+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/158

Tema: Lik i (ne) djelo Ive Sanadera

Lik i (ne) djelo Ive Sanadera

Ovdje bismo mogli malo protrest bivšeg premijera. iako se naizgled čini da je ispričana priča i nezanimljivo, mislim da je njegovo ustoličenje na vrh HDZ-ea, njegova popularnost u liberalno ljevičarskim krugovima, njegovo zatiranje malo izraženije nacionalne misli i sve što je to pratilo vrlo važna i simptomatična stvar. fenomen. Sjećam se jedne rečenice..kad je jedan intelektualac hrvatske orjentacije rekao.." nije tragedija što je HDZ izgubio izbore (2000-te) tragedija će biti kad lijevo liberalne snage ( nazovimo ih tako) preuzmu HDZ.

I upravo se to dogodilo. HDz je postao lijeva stranka. Anacionalna. Kako je to moguće. Kako to članstvo nije spriječilo. Sanader kao da ih je sve opčinio. Sjećamo se lauda Sanaderu od strane Butkovića, Jergovića, Tomića ne znam Kuljiša.

taj čovjek je vladao HDZ-om. Mogao raditi šta poželi.

I odjednom je otišao. Ne mogu prihvatiti da se takav narcis svojevoljno ili zbog nekog drugog bizarnog razloga odrekao vlasti.

Podmetnuli su onu nemuštu spikericu koja je još veća sramota ( i o njoj ćemo na posebnom mjestu) je li ona kontinuitet izdaje i bezmude hrvatske politike pristajanje na sve i svašta, bez kriterija i bez državništva.

Šta se dogodilo sa Sanaderom. Odradio posao pa ga makli, da netko drugi otrči svoju dionicu. je li zaštićen, jer gazde čuvaju do neke mjere svoje pijune.

HDZ je dezorjentiran, ne znam čemu ta stranka više služi. S druge strane imaš strah naroda koji nije anacionalan o dolaska na vlast SDP-ea i ekipe koji su partijanskiji nego ikad i imaju poljevičareni i kriminalni HDZ. A u suštini nema razlike.

jesu li naše stranke , one koje nisu svjetonazorski anacionalne, izbušene i premrežene svakakvim gadovima, koji odrađuju posao, kormumpiraju i drže u šahu svaku viđeniju političku figuru i u čeličnom zagrljuju drže budućnost Hrvatske a posredno i nas Hrvata u BiH.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-11-2010 at 10:47

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ovdje bismo mogli malo protrest bivšeg premijera. iako se naizgled čini da je ispričana priča i nezanimljivo, mislim da je njegovo ustoličenje na vrh HDZ-ea, njegova popularnost u liberalno ljevičarskim krugovima, njegovo zatiranje malo izraženije nacionalne misli i sve što je to pratilo vrlo važna i simptomatična stvar. fenomen. Sjećam se jedne rečenice..kad je jedan intelektualac hrvatske orjentacije rekao.." nije tragedija što je HDZ izgubio izbore (2000-te) tragedija će biti kad lijevo liberalne snage ( nazovimo ih tako) preuzmu HDZ.

I upravo se to dogodilo. HDz je postao lijeva stranka. Anacionalna. Kako je to moguće. Kako to članstvo nije spriječilo. Sanader kao da ih je sve opčinio. Sjećamo se lauda Sanaderu od strane Butkovića, Jergovića, Tomića ne znam Kuljiša.

taj čovjek je vladao HDZ-om. Mogao raditi šta poželi.

I odjednom je otišao. Ne mogu prihvatiti da se takav narcis svojevoljno ili zbog nekog drugog bizarnog razloga odrekao vlasti.

Podmetnuli su onu nemuštu spikericu koja je još veća sramota ( i o njoj ćemo na posebnom mjestu) je li ona kontinuitet izdaje i bezmude hrvatske politike pristajanje na sve i svašta, bez kriterija i bez državništva.

Šta se dogodilo sa Sanaderom. Odradio posao pa ga makli, da netko drugi otrči svoju dionicu. je li zaštićen, jer gazde čuvaju do neke mjere svoje pijune.

HDZ je dezorjentiran, ne znam čemu ta stranka više služi. S druge strane imaš strah naroda koji nije anacionalan o dolaska na vlast SDP-ea i ekipe koji su partijanskiji nego ikad i imaju poljevičareni i kriminalni HDZ. A u suštini nema razlike.

jesu li naše stranke , one koje nisu svjetonazorski anacionalne, izbušene i premrežene svakakvim gadovima, koji odrađuju posao, kormumpiraju i drže u šahu svaku viđeniju političku figuru i u čeličnom zagrljuju drže budućnost Hrvatske a posredno i nas Hrvata u BiH.
    poprilično.
    međunarodni elementi su davno shvatili da je nacionalni naboj hrvata previše izražen da bi ga mogle kontrolirati polustrančice i tifusarske udruge koje su činile sdp-ovu koaliciju.
    zato je u upravo iz američke ambasade došao plan modificiranja hdz-a kao stranke koja bi trebala odigrati ulogu kao nekoć narodna stranka i mažuranić.
    ivo sanader je bio 5 izbor američke ambasade i on je svoju ulogu odigrao upravo po njihovim željama.
    politička naivnost i inertnost naroda je u toj cijeloj priči također imala odlučujuću ulogu.
    i danas mnogi ljudi znaju reći da će unatoč svemu glasati za hdz.
    neki zato jer smisle da je to jopš uvijek jedini branik hrvatske državnosti.
    neki idu u sebičnije vode pa kažu, isto mi je ovi ili oni.
    ali ako je hdz na vlasti ja ću barem uvijek imati nekog poznatog u općini, na položaju, ovdje ondje a sa sdp-om neći imati ni to.
    tužno.

U pravu si totalno. Ali koju alternativu imaju ajmo reć nacionalni glasači. ne glasat za HDZ. Slažem se apsolutno. Ali za koga. Zna se šta imamo na drugoj strani. Jugošupke. Usto su kriminalnoi koliko i HDZ. A stvoriti stranku iz ničega, dugotrajan je proces, ili da društvo tj država dođe u pitanje..

Šta se uopće može tu uraditi a HDz je postao velika prevara..

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    poprilično.
    međunarodni elementi su davno shvatili da je nacionalni naboj hrvata previše izražen da bi ga mogle kontrolirati polustrančice i tifusarske udruge koje su činile sdp-ovu koaliciju.
    zato je u upravo iz američke ambasade došao plan modificiranja hdz-a kao stranke koja bi trebala odigrati ulogu kao nekoć narodna stranka i mažuranić.
    ivo sanader je bio 5 izbor američke ambasade i on je svoju ulogu odigrao upravo po njihovim željama.
    politička naivnost i inertnost naroda je u toj cijeloj priči također imala odlučujuću ulogu.
    i danas mnogi ljudi znaju reći da će unatoč svemu glasati za hdz.
    neki zato jer smisle da je to jopš uvijek jedini branik hrvatske državnosti.
    neki idu u sebičnije vode pa kažu, isto mi je ovi ili oni.
    ali ako je hdz na vlasti ja ću barem uvijek imati nekog poznatog u općini, na položaju, ovdje ondje a sa sdp-om neći imati ni to.
    tužno.
    Tako i izgleda, da je sanader američki igrač i da je odrađivao zadatak, meni nije jasno kako je došao na vlast, je li zaveo i zaslijepio svu HDZovu bazu ili o svemu odlučuje 4-5 ljudi!
    Osobno poznajem IB i on je također bio oduševljen Sanaderom, a inače je pošten i dobronamjeran domoljub, jer ga je Sanader svoji držanjem i kontaktima s međunarodnim predsvanicima zadivio. Sanader je očito bio njihiv igrač i zato je i imao stav, a ostali su samo opčinjeno blejali.
    Kroz razgovr sa IB sam zaključio da se on razumije u poolitiku malo više od mene i da o "višim" stavrima, o kojima razglabamo i teortiziramo i i mi i novinari, on zna ko i mi. Zašto je Sander otišao, kako je došao, što će biti s ulaskom u EU, čija se politika slijedi, ko određuje pravila ,... saborski zastupnici o tome znaju tloko koliko i mi nagađajući predpostavljamo!
    Znači državom upravlja 4-5 ljudi, odnosno onih 4-5 koji dobiju "legitimitet" od starnih ambasodora.
    Pitanje je može li se država u nastajanju čije razvoj zustavljen u desetoj godini tome uopće suprotstaviti!

Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Tako i izgleda, da je sanader američki igrač i da je odrađivao zadatak, meni nije jasno kako je došao na vlast, je li zaveo i zaslijepio svu HDZovu bazu ili o svemu odlučuje 4-5 ljudi!
    Osobno poznajem IB i on je također bio oduševljen Sanaderom, a inače je pošten i dobronamjeran domoljub, jer ga je Sanader svoji držanjem i kontaktima s međunarodnim predsvanicima zadivio. Sanader je očito bio njihiv igrač i zato je i imao stav, a ostali su samo opčinjeno blejali.
    Kroz razgovr sa IB sam zaključio da se on razumije u poolitiku malo više od mene i da o "višim" stavrima, o kojima razglabamo i teortiziramo i i mi i novinari, on zna ko i mi. Zašto je Sander otišao, kako je došao, što će biti s ulaskom u EU, čija se politika slijedi, ko određuje pravila ,... saborski zastupnici o tome znaju tloko koliko i mi nagađajući predpostavljamo!
    Znači državom upravlja 4-5 ljudi, odnosno onih 4-5 koji dobiju "legitimitet" od starnih ambasodora.
    Pitanje je može li se država u nastajanju čije razvoj zustavljen u desetoj godini tome uopće suprotstaviti!

Dobro si to primjetio.

Stvar i jest u tome da tih 60-tak trbuhozboraca u saboru nema pojma o ničemu. Niti ih zanima. HDZ ima katastrofalnu prvu postavu. Ono je sramota. To su kapaciteti..ma ne znam uopće šta bih rekao.

I kao da je njih problem fascinirati. Pa i IB. Ni on nije nikakav kapacitet.

Naš je generalni problem što ljude ne predstavljaju neki vizionari, ljudi sa čvrstim stavom, nego ljigavci, stoličari, foteljaši koji se raskvase tamo u saboru..i onda su oni fascinirani Sanaderom. Mislim se..pa u p'kumaterinu , ja ako sam Hrvat čime me je to iskvareno stvorenje moglo fascinirati..

lovom na Gotovinu, koaliranjem sa četnicima, napucima da se srpski zločinci oslobađaju,predajom i zadnjeg medija ljevičarskoj gamadi, podilaženjem ljevičarskoj gamadi, kriminalom, hajkom na branitelje..čime jebote.

Ono daj mi nabroji čim sam fasciniran..

njega je fascinirao jezikom i kravatom..pa eto kakvi nas ljudi predstavljaju..ljudi bez karaktera, bez osobnosti, bez stava, lakofascinirajući ljudi..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-11-2010 at 12:58

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    hrvate, kad kažem hrvate ne misli samo na pripadnike naroda nego u političkom smislu, nije mogao zajebat sdp.
    zajebat te može samo tvoj.
    dok je sanader pričao jednu priču radio je drugo,a hrvati su bili uvjereni da je to tek taktika.
    sad kad vide da je to bila prevara već kasno.
    ostaju dvije opcije.
    pokušati tu trulež ponovo pročistiti što je teško jer se svakakve klateži zalijepilo za hdz a ostaje i mrlja na imenu.
    drugo je skroz ga rasforimirat, ne formalno nego sadržajno ali onda se gubi stranka uz čije se ime ipak veže određeno državotvorno djelovanje.
    kako god okrene ne valja.

njega je fascinirao jezikom i kravatom..pa eto kakvi nas ljudi predstavljaju..ljudi bez karaktera, bez osobnosti, bez stava, lakofascinirajući ljudi..
    E da, tako je to! Nekoliko sam puta spominjao da se politiku trebaju moderirati stručnjaci i politički instituti zaduženi za stručno i znastveno proučavanje i definiranje nacionaklnih interesa.
    To pojedinac, a ni 4-5 odabranih nije u stanju i zato se kod nas vodi dnevna politika čiji je krajnji domet ostanak na vlasti.
    Saborski zastupnici generalno nemaju pojma ni očemu, koliko sam puta, kao neekonomist koji se ekonomijom donekle privatno bavi,osta zaprepašten kakve se gluposti pričaju po otvorenom i ostalim emisijama.

Snader ih je opčinio jer su mu se svi po nalogu klanjali, od medija do veleposlanika, i zato su oni njegove izdajničke poteze pravdali tako što smo mi kao mali, ne znamo mi kako je vani, mi smo slabi, tako se mora, da ti vidiš šta NY..., daljnji problem su klimači glavom na sve strane, stekao sam dojam da sam ja jedini "u selu" koji je konstruktivno proturiječio IB , na što se iznenadio, ali je ubrzo to dobro prihvatio.
    Dakle nemamo ljudi ni na jednom polju, a da bi ih bilo potrebno ih je obrazovanje i odgojem stvoriti.

Naravno. Pa vidiš kako SDP i ostala jugobagaža pljuje po HDZ-u od početka. rasformirat, zabranit. čak su uspjeli proturit onu izjavu Račana o "stranci opasnih namjera", kao vizionarsku. Kao Račan je znao da će oni upropastiti zemlju..ekonomski upropastit i koliko je on kao on bio u pravu. I ti pomisliš, pa nije nitko toliki idiot da ne zna da je to Račan u drugom kontekstu, totalno drugom. Ali koliko će ljudi to popušit.. Koje su to podvale. I da sad nestane HDZ, oni bi rekli..eto, toliko je zla napravio prije nego je nestao.

Nikako ne valja..sve ide na ruku jugootpadu..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-11-2010 at 13:31

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    E da, tako je to! Nekoliko sam puta spominjao da se politiku trebaju moderirati stručnjaci i politički instituti zaduženi za stručno i znastveno proučavanje i definiranje nacionaklnih interesa.
    To pojedinac, a ni 4-5 odabranih nije u stanju i zato se kod nas vodi dnevna politika čiji je krajnji domet ostanak na vlasti.
    Saborski zastupnici generalno nemaju pojma ni očemu, koliko sam puta, kao neekonomist koji se ekonomijom donekle privatno bavi,osta zaprepašten kakve se gluposti pričaju po otvorenom i ostalim emisijama
    .

Snader ih je opčinio jer su mu se svi po nalogu klanjali, od medija do veleposlanika, i zato su oni njegove izdajničke poteze pravdali tako što smo mi kao mali, ne znamo mi kako je vani, mi smo slabi, tako se mora, da ti vidiš šta NY..., daljnji problem su klimači glavom na sve strane, stekao sam dojam da sam ja jedini "u selu" koji je konstruktivno proturiječio IB , na što se iznenadio, ali je ubrzo to dobro prihvatio.
    Dakle nemamo ljudi ni na jednom polju, a da bi ih bilo potrebno ih je obrazovanje i odgojem stvoriti.
    e vidiš pogodio si u metu.
    ova pojava je u hrvata izražena u svakom dijelu društvenog života.
    najviše pametuju oni kji nemaju pojma.
    sve je to vidljivo i lako razlučivo ali raja ko raja.
    postoji u psihologiji termin koji se zove konformizam.
    priče oko proračuna i rashoda su najbolji primjer.

mene još jedna stvar, fascinira, naravno u negativnom smislu. Ono svi su mu su e HDZ-eu klanjali ko zlatnom teletu, gledali u njega s onim servilnim osmjehom. Pa samo kad se čovjek sjeti šta je ona Kosorica radila i kako je gledala u njega kao opčinjena. A danas. Danas je najgori. pa kakvo moraš biti govno da bi napravio takav saltomortale. To je previše i za političarski obraz. Kako uopće imati povjerenja u takve ljude.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    i kosorica i hebrang i šeks i ostali........ sjećate li se onih ispraznih priča koje bi uvijek završavale ovako bla, bla, ble, ble....."ali ova vlada na čelu s njezinim predsjednikom dr. ivom sanaderom"......
    ne bi se čudio da su jednom tjedno ako ne i dnevno održavali radionice na temu; kako što bolje obožavati voljenog vođu.

sanaderov uspjeh je indikator međutim neke druge stvari.
    da jedan drugorazredni političar uspije sve njih staviti pod kontrolu znači da je poznavao sve njihove slabosti, kompromitacije, dapače, sam ih je gurao u daljnje kompromitacije a onda držao za vrat temeljim takvih kompromitacija.
    to pokazuje da je hdz, odnosno njegov vrh bio truo do srži te usmjeren samo na korištenje pozicije za istvarivanje osobne dobiti u količini u kojoj su mogli odnosno u količini u kojoj su njegovi ljudi s vrha bili kadri sami sebe okoristit.
    nebo je izgleda bila granica.

Uf koliko stvari. Prvo, da krenem od kraja, Sanader nije drugorazredni politicar vec prvorazredni. Jer da nije tako ne bi bio to sto je bio sedam godina. To sto su se clanovi stranke, kako impliciras, natjecali u 'obozavanje dragog vodje' rezultat je negativne selekcije. Onaj tko se ne pokloni se ukloni. Rezultat toga su tvoje 'radionice na temu kako sto bolje obozavati voljenog vodju' i stranka bez pametnih ljudi.

Nadalje, Hrvatska je kao drzava postala upravo ono sto smo krajem osamdesetih i tijekom rata zeljeli- dio zapadnog svijeta u smisli NATO saveza i u smislu Americko Njemacke provincije. Sto smo htjeli to smo i dobili. Razmisljajuci o alternativama nase danasnjice 2010. godine i ne vidim, iskreno, neku bolju.

Sanader je dosao na vlast ratom HDZ-ovih frakcija. Jedne pod vise americkim pokroviteljstvom i druge, njegove, pod vise njemackim utjecajem. On doista jest bio izborom americke diplomacije, ali ne i njihov prvi pick. Prvi americki pick prvi je i nestao, Mate Granic, jos tijekom kampanje. Sanader je, kao drugi izbor, pobijedio, iako nosen na krilima njemackog lobija. Osobno me smeta sto je njemacki lobi u Hrvatskoj skup onih istih ljudi koji su u doba komunizma igrali za BND ispred maticnog im SDB-a. Imenima- Manolic, Perkovic, Boljkovac, Seks, Mesic i tako dalje. Njihov je izbor bio Ivo Sanader a mi smo ga amenovali dvaput.
    Zasto je otisao ja doista nemam pojma. Cini mi se da su ga razigrali iz CDU-a, a sad da li zbog Hypo banke ili neceg drugog pitaj Boga. U pravilu se analizom onoga sto covjek radi na koncu moze zakljuciti sto su mu bili ciljevi, ali kod Sanadera jedino sto mi se namece jest da taj covjek nije sasvim normalan. Sto god on napravio od dana kad je pobjegao, sto je odlican izraz Vesne Pusic i valjda jedina stvar u kojoj se slazem s njom, svaki njegov potez rezultirao je nicim. Postavio je Jadranku Kosor koja ga trpa u zatvor. Pokusao se vratiti pa su ga izbacili iz stranke. Stvara klub zastupnika pa ga nije stvorio. Sjedi u Saboru na sjednici o proracunu pa glasa za njega. Jednostavno ne razumijem sto radi i cini mi se da je poludio.

Sto se tice medija koji su ga podrzavali i dizali u nebesa stvar je posve jednostavna. Svi autori koje ste spomenuli stari su igraci Joze Manolica. Mozda je najbolji primjer te tvrdnje prastari clanak o obitelji Zec s obzirom da se Mesic, vjerojatno u napadu narcisoidnosti, javno sam razotkrio informatorom.

Za kraj, sto se tice nacionalnog i anacionalnog. Odgovorite mi, zasto mislite da bi Jadranka Kosor ili Vlado Seks bolje artikulirali nase nacionalno desnije politicke stavove od, primjerice, Ivana Jakovcica ili Silvana Hrelje.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    slažem se. ni jadranka ni vlado ni ivo, ni jakovčić ni hrelja......
    nitko od njih.
    da bar netko organizira neki domjenak na nekom brodu i skupi sve te imenovane kao i njihove kolege na besplatnoj hrani i piću.
    i da netko greškom naviga brod baš ispred somalijske obale. i pokvari radio aparat naravno.

Jadranka je karikaturalna političarka. Šeks je muljator kojemu je samo do intriga. Tu je lisac. Uopće ne znam koliki je taj kapacitet da toliko pliva među krokodilima.

Andreas Baader i Ulrike Meinhof..jel to slučajno odabran nick..ha.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bi rekao da se radi o umjerenom desničaru. čovjeku koji je imao doticaja sa obavještajno medijskim strukturama.
    sklonom čestoj upotrebi interneta. ima pozitivan stav prema hrvatima u bih. voli biti u blizini intrigantnih priča koje ne dopiru previše u javnost.
    hm.....

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    poput pravog poznavatelja mračnih tajni politike i diplomacije sklon je naručivanju pizza i kineske hrane.
    ne ustaje rano. puno puši.
    hm.....

zar je moguće da je debeli detuđmanizator zbrisao.

i zar je moguće da su vlasnici Hrvatske digli pravosudnu ruku na svog najvjernijeg pijuna.

je li to šarada i farsa ili se nešto zaljulalo u vlasništvu..a ne vjerujem..

šta je onda ustvari..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    izgleda da potlačeni i poniženi njegovi vjerni sluge, poput svakog sluge konačno dobivaju priliku vratiti mu sva ona poniženja.
    šteta što je peder pobjegao. ostaje ona mogućnost da ga hape vani pa da ga ko klošara izruče.

zar je moguće da je debeli detuđmanizator zbrisao.

i zar je moguće da su vlasnici Hrvatske digli pravosudnu ruku na svog najvjernijeg pijuna.

je li to šarada i farsa ili se nešto zaljulalo u vlasništvu..a ne vjerujem..

šta je onda ustvari..
    Stvarno zanimljivo, ako padaju premijer i mistri, onda stvarno nema nedodirljivih! Ako pane i Mesić uskoro za veleizdaju i kriminal jer je posredovao pri odobravanju lošeg i izgubljenog kredita od 300 milona gdje je izravno oštetio HPB i državu, onda možemo reći da pravna država preuzima vlast!
    I Sanader je bio sluga i štićenik vanjskih i unutarnjih centara moći, ali nije mu pomoglo, Jaca je na putu da uđe u hr i širu povijest !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove