+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/62

Tema: Nomen est omen - Imena

Aleksa je grmalj koji nosi kuburu za pasom može nositi i ovčiji kožuh ali i frak sa ulickanim brčićima. On je rođeni kameleon. . Uglavnom voli pozornost, voli da se o njemu misli kao o epskom tipu iako je najčešće prozaičan i površan.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Meni je Fran baš lipo ime. Možda za nekog dosadnjikavog i mirnog tipa ali mi se sviđa.

Zoran- odmh se sjetim onog čudnovatog brkaša Pusića pa mi ovo ime veže sve neke negativne karakteristike. A, i znam jednog pedera koji se zove Zoran...jednostavno, ovo ime nema šanse

Jel' možda riječ o okolici Zadra? Znam da oni imaju tako čudan izgovor imena Roko.

Sljedeće ime - Ana

Stil, odlični opisi

Ana- jedostavna i topla osoba. Samozatajna, dok ne pošizi. Kratka i jasna kad treba, izbjegava konflikte jer zna bit nezgodna kad pošizi.

Marina?

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku

ajde sad vi analizirajte marita

nikad čuo za to ime..

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ana- jedostavna i topla osoba. Samozatajna, dok ne pošizi. Kratka i jasna kad treba, izbjegava konflikte jer zna bit nezgodna kad pošizi.

Marina?
    Da i meni je Ana neka slatka i draga osoba. Tiha, mirna, povučena.

Uh, Marina....vragu iz trobe ispala

nikad čuo za to ime..
    Ni ja nisan nikad čula za ovo ime.

Sljedeće Dario?
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Marina- topla i draga osoba, ponosna, pršti erotikom. Imao sam čast poznavati puno Marina a jedna je najljepša žena i najzgodnija žena koju sam ikad vidio. Da je rođena u Nevijorku a ne u zabitom selu duvanjskog prikrajka bila bi svjetski model br 1. Oličenje ženstvenosti.

Dario- vuče mi na pederluk . bezlično ime.

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Dario je draga, pozitivna i dobrodušna osoba.Na momente zaigran dječak, a na momente ozbiljan muškarac.Voli biti mazen, pazen i voljen.Time se hrani.Zabavan je i pametan.

P.S ja imena vezem za osobe koje poznajem

Borna

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    marijana-crnka koja pomalo vuče na egzotiku i gotovo uvijek u sebi nosi neki razarajući impuls, gen, nešto, šta ja znam ali nikad ne tu ne prođe kako treba iako tako ne djeluje na početku.
    marina- djevojčka iz susjedstva, simpatična ali bez neke mistike. zbog nje se kafane ne razbijaju niti se udara u staklena vrata balkona koja neće otvoriti iako si se popeo na 4 kat po oluku i osim činjenice da je sići nešto teže, uvijek se u takvim trenucima naoblači i počne padati kiša

aleksa-fićfirić, s tankim brčićima, ko lisac pred kokošinjcem. bez imalo pardona će se hvastati svojim uspjesima u vidu dnage, sposobnosti, doživljaja, hrabrosti i sl. pred ženama a istodobno će bez imalo grižnje savjesti eskivirati zamolbu da pomogne pomoći pri selidbi a istodobno vara na broju sklekova u vojsci za prolaz pri ulaznim i izlaznim testovima

mirko-glavata momčina srednjih godina gustih brkova. uvijek ima natprosječan broj djece a raspon poslova je upravo nevjerojatan. od privatnog prijevoznika pa do vlasnika lanca gostionica. voli pečeno meso i glasno se smije a nije mu nepoznata ni želja za brzim seksom bez skidanja hlača pri čemu mu i nije toliko napeto da održi duljinu odnosa u čast partnerice.

ajmo dalje

davor
    zdenko
    vinko
    saša
    marko
    svjetlana
    mladenka
    stipe
    ružica
    milivoj
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ana - bezveznjača smeđe kose. Ful je introvertirana i šutljiva. sve u svemu, zvuči mi dosadno i nezanimljivo.

Marina - ajme, nisam baš oduševljena tim imenom Znam samo jednu ili dvije marine i ne sjećam se ih se po ničemu posebno. Ono, obične cure. Inače ne volim imena koja počinju na M: Marija, Martina, Marjiana, pa ni ono Marita (ne znam kako niste nikad čuli za to ime, ja znam dvije Marite čak )

Dario - mlad, zgodan, seksi, crnokos, cijeli vražji

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Dario je draga, pozitivna i dobrodušna osoba.Na momente zaigran dječak, a na momente ozbiljan muškarac.Voli biti mazen, pazen i voljen.Time se hrani.Zabavan je i pametan.

P.S ja imena vezem za osobe koje poznajem

Borna
    Borna - mrnjau Prva asocijacija: knez Borna jaše konja, vjetar mu nosi kosu, skida glave neprijatelju, mrko gleda... Lipo ime i neobično, a opet muževno ful.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Borna - mrnjau Prva asocijacija: knez Borna jaše konja, vjetar mu nosi kosu, skida glave neprijatelju, mrko gleda... Lipo ime i neobično, a opet muževno ful.
    Prelijepo zbilja ime.Kad mi dudu prvi put pomenuo kneza, mislila sam da se šali.Nekako mi Borna zvuči moderno i internacionalno

Datum registracije
    Nov 2011
    ajmo dalje

davor - uvijek se iznenadim tko nosi ovo ime. očekujem nekog nježnog i bojažljivog, a to budu neke mrge.
    zdenko - grozno ime, kao i zdenka. zastarjelo, nemuževno, priprosto...
    vinko - ovo mi je isto ime za nekog meštra u plavom kombinezonu
    saša - puno asocijacija... saša kopljar je prva al znam jednog lijepog sašu koji je uz to i narkić pa se nekako rastužim kad se spomene saša
    marko - okej ime, nešto kao i Ivan. često, ali lijepo. podsjeća me dosta na Rimljane i rimske generale, careve, itd
    svjetlana - nježna slavenska plavuša
    mladenka - Bože sačuvaj, što je ovo ime?
    stipe - simpa ime, pomalo smiješno. za lokalne oriđinale i redikule i tako te osebujne tipovi koji ne moraju nužno bit neoprani klošari
    ružica - selo moje malo
    milivoj - očaaaaaaaaajno ime. ime za retardirane lovce na zečeve.

Datum registracije
    Nov 2011
    za vas:

sara

sutvid

elena

Sara-staro hebrejsko ime, meni više kao nadimak

Sutvid-to je sigurno iz mitologije, obično takva imena daju djeci roditelji koji nisu odrasli pa tako nezreli, zriju preko svojih nasljednika.

Elena- isto pomalo pomodno ime, to mi je super kad roditelji nazovu djecu takvim imenima a zaborave da im prezime kvari priču, na pr. Sutvid Suknajić...

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Sara-staro hebrejsko ime, meni više kao nadimak

Sutvid-to je sigurno iz mitologije, obično takva imena daju djeci roditelji koji nisu odrasli pa tako nezreli, zriju preko svojih nasljednika.

Elena- isto pomalo pomodno ime, to mi je super kad roditelji nazovu djecu takvim imenima a zaborave da im prezime kvari priču, na pr. Sutvid Suknajić;...

moon, trebaš zadat nova imena...

Leopold

Benjamin

Silvestar

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Leopold

Benjamin

Silvestar
    Leopold - profesor na nekom zagrebačkom fakultetu. Ćelav na vrh glave, sa sijedom bradom i brkovima, nosi male, tanke naočale.

Benjamin - milo dijete dječačić s valovitom, svijetlo smeđom kosom.

Silvestar - inžinjer kemije, nosi karirane sakoe i naočale s debelim okvirom.

Datum registracije
    Nov 2011
    novo ime, ako ovo više itko uopće igra:

anastazija

Datum registracije
    Apr 2012
    Anastazija, kćerka uspiješnog poslovnog čovjeka.Razmazena, drska, pametna i lijepa.Svojeglavo sprovodi svoju volju, dok joj otac u strahu od budućnosti svakodnevno pronalazi ambiciozne potencijalne zenidbene kandidate

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    mislim da ste promašili temu.

Ana - od hebrejskog Hanna, znači milost.

iako ovaj opis odgovara svim Anama koje poznajem.

Ante (Antun, Antonio) - porijeklo vuče od prezimena rimske obitelji Antonius, koji su za sebe tvrdili da su potomci Antona, Heraklovog sina.

Benjamin - dolazi od hebrejskog Benyamin - desnica, desne ruke

milo i pametno dijete vješt "s rukama" u izradi umjetničkih djela

Diana - rimska božica lova, mjeseca i noćnog čara; u grčkoj mitologiji pandan joj je Artemida, a grčko značenje imena je zadnja noćna ura, zora, praskozorje

Eva - od hebrejskog hawah, što znači život; Adamova žena

mene Eva asocira na stariju gospođu, s prosijedom kosom i urednom trajnom

Filip - dolazi od grčkog Philippos - ljubitelj konja

Grgo, Grgur - od latinskog Gregorius - oprezan

Grgo je kršni Dalmoš, tamne kose i očiju, zgodan i duhovit - više mu i ne treba

Ivan - od hebrejskog Yohanan - Bog je milostiv

pametan i načitan, pomalo egoist, ali dobre duše

Jelena - od grčkog Helene - sjajna, blistava

upravo tako, kad joj se zagledate u oči, vidite samo sjaj. obara s nogu šarmom i duhovitošću, a imaa je šta i za vidjet'

Katarina - koja je čista

odlučna, samosvjesna, ponekad malo nametljiva, ali u biti dobra i draga

Luka - od lat. lucus - gaj, šuma

tako nekako i jest, tip koji je više za prirodu, ne snalazi se među ljudima

Marina - od lat. marina - morska

tamnokosa i tamnooka, gleda prvo sebe i svoju guzicu, voli tračati

Marita - umanjenica od Mara, Marija

vesela i društvena, voli pomoći drugima i ne traži ništa zauzvrat

Mirta - od lat. i gr. - mirta, biljka

draga i topla, melem na ranu

dosta za danas.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Anastazija - od grčkog anastazis - uskrsnuće, rođena na Uskrs

dijete snobova kojima je Ana bilo preobično

Branimir - staro hrvatsko ime

smiren i staložen lik, voli svoj posao i dobro ga radi

Dejan - smatra se da ime Dejan vodi porijeklo od staroslavenske riječi dejati u značenju delati (raditi)
    znam jednog Dejana koji je oličenje ove definicije, krasno, talentirano stvorenje

Doris - izvedenica od grčkog doron, što znači dar

osim Doris Dragović koja mi je 'nako, ništa mi ne pada na pamet

Ines - od grčkog Hagne, Agnes (Janja? )

ne pretjerano inteligentna, pomalo bahata, voli se pravit pametna

Iris - grčko značenje riječi - duga

perunika
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove