+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/71

Tema: hrvatski turizam

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    To je koliko lijepo za taj kraj, toliko zalosno za ostatak drzave. Nema Istra vise kapaciteta od Dalmacije, al je naprednija. Ljudi rade svoj posao i rade ga ocito dobro.
    Tako i Medjimurci ... polako al sigruno ljudi napreduju i ostavljaju citavu drzvau iza sebe.

I to u svakom segmentu, od ekonomskog do ekoloskog. Trebaju biti primjer citavoj regiji.
    zapravo su jedine dvije regije gdje malo i srednje gospodarstvo te obiteljski posao funkcionira ..ok, možda nisu osjetili rat pa im je bilo utoliko lakše ali taj argument je izgubio rok valjanosti još prije 10ak godina.
    mislim pogledaj slučaj zrće.. ja to ne mogu shvatiti.. maltene slučajno nastane jedini stvarni turistički brand u hr pored dubrovnika i gospodi smeta golotinja. oni bi čehe i mađare sa familijama u svoje apartmane. umjesto da ponudu prilagode kreiranom tržištu oni bi "me, too "strategiju i sve bacili kroz prozor.. živ čovjek da ne povjeruje.

Citiraj Prvotno napisano od sandra october Vidi poruku
    zapravo su jedine dvije regije gdje malo i srednje gospodarstvo te obiteljski posao funkcionira ..ok, možda nisu osjetili rat pa im je bilo utoliko lakše ali taj argument je izgubio rok valjanosti još prije 10ak godina.
    mislim pogledaj slučaj zrće.. ja to ne mogu shvatiti.. maltene slučajno nastane jedini stvarni turistički brand u hr pored dubrovnika i gospodi smeta golotinja. oni bi čehe i mađare sa familijama u svoje apartmane. umjesto da ponudu prilagode kreiranom tržištu oni bi "me, too "strategiju i sve bacili kroz prozor.. živ čovjek da ne povjeruje.
    Ok, ja mogu razumjeti da ljudima smeta to nocno orgijanje i lumpovanje ... al stari moj zivis od toga i biraj si gosta iz ponude gostiju.
    Ako im smeta, nek se kasnije ne zale da im se srozao promet ....

Mi imamo taj neki ludi mentalitet, mi bi sve, odmah, al bez truda i odricanja ...

Ok, ja mogu razumjeti da ljudima smeta to nocno orgijanje i lumpovanje ... al stari moj zivis od toga i biraj si gosta iz ponude gostiju.
    Ako im smeta, nek se kasnije ne zale da im se srozao promet ....

Mi imamo taj neki ludi mentalitet, mi bi sve, odmah, al bez truda i odricanja ...
    a babe u dalmaciji koje bi rentale prostore kafićima ali ne bi da rade dulje od 11 navečer? šta bi one? tihu djelatnost? možda kojeg javnog bilježnika nasred rive..
    i kafići i restorani koji gase 01.09 .. i onda se žalimo da nemamo postsezonu. ja ne kužim tu logiku. što, treba im prvo ispred restorana stavit 1000 gladnih ljudi da bi oni bili spremni produljit rad? :009 sve je kod nas "drž vodu dok majstori odu" ako nije povrat na investiciju iste godine, nema tu kruha..

a babe u dalmaciji koje bi rentale prostore kafićima ali ne bi da rade dulje od 11 navečer? šta bi one? tihu djelatnost? možda kojeg javnog bilježnika nasred rive..
    i kafići i restorani koji gase 01.09 .. i onda se žalimo da nemamo postsezonu. ja ne kužim tu logiku. što, treba im prvo ispred restorana stavit 1000 gladnih ljudi da bi oni bili spremni produljit rad? :009 sve je kod nas "drž vodu dok majstori odu" ako nije povrat na investiciju iste godine, nema tu kruha..
    Mi smo turisticka drzava koja zeli lovu al ne i goste. Najbolje da oni plate al da ne dodju.
    Meni je to nepojmljivo, da ti na moru ne mozes u 23 sata otic nesto pojest ... u sred sezone je fajront u 24 sata .... to nema nigdje

Mi smo turisticka drzava koja zeli lovu al ne i goste. Najbolje da oni plate al da ne dodju.
    Meni je to nepojmljivo, da ti na moru ne mozes u 23 sata otic nesto pojest ... u sred sezone je fajront u 24 sata .... to nema nigdje
    i onda najviše volim ove komentare a la vepar (vepar, no hard feelings) nećemo mi od naše hr radit španjolsku. i dalje ne žele više niti čuti niti raspravljati. a šta sad imamo u dalmaciji? brdo jalovih zakrpanih apartmana u kojima gunđamo da nam dolaze česi.. a tko bi drugi tamo pobogu i došao? i još seremo po njima kad donesu tonu hrane? pa kako i ne bi kad nam na moru košarica poskupi 01.06 za 40ak %. šta mi mislimo da su oni majmuni i ne cijene svoje novce? lipe ne želimo uložit u postsezonu a onda se žalimo da je sezona kratka. obožavamo se bacat iz protesta pod bagere koji bi radili golf terene, to nam je omiljena aktivnost..

Ja bih ipak razmotrio to pitanje i iz drugih perspektiva. Možda nije loše u nekim mjestima i područjima da dolaze siromašniji, ali manji zahtjevni gosti. U tom slučaju trgovci i pružatelji usluga morat će se prilagoditi takvim potrošačima (ponuda i potražnja, kapitalizam, je li ) i držati umjerene cijene. Mogu misliti da penzići i siromašni dolje teško žive zbog suludih cijena, posebno u sezoni. Onda, to znači manje golf terena, razno raznih građevina i svega što devastira obalu. Manje kriminala, droge, mafije. Manje požara. Opet, trebaju postojati i drugačije destinacije, da svatko može izabrati. Zapravo, sad otprilike i je takva situacija.

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Ja bih ipak razmotrio to pitanje i iz drugih perspektiva. Možda nije loše u nekim mjestima i područjima da dolaze siromašniji, ali manji zahtjevni gosti. U tom slučaju trgovci i pružatelji usluga morat će se prilagoditi takvim potrošačima (ponuda i potražnja, kapitalizam, je li ) i držati umjerene cijene. Mogu misliti da penzići i siromašni dolje teško žive zbog suludih cijena, posebno u sezoni. Onda, to znači manje golf terena, razno raznih građevina i svega što devastira obalu. Manje kriminala, droge, mafije. Manje požara. Opet, trebaju postojati i drugačije destinacije, da svatko može izabrati. Zapravo, sad otprilike i je takva situacija.
    Meni ovo djeluje na drzavu za siromasne i bogate.
    Posljednje uređivanje od Marta : 24-04-2012 at 14:54

Bolje to nego samo za bogate.

Bolje to nego samo za bogate.
    stvaranje kasta podsjeca na neka davna vremena i druge drzave .... mislim da mi kao drazava imamo jako puno potencijala za svaki novcanik ... zalosno je prvenstveno sto si prosjecni Hrvati sve manje i manje mogu priustiti odlazak na more

ali sad nije takva situacija pobogu. mi smo sada uz par iznimki 3*** destinacija. ako se ne varam vanpansionska potrošnja za prošlu godinu je bila oko 80ak eur ako ne i manja. benchmark konkurentnih tržišta je 150 eur po danu. nema srednjeg i malog poduzetništva dok se ne prilagodim tržištu od 4 i 5 *, 3* su najzajebanija kategorija u kojoj garant pušiš u odnosu na hotelske tvrtke, one pad potrošnje u ovakvim recesijama peglaju kroz svoju ponudu hrane i pića unutar kompleksa hotela i širenjem all inclusive ponude. zato su prošle godine i imali bolji financijski rezultat dok je ukupna vanpansionska potrošnja pala. gost od 4 i 5* neće sjedit u hotelskom getou 15 dana. 3* su smrt za turizam u širom smislu te riječi

ne valja vala ni da budemo Mallorca koji je kažu, de facto teritorij Njemačke..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    jeste i to ne uvijek onih finih i kulturnih

Ja ne znam zašto bi ijedna zemlja koja liči na nešto prilagođavala svoju turističku ili bilo koju ponudu za neki siromašniji sloj. Tko nema love nek stoji doma

Uostalom u svakoj zemlji kao i kod nas postoje kampovi pa mlađi i ljudi koji nemaju dovoljno sredstava idu na takav turizam, a ostale stvari treba naplatiti. Jedini koji po tom pitanju nešto rade i koji cijene svoje starine su Dubrovčani i evantualno Istra. Meni dođe plakat kad vidim da je ulazak u neke muzeje desetak kuna ili penjanje na zvonik sv. Duje 10,a do prije dvije godine 5 kuna Vani naplaćuju zrak, a kod nas svi kukaju i pričaju kako im je skupo. Brate, ako ti je skupo ajde u Albaniju Još najbolje da uvedemo subvencije za turiste

a neš ti teritorija 70 km, ma daj.. toliko bi ja mirne duše dala za jedno zrće. danas ti dolaze tulumarit, sutra će odlazit sjevernije ili južnije sa obitelji ..

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Ja ne znam zašto bi ijedna zemlja koja liči na nešto prilagođavala svoju turističku ili bilo koju ponudu za neki siromašniji sloj. Tko nema love nek stoji doma

Uostalom u svakoj zemlji kao i kod nas postoje kampovi pa mlađi i ljudi koji nemaju dovoljno sredstava idu na takav turizam, a ostale stvari treba naplatiti. Jedini koji po tom pitanju nešto rade i koji cijene svoje starine su Dubrovčani i evantualno Istra. Meni dođe plakat kad vidim da je ulazak u neke muzeje desetak kuna ili penjanje na zvonik sv. Duje 10,a do prije dvije godine 5 kuna Vani naplaćuju zrak, a kod nas svi kukaju i pričaju kako im je skupo. Brate, ako ti je skupo ajde u Albaniju Još najbolje da uvedemo subvencije za turiste
    pa naravno da im je skupo kad nam je tržišna niša 2-3*..i jer hoteljeri i popratne branše imaj ravno 70 dana za realizirat prihod pa cijene idu bottom-up pristupom. punimo se alotmantski, tour operateri skidaju gaće, od individalaca imamo samo kampere i nautičare i aj-baj.

nije to nego nas tretiraju kao domoroce..vani ne smiš disat bez da isprsiš 10 ojra..

pa naravno da im je skupo kad nam je tržišna niša 2-3*..i jer hoteljeri i popratne branše imaj ravno 70 dana za realizirat prihod pa cijene idu bottom-up pristupom. punimo se alotmantski, tour operateri skidaju gaće, od individalaca imamo samo kampere i nautičare i aj-baj.
    Pa, gle, niko ih ne zove tu...nek im nećaci prepričavaju kako je Hrvatska lipa

Da, to je uglavnom problem što se tiče smještaja i općenito turističke ponude. Kažem, jedino Dubrovnik ima dobre smještajne kapacitete ali je opet sadržaj i turistička ponuda loša. No, to si jedan grad poput Dubrovnika može priuštiti i nikad mu neće faliti gostiju stoga se i ne trude previše. No, drugi dijelovi Hrvatske su katastrofa po tom pitanju. Od Istre do Splita postoji samo jedan hotel s 5 zvjezdica No, ja kada pričam o skupoći onda se osvrćem na cijene hrane i pića koje ne oskaču previše od ostalih turističkih destinacija koje nešto vrijede. Ako u Veneciji kava može stajat 3 eura, e pa može i na Stradunu minimalno toliko.

Isto tako ulaz u bilo koji muzej treba naplatiti, a ne davati za neku siću. Kao i sve kulturne spomenike. Žalosno je što to obično nije naplaćeno, a trebalo bi biti.

sjećam se situacije kad sma bio u Roterdamu..to nikad neću zaboravit..svi su hoteli bili puni jer je bio neki seminar u gradu..i ja i rođak tražimo hotel cilu noć, nema mista..i kad smo se pomirili da ćemo spavat u autu..ugledamo neki natippis..nešto kao hotel..a ono ko u Alan Fordu jedno slovo pravo pa jedno nakrivo..malo nešto..uđemo i i..ima soba..super.

al kakvih soba..pa namještaj kakav je u njima mi smo na selu izbacivali prije 50 godina..kreveti drveni..škripe..rođak kaže da nije oka sklipo onako umoran jer se plašio da se sve ne strovali..

i dođemo platiti ujutro..kad ono vidimo na zidu papir zalijepljen i prekrižena cijena od 20 eura i narisana 55 ili više.

pa jebote koji bezobrazluk..

da je to kod s bilo..sve bi zvonilo..

nije to nego nas tretiraju kao domoroce..vani ne smiš disat bez da isprsiš 10 ojra..
    ko to nama brani, al prvo treba sredit ponudu.

ko to nama brani, al prvo treba sredit ponudu.
    oni naplaćuju sve i kad nemaju ponude..

mi sami sebe podcjenjujemo a oni to samo koriste..

oni deru bez imalo pardona sve i svuda.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove