+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 16 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/305

Tema: Strateški ciljevi srpske agresije

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Strateški ciljevi srpske agresije

http://www.vecernji.hr/vijesti/krece...-clanak-293630

za one koji su stalno govorili ( a takvih ima i među hrvatima)da srbima nije bilo u interesu zauzimanje svega što bi mogli nego samo onoga gdje su srbi živjeli, i kako da su mogli uzeti što su htjeli.
    uzeli bi oni sve što su moglu a nisu mogli jer su naletili na one koji ne bježe nakon nekoliko granata po njima i koji su odlučili ostat ili poginut..
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ma jasno je ko dan, pa dovoljno je vidjet planove Mladića, i ne samo njega. I priče onih jadnika, da je srbija imala namjeru uletit u slučaju napadana na BLuku, koliko ja znam Srbija je već na početku rata uletila najjače što je mogla na područje BiH i HR. Da je mogla još jače, i to jače bi iskoristila! Prema tome, priče da je Slobo mogo reagirat u slučaju oluje i napada na BLuku su priče za malu djecu, barem meni. Ne vjerujem da Srbija nije maksimalno iskoristila ono što je posjedovala, od strane ljudstva pa do oružja! A cilj je mislim svima više manje bio jasan još 1990ih, crta Karlobag-Karlovac-Virovitica. Samo što mi imamo hrpu imbecila, koji negiraju srpske ciljeve i još ima kretena koji ih i opravdavaju. Al to je tako oduvijek, i sumnjam da će se ta naša stupidnost ikada promijenit, naravno srećom ima i ljudi koji na pravi način odnosno realan i istinit gledaju na sve to, pa ipak nije sve tako crno i sivo, al zbog ovih masovnih glupaka bitno se kvari dojam i percepcija hrvata kako u HR među samim hrvatima, tako i u regiji, te europi i svijetu. Al srećom, u budućnosti će vjerojatno dobar dio njih pomrijet, pa nam ostaje nada da će doć nove generacije, nacionalno osviještenije i privrženije državnim ciljevima tj interesima i prije svega pravoj istini ove naše krvave povijesti.

Mladić tada nije mogao skupiti par brigada a kamoli 80 000 vojnika. To su njegove fantazije. 80 000 vojnika, znate li koliko je to. To je komplet vojska tzv RSK i pola u Bosni. I to brigade koje su u par mjeseci razbijene. Nema težeg posla nego razbijenu vojsku natjerati u napad. ovo su Mladićeve fantazije. Mogli su kao kod Crnih bunara napraviti proboj, na ograničenom teritoriju, ako bi imali sreće da napadnu nespremne domobrane i to je bilo sve što je Mladić tada mogao sa svojom razbijenom vojskom. S muslimanima kako tako a sa HV-om šanse nije imao i to je i on dobro znao. Ovo je čisto dizanje repine. A VJ Jugoslavije je bila nesposobna za manevar, pa to Milošević i ekipa jasno kažu u onim transkriptima. Oni nemaju goriva za 7 dana rata. Dok se pokrene mobilizacijski kotač,i da je sve u redu, njima treba mjesec dana da se pokrenu i još moraju proči kroz uski koridor. Šanse nije bilo. RS je bila pred konačnim slomom, pogotovo zapadni dio, kakvi napadi, kakvo zauzimanje Livna kakvi prodori dolinom Neretve, to je mogao samo sanjati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ali to pokazuje da su srpski snovi išli puno dalje od čistog držaanja terena na kojemu se u većem broju živjeli srbi.
    uzeli bi oni i umag i lastovo da su mogli.

Pa zar to treba naglašavati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nekima, vjeruj mi, treba.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ali to pokazuje da su srpski snovi išli puno dalje od čistog držaanja terena na kojemu se u većem broju živjeli srbi.
    uzeli bi oni i umag i lastovo da su mogli.
    Točno to, uzeli bi oni sve što im je na pamet palo, samo ipak je s druge strane bio netko tko se s time nije složio!

Stari lisac mirr.or avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    kad je rat tek bio počeo nitko nije niti govorio o oslobađanju dijelova teritorija gdje žive Srbi, nego o oslobađanju Hrvatske od unutarnjeg neprijatelja... kako su oni u vrhu to nazivali, ne znam, samo znam kako je to prezentirano nama kroz medije... naravno da se kroz to provlačila priča o ugroženosti srpskog stanovništva, ali o tom je više u početku brujala opozicija i one neke njihove "dobrovoljačke"... tako da svakako početna ideja nije mogla biti oslobađanje tih teritorija, nego uspostavljanje vlasti na cijelom teritoriju Hrvatske...

Po meni veći problem od četnika je taj, što nema lustracije, što nam bivši opjevani komunisti, i sinovi zločinaca vode glavnu riječ u državi. U državi, koju nisu htjeli, jednako koliko i oni u beogradu. Pa nije Račan i njegova partija slučajno, do zadnjeg dana vjerovala da će se Jugoslavija nekim čudom spasit, na našu veliku sreću i zadovoljstvo ipak nije, i to možemo zahvalit prije svega dragom Bogu, a onda i našim političkim vođama iz 1990ih, i naravno prije svega braniteljima bez kojih ova država ne bi opstala ni jednog pišljivog dana. Već su nam Englezi, Francuzi, Ameri osmrtnicu napisali, al dogodio se Vukovar! Dogodio se otpor mržnji, otpor zlu, koji ih je bacio na koljena i prisilio da priznaju našu jedinu i zauvijek voljenu domovinu HR.

To je poznata priča. "Mi smo mogli zauzeti Sarajevo za mesec dana da smo hteli". Ili Zadar, Karlovac, Sisak, Gospić, Bihać, Mostar, Osijek, Zagreb... I lisici je bilo kiselo grožđe...

http://www.jutarnji.hr/radikali--vel...srbiji/153493/

Srbi ne odustaju, pogotovo čika Šešelj.

ne znam zasto toliko kukate na koministe

ako je neko dobio komunizmom na ovim prostorima to su Hrvati a ako je neko izgubio onda su to Srbi

pa komunisti su vam nacrtali granice tamo gde ih nikada nije bilo.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od bbrs Vidi poruku
    ne znam zasto toliko kukate na koministe

ako je neko dobio komunizmom na ovim prostorima to su Hrvati a ako je neko izgubio onda su to Srbi

pa komunisti su vam nacrtali granice tamo gde ih nikada nije bilo.
    točno. granica je i za vriijeme austrije išla do zemuna.
    a ti sad nama kad si se već prosrao pokaži malo povijesnih znanja pa opiši gdje bi trebale i na temelju kojih kriterija biti granice.
    da nije bilo komunizma srbi i srbija bi ostali ništa drugo nego propala mala kvislinška nedićevska poludržavica za koju bi i današnja uža srbija bila velika.

Jedno znam sigurno , i za tisuću godina ako uopće bude postojala Srbija , iste snove će oni snivati a to je ostvarenje memoranduma SANU i linija VKK .
    Naše je pravo i obveza da ih u takvim pokušajima --probudimo iz suludih snova .
    Srbi su strateški prvi cilj ostvarili , a to je rasturanje BiH , koja im sada služi kao odskočna daska za daljnje pokušaje ...

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    točno. granica je i za vriijeme austrije išla do zemuna.
    a ti sad nama kad si se već prosrao pokaži malo povijesnih znanja pa opiši gdje bi trebale i na temelju kojih kriterija biti granice.
    da nije bilo komunizma srbi i srbija bi ostali ništa drugo nego propala mala kvislinška nedićevska poludržavica za koju bi i današnja uža srbija bila velika.
    bilo bi lepo ako bi ovde pokazao ti kartu austro-ugarske na kojoj se vidi granica hrvatske koja ide do zemuna ili bilo koju kartu na nijoj je Hrvatska u ovim ili slicnim granicama

bilo bi lepo i da napises sta je to srbija dobila komunizmom ja cu ti ovde navesti sta je izgubila

iz srpskog naroda su komunisti stvorili makedonce, crnogorce i deo muslimana (onaj koji se izjasnjavao kao srbi)
    stvorili su dve autonomne pokrajne na nasoj teritoriji i ustavom im dali prava slicna republikama
    narod u ogromnoj meri otudjili od tradicije i vere

bilo bi lepo ako bi ovde pokazao ti kartu austro-ugarske na kojoj se vidi granica hrvatske koja ide do zemuna ili bilo koju kartu na nijoj je Hrvatska u ovim ili slicnim granicama

bilo bi lepo i da napises sta je to srbija dobila komunizmom ja cu ti ovde navesti sta je izgubila

iz srpskog naroda su komunisti stvorili makedonce, crnogorce i deo muslimana (onaj koji se izjasnjavao kao srbi)
    stvorili su dve autonomne pokrajne na nasoj teritoriji i ustavom im dali prava slicna republikama
    narod u ogromnoj meri otudjili od tradicije i vere
    Makedonce..????

kakve veze vi imate s Makedoncima..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Jedno znam sigurno , i za tisuću godina ako uopće bude postojala Srbija , iste snove će oni snivati a to je ostvarenje memoranduma SANU i linija VKK .
    Srbi su strateški prvi cilj ostvarili , a to je rasturanje BiH , koja im sada služi kao odskočna daska za daljnje pokušaje ...
    niko ozbiljan u srbiji ne sanja taj san o liniji VKK kako je ti zoves

ima ljudi koji sanjaju da ce knin ponovo biti u srpskim rukama ( kad kazem knin mislim na RSK ) i to je nesto sto im niko ne moze oduzeti iako od toga nema nista. ima i medju vama onih koji sanjaju da ce posavina ponovo biti u vasim rukama i to je nesto sasvim normalno mada ni od toga sva je prilika nece biti nista ( ima i onih koji sanjaju o zemunu mada je to prilicno smesno )

Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    nemaju oni ekonomske i demografske snage za toliko nešto.

Nika više neće imati situaciju da protiv sebe imaju nenaoružane civile a oni avione topništvo i tenkove. Lako je tako ratovat.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Makedonce..????

kakve veze vi imate s Makedoncima..
    nikakve, makedonci su grcko pleme

ljudi koji trenutno zive na prostoru severne makedonije ili sada drzave BJRM su se do 1945 i dolaska komunista su sebe na popisima nazivali srbima a kao makedonci pocinju da se izjasnjavaju tek od popisa 1953

nikakve, makedonci su grcko pleme

ljudi koji trenutno zive na prostoru severne makedonije ili sada drzave BJRM su se do 1945 i dolaska komunista su sebe na popisima nazivali srbima a kao makedonci pocinju da se izjasnjavaju tek od popisa 1953
    Oni su Bugari više nego Srbi, po jeziku i prezimenima, imenima, svemu.

A to što su se i ako su se izjašnjavali Srbima to je zato jer je tako moralo bit. Srbija od dobijanja autonimije u osmanlijskom carstvu asimilira sve šta stigne. Pola Srba nema srpsko porijeklo nego su Vlasi, Cincari, Torlaci, Arbanasi, Makedonci a ima tu i dobar broj Hrvata..

tek 53-će veliš..haha

a tko je bio Vlado Černozomski

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove