donbasa,niti Krima...Hrvatska se nije odrekla RSK...Sarajevo se ne odrice celovite BiH...pa zasto bi onda za nas vazilo neko drugo pravilo ? Sutra cemo imati isti problem u Sandzaku,pa na jugu Srbije...kako se Madjari i Rumuni u Vojvodini nikad ne bune?

-Problem su pocinjeni zlocini prema Srbima,oteta imovina...problem su nase Crkve takodje...pa ne moze to da bude zavedeno u Unescu kao nekakva "Kosovska bastina"...kad je to srpska istorija,i od srpske ruke napravljeno(iako ste vi govorili da to nismo mi gradili,itd)...Pa i u CG imamo Crkve gde je SPC,i problem sa njihovim vlastima koje bi najradije da se odreknu bilo kakvih istorijskih veza sa Srbijom...Na stranu to sto se bar trecina stanovnistva izjasnilo Srbima..

-Mislim da je ona podela pre 10-15 godina bila najrealnije resenje...Iako evo vidimo da Vucic krupnim koracima grabi ka tom nekom resenju i vodi neke smicalice(iako je prilicno kasno za sve to)zato je i postavljen od strane EU...navodno ima neku strategiju,kao da mi ne izgubimo bas sve...a to moze da bude samo neka vlast na severu Kosova,ili neko zatezanje oko Rep.Srpske...da bar tu imamo nekog popusta...Nista trece mi ne pada na pamet...Cak bih licno mozda i menjao te albanske opstine na jugu Srbije za sever Kosova,ali je to u domenu fantastike.

-A to da li cete vi biti deo EU u nekom doglednom vremenu...ne verujem.Spanija je veliki problem...videli smo da je EU podrzala Madrid,a ne Barselonu,iako je regularno sproveden referendum,ispostovana demokratija,itd itd.

Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku

-A to da li cete vi biti deo EU u nekom doglednom vremenu...ne verujem.Spanija je veliki problem...videli smo da je EU podrzala Madrid,a ne Barselonu,iako je regularno sproveden referendum,ispostovana demokratija,itd itd.
    Koji to mi?
    "Mi" smo ušli i u NATO i u EU zajedno sa našom matičnom kućom. Mađari u Vojvodini se itekako bune. Vi bi u narednoj budućnosti mogli imat još više problema, mislim ovih teritorijalnih.

Albanci natamburali i priveli Vuciceve emisare.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Albanci natamburali i priveli Vuciceve emisare.
    Kolinda je valjda dobro
    Only blood brings change

Neznan jeli ko gleda Vučićevu konferenciju za tisak sinoć. Javila se neka baba novinarka za rič i kaže mu kako je udarilo neko novinarku, (valjda dosta poznatu) a on onako tetralno uzdignutih ruku kaže pa jeli moguče?? Nisam to čuo, jeli to provereno? I onda nastavlja to je banda što da vam kažem. Onda se ova baba nadovezuje i kaže da su joj i kameru razbili a Vučko ponovo cili šokiran pita sam sebe i sve ostale novinare pa je li to moguče i kameru su joj razbili. i onda onako tetralno okreče se put kamere i pozdravlja tu novinarku sa kosova hahahahahahahahahahahahahahahahaha
    Torcida old school. 54 g, 150/200(+ -)

Gledao sam to. Koji dramoser.

Ovaj Vučić jebe Srbe ko budale. što je ono bilo sinoć. pa on bi prodo ne Kosovo, on bi Vojvodinu, Sandžak, ma Beograd bi on prodo. Lik nema skrupula nikakvih.

Uopće me ne bi čudilo, da je on ovo sve od jučer s Albancima dogovorio.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Gledao sam to. Koji dramoser.

Ovaj Vučić jebe Srbe ko budale. što je ono bilo sinoć. pa on bi prodo ne Kosovo, on bi Vojvodinu, Sandžak, ma Beograd bi on prodo. Lik nema skrupula nikakvih.

Uopće me ne bi čudilo, da je on ovo sve od jučer s Albancima dogovorio.
    Ako je postojala i najmanja sumnja da je Vučić kreten i redikul pokaza je to kad je reka da su hrvatski novinari namontirali u snimci da je reka da Glina nikad neče bit hrvatska.Ta snimka se vrti godinama i on u srcu hrvatske kaže da je to laž da je to namontirano i da on to nikad nije reka.
    A ove naše pizde šute umisto da ga izbonbardiraju i ponize ka zadnjega lažljivca.
    Torcida old school. 54 g, 150/200(+ -)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    'Neće biti nove 'Oluje' ni 'Bljeska' na Kosovu'

Moze li ovaj lik ista bez Hrvata.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Član u nastajanju kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    'Neće biti nove 'Oluje' ni 'Bljeska' na Kosovu'

Moze li ovaj lik ista bez Hrvata.
    kompleksi,kompleksi...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove