+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/43

Tema: Molitva

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5

Molitva

Molitva je sredstvo komunikacije s Bogom. Ona je druženje s Bogom i intimni razgovor s njime u kojemu on sam govori našem srcu.

Taj naš razgovor s Bogom treba biti: ozbiljan, redovit, mudar, s pouzdanjem, s ljubavlju i s nadom. Treba postati razmatranje Boga, hvaljenje Boga jer je on Stvoritelj i Otac.

Bogu možemo reći sve što nam se nalazi u srcu u svakom trenutku i situaciji: od naših briga, muka, ovisnosti, do naših želja, makar i onih najmanjih.

Na ovaj način ćemo uočiti kakvom nam Bog ljubavlju i kako nam smilovanjem lakša teret Križa kojeg nosimo. To je moguće tek kada mu povjerimo sve u molitvi s istinskim pouzdanjem i nadom.

Kada se potpuno povjerimo Bogu, On nam otkriva svoju volju, plan koji Bog ima za svakoga od nas: "Oče,... ne moja volja, nego tvoja neka bude!." (Lk 22,42)

Vrlo je važno vjerovati u njegovu pomoć, biti svjestan da On sluša svaku našu riječ i vjerovati da On može sve učiniti: "Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se." (Mt 7,7-8)

Moliti treba srcem, a ne samo riječima, nastojeći razumjeti značenje onoga što govorimo i to onda živimo. Naša molitva treba biti molitva nade, ljubavi i vjere prema Onomu koji nas je stvorio i koji je dao svoj život da nas otkupi od grijeha.

U svakoj molitvi ne smijemo nikada zaboraviti zahvaliti Bogu: njegova velikodušnost je neizmjerna i bez njega nismo ništa.

preuzeto s katolici.org

ispod ovog teksta imate više članaka o molitvama.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Budući da je sutra Čista srijeda i da započinje Korizma, došla sam na ideju o zajedničkoj molitvi. Ima li zainteresiranih? Možete se javiti ili ovdje ili u inbox, ako ne želite javno.

Molimo svaki za sebe, ali i zajednički.
    Isus je rekao: Ako dvojica od vas na zemlji jednodušno zamole što mu drago, dat će im Otac moj Nebeski. Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, ondje sam ja među njima.

Zato zajednička molitva ima posebnu moć.
    Ideja je ili da molimo na određenu nakanu - svi zajedno u isto vrijeme , ili ako se ne možemo uskladiti da svatko moli u toku dana kad mu je najzgodnije. Mogli bismo moliti a) za jednu opću nakanu - npr. za sadašnjeg Papu i njegovog nasljednika koji će uskoro biti izabran i b) jedni za druge.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stavi plus i za me

I svaki dan kad dođem s molitvom stavi plus...nakon 3 plusa oćum sladoled

Samo žena može uspjeti da neće ono što hoće.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od pala_s_kruskhe Vidi poruku
    Stavi plus i za me

I svaki dan kad dođem s molitvom stavi plus...nakon 3 plusa oćum sladoled

ma cijelu kutiju dobiješ. ili da molimo da ti netko pokloni cijeli Ledo?

יֵשׁ מֵאַיִן

Ne ne...još ću morati raditi tam...
    Samo žena može uspjeti da neće ono što hoće.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od pala_s_kruskhe Vidi poruku
    Ne ne...još ću morati raditi tam...
    aaaaa, ti bi sladoled mukte...

šalu na stranu, javljajte se, ljudi.
    nemojte mislit da sam luda, ali cijelo vrijeme me prati misao da je nekome jako potrebna naša molitva. nemam pojma kome ali potrebna je.

יֵשׁ מֵאַיִן

A šta ćemo molit? Neku konkretnu molitvu tipa krunicu, ili svatko šta već hoće, svojim riječima?
    I solemnly swear that I am up to no good

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    A šta ćemo molit? Neku konkretnu molitvu tipa krunicu, ili svatko šta već hoće, svojim riječima?

pa ja bih predložila krunicu Božanskog milosrđa. ali ako je većina za nešto drugo, može i nešto drugo. bitno je da molimo.

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Ideja je sjajna, tako mislim da svakako u svojim molitvama, a najbolje pred spavanje, to je ono najbolje vrijeme kad se zaključuje jedan dan, pa mislim: treba se pomoliti uz one redovite molitve i za "starog Papu", a i za to da Duh Sveti nadahne biskupe da naprave dobar izbor novog Pape. I dobro bi bilo bar jednom tjedno pomoliti se jedni za druge... za nas sve ovdje, ali i za sve potrebite, za bolesne, gladne, usamljene, napuštene i sve nesretne...
    Neka moli tko koliko ocijene da može i tu ne bih uspostavljao pravila, da li da to bude Krunica ili pak neka druga forma.
    To bi trebalo prepustiti svačijoj osobnosti i intimi.Nakana bi trebala da bude ključ svega i jasno, njeno izvršenje u obimu mogućnosti.
    Dakle ne ići i obećavati si nešto što nemožeš izvršiti..., ali Očenaš, Zdravo Marijo i Slava Ocu, bi bilo posve dovoljnim uz redovito Vjerovanje i što tko već uobičava... sa jasnom nakanom u srcu za što se molitva namjenjuje...
    Djeluje da nije mnogo, ali kada bi svatko samo toliko učinio - kada bi imali vjere kao zrno gorušice planine bi pomicali....

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    Ideja je ili da molimo na određenu nakanu - svi zajedno u isto vrijeme , ili ako se ne možemo uskladiti da svatko moli u toku dana kad mu je najzgodnije. Mogli bismo moliti a) za jednu opću nakanu - npr. za sadašnjeg Papu i njegovog nasljednika koji će uskoro biti izabran i b) jedni za druge.
    B) Kaj ak je to već u pogonu davno?

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

onda priključiš i nas ostale u molitvu. ili se moliš specifično za naše nakane, bez obzira na to znaš li koje su.

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Posve si u pravu, međutim ovdje je intencija da se naši forumaši, malo doanimiraju i ukljuće u korizmene aktivnosti i na ovaj način..., dakle u mnogim župama se uveliko ljudi mole za stvari o kojim Gabi govori, ali ipak i ovo je jedan lijep put da se malo sjetimo jedni drugih a i eto da si zadamo da se pomolimo za Crkvu u danima smjene na njenom samome vrhu.

Sjajna ideja .
    Prikljucujem se sagijevom prijedlogu.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    oki-doki.

kruška, ribi, sagi, Marta,

Grunf?

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    može

10

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    to je već 6 sigurnih (i sebe sam uračunala ovaj put )

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    oki-doki.

kruška, ribi, sagi, Marta,

Grunf?
    i ja sam za
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

..moli moli samo moli molitvom se srca čiste
    moli moli samo moli molitvom se misli bistre...
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    stalno moram apdejtati popis.

kruška, ribi, sagi, Marta, galija, kiša, Gabi

imamo i tajnih članova molim vas da poštujemo njihovu želju da se ne oglašavaju javno, ali imajte ih u mislima dok se molite.

יֵשׁ מֵאַיִן

Jesmo se odlucili za nesto ili ce svatko kako misli?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove