+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 4 5 6
Prikaz rezultata str. 101/117

Tema: Nikola Tesla- Srbin ili Hrvat?

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Tesla je aseksualni vegetarijanac.
    מנא מנא תקל ופרסין‬

Novak Djokovic (naravno i Nikola Tesla) je Hrvat

Evo ovako ce te doci do dokaza: Pitaj te hrvata koj je rodjen u na primer Nemackoj sta je! Ako kaze da je Nemac i ako du mu roditelji Hrvarti, e onda je mozda i Tesla hrvat. Ja sam rodjena u Nemackoj, roditelji su mi Srbi, naravno da sam Srpkinja. Da li ja otisla jednom u 10 godina za Srbiju ili 5 puta godisnjem je totalno nebitno. Ja sam ono sto sam, Srpkinja.

U zadnje vrime smaraju s tim Teslom to je neviđeno. prije za vrijeme Juge nitko ga spominjao nije. Sad neka teslomaninja nastupila. Ne da bi se s vama otimao za nj, nego bi vam dao njega i pride još nekoliko Hrvata samo da se ratosiljamo priče.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Ana Solun Vidi poruku
    Evo ovako ce te doci do dokaza: Pitaj te hrvata koj je rodjen u na primer Nemackoj sta je! Ako kaze da je Nemac i ako du mu roditelji Hrvarti, e onda je mozda i Tesla hrvat. Ja sam rodjena u Nemackoj, roditelji su mi Srbi, naravno da sam Srpkinja. Da li ja otisla jednom u 10 godina za Srbiju ili 5 puta godisnjem je totalno nebitno. Ja sam ono sto sam, Srpkinja.
    Tako je. Ako su Mojsije, Isusova mater, Fidel Castro, Napoleon, Gundulić itd bili Srbi što ne bi i Tesla to bio?

Nikola Tesla je po vjeri Srbin, a po nacionalnosti Hrvat.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nikola Tesla je po vjeri Srbin, a po nacionalnosti Hrvat.
    Po vjeri kršćanin/pravoslavac, po nacionalnosti (u smislu državljanstva na papiru) Austro-Ugar i Amerikanac.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Tako je. Ako su Mojsije, Isusova mater, Fidel Castro, Napoleon, Gundulić itd bili Srbi što ne bi i Tesla to bio?
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ja te jednom uputih na delo Oca Domovine "Pasmina slavoserbska po Hervatskoj" u kojem on tvrdi da je Hervat Sava Nemanjić odvojio Hervatsku cerkvu od Bizanta.
    Ako to nije kapitalna krađa onda ne znam šta je. Ali iz vaše perspektive verovatno su Srbi "ukrali" Savu od Hrvata, kao što sada kradu i Teslu.

Naravno vi možete verovati da je Sava bio Hrvat i biti na liniji Oca Domovine, ali barem biste mogli pokazati malo konsekventnosti i podići znamenitom Hrvatu Savi nekakav spomenik, jer nije mala stavr osamostaliti Crkvu. Ako se pak ne slažete sa Ocem, zašto ga ne detronizirate, i kažete da je pisao gluposti i da više ne može biti Ćaća?
    A izgleda da će ostati i jedno i drugo, kao što to ide sa onom hiljadugodišnjom tradicijom. Čas se hvalimo neprekinutom državnošću od hiljadu godina, a kad se nešto naljutimo na sebe, onda govorimo kako nije čudo što nismo imali državu hiljadu godina, jer smo konjušari, puni izdajnika, ludi itd. Sve može, sve je relativno ( Možda je i Ajnštajn Hrvat).

Mesić je u svojstvu predsednika rekao da je Tesla Srbin, sin Hrvatske. Znači Srbin.
    Ja imam običaj da šetam po prodavicama knjiga, i odem u tamo gde se prodaju knjige iz nauke. Nailazim na američke i druge strane autore koji pišu Teslinu biografiju. Ni u jednom slučaju nisam našao da je označen kao Hrvat. Jedina veza koja mu se pripisuje sa Hrvatima, je to što je "rođen u AU (današnja Hrvatska)".
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Starcevic je udaril na velikosrpsku ideju i izvrtanje velikohrvatskom idejom i izvrtanjem. Pametan covjek jer se na tu mitomaniju i megalomaniju moze samo istom mjerom uzvratiti.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Aleksha svjestno nesvjestno samo dokazuje kako je pravastvo reakcija na srpsko svojatanje Hrvata. Neki pametniji narodi bi izvukli neke zakljucke iz toga, ali dobro.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Starcevic je udaril na velikosrpsku ideju i izvrtanje velikohrvatskom idejom i izvrtanjem. Pametan covjek jer se na tu mitomaniju i megalomaniju moze samo istom mjerom uzvratiti.
    Domovine sin bi barem nešto više morao da zna o pisanijima Oca Domovine. Da kaže neku konkretnu stvar, a ne daponavlja neke ideološke fraze.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Aleksha svjestno nesvjestno samo dokazuje kako je pravastvo reakcija na srpsko svojatanje Hrvata. Neki pametniji narodi bi izvukli neke zakljucke iz toga, ali dobro.
    Pravaštvo je kad kažeš da je Tesla Hrvat, da je Sveti Sava Hrvat, i onda na brzinu kažeš da su Srbi lopovi.
    Obasniću starčevićevštinu malo bolje na temi o Pernaru.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Ja te jednom uputih na delo Oca Domovine "Pasmina slavoserbska po Hervatskoj" u kojem on tvrdi da je Hervat Sava Nemanjić odvojio Hervatsku cerkvu od Bizanta.
    Ako to nije kapitalna krađa onda ne znam šta je. Ali iz vaše perspektive verovatno su Srbi "ukrali" Savu od Hrvata, kao što sada kradu i Teslu.

Naravno vi možete verovati da je Sava bio Hrvat i biti na liniji Oca Domovine, ali barem biste mogli pokazati malo konsekventnosti i podići znamenitom Hrvatu Savi nekakav spomenik, jer nije mala stavr osamostaliti Crkvu. Ako se pak ne slažete sa Ocem, zašto ga ne detronizirate, i kažete da je pisao gluposti i da više ne može biti Ćaća?
    A izgleda da će ostati i jedno i drugo, kao što to ide sa onom hiljadugodišnjom tradicijom. Čas se hvalimo neprekinutom državnošću od hiljadu godina, a kad se nešto naljutimo na sebe, onda govorimo kako nije čudo što nismo imali državu hiljadu godina, jer smo konjušari, puni izdajnika, ludi itd. Sve može, sve je relativno ( Možda je i Ajnštajn Hrvat).

Mesić je u svojstvu predsednika rekao da je Tesla Srbin, sin Hrvatske. Znači Srbin.
    Ja imam običaj da šetam po prodavicama knjiga, i odem u tamo gde se prodaju knjige iz nauke. Nailazim na američke i druge strane autore koji pišu Teslinu biografiju. Ni u jednom slučaju nisam našao da je označen kao Hrvat. Jedina veza koja mu se pripisuje sa Hrvatima, je to što je "rođen u AU (današnja Hrvatska)".
    Mo'š ti mene upućivat na bilo šta al' ja knjige više ne čitam. Starčevićevu ni jednu nisam pročitao. Jesam dosta citata iz njegovih "dela" i svi su i danas relevantni i aktualni. On je koliko znam ( a možda ne znam dovoljno) pisao i govorio o slavoservima a ne o slavoserbima i pritom nije mislio na Srbe. A to što je taj Savo bio Hrvat..ne vidim nikakav problem u tome. Ako Napoleon i Castro mogu biti Srbi zašto Savo ne ni mogao biti Hrvat?

Mo'š ti mene upućivat na bilo šta al' ja knjige više ne čitam. Starčevićevu ni jednu nisam pročitao. Jesam dosta citata iz njegovih "dela" i svi su i danas relevantni i aktualni. On je koliko znam ( a možda ne znam dovoljno) pisao i govorio o slavoservima a ne o slavoserbima i pritom nije mislio na Srbe. A to što je taj Savo bio Hrvat..ne vidim nikakav problem u tome. Ako Napoleon i Castro mogu biti Srbi zašto Savo ne ni mogao biti Hrvat?
    ''Srbi'' su ustvari Turci - pravoslavne veroispovesti!

Teslin djed je bio Hrvat koji je za službom otišao u Bosnu - službovati u jedno selo turskih pravoslavaca tamo se zagledao u jednu pravoslavnu Turkinju - oženoi je i prešao na njenu veru!

I sad što je Nikola Tesla?

A čak ni to im prezime nije zapravo pravo - nego je nastalo od toga što su tog njegovog djeda, koji je imao ''izbačene zube'' njegovi novi sunarodnjaci prozvali - dali mu nadimak - Tesla!

I kad već pričam o tome pa i djed Vojislava Šešelja je ustvari bio Hrvat, a on im najveći Srbin - čak i vojvoda.

Srpska pravoslavna crkva je, to je poznato - prevodila pripadnike drugih vjera i narodnosti u srpstvo - na razne načine i to uopće nisu krili. Nego su čak i pisali o tome knjige.

Najpoznatiji prevoditelj po tom pitanju je srpski patrijarh Josif Rajčić - koji je za svog službovanja što je god mogao ''prevesti'' u Srbe - preveo - i to mu SPC stavlja u zasluge!

https://sh.wikipedia.org/wiki/Patrijarh_srpski_Josif

Nacionalno opredjeljenje se ne nasljeđuje nego je pitanje simpatija. Tesla je sam za sebe rekao da je Srbin, pametnom dovoljno.

Što se tiče podrijetla, potječe li iz hrvatskog backgrounda, to će vrijeme pokazati.

Kako god bilo, možemo biti zahvalni, a i ponosni, da se jedna osoba s ovih prostora uzdigla do takvih visina.

Prije svega,bio je čovjek,ljudina,koji se nije opterećivao sa glupošću ko i šta je.

Tko smo i što smo, odakle dolazimo i kuda idemo je glavno pitanje čovječanstva na koje svaki čovjek želi pronaći odgovor. Tesla je i otišao u fiziku jer je propitkivao svoj identitet, a na kraju je shvatio da je Hrvat, naravno.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove