+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/115

Tema: Rekreacija i zdrav život

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    hm, sve je moguće... ja sam isto čula da je nabolje jest hranu iz podneblja u kojem si rođen i da treba 'slušat' što ti organizam traži (što isto može bit istina, jer se meni nekad jede salata, a onda znaš koliko je sati) a sad... ne znam na čemu spremat hranu ako ne na ulju I ne vidim problem u mastima uopće jer u mastima i nije problem ako izbaciš rafinirana ulja, dok su maslinovo (znači, cold pressed) ulje, maslac, svinjska mast i sl. odlične namirnice. Znamo svi da su neke vitamini topivi u mastima i da bez masti to onda nije to... ne zagovaram pretjerivanje, naravno, ali bogme ni izbacivanje masti/ulja. Pa oni đavli Eskimi jedu valjda 60% maščobe u svojoj hrani pa eno ih đe skaču po minus pedeset, živi i zdravi...
    Najveći neprijatelji vitke linije nisu masti, nego ugljikohidrati.

Naravno, to ne znači da s mastima treba pretjerivati ni da ugljikohidrate treba izbaciti, nego od svakoga uzimati kvalitetne namirnice. Umjesto bijelog brašna, radije integralno. Umjesto industrijskih ulja, radije maslinovo, pa čak i svinjska mast je bolja od industrijskih ulja...

Mene zeza to što ja ne volim maslinovo ulje, smrdi mi Ne volim masline... Pa onda ipak uglavnom koristim suncokretovo za pečenje. I obožavam bučino ulje

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Pa kad je izdržala toliko, nek sad to dovrši. Nije ni dva tjedna vječnost... začepiš nos, pojedeš, popiješ pola litra vode i pičiš dalje
    malo je podrži
    Ma kod nas kući se ionako jede na grame, tata je strog kritičar.Voljela bi da sam kći nekog tko nema pojma o prehrani i zdravlju.Svaki dan pita i kolači, da ne nabrajam dalje što bi još jela

Podrška joj je sigurna

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Najveći neprijatelji vitke linije nisu masti, nego ugljikohidrati.

Naravno, to ne znači da s mastima treba pretjerivati ni da ugljikohidrate treba izbaciti, nego od svakoga uzimati kvalitetne namirnice. Umjesto bijelog brašna, radije integralno. Umjesto industrijskih ulja, radije maslinovo, pa čak i svinjska mast je bolja od industrijskih ulja...

Mene zeza to što ja ne volim maslinovo ulje, smrdi mi Ne volim masline... Pa onda ipak uglavnom koristim suncokretovo za pečenje. I obožavam bučino ulje
    Bučino ulje ti je isto prešano tako da je jako dobro. Ma ja ni ne primjećujem miris maslinova ulja više, pogotovo ako ga ima samo malo... ali ono, da pečem na foliji, bez imalo ičega... pa to je onda gotovo sam karton. Ne znam.

Svinjska mast je čist fajn. Bolje i ona nego rafinirano ulje...
    Evo link na jedan super blog nutricionistice koja je napisala i knjigu o svemu tome: http://istineilaziohrani.blogspot.com/
    Ima dosta toga za pročitat, ali je sve super objašnjeno i ja se u principu slažem s njom.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Znam za taj blog, čitala sam ga, imam ga i spremljenog u bookmarksima, odnosno imala sam. Ona je pobornica LCHF prehrane (low carb, high fat). Slažem se u mnogočemu s njom, ima super savjeta i super recepata... al ne znam, mene je ipak strah izbacit ugljikohidrate baš u tolkoj mjeri.

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Znam za taj blog, čitala sam ga, imam ga i spremljenog u bookmarksima, odnosno imala sam. Ona je pobornica LCHF prehrane (low carb, high fat). Slažem se u mnogočemu s njom, ima super savjeta i super recepata... al ne znam, mene je ipak strah izbacit ugljikohidrate baš u tolkoj mjeri.
    pa ne znam... meni se ne čine toliko nezastupljenima... ima one recepte za LC kruh, to mi zvuči ful okej. a kako je sve uvjetno rečeno masno, mislim da ne budeš ostala gladna.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Ja sam jedna od tih koja je sklona debljanju i dok se malo opustim to se vidi Uglavno, trudim se jesti više obroka dnevno i to mi nekako najbolje odgovara. Najgore mi je kada radin i kad sam pod presingom pa imam posla i onda skoro i zaboravim jest i naravno navečer se nabacam Nije toliko ni stvar da se u tim trenutcima puno debljam jer unos jednog do dva obroka i ne može puno naštetiti uz određeno kretanje već ja osjećam da to nije to. Nije normalno tako funkcionirati i jesti i zato mi je najdraže ovo kada sebe sredim i jedem nekoliko obroka dnevno. Tada nikad nisam gladna i osjećam se super. Najveći problem mi pada doručak jer mislim svako jutro da ću umrit dok jedem i stalno mi se riga. Ali to prođe nakon nekoliko dana kada uvedem taj zdravi način prehrane. Što se tiče hrane koju jedem trudim se da to uvijek bude nešto kuhano, a ne peciva, salame i slično. No, opet nakon nekog vremena dosadi i to pa se vratim nezdravim navikama i tako stalno u krug Što se tiče slatkiša...tu nemam nekih problema jer nisam toliko luda za slatkim. Znam nekad pretjerati ali ništa strašno.

Kod rekreacije uvijek gledam da je to i neka zabava za mene i da se osjećam dobro. Teretane ne volim i tamo se ne osjećam nešto dobro iako nisu loše radi sprava i kombinacije vježbi snage uz cardio. Ponekad znam vježbati uz neki video tipa Jillian ali mi je najdraža aktivnost vani. Obožavam trčanje ili brzo hodanje i tu se baš skroz ispušem i opustim. Ljeti plivanje, a plažu uglavnom rijetko koristim za sunčanje i izležavanje stoga i idem pred večer da se isplivam i riješim negativne energije nakupljene tijekom dana. Sada po ovoj hladnoći najviše šetam i nekako je ovo period umanjene aktivnosti.

Ne znam jesam li što izostavila
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Datum registracije
    Nov 2011
    ja ogladnim u roku od tri sata nakon što jedem ... tako da ne mogu zamislit da jedem jednom ili dvaput dnevno, a kad se dignem rano ujutro, prvo mi zacvili želudac

zapravo se čudim kako nemam sto kila natučeno do sad

Vjerojatno stvar navike. Meni je taj jutarnji obrok grozan ali kad se naviknem bude podnošljiv. I to uglavnom pahluljice jer mi intenzivni mirisi smetaju ujutro.

A, dosta ima tu i genetike i te sklonosti debljanju. Jednostavno, neki ljudi mogu jesti što hoće i uvijek će biti vitki dok neki baš trebaju paziti ako žele imati normalnu kilažu. Ali što se mora nije teško. Ne shvaćam sad to toliko tragično kao neke žene. Ne znam, netko ima problema s prištićima i kožom, a ja nikad nisam imala s tim problema i na tome sam zahvalna Dok s variranjem kilaže imam ali to je uvijek u 5 kg jer se brzo trgnem

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    I ja ujutro mogu samo nešto lagano pojesti ako baš moram.Inače izbjegavam i popijem kavu ili sok od narandze.Tek poslijepodne je moje vrijeme za hranu

Doručak je najvažniji obrok

Datum registracije
    Nov 2011
    koga zanima, stranica s 'mršavim' receptima skinny taste:

http://www.skinnytaste.com/

za svako jelo imate relativno precizan sastav (koliko proteina, koliko UH itd.) i koliko kalorija što je uvijek korisno za znati

nisam ništa probala, ali budem, moram to malo bolje proučit ...

Datum registracije
    Nov 2011
    ajmo malo motivacije prije ljeta:

Datum registracije
    Nov 2011
    obroci poslije treninga:

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    umjesto teoretiziranja da vas vidim na nasipu, izbečenih očiju od višekilometarskog trčanja.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

kakvo trčanje i teretana,fitnes,
    motiku u ruke i kopanje,košenje trave svako 3 dana,i fala bogu ni kilaže ni sala,,,mirna sam
    i svaki dan malo pješačiti na sladoled, i to je to,,
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    umjesto teoretiziranja da vas vidim na nasipu, izbečenih očiju od višekilometarskog trčanja.
    pa i možeš me vidjet... bar dvaput tjedno... jedino ne znam jesu li mi oči izbuljene... vjerojatno se i ne vidi od klonuća ka majci zemlji.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od ogledalce Vidi poruku
    kakvo trčanje i teretana,fitnes,
    svaki dan malo pješačiti na sladoled, i to je to,,
    Sa ovim se slažem.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa i možeš me vidjet... bar dvaput tjedno... jedino ne znam jesu li mi oči izbuljene... vjerojatno se i ne vidi od klonuća ka majci zemlji.
    iskreno. nisam naišao na takve primjerke. znači naletim na umiruću džogericu to je onda stilijana, jel?
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    iskreno. nisam naišao na takve primjerke. znači naletim na umiruću džogericu to je onda stilijana, jel?
    100%
    u crno-rozom... ne moš falit nikako.

100%
    u crno-rozom... ne moš falit nikako.
    ovo je i moja obleka ili plavo crno

Opet sam počela s trčanjem sad kad su ovako lipi dani..koji dobar osjećaj nakon zimkog sna

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove