+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/25

Tema: Putovanja

Putovanja

Temu započinjen uz prigodan citat:

“Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness, and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one little corner of the earth all one's lifetime.”

Mark Twain
    Volite li putovati? Gdje ste najdalje putovali? Putovanje iz snova? S kim putujete? Obilazite li "safe" rute, znači uobičajeni itinerar za turiste ili istražujete sami?

Pišite ovdje sve o putovanjima što vam padne na pamet. Stavljajte slike mjesta na kojima ste bili i o kojima sanjate itd.

Ako Bog da, uskoro idem u Kanadu (evtl. i Ameriku).Vec se radujem.

Inace mi nije mrsko putovati, al me uvijek put, unatoc dobrim namjerama, uvijek u zadnji tren odvuce u zavicaj.
    Odredim otici negdje, pa kad dodje vrijeme godsinjeg, ja si kazem, sve je to lijepo, al ode ja svojoj kuci.

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    Ako Bog da, uskoro idem u Kanadu (evtl. i Ameriku).Vec se radujem.

Inace mi nije mrsko putovati, al me uvijek put, unatoc dobrim namjerama, uvijek u zadnji tren odvuce u zavicaj.
    Odredim otici negdje, pa kad dodje vrijeme godsinjeg, ja si kazem, sve je to lijepo, al ode ja svojoj kuci.
    Kad živiš vani, onda je to razumljivo

Ja obožavam putovati, o-bo-žaaa-vam

Do sad što sam putovala se uglavnom svodi na Europu, a najdalje sam bila u Portugalu

Putovanje snova mi je NY

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Volim naravno.Dva puta sam bila u USA, u različitim krajevima te ogromne drzave.U pitanju su bila porodična putovanja.Amerika me se nije osobito dojmila, te zbilja ne bi imala zelju tamo se zauvijek nastaniti.Od Evropskih zemalja najprijatnije i najljepše se osjećam u Njemačkoj i HR.Dio ljetnjih praznika ranije sam par puta provela u jednom lijepom gradiću Ulm-u.A i za ZG me vezu lijepe uspomene, on je uvijek posebno draga stanica na proputovanju do BiH.
    Skandinavija mi je više za penzionere i ljude u godinama, mada sam posjetila sam Švedsku.U pitanju je bio mali gradić sa nikakvim društvenim zivotom.Satima sam skijala oko jezera, da se umorim i zaspim

Pored ZG, od Hrvatske volim i dio uz more.Najljepša sjećanja me vezu za Novi Vinodolski, Mošćeničku Dragu i Mali lošinj.Lošinj je jedno od najljepših mjesta na svijetu.Čisti zrak, prekrasno čisto more i odlična hrana.Po preporuci dragog poznanika voljela bi obići i Hvar.Tamo sam bila samo jednom na jednodnevnom izletu.

Otok Pag je takodje lijep, no Zrće nije baš moj djir.Paška jagnjetina se ne moze mjeriti sa hercegovačkom, ali je zato sir kvalitetan.Muzika je ubitačna i smještaj bi svima preporučila što dalje od Zrća.Najbolje u starom gradu Pagu.Knjizara nemaju, pa literaturu za plazu ponesite od kuće.Doduše ima par dobro snabdijevenih trafika sa dnevnim novinama.

Brač i Bol su mi pretrpana mondenska ljetovališta prilično skupa.

Na kraju Makarska Rivijera.Svima poznata i svima draga nama iz Bosne i Hercegovine.Jeste da nas optuzuju za svakojake nestašluke od pišanja u more, pa do razbacanih konzervi argete i riba na plazama.No kako god mi smo duša Tučepa i sličnih gradića gdje turistička " noga " jednog Nijemca ili Italijana rijetko da će kročiti.

Dubrovnik, Split, Zadar, Šibenik .....itd su poznate turističke destinacije.Rado ih obilazim, no ljetovanje cjelokupno nikad ne bih provela u tako velikim gradovima.

Datum registracije
    Apr 2012

Datum registracije
    Apr 2012

Datum registracije
    Apr 2012

Datum registracije
    Apr 2012

Izbjegavajte Novalje, za smiještaj )

Prijateljski savjet.Radije se provozajte do Paga, a uveče se dovezite partijati.Preporučujem posjete i degustacije obliznjim siranama nadaleko čuvenog paškog sira

Ja sam bila preklani u Malom Lošinju i slažem se da je raj na Zemlji, Lošinj je stvarno čaroban

Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Ja sam bila preklani u Malom Lošinju i slažem se da je raj na Zemlji, Lošinj je stvarno čaroban
    Hotel Punta, oni bungalovi ispred kod malog golfa.Ujutro kava, pa Šetnja stazom dok u nosu osjećaš miris vode i soli
    Tek sretneš pomenku Mamu sa kolicima.A tek tarase i onaj bazen sa slanom vodom

Pre pre lijepooooo

Mada " Punta " računaju u Veli izgleda.Jedno 3 km ima udaljenosti.Bar mislim.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 04-12-2012 at 15:27

Datum registracije
    Apr 2012

Evo ga, Veli lošinj.

Nekoliko naj mjesta u kojima sam bila

Lisabon:

Firenza

Pariz:

Rim

Strasbourg:
    Posljednje uređivanje od zlatna ribica : 04-12-2012 at 16:23

Najdraža i neiscrpna destinacija mi je Italija

Obožavam Italiju

I Prag je predivan

Nestala mi slika Strasbourga:

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    ribsten, a neš stavit Beograd?

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    ribsten, a neš stavit Beograd?
    Pa nije mi bio nešta posebno zanimljiv

U Beogradu sam se fino najela u ovoj ulici, u "3 šešira"

Al bila sam prekratko, svega dan i pol, i od toga veliku većinu vremena u uredu... Ne može se nikako usporedit sa jednom Firenzom npr., u kojoj sam bila mjesec dana
    Posljednje uređivanje od zlatna ribica : 04-12-2012 at 16:42

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    ne može se nikako usporedit s firenzom. da si bila i dvije godine u Beogradu

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Istina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove