+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/62

Tema: Nomen est omen - Imena

Stari lisac mirr.or avatar
    Datum registracije
    Oct 2011

Nomen est omen - Imena

Ime je nešto što dobijemo neposredno po rođenju i što nas najčešće prati cijeli život. Imena uglavnom imaju značenje i često je zanimljivo pročitati nešto o nekom imenu.
    Temu sam zamislila kao u neku vrstu igre u kojoj bismo postove naslovljavali imenom za koje bi u daljem tekstu pisali značenje, porijeklo ali i neke druge detalje, na primjer asocijaciju ili priču koja nam padne na pamet a ima nekakvu vezu s tim imenom. Možda staviti i sliku ili crtež, kako zamišljamo osobu koja se tako zove. Ne znam je li bolje da sami biramo imena, ili da, kad stavimo post zadamo sljedeće ime.
    Ako imate ideju kako postaviti pravila teme, izvolite...
    wannabe navijač, 50 +/-, 0 +/-

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Fora mi je tema. Ja kao osoba puna predrasuda prema ljudima, a di neću prema imenima jedva čekam igrat ovo Mogu, npr., ja početi i opisati neko ime i onda tebe ili sljedećeg tko će sudjelovat pitam: '' Na što te asocira x ime i što općenito misliš o tom imenu''
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Datum registracije
    Oct 2011
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Fora mi je tema. Ja kao osoba puna predrasuda prema ljudima, a di neću prema imenima jedva čekam igrat ovo Mogu, npr., ja početi i opisati neko ime i onda tebe ili sljedećeg tko će sudjelovat pitam: '' Na što te asocira x ime i što općenito misliš o tom imenu''
    misliš isto ime koje si ti opisala, ili stavit drugo? misliš da nastavi bilo tko sudjelovati ili da krenemo prozivat?

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Citiraj Prvotno napisano od mirr.or Vidi poruku
    misliš isto ime koje si ti opisala, ili stavit drugo? misliš da nastavi bilo tko sudjelovati ili da krenemo prozivat?
    Možeš opisati i moje i to koje ti zadam. Onda sljedeći opiše tvoje i novo zada Nadam se da ćemo svi sudjelovati ali,hej, i nas dvi možemo same ako neće oni

Datum registracije
    Oct 2011
    Možeš opisati i moje i to koje ti zadam. Onda sljedeći opiše tvoje i novo zada Nadam se da ćemo svi sudjelovati ali,hej, i nas dvi možemo same ako neće oni
    e, to je još bolje, opisat po dva. da ne bi uvaljivali drugima "teške" zadatke. jedino ne znam po čemu bi birali pobjednika, možda tko postavi najviše imena u jednom danu ili tjednu, ili, već... ovisno koliko budemo brzi.

i da, bilo bi dobro da se više ljudi uključi. the more the merrier.

Nisam znala da će bit pobjednika Mislil sam da je to tema di samo zadajemo. Uostalom, mi dvi ćemo bit pobjednice šta imaš to s drugima dilit. Dovoljno je što ide na pola

Datum registracije
    Oct 2011
    Nisam znala da će bit pobjednika Mislil sam da je to tema di samo zadajemo. Uostalom, mi dvi ćemo bit pobjednice šta imaš to s drugima dilit. Dovoljno je što ide na pola
    ma meni je svejedno to za pobjednika, nego, nekad tako više ljudi poželi sudjelovati.

Citiraj Prvotno napisano od mirr.or Vidi poruku
    ma meni je svejedno to za pobjednika, nego, nekad tako više ljudi poželi sudjelovati.
    oćemo i kavu prigodnu nagradu...20 deka kafe i keksi

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    dakle, kako se to igra?

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Jedno ime opišeš tj. napišeš što ti znači, predstavlja, imaš li predožbu kako obično izgledaju likovi koji nose to ime itd. I onda zadaš još jedno ime. Sljedeća osoba mora opisat tvoje ime i to zadano i tako u krug

Datum registracije
    Nov 2011
    Jedno ime opišeš tj. napišeš što ti znači, predstavlja, imaš li predožbu kako obično izgledaju likovi koji nose to ime itd. I onda zadaš još jedno ime. Sljedeća osoba mora opisat tvoje ime i to zadano i tako u krug
    ok, sad kužim... ko počinje?

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    ok, sad kužim... ko počinje?
    Oću ja

Datum registracije
    Nov 2011
    ajde... kreni

Mate- to mi je tako bezvezno ime da je teško za povjerovat. Asocira me na glupog čovjeka. Znam da je bezobrazno i sve to ali svaki Mate kojeg sam dosad upoznala je baš onako tup. Nisu to loši ljudi već glupasti. Prosječan Mate po mojoj zamisli je visok, mršav, ima zalizanu kosu na jednu stranu, nosi hlače koje su mu okraće i ne mari baš za modu.

Ime Ivan?

Datum registracije
    Nov 2011
    Mate- to mi je tako bezvezno ime da je teško za povjerovat. Asocira me na glupog čovjeka. Znam da je bezobrazno i sve to ali svaki Mate kojeg sam dosad upoznala je baš onako tup. Nisu to loši ljudi već glupasti. Prosječan Mate po mojoj zamisli je visok, mršav, ima zalizanu kosu na jednu stranu, nosi hlače koje su mu okraće i ne mari baš za modu.

Ime Ivan?
    Meni je Mate ful simpa ime

Ivan - lijepo, ali jako često ime. Podsjeća me na lik Ivana Vorpatrila iz jedne SF serije romana i zato mi je osobito drago. Nažalost, više znam budala koji se zovu Ivan nego pametnih ljudi, ali nađe se i super Ivana Stereotipni Ivan bi bio kao neki prosječan Hrvat: zgodan, uredan, smeđokos i drag

Adrijana sljedeća

Adrijana- možda mi je bolja verzija Adriana. Ne sviđa mi se nešto posebno. Ne znam što bi mislila o njoj

Grgo, što ti se čini?
    Posljednje uređivanje od pdv : 08-12-2012 at 17:44

Datum registracije
    Nov 2011
    i što sad? tko piše, tko zadaje?

ajd' ti adrijanu pa ćemo čekat nek se neko pridruži. Nisan tribala odgovarat

ajme nee, ja san sve falila. Niti san dobro napisala niti san dobro zadala. zapravo, nisan uopće zadala. ček iden popravit

Datum registracije
    Nov 2011
    Adrijana- možda mi je bolja verzija Adriana. Ne sviđa mi se nešto posebno. Ne znam što bi mislila o njoj

Grgo, što ti se čini?
    Grgo mi je ime za retardirane ljude. Ružno, zastarjelo, podsjeća na nešto grbavo, grgljavo Ne mogu ni zamislit kako Grgo izgleda. Ko neki kukac, ajmo reć...

Rafael.

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Grgo mi je ime za retardirane ljude. Ružno, zastarjelo, podsjeća na nešto grbavo, grgljavo Ne mogu ni zamislit kako Grgo izgleda. Ko neki kukac, ajmo reć...

Rafael.
    Ne sviđa se ni meni Grgo. Baš zastarjelo i još me uvijek podsjeća na Grgu Čokolina

Rafael- pa ok mi je iako me podsjeća na kokos. Biće zbog onog blesavog Rafe iz story super nove.

Lana?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove