+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/61

Tema: Pseudoznanost

Pseudoznanost

Procitamo sam nekoliko postova na forumu gdje se David Icke predstavlja kao istrazivac gdje se spominju iluminati,masoni,"zigovanje",NWO,zeitgeist itd. pa da to odmah povezem sa pismom od prije desetak dana "drustva za promociju znanosti i kritickog misljenja" ravnatelju HRT-a Goranu Radmanu i clanovima programskog vijeca HRT-a u kojem trazi ukidanje emisije Kresimira Miseka "Na Rubu Znanosti" i da vidimo na cemu smo. Gledao sam vecinu emisija Kresimira Miseka za koji bi prikladniji naziv bio "Svjetlosnim godinama od znanosti" ali naravno da nisam za zabranu,za David Icke-a mislim da je jedan od najuspjesnijih sarlatana svih vremena a ostale pojmove ce prokomentirati ako tema prezivi.
    ex Torcida,33,100+

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Nisam ni ja za zabranu, iako se uvijek čovjek začudi koliko je ljudi uvjereno da svaki gost na toj emisiji vjerojatno govori istinu, jer da nije tako, ne bi ni bio na ozbiljnoj televiziji kao što je HRT

naravno, bilo je svakakvih epozode koje variraju kvalitetom... npr. emisija o kriptozoologiji je bila samo pregled svih mitskih čudovišta i životinja, bez da je itko ekšli tvrdio da postoje jednorozi i zmajevi, no ima i notornih lupetanja, kad se dovedu gosti tipa Plečko pa se lupeta sve i svašta... no ono što Mišaku najviše zamjeram je dovođenje u emisiju Miroljuba Petrovića kojeg se ukratko može opisat kao četnika koji je zamislio da je Srbija zadnji bastion antimasonske fronte, a masonima je na čelu ( i izvor svega zla) katolička crkva. S obzirom na mišljenje gospodina Mišaka o katoličkoj crkvi, taj me potez zapravo ni ne čudi, ali ne znači da je zato manje gadljiv.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Nedavno je ovdje postavljen link na blog o zdravoj prehrani koji se potpuno kosi s onim što znanost preporuča u zadnjih 50 godina, meni se blog svidio, naravno da ga nisam uzeo zdravo za gotovo ,ali sam neke stvari prihvatio kao npr da je generalno zdrava prehrana ona koju su jeli naši preci i tako da prednost dajem npr masti u odnosu na ulje , ali nisam ni znanost naravno odbacio , a ni uzeo zdravo za gotovo.
    Znanstvenik nisam, praktičar jesam, iz moje struke su daleko korisniji stručni tekstovi praktičara, nego znanstvenika koji obrađuju nekakvo usko područje uglavnom bez ikakve praktične vrijednosti.
    Evo nešto čisto da vidim što je uvodičar htio reći ako se tema razvije.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Nedavno je ovdje postavljen link na blog o zdravoj prehrani koji se potpuno kosi s onim što znanost preporuča u zadnjih 50 godina, meni se blog svidio, naravno da ga nisam uzeo zdravo za gotovo ,ali sam neke stvari prihvatio kao npr da je generalno zdrava prehrana ona koju su jeli naši preci i tako da prednost dajem npr masti u odnosu na ulje , ali nisam ni znanost naravno odbacio , a ni uzeo zdravo za gotovo.
    Znanstvenik nisam, praktičar jesam, iz moje struke su daleko korisniji stručni tekstovi praktičara, nego znanstvenika koji obrađuju nekakvo usko područje uglavnom bez ikakve praktične vrijednosti.
    Evo nešto čisto da vidim što je uvodičar htio reći ako se tema razvije.
    Nutricionizam nikako ne spada u pseudoznanost. Kojekakvi šarlatani koji prodaju "čudotvorne" napitke već da.

Ono što je bitno naglasiti kod znanstvenih istraživanja je sljedeće: eksperimenti se rade u kontroliranim uvjetima i broj varijabli se svodi na najmanji mogući broj. Izvan laboratorija takve uvjete je nemoguće postići i nikad se ne može predvidjeti utjecaj okoline. Zato i postoje teorije koje se onda potvrđuju u praksi ili "padaju".

Tim Znanost.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Znanost je dosadna, a pseudoznanost zanimljiva.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Znanost je dosadna, a pseudoznanost zanimljiva.

ti se nikad nisi bavio znanošću? mislim, eksperimentalnom.

znanost je cool
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Ako tu ubrajaš one školske pokuse kad u limun staviš neke žićice pa te strese struja, ili u krumpir staviš šećer i čekaš da uđe voda ili staviš čavao u čašu s vodom i čekaš da pohrđa, onda sam se bavio eksperimentima inače ne.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Ako tu ubrajaš one školske pokuse kad u limun staviš neke žićice pa te strese struja, ili u krumpir staviš šećer i čekaš da uđe voda ili staviš čavao u čašu s vodom i čekaš da pohrđa, onda sam se bavio eksperimentima inače ne.

mislila sam na pravu znanost.

יֵשׁ מֵאַיִן

Znanost da, ali eksperimenti ne.

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    no ono što Mišaku najviše zamjeram je dovođenje u emisiju Miroljuba Petrovića kojeg se ukratko može opisat kao četnika koji je zamislio da je Srbija zadnji bastion antimasonske fronte, a masonima je na čelu ( i izvor svega zla) katolička crkva
    Odakle ovo?dosta samn upoznat sa radom dr.Petrovića,i ovo mi je prva.Dapače,u masu navrata je na predavanjima govorio kako je Srbija,kao i ostale zemlje,u rukama Nečastivog.
    Jest da je teško odvojit čovjeka i djelo,ali ja u njegovim predavanjima u dobrih 90% čujem samo pozitivu i dobre stvari.Ako te smeta to oko Katoličke crkve na čelu Masoneriji,ha,čuj,ima tu puno puno dokaza tome u prilog.Pa svaki,doslovno svaki član Vitezova Kolumba ili Malteških vitezova je također i Mason.Mislim da je dovoljno zasad,da ne ulazimo dublje.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Bukowski Vidi poruku
    Odakle ovo?dosta samn upoznat sa radom dr.Petrovića,i ovo mi je prva.Dapače,u masu navrata je na predavanjima govorio kako je Srbija,kao i ostale zemlje,u rukama Nečastivog.
    Jest da je teško odvojit čovjeka i djelo,ali ja u njegovim predavanjima u dobrih 90% čujem samo pozitivu i dobre stvari.Ako te smeta to oko Katoličke crkve na čelu Masoneriji,ha,čuj,ima tu puno puno dokaza tome u prilog.Pa svaki,doslovno svaki član Vitezova Kolumba ili Malteških vitezova je također i Mason.Mislim da je dovoljno zasad,da ne ulazimo dublje.
    od gledanja dosta njegovih videa na YT. lik je četnik na kvadrat.

nego, gdje se to provjerava tko je član masona?

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Jan 2012
    Nisi mi dala odgovor,nisam to pitao,zato sam i boldovao šta san mislio.A i napisao ono o dijeljenju čovjeka i djela.Mnogo ljudi ima koji su smradovi,a ostavili su velika djela.Meni užasno smeta kada neko ne može osporiti djelo,pa napada čovjeka na osobnoj razini.
    Za masone,nigdje.Oni su oduvijek tajno društvo,ali je dosta članova javno.Vitezovi Kolumba i Malteški vitezovi su oboje katolička "tajna društva",mada to ružno zvuči,ali tako je.Naravno,nisu jedini,tu su i Opus Dei a i oni najgori,Jezuiti.Tri od ova četiri bratstva imaju direktne i javne veze sa Masonima.
    Probat ću,ako uspijem,nać članak iz Osservatore Romano gdje je Katolička crkva "pomilovala" Masoneriju,tj.piše da od sada Katolička crkva neće više tražiti da se potencijalni članovi bilo koje njene organizacije odreknu Masonerije.Praktički su dopustili da neko može istodobno biti Mason i katolik.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Vitezovi Kolumba i Malteški vitezovi su oboje katolička "tajna društva",mada to ružno zvuči,ali tako je.Naravno,nisu jedini,tu su i Opus Dei a i oni najgori,Jezuiti.

hvala ti što si nas prosvijetlio. da nema tebe ne bismo znali ništa o Katoličkoj crkvi.

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Jan 2012

Slike "svevidećeg oka" su sa Katoličkih crkava/katedrala.Ako misliš da su ovo incidenti,nisu.Ima milion crkava sa ovim simbolom Iluminata.Koji su proizašli direktno iz Masona.Koji su proizašli iz Templarskog reda,koji je bio osobna Vatikanska vojska.imali su veću moć i utjecaj od Papine osobne prelature,Opusa Dei.Napominjem da slika Pape Benedikta sa Tonyem Blairom može biti i slučajnost,mada ako treba mogu okačiti 10-ke slika Papinog rukovanja sa raznim političarima,Kardinalima,itd.Monolit na središnjem Trgu Sv.Petra?!?Ako ti samo ove navedene činjenice nisu dovoljne kao dokaz veza između Katoličke crkve i Masonerije,onda jednostavno ne želiš vidjet.A ja ti mogu okačiti još milion ostalih.Meni osobno je sama smrt Pape Ivana Pavla I dovoljan dokaz da Masoni imaju pozicije visoko u Katoličkoj crkvi.
    Molio bi sve da me se krivo ne shvati,ovo nije u svrhu blaćenja Katoličke crkve,ovo je u svrhu dokaza koliko su slične organizacije opasne.Masoni su najodvratnije
    spodobe koje su ikada hodale na kugli zemaljskoj,njihovi manifesti,njihove zakletve i njihovi rituali su sramota,i puno ozbiljniji od onih koje vrše one karikature u tzv.Sotoninoj crkvi u San Francisku.Jedino pravo sotonističko društvo koje je kroz povijest postojalo su Masoni (i sve njihove podgrupe,da upotrijebim navijački žargon).Albert Pike,Manley P.Hall,Alister Crowley,zar treba išta dodati.Klanjati se onome koji u svakoj svojoj pori mrzi i zavidi čovječanstvu je ultimativna pljuska našem Stvoritelju.
    EDIT:ZgGabriel hvala na opaski,poniznost na djelu.Nije mi namjera prosvijetljavati ljude,samo sam upitao Stilianu da mi odgovori na pitanje,i njoj (njemu?) replicirao.Ako si željela nešto osporiti ili dodati mogla si to napraviti i bez omalovažavanja.
    Posljednje uređivanje od Bukowski : 25-01-2013 at 19:02
    Hank

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    malo manje čitaj senzacionalističke knjige, a malo više ozbiljnu literaturu.

doduše, na pravoj si temi. tvoj "elaborat" i spada u pseudoznanost.

יֵשׁ מֵאַיִן

Meni nije jasno zašto onda masonerija napada toliko katoličku crkvu ako su u talu??
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Nov 2011
    Nisi mi dala odgovor,nisam to pitao,zato sam i boldovao šta san mislio.A i napisao ono o dijeljenju čovjeka i djela.Mnogo ljudi ima koji su smradovi,a ostavili su velika djela.Meni užasno smeta kada neko ne može osporiti djelo,pa napada čovjeka na osobnoj razini.
    Za masone,nigdje.Oni su oduvijek tajno društvo,ali je dosta članova javno.Vitezovi Kolumba i Malteški vitezovi su oboje katolička "tajna društva",mada to ružno zvuči,ali tako je.Naravno,nisu jedini,tu su i Opus Dei a i oni najgori,Jezuiti.Tri od ova četiri bratstva imaju direktne i javne veze sa Masonima.
    Probat ću,ako uspijem,nać članak iz Osservatore Romano gdje je Katolička crkva "pomilovala" Masoneriju,tj.piše da od sada Katolička crkva neće više tražiti da se potencijalni članovi bilo koje njene organizacije odreknu Masonerije.Praktički su dopustili da neko može istodobno biti Mason i katolik.
    A ja bih sad trebala pisat transkripte njegovih videa? Gledat ih sve i izvlačit rečenice? Meni je sasvim dovoljno što sam ga gledala jednom, a tko ne vjeruje neka sam pogleda... oni Srbi su najbolji, najhrabriji, najispravniji, pravoslavna crkva je jedina prava, katolička je rasadnik zla, itd... znači, ludi, bolesni četnik koji u dječjem udžbeniku proglašava djevojčicu Luciferom jer se zove Lucy. Kako kaže Miroljub: svi znamo što znači lucy, lucy je drugo ime đavla...

poškropit svetom vodom i onda noga u guzicu. njemu, ne tebi

Kako su to Templari bili "osobna vatikanska vojska"?
    Onda su to i Ivanovci, ili su to svi crkveni redovi danas?
    Ili je to preneseno značenje u postu?

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    A ja bih sad trebala pisat transkripte njegovih videa? Gledat ih sve i izvlačit rečenice? Meni je sasvim dovoljno što sam ga gledala jednom, a tko ne vjeruje neka sam pogleda... oni Srbi su najbolji, najhrabriji, najispravniji, pravoslavna crkva je jedina prava, katolička je rasadnik zla, itd... znači, ludi, bolesni četnik koji u dječjem udžbeniku proglašava djevojčicu Luciferom jer se zove Lucy. Kako kaže Miroljub: svi znamo što znači lucy, lucy je drugo ime đavla...

poškropit svetom vodom i onda noga u guzicu. njemu, ne tebi
    Da li je to tip koji je u Vojvodini otvorio centar za liječenje od homoseksualnosti?

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Kako su to Templari bili "osobna vatikanska vojska"?
    Onda su to i Ivanovci, ili su to svi crkveni redovi danas?
    Ili je to preneseno značenje u postu?

ili on nema pojma o čem priča?

ti si gurno znaš bolje od mene kad su građene katedrale o kojima priča a kad su osnivani viteški redovi. s kojima Opus Dei i isusovci nemaju nikakve veze. zna se šta rade i jedni i drugi i treći. osim templara, jel.

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove