+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/71

Tema: hrvatski turizam

Ma da..nitko ne kaže da je kod nas situacija bajna ali nije toliko gore nego vani. Nama nedostaje dosta kapaciteta za onaj luksuzni turizam, a ovih osrednjih imamo dovoljno. I po meni ne treba na turizam gledati kao na neku socijalnu kategoriju već je to posao kojem je cilj izvući nečiji višak zarade, a ako netko ima viška nekih 10 eura mjesečno onda on treba znati da destinacije poput Hrvatske nisu za njegov džep.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    oni naplaćuju sve i kad nemaju ponude..

mi sami sebe podcjenjujemo a oni to samo koriste..

oni deru bez imalo pardona sve i svuda.
    grijesis ... oni naplacuju ... al deru i nasi ... al ne nude nista, sto je najgore

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    grijesis ... oni naplacuju ... al deru i nasi ... al ne nude nista, sto je najgore
    a, što ti to vani daju?

Evo, spomenula sam tu Veneciju. Što u njoj dobiješ, a u Splitu ne? Što Barcelona nudi, a da Dubrovnik nema?

Sve se na isto svodi. Hrana, piće i atraktivnosti se plaćaju svugdje jedino je razlika u tome imaš li na svakom mjestu bungee jumping ili tobogane u moru, a svaki ozbiljan grad koji ima duboku povijest iza sebe se ne bavi s tim glupostima. Meni je smiješno kada ljudi krenu uspoređivati sadržaje u npr. Barceloni i Vodicama kao da se mogu mjeriti gradovi sa jakom arhitekturom i neka mala mjestašca. Ni njihove Vodice nisu spektakularnije od naših

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    a, što ti to vani daju?

Evo, spomenula sam tu Veneciju. Što u njoj dobiješ, a u Splitu ne? Što Barcelona nudi, a da Dubrovnik nema?

Sve se na isto svodi. Hrana, piće i atraktivnosti se plaćaju svugdje jedino je razlika u tome imaš li na svakom mjestu bungee jumping ili tobogane u moru, a svaki ozbiljan grad koji ima duboku povijest iza sebe se ne bavi s tim glupostima. Meni je smiješno kada ljudi krenu uspoređivati sadržaje u npr. Barceloni i Vodicama kao da se mogu mjeriti gradovi sa jakom arhitekturom i neka mala mjestašca. Ni njihove Vodice nisu spektakularnije od naših
    koja je razlika? pa u tome što je barcelona sama oko 800 km a dubrovnik ili split, oh well, ipak malo manji.. što u barceloni mogu otić u bilo koji dizajnerski dućan, bogami u dubrovniku teško, u splitu skoro nikako ..što znaju izmust novce na pizdarijama, što su od venecijanskog stakla napravili svjetski brand a nama je vrh postavit štand sa kineskim drangulijama. što u cijeloj dalmaciji od zadra do dubrovnika teško možeš naći 5* vile sa bazenom jedva njih 100njak, a u istri recimo barem 10 x toliko, a u okolici venecije jedno 100x toliko.. što možeš u barceloni rentat predivne gradske stanove za short terme break u bilo koje doba godine, a u nas ti uvale apartman sa starom kramom, za maltene istu lovu..daj mi 5-6 klubova u dubrovniku koji rade cijelu noć.. splitu..

Pa da, manji smo ali mislim da naši gradovi uglavnom ne bi trebali ciljati na neki ''ludi provod'' turizam. Jednostavno, grad poput Dubrovnika ne treba noćnim barovima privlačiti turiste. On će uvijek biti pun. Ne ide se gledati Kineski zid radi ludih noćnih provoda Naravno, nije na odmet imati sadržaje ali kažem neki gradovi mogi bez toga. No, da su smještajni kapaciteti problem tu se slažem. Premalo je ovih iz luksuznih kategorija.

Kada sam pričala o ovoj uspredbi onda ne mislim na veličinu ili širinu ponude jer se tu ne možemo uspoređivati. Mislim općenito na visinu cijena koji drugi prikazuju kao nešto nenormalno i tvrde mi da jedna kava i pogled na Knežev dvor ne vrijede 20 kuna, a u Barceloni vrijede jer imaš pogled na super trgovački centar. Ono, da ne vrijedi ne bi ljudi plaćali. Inače, imaš u Du brend trgovina, a ima nešto i u Splitu

Razumijem da nekome nedostaje hotel od 5 zvjezdica ali mi ne možeš govoriti da zbog toga kava u Parizu u jednom kafiću mora biti skuplja nego u Dubrovniku. Jedno s drugim nema veze.
    Nama najviše fali u malim dalmatinskim mjestima prostora za luksuzni turizam.Nažalost, nitko na to ne ide iako je Dalmacija idealna baš za vile. Ali to je pragmatičnost naših ljudi jer čemu ulagati u skupi turizam kad i od osrednjeg možeš živit ko lord

nema smisla stiskat quote kad u suštini samo ja i ti pričamo, inkvi sleti i odleti..

kineski zid je misija od nekoliko dana, dubrovački je predivan al za dan si gotov, kužiš o čemu pričam? srednja dob visoke platežne moći želi navečer u klubove u destinacijama a la dubrovnik, ne klubove tipa acquarius ..jel hoće privatne plaže, .. hebi ga.. odi u monaco, odi u dubrovnik. ne kažem da to vrijeme neće doći, samo crtam deltu ali apsolutno najgore, najgore što se desilo hr u smislu turizma tj smještaja je jugoslavija i njena arhitektura.. kad gledam prijeratne slike hr gradova na obali, plakat mi dođe.. ma koji monaco.. svi odreda monaco
    a apropo unutrašnjosti dalmacije tj zagore, je predivna je, i ima jedna prekrasna vila nedaleko drniša.. živo bi me zanimalo jel ju uspije napunit.. gledam u šibeniku tvrđavu sv nikole, sjedi ruvinjana, devastirana.. pa radije bi ju dala u koncesiju na 100 godina nego ju pustila da ovako propada skradin..

Ma jasno je meni i ne krijem da ima tu puno mjesta za napredak samo hoću reći da kada kod nas pričaš o lošoj ponudi svi se uhvate skupoće hrane i pića, a u principu je to najmanji problem. Smeta me kada se priča kako jedan Rim opravdava određenu cijenu kave, a naš Dubrovnik ne. Možda sam ja i malo pristrana ali naša zemlja je prekrasna i nema smisla da se ponižavamo jer neke zemlje su od nikakvih resursa napravile vrhunske destinacije i sad mi oni dolaze pričati kako mi ne bi smjeli određenu hranu toliko naplaćivat. To što nam je gospodarstvo nikakvo nema veze s ljepotama naše zemlje i kao svugdje dijamant ima istu cijenu, a ako to nekome smeta njegova stvar.

No, to što se tiče općenite ponude svakako stoji to što pričaš i definitivno bi se kao turistička zemlja trebali okrenuti tome. No, imamo sreće da je zemlja turistički atraktivna pa se onda ljudi opuste i ne da im se. Hoće li nam se to jednog dana obiti o glavu ili ne još ćemo vidjeti. Mislim da o ruševnim hotelima i ostalim stvarima ne trebam ni pričati.

Znaju na Indexu detektirati najveći problem hrvatskog turizma:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ja/613357.aspx

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku

tko bi drugi kad ne bi drugovi s indexa ....

nešto je nasrao i onaj gall iz slobodne. samo da iskopam.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Kome...8/Default.aspx

Zapušteno i prazno skradinsko zaleđe gdje je – po recepturi Bibićevih - trebao bujati život obitelji koji žele i mogu dobro živjeti od rada na djedovini, dalmatinski otoci u vječnoj „bježaniji“ od vlastitog identiteta, današnje pustopoljine na kojima je makija odavno zamijenila terase s lozom i maslinama, baš kao i nesnosna buka u skradinskoj marini u kojoj „bistrooki“ ACI-jevi neimari taman na početku nautičke sezone izvode opsežne građevinske radove, neumoljivo pokazuju što smo, i zašto ćemo i dalje biti, baš tu gdje jesmo. Idioti u rajskoj idili što je, nažalost, dijagnoza koju ni Bourdainov ekstatički zanos neće promijeniti.
    Posljednje uređivanje od Graničar Jozo : 05-05-2012 at 10:45

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku

Indexovci kad god vide neki problem u Hrvatskoj odmah postave i dijagnozu,a to je uvijek manjak srba.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove