+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/109

Tema: Rekreacija i zdrav život

Rekreacija i zdrav život

Dobrodošli na temu

Ako želite smršaviti, učvrstiti svoje tijelo ili samo održavati vitku liniju potrebno je redovito i marljivo vježbati. No, skloni smo koristiti se različitim isprikama kako bi to vježbanje vješto izbjegli, a nedostatak vremena samo je jedan od uobičajenih razloga.

Vježbate li ili ne, redovito ili ne, šta vježbate, šta bi voljeli, u kakvoj ste formi, razne vrste vježbanja, savjeti za mršavljenje i debljanje itd...

majka priroda se pobrinula za to, tako da nemam problema sa linijom,hvala Bogu,
    iako nekad od dosade svratim u teretanu,,,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Ja kako kad Sklona sam debljanju nažalost...

Trenutno ne vježbam ništa Al imam u planu

Doduše ja to uvijek imam u planu

ma iskreno nikad nisam imala problema sa linijom,
    ali u teretanu svratim jer mi je u Strica,a inače nebi za to davala novce bespotrebno,,,
    ali ko mora i ima problema s kilažom,podržajem,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Ja vjezbam Ribice.Ljeti rolam pored Dunava, zimi skijam često vikendom.Trudim se biti aktivna.Što se tiče Fitnesa, preporučila bi ti neki sa bazenom, pa ako Ti se neda umarati, lijepo se opustiš plivanjem.Neradni dani osobito nedjelja su idealni za tu aktivnost.
    Ako si početnik trener će ti vjerovatno napraviti neki lakši program.Ja mrzim one serije ponavljanja i obično ih izbjegavam.Šetnja ili kupovina trake za trčanje kući takodje moze biti dugoročno odlična investicija.Problem je s kojim prostorom raspolazeš za kupovinu trake, a trčanje i šetnja zahtijevaju odredjene uslove ( parkove, staze, šume ) ovisi gdje ziviš naravno.

Što se prehrane tiče ja ne prakticiram dijete nikakve.No čitala sam da je neka dijeta " po krvnim Grupama " učinkovita.Radi se pod nadzorom ljekara, te se u tijelo unose ravnomjerno namirnice koje su mu potrebne, a ne prestavljaju opasnost po povećanje tjelesne tezine.Na internetu ima sigurno puno vise informacija.

Na kraju preporučila bi kretanje.Do javnog prevoza, šetnje u kupovinu bez auta, pa i penjanje stepenicama do stana takodje sagorijeva kalorije.

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Ja kako kad Sklona sam debljanju nažalost...

Trenutno ne vježbam ništa Al imam u planu

Doduše ja to uvijek imam u planu

Ja to inace imam skoro po svaki dan u planu al maltene nikad ne izvedem
    Proljecu i ljeti nije problem, izadjes i ides trcati, dok je jeseni i zimi sama motivacija za trcanje radi hladnoce vec problem.
    Meni osobno smeta trcanje po hladnoci, tako da to bas izbjegavam.
    Tko ne voli doma traku za trcanje (koja nije bas ni povoljna) ili stepper moze pokusati s workoutom tipa insanity ilöi tae bo (to je malo zesci program) ili pilates.
    Oko prehrane postoji milijon savjeta, al mislim da svatko treba naci za sebe neki balans. Ako je nekom pre malo unositi samo bjelancevinu, a sklon je debljanju, treba pokusati koliko ugkjokohidrata mu je dovoljno da ne osjeti brzo glad. Pri odabiru hrane je bitno unositi svjezu i kvalitetnu hranu, raznoliku ali i ukusnu. Ako netko nesto ne voli, mislim da nije bas produktivno patiti se.

Datum registracije
    Apr 2012

Meni je ovo inače Ribice omiljena sprava za vjezbu, mada nije tako učinkovita kao traka.Takodje je pogodna za drzati doma.

Ja volim trčati po zimi, ujutro najviše, iz kreveta ravno u trenirku i tenisice i odmah van... i to sam znala raditi kad sam živjela u Zagrebu. A doma nema šanse da se upustim trčat igdje, pa da me psi naganjaju

Teretana mi je super, volim ići i super mi je onaj laganini osjećaj kad izađem iz nje, al trenutno jednostavno nemam vremena... jer imam toliko posla da skoro svaki dan moram ostajat duže, pa čak dolazit i subotama. A navečer kad dođem doma sam za ništa... U teretani začudo najviše volim vježbati na spravama, nisam baš ljubitelj cardio vježbi, dosadne su mi

Što se prehrane tiče, mislim da je ona najvažnija. Uzalud su bačeni sati i muke po teretanama ili tečajevima aerobika, ako onda dođeš doma i najedeš se masne i nezdrave hrane... poništiš sav trud od vježbanja. Svatko zna za sebe što najviše voli jesti i unutar toga treba naći najoptimalnije rješenje, a ne se siliti jesti nešto što mrziš, zato jer je zdravo... to nikako.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku

Meni je ovo inače Ribice omiljena sprava za vjezbu, mada nije tako učinkovita kao traka.Takodje je pogodna za drzati doma.
    Meni je to najmrža sprava za vježbanje... mrzim orbitrek

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Ja volim trčati po zimi, ujutro najviše, iz kreveta ravno u trenirku i tenisice i odmah van... i to sam znala raditi kad sam živjela u Zagrebu. A doma nema šanse da se upustim trčat igdje, pa da me psi naganjaju

Teretana mi je super, volim ići i super mi je onaj laganini osjećaj kad izađem iz nje, al trenutno jednostavno nemam vremena... jer imam toliko posla da skoro svaki dan moram ostajat duže, pa čak dolazit i subotama. A navečer kad dođem doma sam za ništa... U teretani začudo najviše volim vježbati na spravama, nisam baš ljubitelj cardio vježbi, dosadne su mi

Što se prehrane tiče, mislim da je ona najvažnija. Uzalud su bačeni sati i muke po teretanama ili tečajevima aerobika, ako onda dođeš doma i najedeš se masne i nezdrave hrane... poništiš sav trud od vježbanja. Svatko zna za sebe što najviše voli jesti i unutar toga treba naći najoptimalnije rješenje, a ne se siliti jesti nešto što mrziš, zato jer je zdravo... to nikako.
    Hranu treba birati po sebi, ako je netko sklon debljanju, jednostavno mora izbaciti sve sto mu smeta, a toga je prilicno puno.

Datum registracije
    Apr 2012
    Pokušaj sa klizanjem, šetnjom i plivanjem Ribice.Znači nešto opuštajuće.Ili uvrsti omiljene tjelesne aktivnosti, po zelji za početak.Kasnije predji na sprave.Mozda ti u ovim zimskim danima treba više pokretačke snage.Svi smo tromi zbog promjena.

Hranu kombiniraj.Uveče izbjegavaj te masne nezdrave obroke, nagradjuj se ponekad sa kojim izgubljenim kilogramom, a u toku Dana jedi normalno.Pij običnu flaširanu vodu.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 04-12-2012 at 11:00

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ribice, super tema

Volim vježbat, ali se teško natjeram. Dakle, najteže mi je krenut, a onda kad krenem lako je... probavala sam svašta i najviše od svega mi se svidio tae kwon do jer nije prazno mlataranje rukama i nogama nego je u aktivnost uključeno i neštp mozga. Onda obožavam plivanje samo je sada nezgodno oslanjat se na neko veliko plivanje kad imaš ograničen godišnji odmor preko ljeta Volim i trčanje, ali to periodički... nekad mi se ful trči, a nekad se ne bih mogla natjerat na trčanje da svijet propadne. Isto tako je i s orbitrekom koji je bolji od trake za trčanje, imam ga doma i nekad mi se da skakat po njemu, a nekad ga ne mogu gledat očima.
    Teretana je priča za sebe. Jako mi je blizu pa mi je to najmanji problem za odradit. Volim i cardio i sprave, skupa u kombinaciji su zakon. Jedno bez drugoga ne ide U teretani mi je super što je atmosfera nekako poticajnija nego kad vježbaš sam, jer ovdje vježbaju svi oko tebe pa ti je odmah nekako lakše.

Hrana mi je zato neprijatelj broj jedan jer se iz zdravstvenih razloga moram klonit onoga što najviše volim: ugljikohidrata. Naravno da to ne radim, a i kad se pokušam odviknut poslije bude još gore. Nekih posebnih savjeta nemam, volim neke stvari iz te skupine 'zdrave' hrane, a neke ne. Npr. oni pakirani mokri kruhovi... pa to ne ide i ne ide nikako. Isto tako ona pureća šunka malomasna. Ni okusa ni mirisa, ničega. Zato volim one krekere od riže, zob, jogurt, svježi sir i sl, to mi je ok.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Nov 2011
    E da, negdje sam čitala da je najefikasnija 'dijeta' od svih brojanje kalorija. Dakle, imate na netu kalkulatore za bazični metabolizam, dakle energiju koju bi potrošili i da samo ležite doma i ispod toga se ne smije unositi manje kcal jer to usporava metabolizam, a sve ostalo je gubitak, dakle, čista matematika. Tu se opet sve svodi na nepapanje i vježbanje, dakle, sve je u vašim rukama, koliko jedete i koliko vježbate - toliko gubite.
    Pa kome se da i tko voli neka izvoli...

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Apr 2012
    Kad smo već kod hrane, rodjaka je poslije druge trudnoće nabacila Kilogramme koji se ne tope.I radila je te nalaze za dijetu po krvnim grupama.Na kraju kad je listu onoga što smije jesti, uporedila sa listom neke poznanice došle su do zapanjujućih zaključaka.

Rodjaka uopće ne smije jesti mliječne proizvode, osim jogurta ujutro sa zobenim pahuljicama, dok je poznanici skoro cjelokupna dijeta zasnovana na siru, mlijeku i voću.
    Jednoj je crveno meso zabranjeno poput junetine a dozvoljena zečetina i srnetina.Druga je na puretini i ribi.Piletinu ne smije, čak ni bezmasna prsa.

Doduše to su početne faze ali ipak.Plus ulje nikako, čak ni maslinovo.

Datum registracije
    Nov 2011
    hm, sve je moguće... ja sam isto čula da je nabolje jest hranu iz podneblja u kojem si rođen i da treba 'slušat' što ti organizam traži (što isto može bit istina, jer se meni nekad jede salata, a onda znaš koliko je sati) a sad... ne znam na čemu spremat hranu ako ne na ulju I ne vidim problem u mastima uopće jer u mastima i nije problem ako izbaciš rafinirana ulja, dok su maslinovo (znači, cold pressed) ulje, maslac, svinjska mast i sl. odlične namirnice. Znamo svi da su neke vitamini topivi u mastima i da bez masti to onda nije to... ne zagovaram pretjerivanje, naravno, ali bogme ni izbacivanje masti/ulja. Pa oni đavli Eskimi jedu valjda 60% maščobe u svojoj hrani pa eno ih đe skaču po minus pedeset, živi i zdravi...

Datum registracije
    Apr 2012
    Za početnu fazu dvije nedjelje, jedu samo kuhano ili pečeno na nekoj kvalitetnijoj tavi, u foliji i sl.Mogu Ti reći da imam osjećaj da pola zgrade izgorelo kad dodjem kod rodice.

Hljeb, samo crni i tri kriške dnevno

Što sve zene rade za ljepotu.

Datum registracije
    Nov 2011
    Za početnu fazu dvije nedjelje, jedu samo kuhano ili pečeno na nekoj kvalitetnijoj tavi, u foliji i sl.Mogu Ti reći da imam osjećaj da pola zgrade izgorelo kad dodjem kod rodice.

Hljeb, samo crni i tri kriške dnevno

Što sve zene rade za ljepotu.
    Uj mene spopadne muka čim to pročitam... pa to ima da se usučeš u sebe od jada, a ne od dijete.

Datum registracije
    Apr 2012
    Na kraju je snage.Mislim da joj više zao novaca koje dala za pretrage i da zbog toga neće da odustane.Posjetili su nas za vikend, naglasila je u najavi Telefonom da zeli samo kavu

Datum registracije
    Nov 2011
    Na kraju je snage.Mislim da joj više zao novaca koje dala za pretrage i da zbog toga neće da odustane.Posjetili su nas za vikend, naglasila je u najavi Telefonom da zeli samo kavu
    Pa kad je izdržala toliko, nek sad to dovrši. Nije ni dva tjedna vječnost... začepiš nos, pojedeš, popiješ pola litra vode i pičiš dalje
    malo je podrži

predlažem tovarenje konja, kopanje kompira, mali plast sijena na leđa i udri, trčanje za 7-ero djece,

učinkovito 100% , grama sala se neće imat
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove