Tesla, potomak hrvatskih plemića

'Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (Turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak'.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...porijeklu.html

Hrvatska uzvraća udarac, zbog srpskog svojatanja Boškovića Andrića itd. mislim meni osobno je nebitno jel tesla srbin ili hrvat, ja ga poštujem ko čovjeka koji je stvarno uspio promjenit svijet, i koji je sve svoje znanje i novac ugradio u budućnost čovječanstva. tako da mi je nebitno jel srbin ili hrvat, ali svakako da je zanimljivo ovo svjedočenje iz njegovog dnevnika, koje je možda i istinito a koje Srbi iz očitih razloga ne žele objavit javno.