+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/52

Tema: Ugovor s Belzebubom

Ugovor s Belzebubom

Prije nekoliko godina sam pročitala autobiografsku knjigu Rogera J. Morneaua "Putovanje u nadnaravno" i neki dan pronašla intervju s njim o tome.
    Roger je odrastao u katoličkoj obitelji no kao djetetu nije mu bilo jasno mnogo toga oko vjere i oko toga kako Bog koji toliko ljubi svoj narod može prijetiti paklom i mučenjem u istom.
    Sve više se udaljavao od vjere i kasnije u svojim dvadesetim sreo prijatelja koji ga je uveo u svijet spiritualizma.
    Uspio je izaći iz tog svijeta uz pomoć čovjeka kojeg je upoznao na poslu,a koji je bio adventist sedmog dana. Dake štuje euharistiju Božju subotom.

E sad, vjernica sam... nije da sam česta na ikakovim misama...nedjeljnim-subotnjim-ili ikojim drugim, ali svejedno i kad idem na misu idem nedjeljom. U intervjuu spominje da je nedjelja Luciferov dan i da iako mnogi misle da taj dan štuju Boga, u praksi se klanjaju Luciferu.
    Onda sam mu se ja bome nešto naklanjala.

Naravno logično kad jednom uđeš u svijet spiritualizma nije baš da možeš odšetati s lizalicom van. Dakle njega su spasili (novi prijatelj sa suprugom) adventisti sedmog dana i uspio se obraniti od sila zla uz vjeru u Boga.
    E sad...deda em knjigu nariše em ode napraviti intervju pred kamerama i otkrivati što je sve tamo bilo i rečeno i viđeno i urađeno.
    Samo jer je on sad adventist zaštićen je od tih sila ko Lički medvjed pa može otkrivati tajne?
    Pa nazivaju se "Tajnim elitnim društvom" , a ovaj bez pardona sve to stavi na švedski stol ...

Jel to deda htio malo slave a?

Link na zvijezdu:
    http://www.youtube.com/watch?v=JoXRdIIW1Lk
    Samo žena može uspjeti da neće ono što hoće.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    pa zna se dosta o sotonistima, kome se kopa može naći podatke. ima ljudi koji su se uspjeli spasiti od njih i koji su iznosili svoja svjedočanstva.

a što se tiče nedjelje, slavimo Kristovo uskrsnuće, nema tu nikakvog skrivenog značenja. naravno da je sotinistima i drugim sektašima cilj što više oblatiti Katoličku crkvu i prišiti joj koješta, pa i to da slavi Lucifera.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    pa zna se dosta o sotonistima, kome se kopa može naći podatke. ima ljudi koji su se uspjeli spasiti od njih i koji su iznosili svoja svjedočanstva.

a što se tiče nedjelje, slavimo Kristovo uskrsnuće, nema tu nikakvog skrivenog značenja. naravno da je sotinistima i drugim sektašima cilj što više oblatiti Katoličku crkvu i prišiti joj koješta, pa i to da slavi Lucifera.
    S obzirom da tip tvrdi i prebacio se na subotare i kroz cijeli intervju razvlači tu subotu kao nešto sveto još uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima.

Mislim nekako sam mišljenja da je u biti to sve on napravio u sklopu i dogovoru tih sila .
    Možda se varam

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    nisam pogledala klip, pa ti ne mogu odgovoriti. možeš li ukratko sažeti o čemu priča?
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Piše u uvodnom postu više manje.

Uglavnom....radi se o tome da mu je prvi susret na tim sastancima bio sa prizivanjem duhova. Objašnjenje je da su to demoni koji se cijelog vijeka bave imitiranjem drugih osoba te tako navode ljude koji prisustvuju tim seansama da su to duše njihovih ( ili koga su već prizivali) pokojnih. Zbog toga jer čovjek nema besmrtne duše. Smrtan je i dušom i tijelom.
    Nadalje priča o suboti kao o blagoslovljenom danu od Boga. Bog je blagoslovio sedmi dan u tjednu i uzeo ga za svoje što ispada subota (njegovo tumačenje), dok je Lucifer uzeo prvi dan u tjednu što je nedjelja. Ergo štovanjem nedjelje štujemo Lucifera.

Vrhovni svećenik u tom elitnom društvu je pričao kako sotona ne može omađijati (ne znam kak mi je sad ova riječ ušla u mozak :confused ) adventiste sedmog dana jer su oni zaštićeni upravo zato što štuju subotu (Božji dan).
    Kad je upoznao tog čovjeka na poslu i kad je čuo da je on jedan od tih adventista u par dana je sa njima prošao 28 tema iz Biblije.
    Počeo štovati subotu i nikad ne izostajati iz mise iste te da oni koji je slave nedeljom su mahom u zabludi.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od pala_s_kruskhe Vidi poruku
    S obzirom da tip tvrdi i prebacio se na subotare i kroz cijeli intervju razvlači tu subotu kao nešto sveto još uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima.

Mislim nekako sam mišljenja da je u biti to sve on napravio u sklopu i dogovoru tih sila .
    Možda se varam
    nije mi baš jasan ovaj tvoj post. ako je prešao u adventiste, onda je valjda raskrstio sa spiritualizmom. ili i dalje promovira neke njihove ideje?

יֵשׁ מֵאַיִן

pa on se rješio spiritualizma adventizmom.

Inače čuo sam priče o tom prizivanju duhova i užasu koji su svojevremeno ljudi doživljavali pri tome..s tim se nije igrat..a ljudi to rade najčešće iz budalaste obijesti..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

nije mi baš jasan ovaj tvoj post. ako je prešao u adventiste, onda je valjda raskrstio sa spiritualizmom. ili i dalje promovira neke njihove ideje?
    Dakle..meni kao meni nije uopće jasna ta subota i nedelja...
    Kužiš... ja cijeli život štujem nedelju i sad osoba koja je bila u doticaju sa svim tim silama zla tvrdi da je i tamo bilo rečeno da je nedelja sotonin dan dok subota Božji.

Iz tvog posta di si napisala da je nravano jasno da će sotonisti oblatiti crkvu i kršćanstvo uključujući i nedelju da je tip u krivu što se tiče subote i da namjerno krivo promovira

Ok..i kad razmislim on se othrvao zlu adventistima pa ih i zagovara ..jasno...
    Vjerojatno sam ja krivo povezala tvoj post

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    pa on se rješio spiritualizma adventizmom.

Inače čuo sam priče o tom prizivanju duhova i užasu koji su svojevremeno ljudi doživljavali pri tome..s tim se nije igrat..a ljudi to rade najčešće iz budalaste obijesti..
    rade jer se prave pameti sami sebi.Pa kad se događaju zle stvari onda je kuku meni.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    sve ok, ja sam malo previše općenito napisala i strpala sotoniste i kršćanske sekte u istu rečenicu. ali ako ideš tom logikom da je subota "originalni" dan Gospodnji, onda Roger indirektno napada i Crkvu da slavi Lucifera.

treća sreća. ovaj mi dio nije jasan:

oš uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima.
    iz ovoga sam zaključila da on još uvijek petlja nešto sa spiritizmom. a kako nisam čitala knjigu, niti gledala njegovu govoranciju, oslanjam se samo na tvoje tumačenje.

יֵשׁ מֵאַיִן

sve ok, ja sam malo previše općenito napisala i strpala sotoniste i kršćanske sekte u istu rečenicu. ali ako ideš tom logikom da je subota "originalni" dan Gospodnji, onda Roger indirektno napada i Crkvu da slavi Lucifera.

treća sreća. ovaj mi dio nije jasan:

iz ovoga sam zaključila da on još uvijek petlja nešto sa spiritizmom. a kako nisam čitala knjigu, niti gledala njegovu govoranciju, oslanjam se samo na tvoje tumačenje.

E jeba me pas nijemi gluhom šapće

Pa ako on indirektno napada Crkvu da slavi Lucifera i okreće ljude od nedjelje sve ti moji neuroni rade malo preveč zavjerski pa onda po mom mozgu to izgeda da u biti subota ima veze s duhovima i da on želi da se obrate svi na subotu.

S obzirom koliko kroz cijeli intervju tvrdi i blagoslivlje tu subotu kao i to da je Vrhovni svećenik ispričao da Lucifer mrzi adventiste jer su u zaštiti Boga upravo zbog slavlja subote.

smo se skužile?
    Posljednje uređivanje od La Kruskha : 05-02-2013 at 17:18

To su za mene sve mal zecsi pacijenti. Taj lik se mal dotakao dna, pa se spasio da bi se mozda u spasu uvukao u neki drugi ekstrem.

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    To su za mene sve mal zecsi pacijenti. Taj lik se mal dotakao dna, pa se spasio da bi se mozda u spasu uvukao u neki drugi ekstrem.
    Pa sad... i je..sve je to iz ekstrema u ekstrem, ali ako je iz zla ušao u nešto gdje se osjeća sretno i sigurno neka mu ga.

Samo mi dosta toga nije jasno u tom intrevjuu. Knjiga je ipak možda za par nijansi drugačija ili je se više ni ne sjećam dobro.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    je nedjelja Luciferov dan i da iako mnogi misle da taj dan štuju Boga, u praksi se klanjaju Luciferu.
    glupost. nedjelja je jedan od sedam dana u tjednu koji predstavlja neradni dan.
    nema veze koji je dan, bitno je da je je4dan od 7 dana a kako se zove nije bitno.
    odnosno baš zato jer se ne radi, nazvali smo ga nedjelja.
    a one sektaške fore da je Bog rekao da se štuje dan subotnji samo pokazuje da od svrhe i sadržaja nemaju ništa nego da se radi o formi u kojoj formu ti sektaši traže smisao.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    glupost. nedjelja je jedan od sedam dana u tjednu koji predstavlja neradni dan.
    nema veze koji je dan, bitno je da je je4dan od 7 dana a kako se zove nije bitno.
    odnosno baš zato jer se ne radi, nazvali smo ga nedjelja.
    a one sektaške fore da je Bog rekao da se štuje dan subotnji samo pokazuje da od svrhe i sadržaja nemaju ništa nego da se radi o formi u kojoj formu ti sektaši traže smisao.

O tom pričam / pišem da mi je nejasno u svezi nekog ko tvrdi da ga je spasio Bog usput i tvrdi da se nedjelja ne priznaje pod dan štovanja njemu

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od pala_s_kruskhe Vidi poruku
    O tom pričam / pišem da mi je nejasno u svezi nekog ko tvrdi da ga je spasio Bog usput i tvrdi da se nedjelja ne priznaje pod dan štovanja njemu
    i Isus je štovao subotu.

Rodžer očito nije otišao puno dalje od površine. ali u svakom slučaju bolje je da je adventist nego sotonist.

i još moram ispravit krivi navod Velikog svećenika. sotona mrzi sve ljude, ne samo adventiste.

יֵשׁ מֵאַיִן

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ok, kak oto oni znaju što štuje sotona?
    jel ga netko možda pratio?
    vidio?
    ima li svoje proroke?
    ne budite senzacionalisti.
    isus je štovao nedjeljeu kao neradni dan, a koji dan su židovi zvali sabbat.
    nije bitno je li to onda neki drugi dan pomjereno, bitno je da se u spomen na Božji odmor, taj dan ne radi.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    budući da ja nisam teolog, neću im se pačati u posao.
    evo jednog dobrog teksta sa katolik.hr

Adventisti, poznati u narodu i kao subotari, vjeruju kao i katolici u Presveto Trojstvo, Kristovo božanstvo, Marijino djevičanstvo, uskrsnuće tijela i drugi Isusov dolazak. Ipak oni, i pokraj toga, imaju nekoliko vrlo bizarnih doktrina:
    a) Katolička Crkva je Babilonska bludnica,
    b) papa je antikrist,
    c) slavljenje nedjelje kao blagdana je žig Zvijeri (iz knjige Otkrivenja).

Zbog svega ovog nije ni čudo što se prema katolicima drže vrlo neprijateljski. Da je Katolička crkva Babilonska bludnica, te da je papa antikrist uobičajena su vjerovanja mnogih sekti i kultova, ali je zato slavljenje subote kao blagdana nešto po čemu je ova sekta dosta drukčija od ostalih.

Adventističku je sektu 1860. osnovala Ellena Gould White, spojivši dvije frakcije milerista, sekte koja se raspala kad se proročanstvo, da će se kraj svijeta dogoditi 1844., nije obistinilo. Ellena G. White, samoproklamirana proročica, tvrdila je da je doživjela nekoliko stotina ukazanja kroz koje su joj otkrivene božanske istine. Među tim su objavljenim "istinama" i tri spomenute doktrine koje je ona objavila u knjizi Veliki spor.

Adventisti, slijedeći "objave" Ellene White, tvrde da su katolici, u nekom trenutku - ne navode kojem - poslije smrti apostola, slavljenje subote zamijenili slavljenjem nedjelje. U potkrepu objave svoje osnivačice navode i biblijski redak: "Sjeti se da svetkuješ dan subotni" (Izl 20,8). To je izričita naredba Jahvina i stoga je se pravi kršćanin mora držati.

Ako, međutim, pobliže razmotrimo ovaj na prvi pogled očit dokaz, vidjet ćemo da on nema baš nikakve težine. Iako je istina da su katolici subotu zamijenili nedjeljom, istina je – a što adventisti prešućuju - i da je to učinio već sveti Petar s apostolima. Iz Biblije naime vidimo (Dj 20,7; 1 Kor 16,2) da se nedjelja slavila već u apostolsko doba. Tako sveti Pavao u Poslanici Kološanima piše vjernicima da se ne obaziru na one koji im spočitavaju što se ne drže subote: "Prema tome, neka vas nitko ne osuđuje zbog jela ili pića, ili zbog godišnjih blagdana, ili mlađakâ, ili subotâ!" (Kol 2,16).

Osim toga, uz Bibliju postoje još i mnogi drugi spisi crkvenih otaca (neki su od njih bili izravni učenici apostola) koji govore da kršćani svetkuju nedjelju, dan Gospodinov (kad je Isus uskrsnuo), a ne subotu: Didahe (str. 14, 70. n.e.), Barnaba (Pisma Barnabe 15,6-8; 74. n.e.), Ignacije Antiohijski (Pisma Magnežanima, str. 8, 110 n.e.), Justin Mučenik (Prva obrana, str. 67, 155. n.e.), Tertulijan (Odgovor Židovima, str. 2, 203. n.e.), Origen (Komentar Ivanova evanđelja 2,28, 229. n.e.) Viktorin (Stvaranje svijeta, 300. n.e.), Euzebije Cezarejski (Povijest Crkve 1,4.8, 312. n.e.), Atanazije (O suboti i obrezanju, str. 3, 345. n.e.) i mnogi drugi. Laodicejski koncil (360. n.e.) u 29. kanonu veli: "Kršćani se ne bi smjeli judaizirati (oponašati Židove) i ne bi smjeli mirovati u subotu, nego tog dana raditi; međutim trebaju svetkovati Gospodinov dan [nedjelju] i ako je moguće taj dan ne raditi."

Kao drugo, Jahve je najavio da će sklopiti Novi savez "različit od Saveza koji učinih s ocima" izraelovim (Heb 8, 8-9; Jr 31,31-32), "A kad veli: novi, time je prvi proglasio zastarjelim. A što stari i zastarijeva, blizu je iščeznuća" (Heb 8,13). Taj je Novi savez sklopio Isus Krist (Lk 22,20; 1 Kor 11,25; 2 Kor 3,6; Heb 9,15; 12,24), i time ukinuo stari. Isus je prvi koji se ogriješio o subotu, "Stoga su Židovi još više nastojali da ga ubiju, jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao svojim ocem" (Iv 5,18). Onima koji su mu predbacivali da ne poštuje subotu, Isus je odgovorio: "Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote. Stoga je Sin Čovječji gospodar i subote" (Mk 2,27-28).

Adventisti su učinili tipičnu grešku, jer su jedan biblijski citat izvadili iz konteksta pa – ne poznajući povijest Crkve - iz njega izveli krivi zaključak. Jahve je izravno naredio i koješta drugo: "neka je kazna: život za život, oko za oko, zub za zub" (Izl 21,23-24; Pnz 19,21); "Kad čovjek proda svoju kćer za ropkinju, neka se ona ne oslobađa" (Izl 21,7); "Tko otme čovjeka neka se kazni smrću" (Izl 21,16); "Tko prokune svoga oca ili majku neka se kazni smrću"; "Ako se u tvojoj sredini nađe čovjek ili žena da učini što je zlo u očima Jahve, Boga tvoga, i krši njegov savez… toga čovjeka ili tu ženu, koji učiniše takvu opačinu, izvedi na gradska vrata te ih kamenuj da poginu" (Pnz 17,2-5) i tako dalje, i tako dalje. Žele li adventisti biti dosljedni, to jest obdržavati subotu kako je Jahve odredio, onda trebaju ne samo slaviti subotu, nego i obdržavati sve ostale Jahvine zapovijedi iz Starog saveza.

Isus je sklopio Novi savez i dao nam novu zapovijed, da ljubimo Gospodina Boga svoga i bližnjega svoga (Mt 22,34-39; Iv 13,34). "O tim dvjema zapovijedima ovisi sav Zakon i Proroci" (Mt 22,40).

Oni koji optužuju Katoličku Crkvu da je ukinula slavljenje subote, optužuju i samog Krista, baš kao što su to činili i farizeji, jer "Nato neki farizeji rekoše: Ovaj čovjek [Isus] ne dolazi od Boga: ne svetkuje subote" (Iv 9,16).

I napokon bi adventisti, budući da za razliku od kultova priznaju Isusa Krista za Boga, te vjeruju u istinitost Svetog pisma, trebali, ako žele biti dosljedni, vjerovati i u Isusovo proročanstvo da njegovu Crkvu, sagrađenu na Petru - Stijeni, prvom papi Katoličke crkve, Vrata pakla neće nadvladati (Mt 16,18). Očito je, međutim, da adventisti više vjeruju svojoj "proročici" Elleni.

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    nije bitno je li to onda neki drugi dan pomjereno, bitno je da se u spomen na Božji odmor, taj dan ne radi.

sabat je subota, Isus je uskrsnuo u nedjelju, zbog toga je "odmor" pomaknut u nedjelju.

ako nisi čuo za sotoniste, informiraj se.

יֵשׁ מֵאַיִן

i Isus je štovao subotu.

Rodžer očito nije otišao puno dalje od površine. ali u svakom slučaju bolje je da je adventist nego sotonist.

i još moram ispravit krivi navod Velikog svećenika. sotona mrzi sve ljude, ne samo adventiste.
    Sve 5...samo ako se on izbavio iz svega toga s adventistima ne treba od nedjelje raditi zlo

Čuj nu...Velikog svećenika ispravlja :nebudobro

ok, kak oto oni znaju što štuje sotona?
    jel ga netko možda pratio?
    vidio?
    ima li svoje proroke?
    ne budite senzacionalisti.
    nemoj ti nama ne budite :durise
    Ma gle, ako smo već kod sekti i spiritualizma i zlih duhova u službi sotone koji prilikom inicijacije "daruju" dare članovima (u Rogerovom slučaju dar da "vidi" pobjednike konjskih utrka)..tada i oni prenose poruke ili u nekim djelovima sam sotona priča o tome što štuje što ne i prate ga sljedbenici.

I jebagaled jel netko pogledao taj intervu ili svi špekulirate s menom o tome?

Ok..neke stvari su općenite i logične , ali ja pričam o konkretno ovom slučaju :durise

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    nisam pogledala, rekla sam ti odmah.

a što tebe čudi da on od nedjelje radi zlo? pa ispran mu je mozak. on doslovno uzima ono što su mu rekli. pročitaj onaj citat gore o adventistima, sve će ti biti jasno.

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove