+ Odgovori na temu
Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5 6 7 8 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 121/145

Tema: Nikola Tesla- Srbin ili Hrvat?

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    1941. godine u Teslinom Smiljanu, i okolnim zaseocima, živjela je 621 osoba srpske nacionalnosti. Od tog broja njih 558 je ukupno ubijeno tokom rata na zvjerski način, a među njima je bilo 74 djece. U posljednjem ratu tokom 90-tih Hrvati su ubili još 20 Srba u Smiljanu, među kojima i 8 njih koji su preživjeli ustaške pokolje u Drugom svjetskom ratu
    https://www.in4s.net/krvavi-ilindans...sela/?lang=lat
    Naiđoh na tekst pisan povodom jučerašnjeg Ilindana, za koji mi se čini da je prikladan zua ovde.

A usput da podelim jedno svoje zapažanje, zabeležno na hb.orgu:

Šta bi Maks Luburić, za vreme njegove NDH, uradio Hrvatu koji s pijetetom govori o kralju Aleksandru, koji se sastaje sa kraljem Petrom u jeku rata i izražava nadu da će se kralj vratiti u zemlju?

Verovatno bi ga poslao u Jasenovac. A Srbinu koji bi se isto ponašao, verovatno bi neštojoš gore učinio.

https://www.youtube.com/watch?v=oRMS9-iFpwo

No, ako poslušamo govor (link, gore) Maksa Luburića iz 1968, povodom godišnjice 10. travnja. čućemo nešto neobično.

Maks Luburić ističe Nikolu Teslu kao primer Srbina kakvog bi on želeo u Hrvatskoj. Njegovi naslednici, idu korak dalje: proglašavaju Teslu Hrvatom, a najdalje je otišao kolega weasel označavaju Teslu kao pravaša.

Tesla je o kralju Aleksandru rekao ovo:

A 1942. godine Tesla se sastao sa kraljem Petrom i izjavio je sledeće:
    Razgovor je protekao u izrazito srdačnoj i prijateljskoj atmosferi, o čemu svedoči rečenica koju je Tesla izgovorio još prilikom pozdravljanja: „Drago mi je što ste mladi i zadovoljan sam što ćete biti veliki vladar. Verujem da ću doživeti Vaš povratak u slobodnu Jugoslaviju.“
    https://svisrbiuparizu.com/sta-je-ni...u-1942-godine/

Meni je neuhvatljiva logika po kojoj Maks Luburić Nikolu Teslu proglašava "hrvatskim rodoljubom" (kaže da je Srbin, a ne da je Hrvat, ali poželjan Srbin).

Dakle, dok se vojska kralja Petra bori protiv Luburićeve NDH, Tesla se kralju obraća rečima "Verujem da ću doživeti Vaš povratak u slobodnu Jugoslaviju", iz kojih jasno proističe da Tesla priželjkuje da NDH doživi poraz od vojske kralja Petra, jer samo u tim uslovima kralj bi se mogao vratiti u zemlju.

Ako mi neko otkrije koje je tu logika u pitanju u Maksovoj glavi, svaka mu čast.

To nije logika "prisvajaj tuđe da bi bio/izgledao veći" jer oni poništavaju sami sebe onim što izgovaraju.
    A ovi koji razmišljaju poput Maksa idu korak dalje od njega proglašavajući Teslu Hrvatom. A i za manje stvari od onih koje je Tesla izgovorio, prave Hrvate proglašvaju rashrvatima, Jugoslovenima, i sl.

Starčević je Srbe diskvaifikovao bez da treba išta da urade, dovoljno je što su Srbi, i što su pravoslavci. Pa tako bi shodno njegovoj ideji, Tesla bio označen kao pripadnik niže pasmine, prevarantske, kukavičke, nemoralne itd. Neki smatraju da je Hrvate koji politički misle prosrpski, Starčević označavao kao Slavoserbe. Tesla bi, da je Hrvat, sa onim što je izgovorio, bio isteran iz hrvatstva, ali ne... Mimo svake pravaške logike on se proglašava Hrvatom. Eto, kolega weasel je otišao dalje od Luburića, savremenih ustašoida, i proglasio ga je pravašem. I time je ubio Ante Starčevića.
    .................................................. ....................................

Inkvi je dobro primetio da za vreme SFRJ, Tesla nije baš nešto ni spominjan. Osim na časovima fizike.
    A zašto je to tako - verovatno je odgovor u njegovoj naklonosti srpskim/jugoslovenskim kraljevima.

Kod vas postoje, ako se ne varam, institucije koje nose naziv po čoveku koji je 1942. ukazivao podršku NJKV kralju Petru! To je jako lepo sa vaše strane.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 03-08-2019 at 19:37
    Ljutu travu na ljutu ranu...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Kazu da je Tesla bio peder.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ministarka kulture Hrvatske Nina Obuljen Koržinek rekla je da se Hrvatska s poštovanjem seća Nikole Tesle, ne pokušavajući da negira njegovo poreklo.

"Hrvatska enciklopedija za Nikolu Teslu navodi da je bio američki i hrvatski pronalazač srpskog porekla. Tesla je rođen u Hrvatskoj, u Hrvatskoj se školovao i iz Hrvatske je otišao dalje u svet - u Austriju, Češku, Mađarsku, Francusku i zatim u Sjedinjene Američke Države. Jedan je od najvećih pronalazača, čovek koji je menjao svet i koji je veza između država i kultura u kojima je živeo. Nikola Tesla je za sebe izjavio da se ponosio srpskim poreklom i hrvatskom domovinom", rekla je hrvatska ministarka, komentarišući izjavu srpskog Ministarstva kulture da Zagreb pokušava da prisvoji Teslu.
    http://www.nspm.rs/hronika/hrvatska-...tml?alphabet=l

Ovi vaši navalili da čoveka koji se 1942. sastaje sa kraljem Petrom, u vreme dok se hrvatski narod bori za svoju državu, protiv vojske istog tog kralja, svojataju i idealizuju u Hrvatskoj. Još dali imena naučnih institucija po njemu.

Pa kod vas kao da vladaju, ne komunisti, nego četnici.

Znači mi ne bi trebali imenovati ništa po čovjeku koji se rodio i školoval u Hrvatskoj, a Srbi bi trebali sve imenovati po čovjeku koji je jedan dan u životu proveo u Srbiji.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Znači mi ne bi trebali imenovati ništa po čovjeku koji se rodio i školoval u Hrvatskoj, a Srbi bi trebali sve imenovati po čovjeku koji je jedan dan u životu proveo u Srbiji.
    Grunfe, ja sam živeo u Jurija Gagarina, koja se ukršta sa Nehruovom i Gandijevom, i živeo sam u Patrisa Lumumbe do koje stižeš kroz Ruzveltovu. A mislim da od ove gospode niko nije bio u Srbiji niti jedan dan, niti je reč o Srbima.
    Dakle, nije stvar u tome, nego u principu.
    Ako je Tesla hrvatski pronalazač, onda je Momčilo Đujić hrvatski vojskovođa, i bio bi red da se po njemu nešto nazove u Hrvatskoj.

Zapanjujuća je ta vaša nedoslednost. I to ne nedoslednost na dugi rok, kad se stvari promene, pa onda i vi promenite nešto čega ste se ranije držali. Ne govorim ni o nedoslednosti prostog puka, koji se mnogo ne bavi takvim stvarima.

Govorim npr. o Maksu Luburiću koji je paradigmičan primer. U 45. minuta svog govora on ne može da ostane dosledan. Počinje sa značajem 10. travnja, a onda dođe do toga da čovek koji se srdačno sastaje sa kraljem Petrom, ni manje ni više nego 1942. zapravo je primer Srbina kakvog bi on želeo u Hrvatskoj.
    Pa to je izdaja samog sebe, koju čini čovek general, koji bi barem nekakav integritet trebalo da ima. Znači kad bi se našla ona konopčad za sve vaše "jude" o kojima vam pesnik piše, da li bi iko pretekao?!
    Izgleda da kod vas nema vernosti ni sebi, nego samo i jedino - Vatikanu. Jedino njih niste izneverili nikad, a da li će on vas... Videćemo.

Daj mi reci zašto je Tesla pomogao da se u Hrvatskoj sagradi druga najstarija hidroelektrana na svijetu, a ne u Srbiji, ako je bio Srbin i toliko volio Srbiju? To kaj se on sastal jednom s nekim Petrom, a drugi put s Pavlom, koga briga?

Đujić se rodio u Hrvatskoj, ali je postupno inficiran virusom SPC-a poludio i onda ju je rušio. Tesla je gradio Hrvatsku, a Đujić je rušio. I Kadijević je rođen u Hrvatskoj pa ju je rušio inficiran velikosrpstvom.

Tesla je duže vremena u svojem životu proveo u Varaždinu nego u Srbiji. U Hrvatskoj se školovao, gradio hidroelektrane, u Zagrebu predložio gradnju centrale jer je htio pomoći svojoj zemlji. Nije u Beogradu htio pomoći svojoj zemlji nego u Zagrebu tak da to vaše svojatanje čovjeka koji sa Srbijom ima veze jedino to kaj je išel u crkvu u vlasništvu SPC-a je smiješno.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 12-08-2019 at 08:41

Grunfe priznaj sebi da je bio Srbin i osetićeš mir u duši 😁
    grobari,28,100+

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Jesam li spomenuo da je bio peder.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Jesam li spomenuo da je bio peder.
    Šta ima veze i da je bio, da njega nije bio ti bi sad kenjao u mraku ovak škljoc i upali se sijalica 😁
    grobari,28,100+

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Daj mi reci zašto je Tesla pomogao da se u Hrvatskoj sagradi druga najstarija hidroelektrana na svijetu, a ne u Srbiji, ako je bio Srbin i toliko volio Srbiju? To kaj se on sastal jednom s nekim Petrom, a drugi put s Pavlom, koga briga?

Đujić se rodio u Hrvatskoj, ali je postupno inficiran virusom SPC-a poludio i onda ju je rušio. Tesla je gradio Hrvatsku, a Đujić je rušio. I Kadijević je rođen u Hrvatskoj pa ju je rušio inficiran velikosrpstvom.

Tesla je duže vremena u svojem životu proveo u Varaždinu nego u Srbiji. U Hrvatskoj se školovao, gradio hidroelektrane, u Zagrebu predložio gradnju centrale jer je htio pomoći svojoj zemlji. Nije u Beogradu htio pomoći svojoj zemlji nego u Zagrebu tak da to vaše svojatanje čovjeka koji sa Srbijom ima veze jedino to kaj je išel u crkvu u vlasništvu SPC-a je smiješno.
    Mogao si reći da je Tesla više puta obavljao nuždu u Hrvatskoj nego u Srbiji i da ti to bude potvrda za nešto... Jača i od susreta sa kraljem Petrom i jača od otvorenih simpatija za kralja Aleksandra.

Jovan Rašković se školovao u Zagrebu, i u SRH je izgradio svoju lekarsku karijeru. Je li i njega svojatate?

Dok je Đujić, kako kažeš, rušio Hrvatsku, Tesla se sastao sa Đujićevim vrhovnim komandantom kojem je poželeo povratak kući - indirektno, poželeo je Đujiću uspeh u njegovom poslu.

Stvarno, čovek kad čita neke od vas može samo da se krsti. Takvo gaženje onoga na čemu ste, koliko minut ranije, gradili svoj pogled na svet, nezapamćeno je.

Vidi, recimo da ne volim taj vaš ustašluk, i da mislim da su vam principi koji vas određuju glupi... ALI, ako već imate te principe, i istih se odlučno pridržavate, onda čovek može da ima i neko poštovanje prema vama.
    Ali ako najzadrtiji među vama Hrvatima, a to ste npr. vi integralisti, bez ikakvog zazora sve te principe koji vas određuju pogazite u ime nečeg sasvim trećeg, to je da čovek samo zanemi.
    Ne volite jednog Šerbedžiju, Štulića, Kolindu jer ide kod Porfirija na Božić... Naćićete najsitniju sitnicu da nekog odbacite, a onda bez ikakvog smisla gutaćete i najveće nepodobnosti zbog vama znanog cilja...
    Po kojem principu, a koji ne bi porušio neki vaš drugi princip, prisvajate Teslu, ne mogu da odgonetnem.
    Koji vam je cilj? Mogu da nagađam: dobro je za Hrvatsku da ima nekog svetskog velikana, pogotovo ako će taj velikan biti otet Srbima.
    To je kao onaj ustaša iz Mačekove epizode u Jasenovcu: Znam da ću goreti zbog ovoga što radim, ali goreću za Hrvatsku.

Eee, nema u tome sreće....

PS. Izgleda da je Punti shvatio besmislenost prisvajanja Tesle, pa je odlučio da ipak bude veran principima hrvatstva - omalovažavaj ono što je srpsko.

meni je najjace kad gedzovani kazu "niko nema sto srbija imade" pa onda pod Srbiju zaracunaju covjeka rodjenog u Hrvatskoj, a sto nije zivio u Hrvatskoj, zivio u Americi.

Da, sreo sa kraljem dva puta

Dzaba opancari, Gospic nije u Srbiji, patite.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    meni je najjace kad gedzovani kazu "niko nema sto srbija imade" pa onda pod Srbiju zaracunaju covjeka rodjenog u Hrvatskoj, a sto nije zivio u Hrvatskoj, zivio u Americi.

Da, sreo sa kraljem dva puta

Dzaba opancari, Gospic nije u Srbiji, patite.
    Srbija je matična zemlja svih Srba, rođenih u Gospiću ili u Vankuveru.

Znači i ti si izabrao da se izruguješ, radije nego da se baviš principima nekakvim... Lepo.

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Mogao si reći da je Tesla više puta obavljao nuždu u Hrvatskoj nego u Srbiji i da ti to bude potvrda za nešto... Jača i od susreta sa kraljem Petrom i jača od otvorenih simpatija za kralja Aleksandra.

Jovan Rašković se školovao u Zagrebu, i u SRH je izgradio svoju lekarsku karijeru. Je li i njega svojatate?

Dok je Đujić, kako kažeš, rušio Hrvatsku, Tesla se sastao sa Đujićevim vrhovnim komandantom kojem je poželeo povratak kući - indirektno, poželeo je Đujiću uspeh u njegovom poslu.

Stvarno, čovek kad čita neke od vas može samo da se krsti. Takvo gaženje onoga na čemu ste, koliko minut ranije, gradili svoj pogled na svet, nezapamćeno je.

Vidi, recimo da ne volim taj vaš ustašluk, i da mislim da su vam principi koji vas određuju glupi... ALI, ako već imate te principe, i istih se odlučno pridržavate, onda čovek može da ima i neko poštovanje prema vama.
    Ali ako najzadrtiji među vama Hrvatima, a to ste npr. vi integralisti, bez ikakvog zazora sve te principe koji vas određuju pogazite u ime nečeg sasvim trećeg, to je da čovek samo zanemi.
    Ne volite jednog Šerbedžiju, Štulića, Kolindu jer ide kod Porfirija na Božić... Naćićete najsitniju sitnicu da nekog odbacite, a onda bez ikakvog smisla gutaćete i najveće nepodobnosti zbog vama znanog cilja...
    Po kojem principu, a koji ne bi porušio neki vaš drugi princip, prisvajate Teslu, ne mogu da odgonetnem.
    Koji vam je cilj? Mogu da nagađam: dobro je za Hrvatsku da ima nekog svetskog velikana, pogotovo ako će taj velikan biti otet Srbima.
    To je kao onaj ustaša iz Mačekove epizode u Jasenovcu: Znam da ću goreti zbog ovoga što radim, ali goreću za Hrvatsku.

Eee, nema u tome sreće....

PS. Izgleda da je Punti shvatio besmislenost prisvajanja Tesle, pa je odlučio da ipak bude veran principima hrvatstva - omalovažavaj ono što je srpsko.
    Ti si fakat postal cirkusant u svojoj namjeri da budeš mudar. Kralj Petar je odletio do Tesle na samrti da ga vidi i sad je to tebi potvrda da je Tesla podržavao četništvo, velikosrpstvo, da je bio Srbin itd.

Rašković je rođen u Hrvatskoj, ali ju je mrzio i u odlučujućem trenutku poveo rušilački rat protiv Hrvata, Hrvatske i nahuškao svoje Srbe da ruše grad u kojem je živio i radio. Dakle, isti ološ kao i Kadijević, Đujić i slični.

Opet ponavljam, Tesla je rođen i školovan u Hrvatskoj, gradio hidrocentrale po hrvatskim gradovima jer se htio odužiti svojoj domovini, a ovaj ološ kojeg ti navodiš je doduše rođen u Hrvatskoj, ali ju je rušio i htio da potpadne pod Srbiju.

Ne prisvajamo mi nikoga, Tesla je naš, rođen i školovan u Hrvatskoj. Srbima pripada jedino preko činjenice da je išao u SP crkvu na molitvu.

Srbija je matična zemlja svih Srba, rođenih u Gospiću ili u Vankuveru.

Znači i ti si izabrao da se izruguješ, radije nego da se baviš principima nekakvim... Lepo.
    Izvrsno, onda nam objasni zašto Tesla nije išao u Beograd ponuditi gradnju hidrocentrale nego u Zagreb? Očito da nije bio Srbin.

http://www.nspm.rs/hronika/hrvatska-...tml?alphabet=l

Ovi vaši navalili da čoveka koji se 1942. sastaje sa kraljem Petrom, u vreme dok se hrvatski narod bori za svoju državu, protiv vojske istog tog kralja, svojataju i idealizuju u Hrvatskoj. Još dali imena naučnih institucija po njemu.

Pa kod vas kao da vladaju, ne komunisti, nego četnici.

Jel to bilo onda kad su mu došli četnički emisari da ga pitaju za njegovo tajno oružje da se razračunaju s Hrvatima a on ih otpravio s riječima " Vaša mržnja pretvorena u energiju mogla bi osvjetljivati gradove"
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ono što je najtragičnije u Teslinom slučaju, kao što je npr. slučaj i sa hrpom komunističkih i inih bezveznjaka koji zauzimaju hrvatske ulice i trgove, dok se kao društvo usredotočujemo na tog jugočetnika u isto vrijeme posve zanemarujemo Hrvate koji su zaslužili našu pozornost. Antun Lučić je u Hrvatskoj nepoznata osoba a u SAD-u u 200 najvećih znanstvenika i izumitelja, podigli mu spomenik na kojemu pišu da je počeo novu eru u ljudskoj povijesti, Mario Puratić je neke države izveo iz gladi, pa onda imamo Maglicu, Hanamana, Vatroslava Bertića, Zvonimira Janka, Srećka Fellera, zatim cijeli niz zanemarenih znanstvenika iz standardne ekipe tipa Bošković, Prelog, Ružička, Vrančić, Mohorovičić itd., u novije vrijeme imamo Soljačića, Rimca, Ivu Tolić, Štagljara, Radmana, Nenada Bana, s tim da su Soljačić i Ban takve kategorije da ih svako malo predlažu za Nobelovu nagradu i svi oni su u drugom planu jer se Hrvatska autistično i mitomanski drži fiksacije na jebenog krajiškog jugočetnika koji nije niti rođen u Hrvatskoj jer za koji kurac smo onda sjedinjavali Vojnu Krajinu 1881. ako je već bila u našim rukama! Ovo je isti slučaj kao kada servijanske budaletine počnu pričati o srpstvu Dubrovnika i štokavaca, Albanci sada da su srpski samostani na Kosovu od pravoslavnih Albanaca, baznian mazlims o tome kako su predislamski Bošnjani, Sjeveromakedonci o Aci Makedončetu, pa i Grci o tome kako je bio Grk a Demosten napravio karijeru na temi da nije itd. Idemo malo biti normalni i početi cijeniti hrvatsko a to znači poslati čedomira u MP3 i postaviti neku normalnu hijerarhiju zaslužnih osoba u Hrvata jer nebitan Matija Gubec ima milijun ulica a Berislavić, Kružić i Jurišić svi skupa otprilike sedam.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ti si fakat postal cirkusant u svojoj namjeri da budeš mudar. Kralj Petar je odletio do Tesle na samrti da ga vidi i sad je to tebi potvrda da je Tesla podržavao četništvo, velikosrpstvo, da je bio Srbin itd.

Rašković je rođen u Hrvatskoj, ali ju je mrzio i u odlučujućem trenutku poveo rušilački rat protiv Hrvata, Hrvatske i nahuškao svoje Srbe da ruše grad u kojem je živio i radio. Dakle, isti ološ kao i Kadijević, Đujić i slični.

Opet ponavljam, Tesla je rođen i školovan u Hrvatskoj, gradio hidrocentrale po hrvatskim gradovima jer se htio odužiti svojoj domovini, a ovaj ološ kojeg ti navodiš je doduše rođen u Hrvatskoj, ali ju je rušio i htio da potpadne pod Srbiju.

Ne prisvajamo mi nikoga, Tesla je naš, rođen i školovan u Hrvatskoj. Srbima pripada jedino preko činjenice da je išao u SP crkvu na molitvu.
    Naravno da prisvajate.
    Ti ideš korak dalje od Maksa Luburića, tvrdeći da on nije Srbin. Maks je ipak rekao da se radi o Srbinu.

I zašto nisi dodao da smo mitomani i da kmečimo? To obožavate da govorite.

Sve u svemu, može u Hrvatskoj da se priča šta god kome padne na pamet, to nas neće oštetiti...
    Bitno je da svuda izvan Hrvatske vredi istina, tako precizno izložena u najprestižnijoj enciklopediji na svetu:

Nikola Tesla
    Serbian-American inventor
    Written By:

Inez Whitaker Hunt

See Article History

Nikola Tesla, (born July 9/10, 1856, Smiljan, Austrian Empire [now in Croatia]—died January 7, 1943, New York, New York, U.S.), Serbian American inventor and engineer who discovered and patented the rotating magnetic field, the basis of most alternating-current machinery. He also developed the three-phase system of electric power transmission. He immigrated to the United States in 1884 and sold the patent rights to his system of alternating-current dynamos, transformers, and motors to George Westinghouse. In 1891 he invented the Tesla coil, an induction coil widely used in radio technology.

Tesla was from a family of Serbian origin. His father was an Orthodox priest; his mother was unschooled but highly intelligent. As he matured, he displayed remarkable imagination and creativity as well as a poetic touch.
    https://www.britannica.com/biography/Nikola-Tesla
    Hrvatska odrednica se pojavljuje baš onako kako treba: Tesla je rođen u mestu Smiljan u Austijskoj Imperiji, koje je danas u Hrvatskoj. I to bi bilo sve. Žao mi je, ali tako je.

I pre nego što odem da kmečim i mitomanišem, da pribiležim jednu interesantnu stvar koja se desila u proteklih 24 časa.

Ja sam rekao ovo:
    Da bi gosn Dudu napiso ovo na hb.org:
    nemamo mi što prisvajati, jebe mi se za Teslu, ali ako je to dobro za našu stvar ima da napravimo da mu je otac i katolički svećenik ako zatreba
    Lepo je kad neki Hrvat i direktno potvrdi ono što se naslućuje iz posmatranja ponašanja u Hrvata.

i tvoj pradeda se rodio u otomanskom carstvu, elem turcine napusi se...

zar niste rekli maknuti ovaj cetnicki potpis?

Tesla se rodio u Hrvatskoj. Nema veze sa Srbijom, kaj god vi Srbi rekli i izokretali to neće ništa promijeniti.

Njih najvise zulja sto ne mogu reci da se rodio u RSK, jebiga muka je to.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove