+ Odgovori na temu
Stranica 115 od 118 PrviPrvi ... 15 65 105 113 114 115 116 117 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,281/2347

Tema: Recimo nešto o njima..

Divan tekst. Selimo Martinu na ovu temu.

Možda nema prigodnijeg momenta da se sjetimo tebe. Možda nema prigodnijih ili gorih, kako hoćeš, dana, da pričamo o tebi. A sve što radimo je da šutimo o tebi. I danas, i svih drugih dana.

Piše: Martina Mlinarević (tekst objavljujemo uz dozvolu autorice)

Ovih dana kad se za pravdu o svom djetetu bore Dragičevići u Banja Luci, Memići u Sarajevu, možda nema boljeg momenta, težeg momenta, i oprosti mi što ti kazem Ti, kao u onoj pjesmi od Prevera, to kažem svima koje volim, a ti si moj više nego neki što su mojiji zakonima ovozemaljskim ili obiteljskim; možda nema pravijeg trena da ti kažem da je bol iz koje si nestao, presahnuo u borbi, bila zaludu jer ništa se u ovoj mrtvaji nije ni promjenilo ni pomjerilo tvojim odlaskom. Vašim odlaskom.

Troje vas je, od troje koliko vas je i bilo u tom domu, otrgnuto životu. Radi nas, radi šutnje, radi zemlje koja sebi u oči ne može pogledati od stida, dok ubija svoju djecu, prešutno, mireći se.

Još svaki stećak dotaknem misleći o tebi.
    Još svaki dan pomislim koliko je šuplje, prazno i zatupljujuće u javnom i medijskom prostoru bez tvoje riječi.
    Još pomislim koliko je povijesti Bosne i Hercegovine zaspalo s tobom i koliki su studenti koje nećeš moći naučiti da je bila nekad jedna zemlja, i u njoj nekad neki Ljudi, a sve rjeđe ih je takvih. Hej, ma šta ćeš njima ti, tek si na Yaleu predavao, šta ćeš ikome ti, ovdje gdje caruju mukotrpnim radom stečene diplome univerziteta u Travniku i Vitezu.

Spavaj profesore i izvini.

Svaki od rijetkih ljudi sutra će pomisliti isto, dok se kroz medije tiho provuče uz žutilo pevaljki i političke pamflete jedna mala priča o svemu što Bosna, a materemi i Hercegovina, u svojim visokomoralnim vukojebinama duha prezire - majci razvedenoj što bijase u drugom braku sa čovjekom pogrešnog imena, o djetetu koje je proživjelo torturu fizičku i psihičku radi umne zlibine, jer je bio od drugih i drugačijih, o djetetu čije će ime vječno stajati nad ovim nebom kao kletva, kao upozorenje, kao grijeh, kao opomena.

Mahir.
    Mahir.

Izvini profesore.

//// Dvije su godine od smrti profesora Dubravka Lovrenovića, oca Larinog i Majdinog, očuha Mahira Rakovca i supruga Alise Mahmutović. /////
    https://www.radiosarajevo.ba/metroma...-izvini/324456

Martinu hvalio i Safet Oručević. Dalje nema potrebe komentirat.

Sjajno otvorena tema, istinski hrvatski antijunaci. Protivnici hrvatskog prosperiteta i naše hrvatske zbilje.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    https://www.youtube.com/watch?v=ZSUsyr05wws

Hrvoje dao intervju za Balkan Info (Teša Tešanović). U prvim rečenicama rekao sledeće: ako gledate Kolindu, Krstičevića, Vulina i Dačića, izgleda kao da je rat juče završio, ili kao da će početi sutra. Isto je tako i sa nekim novinarima. Ali ako pogledate naučnike, pevače, kulturne radnike i, još važnije, običan svet, odnosi između Srba i Hrvata nikada nisu bili bolji.

O, pametni moji integralisti, šta mislite o ovoj oceni dr. Klasića?
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Aleksa mješaš kruške i jabuke.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Kroatist Vidi poruku
    Aleksa mješaš kruške i jabuke.
    Šta mešam? Pamet i integraliste? Šala...

Pa ne, ništa ne tvrdim, samo prenosim jednu misao Hrvojevu, pa me interesuje šta kolege misle o istoj.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Zar nije pametno razmišljat integralno?
    Sve ok, samo kažem da mješaš unutarpolitička pitanja s međususjedskim odnosima.
    Istina je da se Krstičević i Vulin ne snalaze i nisu za politiku ali od nje sjajno žive, dok su Kolinda i Dačić opasni igrači.

Hrvoje pokušava biti univerzalan kako bi stekao što veći publicitet jer je egoist u suštini koliko god stručan bio.

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    https://www.youtube.com/watch?v=ZSUsyr05wws

Hrvoje dao intervju za Balkan Info (Teša Tešanović). U prvim rečenicama rekao sledeće: ako gledate Kolindu, Krstičevića, Vulina i Dačića, izgleda kao da je rat juče završio, ili kao da će početi sutra. Isto je tako i sa nekim novinarima. Ali ako pogledate naučnike, pevače, kulturne radnike i, još važnije, običan svet, odnosi između Srba i Hrvata nikada nisu bili bolji.

O, pametni moji integralisti, šta mislite o ovoj oceni dr. Klasića?
    Ništa dok ne ode kod Marića
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Bivši sportski komentator HRT-a u epizodi zvanoj: "Poljubi ruku koja te hrani".

Bivši sportski komentator HRT-a, danas komentator regionalnog Sport Kluba, Neven Cvijanović, jedan je od mnogih koji su se pridružili opravdanoj osudi huliganskog napada u Splitu na vaterpoliste Crvene zvezde. U Hrvatskoj ne postoji nitko relevantan tko divljački ispad nekolicine huligana nije osudio.

Je li to shvatio i Neven Cvijanović? Naime, kad pročitate ”osudu” huliganskog ispada u Splitu od strane Nevena Cvijanovića bit će vam jasno zašto smo postavili takvo pitanje.

Osuda i isprika Nevena Cvijanovića?

”Pitam se što to meni sve treba i zašto moram sad, umjesto da kresnem pivu ili dvije uz pregled premierligaškog dana na BBC-u, pisati ovaj komentar novog idiotskog ispada u Splitu. Naravno, ne moram, nitko me na to ne tjera, nalazim se tisućama milja daleko i nitko mi neće ništa reći ako ništa ne napišem, ali ne mogu protiv sebe. Moram nešto o ovome reći, pa kud puklo da puklo, kome se sviđalo ili ne sviđalo

Prije svega, jako me je sram.Vjerojatno vam je poznat taj osjećaj kad se iskonski sramite, kao da ste upravo vi jedini i isključivi krivac za sve. Kao da sam ja bio taj moron koji je udario te dečke na splitskoj rivi, kao da je moja ruka potjerala tog jadnog mladića u more i kao da sam ja osobno taj kreten koji je vikao “četnik”. Sami ste, gospodo političari, ovo zakuhali! Svi vaši sitnopolitički govori i prozivanja vraćaju nam se kao bumerang. Namjerno nisam napisao “vraćaju VAM se” jer vi ste sretni da status quo potraje, vi se zadovoljno smješkate kad pravi rvati mlate četnike. Zadovoljno trljate ruke kad se mrze Srbi, Hrvati, Albanci, muslimani… Sretni ste kad ljude tuku usred bijela dana na splitskoj rivi. Na kraju, dragi sportaši, vaterpolisti Crvene Zvezde, ako vam to nešto znači, ja vam se ispričavam. Oprostite na našem negostoprimstvu, oprostite na našoj neukosti i uskogrudnosti. Molim vas, nemojte se vi prema nama ponijeti ovako kao što smo mi prema vama”, poručio je Cvijanović.
    https://narod.hr/sport/isprika-zvezd...na-cvijanovica

Cvijanoviću puši kurac.

Evo predsjednik Crvene zvijezde na konferenciji za tisak kaže da je Split posta grad slučaj aaaahahahahahaha o jeben ti mater Četničku šta je ovo došlo hahahahaha
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Bas i ja citan, pa to se sve skupilo, od svetoga Andreja pravoslavnog, do Lepe Kolinde, priko one sponzoruse u Kanadi, Jace Kosor pa sad smo stigli do placipickovne izjave ovih debila cetnickog kluba, i sve to prinose "hrvatski mediji".
    Samo cekan Mamica da se oglasi.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Racimo nešto o njima...................evo neman pojma o kome šta da rečen.
    Grad Zagreb da nekakvu medalju Budi Lončaru.To je valjda drugo priznanje po važnosti grada Zagreba ali to je i nebitno.
    U Hrvatskoj ima oko 1500 registriranih braniteljskih udruga.
    Ko vodi te udruge i koliko če ih se javit po ovome pitanju dodjele priznanja zadnjen ministru vanjskih poslova jugoslavije i čoviku koji je jedan od najzaslužnijih šta nan se nametnija embargo na uvoz oružja.
    Koliko je hrvatskih momaka izginilo radi toga embarga na uvoz oružja?
    Zašto su naši suborci ginili?
    Da bi danas nagrade dobijali oni radi kojih smo u rat krenili u patike i kupovali naoružanje uz onu snađi se druže.
    Pljuc.
    Sere mi se više od ovih moralnih karikatura kako bi reka u doslovnome smislu gospodin Glasnović.

Nema se tu vise sto reci.

bukvalno zanijemis, Hrvatska i Hrvati su propali projekt

Onaj redikul Erceg izvodi opet performanse.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Onaj redikul Erceg izvodi opet performanse.
    Kazu dezurni dusebriznici da je sloboda govora kazat da je Tudjam ratni zlocinac.

Pa to i govore godinama. Mislim na ovo oko spomenika.

Redikul se gura u prvi plan. Vjerojatno želi ižicar kakvu lovu.

Što nije živom Mladiću rekao da je ratni zločinac kad mu je bio osobni snimatelj nego sad se dere neživom spomeniku. Smeće neprijateljsko.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Nema se tu vise sto reci.

bukvalno zanijemis, Hrvatska i Hrvati su propali projekt
    Dovoljno je da nam to govore neprijatelji posvuda, ne trebamo mi sami sebi gurati neprijateljsku propagandu.

Umisto da mu sude za lažno braniteljstvo i lažno ratno invalidstvo oni od njega prave mučenika kojemu se zabranjuje sloboda izražavanja.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove