+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/70

Tema: Papa dao ostavku!

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Ja ću reć da mi nije krivo.Nikad mi ovaj papa nije "sjeo",i to zbog vjerovatno mnogima banalnog i plitkog razloga,fizičke pojave.Mada nisam pobornik antropomorfnih teorija Šime Đodana ja duboko vjerujem da su "oči prozor duše",a ovaj papa nimalo ne izgleda kao dobar čovjek.Može mi reć ko šta oće,ali mene je u to da ipak "sudim prema koricama" život uvjerio,i nikad;NIKAD se nisam zaj..o u procjeni nečijeg karaktera.
    Ako je ovo sve istina,sretan mu put i mirno more.
    PS.Iman osjećaj da je poslje ovoga nekako vrijeme za pripadnika crne rase.Bumo vidli.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Buki uvijek ima neku svoju teoriju.

ni meni ovaj Papa nije ispočetka "sjeo". ali Ivan Pavao II je bio Papa skoro cijeli moj život, bilo je teško zamisliti nekoga drugoga na njegovom mjestu.
    Da, Benedikt je drukčiji od prethodnika, isto kao što je Bozanić drukčiji od Kuharića...ali svaki je djelovao u svoje vrijeme i na svoj način.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Josef Ratzinger je imao jasan cilj pred ocima, bogato iskustvo iza sebe, teolog posebne vrste koji je imao i bogato nasljedje.
    Dosao je u poodmakloj tobi u poziciju koju je tesko bilo zauzeti. Ocekivanja su bila razlicita, svakako velika.
    Tko je mislio da ce Ratzinger "reformirati" katolicku crkvu, taj je bio kratkovidan. Ostao je sebi vjeran, sto govori o njegovoj snazi i odlucnosti.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Šteta,ali ne sumnjam da je idućem Papi olakšao borbu time je što je Crkvu ostavio u dobrom stanju. Njegova duhovna i intelektualna snaga će sigurno faliti Crkvi.

Tko god bude idući Papa imat će veliki posao pred sobom.

TheBronxBomber
    Gost
    Ratzinger je dobar Papa; nije se dao previse vozat. Lijeve struje su strujile cijelo vrijeme a on je dobro kormilario. Ne zaboravite da su velike podjele u magisterijumu. Iste podjele koje haraju u drustvu i sekularnom svijetu, haraju i u crkvenoj hijerarhiji. Ima ih koji bi srusili crkvu kompletno ili je srozali do razine neprepoznatljivosti (zenski svecenici; pederluk; daljnja "liberalizacija"). Ovo su teski dani u svijetu. Daj Boze da ga naslijedi netko spreman za daljnju borbu i otpor.

Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    Ratzinger je dobar Papa; nije se dao previse vozat. Lijeve struje su strujile cijelo vrijeme a on je dobro kormilario. Ne zaboravite da su velike podjele u magisterijumu. Iste podjele koje haraju u drustvu i sekularnom svijetu, haraju i u crkvenoj hijerarhiji. Ima ih koji bi srusili crkvu kompletno ili je srozali do razine neprepoznatljivosti (zenski svecenici; pederluk; daljnja "liberalizacija"). Ovo su teski dani u svijetu. Daj Boze da ga naslijedi netko spreman za daljnju borbu i otpor.
    To je sada veliko pitanje, tko je sposoban nastaviti ovim putem. Ratzinger je veliki teolog, covjek koji ne odustaje od svojih ideja, koji nece pokleknuti. Imao je iskustva u Vatikanu, a to je jako bitno, danas mozda bitnije nego ikad.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    To je sada veliko pitanje, tko je sposoban nastaviti ovim putem. Ratzinger je veliki teolog, covjek koji ne odustaje od svojih ideja, koji nece pokleknuti. Imao je iskustva u Vatikanu, a to je jako bitno, danas mozda bitnije nego ikad.
    Nimalo ne sumnjam da je idući Papa netko blizak Benediktu.

Za razliku od recimo Hrvatske Crkva uvijek zna izabrati prave ljude za pravi trenutak

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku

Za razliku od recimo Hrvatske Crkva uvijek zna izabrati prave ljude za pravi trenutak
    Što, misliš da nije...

Ali ipak nisu mi uvjerljivi razlozi za povlačenje
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja se tome nadam, iskreno i duboko. Bilo je jasno da je oslabio, al nisam mislila da ce dati ostavku, bar ne tako rano.
    Djelovao mi je jos snazno, bas kao stijena. Postoje stvari koje ne vidimo, o kojima ne mozemo razlucivati.

Ja se i dalje nadam da nisu neke izakulisne igre, to mi se jedino vuce kao neka negativna misao citav dan.
    Mozda je upravo onako kao ste je bilo spekulirano 2005te kad jke ratzinger izabran, da ce to biti Papa koji ce utemeljiti put svom nasljedniku.
    Ratzinger je bio kao stup nakon Ivana Pavla, dugogodisnji bliski suradnik, pa se nadam da ce i sljedeci papa biti izabran po principu koji si ti sada naveo.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Što, misliš da nije...

Ali ipak nisu mi uvjerljivi razlozi za povlačenje
    Zašto nisu uvjerljivi? Čovjek je njemac,ako ne može kvalitetno obavljati posao, onda ga je bolje prepustiti nekom drugom.

Hrvat bi otvorio bolovanje,ali ostavku ne bi dao

Zašto nisu uvjerljivi? Čovjek je njemac,ako ne može kvalitetno obavljati posao, onda ga je bolje prepustiti nekom drugom.

Hrvat bi otvorio bolovanje,ali ostavku ne bi dao

A, dobro obično takve nagle odlaske uvijek prate neke teorije pa se svi pitaju što bi moglo biti iako je rješenje najčešće ono najjednostavnije.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

TheBronxBomber
    Gost
    Sto se politike tice, da.

NU, Bozanic, i kad salje dobre i "ostre" poruke, neuvjerljiv je. Jednostavno je takav lik. Jebiga.

TheBronxBomber
    Gost
    Zakulisne igre su POJAM nase Crkve. Te se sve vaznije odvija u strogoj tajnosti. A Crkva, naravno, nije lisena ljudskih slabosti. To su velike borbe za moc, prestiz, itd... u to njihovom elitnom, svecenickom krugu.

Zakulisne igre su POJAM nase Crkve. Te se sve vaznije odvija u strogoj tajnosti. A Crkva, naravno, nije lisena ljudskih slabosti. To su velike borbe za moc, prestiz, itd... u to njihovom elitnom, svecenickom krugu.
    Upravo to ostavlja prostora za razne spekulacije.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Tako i treba, mislim ima to neki loših strana,ali na kraju,kad bi dali recimo Hrvatima neki glas, idući Papa bi bio Mesić.Tako da elitizam i tajnovitost ima svoje nedostatke,ali i prednosti.

Bez obzira na sve zakulisne igrice koje se nesumnjam već odvijaju, stvar je u tome što oni uvijek izaberu Papu koji je najbolje rješenje,ne samo za taj trenutak nego za budućnost.

Papa Benedikt je bez sumnje Crkvu ostavio u dobrom stanju,postavio je neke temelje na kojima će idući nastaviti njegov posao.

TheBronxBomber
    Gost
    Tako i treba, mislim ima to neki loših strana,ali na kraju,kad bi dali recimo Hrvatima neki glas, idući Papa bi bio Mesić.Tako da elitizam i tajnovitost ima svoje nedostatke,ali i prednosti.

Bez obzira na sve zakulisne igrice koje se nesumnjam već odvijaju, stvar je u tome što oni uvijek izaberu Papu koji je najbolje rješenje,ne samo za taj trenutak nego za budućnost.

Papa Benedikt je bez sumnje Crkvu ostavio u dobrom stanju,postavio je neke temelje na kojima će idući nastaviti njegov posao.
    Slazem se.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    opet se ponavljam ali ne mogu si pomoći, klasa optimist

Ti si Petar Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.

ne brinem se ja za Crkvu, ima tko se brine za nju.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

jel bi vama smetalo ako bi novi papa bio crnac?
    C.Z. 36,50+

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od bucko Vidi poruku
    zašto bi to ikome smetalo?

יֵשׁ מֵאַיִן

TheBronxBomber
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od bucko Vidi poruku
    Ne. Bilo bi neobicno, ali ne.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove