+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/71

Tema: hrvatski turizam

Hybrid View

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Evo jedan zanimljiv časopis vezano za turizam

http://hrcak.srce.hr/turizam

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    http://www.abcportal.info/detaljno.aspx?a=28662&b=6

http://www.abcportal.info/detaljno.aspx?a=28679&b=6

biću pizda ali ovakvi neredi u konkurentskim zemljama mogu samo dobro doći.

Ma kakva pizda, kud sreće da se svi pobiju dolje, manje pravoslavaca, muslimana a više katolika-kršćana, i još k tome turisti neće ić k njima nego k nama. Pa di ćeš bolje? Ko da oni na isti način ne razmišljaju, pa i njima bi bilo drago da nam pederi imaju parade svaki dan, pa da i mi radimo antireklamu svoje zemlje i turizma u njoj. Al neće ići, čak nam ni pederi ne mogu pomrsit odličnu sezonu!
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 29-06-2011 at 13:26

Kada ste vec kod turizma, moze li mi neko preporuciti gdje da pogeldam ponudu prenocista, apartmani hoteli sta god u Crikvenici? Hvala lijepo!

Ono sto bih ti ja preporucio jeste da chekiras ovdje apartmani Crikvenica ja sam prosle godine pronasao sebi preko tog sajta smjestaj u Zadru i ove godine cu u isti ici, sve vidis unaprijed ne mozes da se zeznes
    Poz

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    e jesi našao di ćeš ljetovat.......
    bilo je dovoljno da malo guglaš i.....http://www.google.hr/aclk?sa=l&ai=Cr...crikvenica.php

sta fali crikvi..ja se uvijek dobro provodio..ok,nije vrijeme nesto jer semoze pormijeniti u doslovno pol sata iz suncanog u oblacno..niti imaju plaze i razvedenu obalu,ali za sat i pol si dole i moze provood biti ful ok
    Stavi me na Golgotu i pali odavde..

Trazi se Herceg-Bosanka za curu..Da potvrdim svoje integralstvo

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa ako već idem potrošiti na nekolik 9odan svoje krvavo zarađene novce onda poželim i nešto više...crikva je u rangu kupanja na jarunu. i tamo zna bit dobro. zna bit dobro i na tuzlanskom jezeru pa opet ne bi išao ljetovati tamo

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    pa ako već idem potrošiti na nekolik 9odan svoje krvavo zarađene novce onda poželim i nešto više...crikva je u rangu kupanja na jarunu. i tamo zna bit dobro. zna bit dobro i na tuzlanskom jezeru pa opet ne bi išao ljetovati tamo

Kao npr.? Meni je daleko najboje u Makarskoj.

Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Kao npr.? Meni je daleko najboje u Makarskoj.
    tako je ...forca makarska rivijera
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

najbolje kupanje: Gradac kroz jutro (09h-12h). inače, doma provedem najbolji godišnji. super mi more na otoku Prviću, na kamenju.

Boljih, ljepših i većih plaža od MAkarske nema nigdi, barem di sam ja bio,uređenost, šetnice, noćni klubovi, kafići, ponuda za mlade , ponuda za stare, jeftinii restorani, skupi, sve ima najbolje.
    Ali što je zanimljivo, kako je iz HB Makarska najbliže, iako je najbolje, nije na cijeni jer je najlakše dostupna, onda glupe ocjene kao sami Bosanci, prava stvar je otić negdi dalje, kao Vodice su super... uglavnom meni se s Makraskom ništa ne može uporediti ni u čemu.

vodice su glupost što se tiče plaža. za mene veliko razočaranje.

za noćni život ne znam.

Ponuda za noćni život u Vodicama nije loša, ali je u Makrskoj bolja i jeftinija, Vodice su preskupe.

mene je malo razočarao Hvar, i grad i otok kao cjelina. Od one silne pompe koja se u medijima može gledati očekivao sam mnogo više.

Doduše, bio sam samo 3 dana, ali opet mi je dojam takav kakav je.

Volio bih na Brač otići s autom i malo zvirlati po unutrašnjosti.

Jedino nas on drži na površini vode, da se ne utopimo, al ako podhitno ne pokrenemo gospodarstvo ni on nam više neće bit od pomoći.

da nema turizma atena bi bila goli kurac sta bi se dalmaciji desilo,,,,,,,,,najveci dio ljudi je zaposlen upravo sezonski u prijevodu skapaje cilu godinu na racun 4 miseca ..govorin za obicne ljude naravno...a da nije toga vezuv bi bija nula bodova prema sranjima koja bi se desila...ljudi su na izmaku i spas upravo traze povratkom u zavicaj mislim vracaju se poloprivredi maslinama i sl nebi li skratili muku zvanu kucni buđet..grad je u totalnom kolapsu i samo ta sezona ga ozivi ko kad mrtvaca ozivljavas s onim elektrodama ..bzzz bzzzz a sta ovi tuljani naptrave kad doju na vlast?dignu pdv ,,,stravicno dobar potez koji ce narvno udrit po malom coviku ka i uvik,,,lupaju kazne inspektorati kao pune proracun a ne kontaju da to se sve privali priko obicnog covika i doje na isto jer da ne lupe u prosjeku po sezoni 10 -15 tisuca kazne kaficima restoranima i sl ovi bi mogli zaposlit 1 covika za to cilu sezonu i opet bi drzava zaradila tih svojih 15 tisuca kuna doprinosa prireza zareza samo sta oni to nekontaju nikako.ovako doju naplate a onda obrtnik da jednome otkaz i optereti ove ostale sta su mu potrebni i tu vraca razliku izgubljenog na kazni,,,,ovako bi zaradili isto i covik bi dobija placu makar 5 miseci a bojin se sta ce bit kad udjemo u ono sranje eu i doju radit poljaci rumunji i bugari za pola manju dnevnicu samo da se mogu kupat i zaradit i njima ce to bit vrh,,,vidices onda nezaposlenosti u dalmaciji

Dalton, pa jedino šta naši političari znaju napravit, je udarit po leđima "malog čovjeka". Dakle digni PDV, digni porez na imovinu, digni porez na turističku djelatnost, digni cijenu struje, vode, nafte i benzina i da ne nabrajam dalje. Pogledajte samo malo, koliko su nam cijene skočile gore u zadnje dvije godine, a plaće iste ako ne i manje, a NEzaposlenost skoro najveća od samostalnosti! I sad, ne znam na koju foru ti "genijalci" kalibra Čačića i njemu sličnih, misle da će ljudi moć živjet i preživjet kako oni vele "recesijsko vrijeme"?

Turizam nam je jedino što nam u državi valja, i što nam svake godine donosi plus na računu, to je jedina grana našeg gospodarstva i društva koja štima i djeluje kako treba. Sve ostalo, jedna velika nula. Al bez tog ostalog, neće više ljudi moći preživljavat. Evo ja npr imam vikendicu, i primam švabe svake godine i zaradim cirka 10.000 eura. Ali pošto ne radim, a u kući radi jedino mater normalno da to nije neka lova koja ti može jamčit bezbrižnost već samo "pokrivanje godišnjih troškova". Koji su svake godine sve veći, pa tako ni ta ajmo reć solidna lova nije dovoljna. Treba platit osiguranje na kuću, i vikendicu, treba se platit turističku zajednicu porez za turizam. Treba se podmirit kućne režije, gorivo je nenormalno poskupljelo, osiguranje i održavanje auta, prema tome ako mi ovako praktički spajamo kraj s krajem, mogu mislit kako žive oni koji nemaju taj "dodatni izvor prihoda". Turizam nas neće moći vječno vadit iz govana, a ne vidim da ovi naši na vlasti proizvode neku alternativnu zaradu. Dakle da pokreću nekakvu gospodarsku proizvodnju, koja ide više u smjeru izvoza a ne uvoza robe i ostalih životnih potrepština.

to je to -ukratko prezivljavanje u strahu da sutra neki debil ko onaj talijan ne jebe koga na komandnom mostu i sašije se u hvar ,iscuri nafta i cao sezona a samim time i jedno miljun ljudi u dalmaciji bi bili kruva gladni a proracun bi bija prazan a sta onda ?sta obicni covik da napravi kad kuca doje u godine kad primjer triba napravit krov kuce pa istrest 15 tisuca eura a nemas ih sta onda?sve je postalo prenategnuto i bojin se sta ce bit i neki dan gledan onu emisjiu kod Bilica i one nase kao uspjesne gospodarstvenike i menadjere i covik javno kaze da su napravili masterplan za izlaz iz krize tj za okretanje proizvodnji i izvozu a ne uvozu ali ovi od recim 6 tocaka tog plana prihvatili 2 a u 4 otisli u skroz drugom smjeru i samim time neutralizirali dobro iz ove 2 tocke,,,evo jos nije pocela sezona i ovi su tek dosli na vlast a sta rade?udrili lupat kazne na sve strane,,inspektorati su bili vec 4 put od nove godine i svaki put naplati 1500 do 3000 kn kazne ,na cesti vise presretaca pandurijskih i lasera nego vozila obicnih ljudi a da si neznam kako oprezan jednom ti bude priša pa das gasa i aj bog 4 tisuce kuna ,,onaj jadnik ulija loze udrilo mu 11 tisuca kuna kazne a nema covik lipe i nece da mu oproste kaznu ili da plati u ratama,,,pusti neki kao fol poticaki za turizam i poljoprivredu a kome,,,onaj sta ima mali kafic ili 30 maslina on ce dobit kurac ,,vridi samo za tajkune sa hotelima i 30 000 tisuca stabala maslina a njima i ne triba ,,,,ja se isa prijavit za poticaj da mogu dobit kan za masline jeftinije pa mi je reklo da ako ocu poticaje da moran sam sebi placat mirovinsko 550 kn misecno ako nisam zaposlen ,,pa jebenti mater u picku da radin nebi te ni trazija poticaje u vrijednosti od 1000 kn godisnje za 50 litara ulja,,ispada da bi triba platit 6-7 tisuca kuna da bi dobija malo kana za masline,,to se isplati nekome ko ima 40 000 stabala ili sadnica pa od toga ima veliku korist a meni?nama ostalima koji smo u vecini?kurac od ovce i na njemu zvonce...naplacuju vodu u poljoprivredi 4 puta skuplje nego za kucanstvo ej zamisli koja logika i kojim poticaji ljudima da se bave poljoprivredom tako i turizam ,,ako ces radit hotel s 3 bazena i 200 soba dobijes sve a ako ces ucinit kakav kafic restorancic dobices kura jos ce ti uzest u prosjeku najmanje od 3/4 ukupnog prometa sta radi poreza sta radi kazni zupanije do lokalnih deratora koze ,,,,sad kaze da ce tim hotelima i plaze dat u koncesiju ,,,a prijo moj to bi vam se moglo obit o glavu ako nastavite jer nece vam ovde bit markov trg i neki sitni prosvjedi ode ce vam itnit ciket pod temelje pa da vidis onda kako hotel sa 4 zvjezdicu doje na 1 ..jedino sta ljudi imaju je ta sloboda kupanja ,vatanje ribe su vec sasrali skroz dosli smo u stadij da ti pandur napise kaznu od 700 kn ako te vidi da vatas ribu sa kraja sa udicom ili blinkeron ,,,ooo pali ni za skale i polomili se svi u vladi ...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove