+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 12 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/238

Tema: Imigranti-azilanti, predrasude ili stvarni problem?

Imigranti-azilanti, predrasude ili stvarni problem?

Tema je onako, ponukana svakodnevnim doživljajem tih ljudi. Zanima me koliko vi forumaši strahujete od toga ili smatrate da je tuđa ljudska muka uvijek prilika da se potvrdimo kao ljudi?

Dugave

http://vimeo.com/56909912

Ne znam što bi rekao. Ima tu svakakvih tipova.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    sve ove koji toliko brinu o njihovoj sreći bi pozvao da mu budu prvi susjedi.
    98% takvih su likovi koji žele doseliti u bogatiju zemju i to našarafit se na socijalni sustav i ne raditi ništa
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    sve ove koji toliko brinu o njihovoj sreći bi pozvao da mu budu prvi susjedi.
    98% takvih su likovi koji žele doseliti u bogatiju zemju i to našarafit se na socijalni sustav i ne raditi ništa
    osim kriminala..

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Svakako da prema tim ljudima ima raznoraznih predrasuda.Naravno da neki dodju bez ciljeva i ambicija kako bi sebi obezbijedili preko drzavnog proračuna udoban zivot.No ima i ljudi sa stvarnim problemima koji imaju cilj integrirati se i uklopiti u nove sredine i obezbijediti radom pristojan zivot.
    Takvim ljudima treba pomoći i njihovim porodicama.Počevši od tečajeva jezika pa do doškolovavanja, prekvalifikacija i usavršavanja.Oni će tako postati vrlo brzo korisni članovi društvene zajednice.

Onima koji stavrno imaju problema i bježe od terora tima treba pomoći al onim drugima. Ima tu svašta.

I nije mi jasno da dođu u neku zemlju i odma rade sranja ko ovo u Zagrebu.

Ja da odem negdje tražit azil bil bi ko bubica.

Datum registracije
    Apr 2012
    Takve treba vratiti.Austrijanci su po tome rigorozni.Sigurno je problem i u smještaju u ZG.Ovdje im se u početku ograničava kretanje i maltene ne smiju izlaziti iz okvira azilantskih centara.No azil uopće nije jednostavno dobiti.Zakonske prepreke su skoro nepromostive.Tako da većina bude vraćena..

Ugledni član totalna steta avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Onima koji stavrno imaju problema i bježe od terora tima treba pomoći al onim drugima. Ima tu svašta.

I nije mi jasno da dođu u neku zemlju i odma rade sranja ko ovo u Zagrebu.

Ja da odem negdje tražit azil bil bi ko bubica.
    ne tako davno i naši su ljudi tako tražili azile...bijeg preko grane u italiju,austrijuili brodom pa iskočiti u americi,australiji...istina naši ljudi uglavnom nisu pravili probleme,ali i ovde je uglavnom sirotinja koja želi bolji život.
    ja ne razumin jednu drugu stvar,čemu centar za azilante u dugavama?
    pa bar u hrv ima dovoljno nenaseljenih područja,recimo donji lapac,korenica i slična opustjela mista..em zaposliš lokalce u tom centru ,em si ove maka u pripizdinu di nikom ne smetaju.
    torcida alaeština,40god... u jugi ,14 gostovanja točno..sezona 87/88 - 90/91...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da. azilantski centar u borovu selu. to bi bio smijeh.

Ovaj kratki film sam i stavio namjerno na ovu temu jer je jasno napravljen tendenciozno, namjerno očito odabirući ljude koji ionako besposličare da bi se stvorio opći dojam , znam osobno i dečka na žutari i curu koju "boli k...", oboje ovisnici, ili K. koji svaki dan slaže boce ak naleti na nekoga tko će mu ih platit( dečko koji spominje "da Jasenovac ne radi"), smiješno je u tome da je to dobro i po njega, obzirom na porijeklo...
    Uglavnom motel Porin i bivši želj. dom na Ranžirnom odabran je kao privremeni smještaj i daljnji premještaj tih ljudi u države zap. europe ako im odobre azil.
    Većina tih ljudi su bili fizički ugroženi u svojim zemljama, ali problem je u tome da mi nemamo nekakav jasan program kako da se osmisli boravak tih ljudi tamo, sve te nevladine udruge su trebale biti prve tamo i potvrditi svoju tolerantnu stranu.
    Nije za sad bilo nikakvih sranja osim te šore u samom motelu između njih i to zbog žene, zaručnice jednog od azilanata.

Datum registracije
    Apr 2012
    Pa da, neadekvatan smještaj moze biti jedan od uzroka problema koji se pojavljuju u vidu nasilništva.Neorganiziranost takodje.Ljudi pridošli iz raznoraznih sredina, različitih društvenih statusa.Od najveće vaznosti u njihovom slučaju je ta početna prilagodba i adekvatan smještaj.Kolektivni centri moraju ispunjavati odredjene uvjete za boravak tih ljudi.Odredjeni stepen privatnosti i svakodnevna zanimacija ponekad su od presudnog značaja.

Ako te uvjete drzava ne moze osigurati, normalno je da će se pojaviti problemi i to počevši od onih najbanalnijih kao što su prepirke, svadje ili tuče.

Onda probleme možemo tek očekivati, kod nas se o problemu počne pričati i rješavati tek kad on napravi neki dar mar.
    Ja sam neke od njih vidio, vidi se da su očajni u smislu budućnosti, a s druge strane mladi su ljudi, jasno je što se bez organizacije može dogoditi kad imaš takav spoj kod ljudi.

Datum registracije
    Apr 2012
    Zašto ih primaju uopće ako nemaju uvjeta ?Mislim da odredjen broj po nekim humanitarnim konvencijama ne smiju odbiti, no sve ostalo mogu vratiti.Takodje postoje i humanitarni fondovi na nivou EU koji su namijenjeni upravo u te svrhe.Sad ne znam da li HR ima pristup tom novcu još uvijek, no od polovine godine stvari se moraju promijeniti nabolje po tim pitanjima kada zvanično postane članica EU obitelji.

Bolje je primiti ograničen broj ljudi i pruziti im adekvatnu pomoć, nego primiti neke koji će biti van svih prihvatljivih društvenih i socijalnih okvira u nekoj blizoj budućnosti.

Primaju ih jer je centar u Kutini brebukiran, očito je da je to privremeno riješenje, na brzinu donešeno, jer postoje kvote pri zemljama članicama EU i onima koje će uskoro pristupiti koliki broj ili postotak moraju zbrinuti.

Datum registracije
    Apr 2012
    Da to znam i napisala sam u predhodnom postu.Nego obzirom na uvjete, očigledno da trenutno HR moze zbrinuti neki minimalan broj azilanata.Trebali bi se dakle toga drzati, sve dok kao ravnopravna članica unije ne budu imali pristup tim europskim socijalnim fondovima iz kojih bi poboljšali uvjete i kvalitetu zivota ljudima.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Da to znam i napisala sam u predhodnom postu.Nego obzirom na uvjete, očigledno da trenutno HR moze zbrinuti neki minimalan broj azilanata.Trebali bi se dakle toga drzati, sve dok kao ravnopravna članica unije ne budu imali pristup tim europskim socijalnim fondovima iz kojih bi poboljšali uvjete i kvalitetu zivota ljudima.
    Pa očito i sad moraju kao zemlja kandidat određeni broj zbrinuti, mislim da ih je u Dugavama 80tak, u Kutini stotinjak, dakle cca 200tinjak ljudi.

Datum registracije
    Apr 2012
    Iskreno stekla sam dojam da su mnogo veće cifre u pitanju.A to je tako malo.Poznajem kolektivne smještaje na zapadu sa više stotina azilanata, koji nemaju skoro uopće organizatorskih problema.To što si Ti naveo je vjerovatno minimalan broj ljudi koji trebaju i moraju biti zbrinuti.Bojim se da pravi problemi tek nastaju, obzirom da će HR sada postati "vrata" EU.I kao granica moraju biti spremni na povećan broj azilanata i izbjeglica.Ti procesi su neminovni u budućnosti.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Iskreno stekla sam dojam da su mnogo veće cifre u pitanju.A to je tako malo.Poznajem kolektivne smještaje na zapadu sa više stotina azilanata, koji nemaju skoro uopće organizatorskih problema.To što si Ti naveo je vjerovatno minimalan broj ljudi koji trebaju i moraju biti zbrinuti.Bojim se da pravi problemi tek nastaju, obzirom da će HR sada postati "vrata" EU.I kao granica moraju biti spremni na povećan broj azilanata i izbjeglica.Ti procesi su neminovni u budućnosti.
    Pa i meni se tako čini, ali ako padaju na ovakvim pilot projektima, što očekivati kada i ako se ta kvota poveća...

Datum registracije
    Apr 2012
    Povećanja su neminovna i to polovinom godine, no sigurno će biti i odobren pristup EU fondovima namijenjenim u te svrhe.Tako da bi probleme smještaja, prilagodbe i aktivnosti morali uz ta srestva u potpunosti riješiti.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Pa očito i sad moraju kao zemlja kandidat određeni broj zbrinuti, mislim da ih je u Dugavama 80tak, u Kutini stotinjak, dakle cca 200tinjak ljudi.
    u dugavama ih je 350. kutinu premještaju u dugave.
    inače, svim ovima "tolerantnima" koje "boli kurac", spomenutim đankijima bi se dizala kosa na glavi da je tamo npr. 350 hercegovaca ili da je tamo neki pansion za branitelje.
    sjećam se kad je pusićka dijelila packe škabrnjanima zbog "netolerancije" a šutila je ko kurva (dakle ko ona sama) dok su njezini glasači u međimurju blokirali cigićima ulaz u školu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove