+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/71

Tema: hrvatski turizam

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ali dobro...treba reći da makarska rivijera i više nego dobro posluje. uvijek gužva a nije jeftino.
    kako je sad navečer u makarskoj?
    često se u crnoj kronici znalo vidit kako su neki bih gosti napravili neki +nered, napali nekog domaćeg, izboli, udarili bocom po glavi.....
    ja se znam kretat tuda, iako ne baš pomakarskoj, ko mala juga, sve vrvi od prqavoslavno.muslimanskih gostiju iz okolnih držaba.
    dobro, dok se kulturno ponaša gost je gost i tu nema spora ali opet bi za svaki slučaj ja napravi jednu malu kaznenu ekspediciju po samim lokalima....
    meni je najžalosnije što bi vjerojatno čovjek sa dinamovim dresom bio poslat u komu a sve vrvi od ljudi sa obilježjima želje, sarajeva.....dakle ljudi koji u svojim sredima često vole zazivat jebanje ustaškim majki...
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ali dobro...treba reći da makarska rivijera i više nego dobro posluje. uvijek gužva a nije jeftino.
    kako je sad navečer u makarskoj?
    često se u crnoj kronici znalo vidit kako su neki bih gosti napravili neki +nered, napali nekog domaćeg, izboli, udarili bocom po glavi.....
    ja se znam kretat tuda, iako ne baš pomakarskoj, ko mala juga, sve vrvi od prqavoslavno.muslimanskih gostiju iz okolnih držaba.
    dobro, dok se kulturno ponaša gost je gost i tu nema spora ali opet bi za svaki slučaj ja napravi jednu malu kaznenu ekspediciju po samim lokalima....
    meni je najžalosnije što bi vjerojatno čovjek sa dinamovim dresom bio poslat u komu a sve vrvi od ljudi sa obilježjima želje, sarajeva.....dakle ljudi koji u svojim sredima često vole zazivat jebanje ustaškim majki...
    dobro radi makarska rivijera ali govorin nema to veze s ovim presingom na djep svakog covika sta iznajmljuje apartman ili sta ima neki manji kafic ...njemu je 15 tisuca kn kazne pun kurac s obziron da radi 4 miseca od ta 4,2 su mu udarna ,,,,bosanaca ima koliko oces u 99 posto su pristojni i mogu ti rec dobri gosti ,,nema tu da ce ti doc pa kao cesi i poljaci pit jedno toceno od po litre njih 5 na slamku,,ljudi od zajebancije,,on ce radje doc tri dana i zivit ,jest,pit ko covik nego doc 10 dana pa ko zivotinja gladovat i da mu se smiju mistani...ima ekcesa fala bogu ali ne toliko koliko se to potencira,,,recimo poljaci slovaci i cesi rade puno vise sranja ali se njih tretira kao fol turiste i to neizlazi po novinama a bh razapinju ,,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bi dolje čehe i slovake uglavnom vidio u parovima ili kao obitelji.
    zar ih ima u skupinama mladih?
    dobro ja sam ljetovao prošle godine u tučepima, tamo su svi u obiteljsko-parovnom izdanju

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ja bi dolje čehe i slovake uglavnom vidio u parovima ili kao obitelji.
    zar ih ima u skupinama mladih?
    dobro ja sam ljetovao prošle godine u tučepima, tamo su svi u obiteljsko-parovnom izdanju
    ima i najvise poljaka tako,,prije dvi god su napali zenu sta bukira brodove i dosla ekipa domaca kad kurac,,doletili drotovi i privelo sve domace u stanicu,,,2 dana iza toga isti poljaci izboli tipa nozen,,,sta rec kazna izgon iz drzave ,,,jadni ti smo mi ka i jesmo...

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    to je to -ukratko prezivljavanje u strahu da sutra neki debil ko onaj talijan ne jebe koga na komandnom mostu i sašije se u hvar ,iscuri nafta i cao sezona a samim time i jedno miljun ljudi u dalmaciji bi bili kruva gladni a proracun bi bija prazan a sta onda ?sta obicni covik da napravi kad kuca doje u godine kad primjer triba napravit krov kuce pa istrest 15 tisuca eura a nemas ih sta onda?sve je postalo prenategnuto i bojin se sta ce bit i neki dan gledan onu emisjiu kod Bilica i one nase kao uspjesne gospodarstvenike i menadjere i covik javno kaze da su napravili masterplan za izlaz iz krize tj za okretanje proizvodnji i izvozu a ne uvozu ali ovi od recim 6 tocaka tog plana prihvatili 2 a u 4 otisli u skroz drugom smjeru i samim time neutralizirali dobro iz ove 2 tocke,,,evo jos nije pocela sezona i ovi su tek dosli na vlast a sta rade?udrili lupat kazne na sve strane,,inspektorati su bili vec 4 put od nove godine i svaki put naplati 1500 do 3000 kn kazne ,na cesti vise presretaca pandurijskih i lasera nego vozila obicnih ljudi a da si neznam kako oprezan jednom ti bude priša pa das gasa i aj bog 4 tisuce kuna ,,onaj jadnik ulija loze udrilo mu 11 tisuca kuna kazne a nema covik lipe i nece da mu oproste kaznu ili da plati u ratama,,,pusti neki kao fol poticaki za turizam i poljoprivredu a kome,,,onaj sta ima mali kafic ili 30 maslina on ce dobit kurac ,,vridi samo za tajkune sa hotelima i 30 000 tisuca stabala maslina a njima i ne triba ,,,,ja se isa prijavit za poticaj da mogu dobit kan za masline jeftinije pa mi je reklo da ako ocu poticaje da moran sam sebi placat mirovinsko 550 kn misecno ako nisam zaposlen ,,pa jebenti mater u picku da radin nebi te ni trazija poticaje u vrijednosti od 1000 kn godisnje za 50 litara ulja,,ispada da bi triba platit 6-7 tisuca kuna da bi dobija malo kana za masline,,to se isplati nekome ko ima 40 000 stabala ili sadnica pa od toga ima veliku korist a meni?nama ostalima koji smo u vecini?kurac od ovce i na njemu zvonce...naplacuju vodu u poljoprivredi 4 puta skuplje nego za kucanstvo ej zamisli koja logika i kojim poticaji ljudima da se bave poljoprivredom tako i turizam ,,ako ces radit hotel s 3 bazena i 200 soba dobijes sve a ako ces ucinit kakav kafic restorancic dobices kura jos ce ti uzest u prosjeku najmanje od 3/4 ukupnog prometa sta radi poreza sta radi kazni zupanije do lokalnih deratora koze ,,,,sad kaze da ce tim hotelima i plaze dat u koncesiju ,,,a prijo moj to bi vam se moglo obit o glavu ako nastavite jer nece vam ovde bit markov trg i neki sitni prosvjedi ode ce vam itnit ciket pod temelje pa da vidis onda kako hotel sa 4 zvjezdicu doje na 1 ..jedino sta ljudi imaju je ta sloboda kupanja ,vatanje ribe su vec sasrali skroz dosli smo u stadij da ti pandur napise kaznu od 700 kn ako te vidi da vatas ribu sa kraja sa udicom ili blinkeron ,,,ooo pali ni za skale i polomili se svi u vladi ...
    Mi živimo samo prividno u slobodi, pa oni nas jebu na svakom koraku, država i vlast! Još bi nam i na internet cenzuru uveli, pa jebote to je jedino mjesto gdje se čovjek može pošteno izlajat da ne bude zato prebijen ili priveden! Al pobrinut će se oni, da ni ta "sloboda" ne poživi predugo. Sve u svemu, ne vidim skoro neku svijetlu budućnost, jer život me do sad naučio da uvijek može biti gore. A turizam nam je jedina svijetlost, na kraju našeg mrklog tunela.

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    dobro radi makarska rivijera ali govorin nema to veze s ovim presingom na djep svakog covika sta iznajmljuje apartman ili sta ima neki manji kafic ...njemu je 15 tisuca kn kazne pun kurac s obziron da radi 4 miseca od ta 4,2 su mu udarna ,,,,bosanaca ima koliko oces u 99 posto su pristojni i mogu ti rec dobri gosti ,,nema tu da ce ti doc pa kao cesi i poljaci pit jedno toceno od po litre njih 5 na slamku,,ljudi od zajebancije,,on ce radje doc tri dana i zivit ,jest,pit ko covik nego doc 10 dana pa ko zivotinja gladovat i da mu se smiju mistani...ima ekcesa fala bogu ali ne toliko koliko se to potencira,,,recimo poljaci slovaci i cesi rade puno vise sranja ali se njih tretira kao fol turiste i to neizlazi po novinama a bh razapinju ,,,
    I moje je mišljenje da su nam bolji gosti ovi iz regije, nego ovi što dolaze iz zapadne europe. Previsoko mišljenje imaju o sebi, pa dođu u našu državu s dozom podcijenjivanja prema nama, a to ne volim vidjet kod nikoga a kamoli stranog gosta. Iako ja moram priznat da su mi švabe prva liga, i da osim par debila koje sam primio nisam imo problema. Najbolji su mi gosti bili Bavarci, mislim da ih svatko može samo poželjet, bogati a kulturni da ne mogu bit kulturniji, s njima nikad nisam imao "govornu manu" tj šutnju. Obično kad mi dođe loš gost u kuću, zašutim i pravim se mutav, zato jer mi se ne da ulazit u preveliku kominikaciju s takvima pošto bi ih najvjerojatnije poslo u tri lepe a onda bi me odjebala vrlo dobra njemačka agencija s kojom imam ugovor. Tako da se moram kontrolirat, iako u par navrata malo je falilo da ih ne istjeram iz kuće i ne pošaljem nazad za njemačku. Al opet moram bit iskren, da velika većina švaba koji su bili kod mene dosta kulturni, i jako dobri gosti, i što mi je bilo čudno za švabe ostavljali su mi i po dva tri četri eura više kad im ja nisam imao za vratit sitno. Što je za švabe luksuz, jer švabo nije vičan ostavljanju manče. Al mišljenja sam da su se s godinama naučili, da smo mi Hrvati po tom pitanju fleksibilni i da ćemo im i mi ostavit koju kunu i euro ako im ne možemo za vratit, pa to cijene i onda i oni ne traže i ne picajzle za svaki euro kunu. U svakom slučaju, očekujem odličnu turističku sezonu 2012.

Eo u vezi te makarske rivjere
    ima san priliku doli bit I radit malo proslo lito oa bi reka da san upoznan sa situacijom

Bosanci-hmhm,ima ih masu ka I sta se zna....od kuce donose svoje pice,hranu,sve sta mogu ponesu sa sobom..da su to ljudi sad za potrosit koju kunu negdi NISU...kad dodu u kafic pajdo daj vode I svega osim svinjetine,dok ti su cak I najkulturniji ,dok oni takozvani nadi hercegovci su najgori I po ponasanju I po trosenju
    Srbi-po meni medu najkulturnijima koji su bili...uglavom su to bile obitelji a ponekad I neke grupice od nekih5-6ih znna bit...trose sakpn I kapon,cijena nije bitna
    Engleza ima malo ali oni koji dodu ostave najvecu kesu bilo konobaru bilo coviku koji radi suvenire
    Cesi ko ceSI
    CAPO ima ekspedicija koliko oces,,,eo kad si vec spomenija si dinamov dres...jedan momak je isa u keruma u baskoj vodi I laganini on to sve,jbg upozorili smo momka sa neide vise rako jer ko zna kakvih sve kretena ima,sve je proslo dobro....dok tu vecer ilu sljedecu nez sad tocno bila je jedna grupica momaka17_20god srba,nije dobro prosla,razbacali su ih neki likovi dobro...

Ima svakavih sukoba I ekscesa doli,ali ipak najgore produ cehinje

bosanci srbi makedonci su deset puta bolji od ceha poljaka i talijana i to se zna ,,druga je stvar sta njih razumis pa ti izgleda ko da su čobani ali neusporedivo bolčji gosti od svih ovih,,engleze i svabe i to zapadne da se razumimo nemozes misat s ovima a druga stvar njih neces vidit u 7-8 misecu kad je opča guzva na plazi nego u 5 misecu i u 9 misecu ,,to su ljudi koji nevole guzvu nego traze dobru uslugu i mir i 99 posto su ljudi u godinama 50+...istocni njemci su klos u vecini slucajeva a danci norvezani svedi su odlicni gosti cak bolji nego njemci i englezi ....ali ih je malo ,,,francuza amerikanaca i japanaca neces vidit puno po mistima kao makarska brac hvar nego iskljucivo di ima kulturnih bastina i povjesti kao recimo split trogir dubrovnik ,,unesco shema i fotoaparat ,,,

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da. u dubrovniku je engleski jezik u 80% slučajeva da ćeš ga čut na cesti.
    istočno europski slavenski jezici, pa čak i njemački....malo.

gori ste od baba paz vako gospodarstvo>hrvatski turizam a oni o tome di tko ljetuje ..

nemamo mi trenutno nikakve sreće u turizmu. sem onih koji su u privatizaciji kupili za đ. a i njih je država zavlačila 15 godina sa jesi/nisi vlasnik zemljišta pa analogno tome osim malo liftinga soba i poboljšanja u operacijama - nije bilo ni investicija koje bi bitnije repozicionirale te hotele i njihova tržišta.
    što se greenfielda tiče- povrat na glavnicu je između 2-4%. de mi nađite danas budalu koja bi investirala za takav povrat? i banku koja bi ga pratila? čak i kao gola realestate investicija ne pokriva inflaciju.

Ne trebaju nam nikakve greenfield investicije, ne moramo uništiti obalu kao i sve drugo u roku keks.

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Ne trebaju nam nikakve greenfield investicije, ne moramo uništiti obalu kao i sve drugo u roku keks.
    :009 :009 a što nam treba? ove komunističke betonjare od hotela na obali? :009

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Meni licno Makarska rivijera iako finasijski relativno dostupna, a takodje i
    sama udaljenost kao prednost ipak ne bi bila prioritet.Plaže su u popodnevnim satima pretrpane, a more poprilicno prljavo.Vječni jutarnji stres oko mjesta, hladovine i sl.Restorani su moram priznati relativno jeftiniji u odnosu na ostatak obale, a hotelski smijestaj solidan prvenstveno za samce.Ljudima sa obiteljima bi preporucila ili apartmane ili privatan smijestaj.Sobe recimo u hotelu makarska su rezervirane bukvalno za prespavati.Tako da visak prtljaga i rekvizite za plazu vjerovatno ćete morati drzati na tarasi.
    Najomiljenija mjesta za odmor sto se HR obale tice su mi
    otoci.
    1.Mali Lošinj i hotel Punta, iskrena preporuka
    2.Pag, ali ne Novalje i Zrće, obzirom da će vam te ludnice biti dovoljno za tri dana, smjestaj potraziti u starom gradu.Muzika je iritirajuca i čuje se po cijelu noć.
    3.Bol - Brač ako ste zainteresirani za fensy noćne izlaske to je pravo mjesto
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 23-04-2012 at 23:34

Citiraj Prvotno napisano od sandra october Vidi poruku
    :009 :009 a što nam treba? ove komunističke betonjare od hotela na obali? :009
    Odgovor se krije u tvom pitanju - treba te komunističke betonjare renovirati, adaptirati, modernizirati. A ne graditi nove kapitalističke betonjare koje će, uz ranije komunističke, zatrpati obalu i pretvoriti Hrvatsku u novu Španjolsku.

oprostit ćeš al istrijani su svoju zelenu istru razvili da glava boli.. pazili da ne podivlja gradnja, pazili da se očuva brand destinacije i napravili odličan posao, i dobili turiste najveće platežne moći (barem na razini prosjeka hrvatske) kako bi ti točno rušio i adaptirao one preodvratne 7-katnice na moru? :009

oprostit ćeš al istrijani su svoju zelenu istru razvili da glava boli.. pazili da ne podivlja gradnja, pazili da se očuva brand destinacije i napravili odličan posao, i dobili turiste najveće platežne moći (barem na razini prosjeka hrvatske) kako bi ti točno rušio i adaptirao one preodvratne 7-katnice na moru? :009
    Istrijani su na obali ono sto su Medjumurci u kontinentalnoj Hrvatskoj. Ljudi idu naprijed i kod njih to uspjeva, dok se u ostatku zemlje sve nekako koci. Pitanje je dal su ovi posebno sposobni ili ostatak strasno nesposoban ....
    Posljednje uređivanje od Marta : 24-04-2012 at 13:37

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    Istrijani su na obali ono sto su Medjumurci u konetinentalnoj Hrvatskoj. Ljudi idu naprijed i kod njih to uspjeva, dok se u ostatku zemlje sve nekako koci. Pitanje je dal su ovi posebno sposobni ili ostatak strasno nesposoban ....
    pa recimo da su jedini pravi kapitalisti u hr, ali i najveći lokal-patrioti. očito dobitna kombinacija.

pa recimo da su jedini pravi kapitalisti u hr, ali i najveći lokal-patrioti. očito dobitna kombinacija.
    To je koliko lijepo za taj kraj, toliko zalosno za ostatak drzave. Nema Istra vise kapaciteta od Dalmacije, al je naprednija. Ljudi rade svoj posao i rade ga ocito dobro.
    Tako i Medjimurci ... polako al sigruno ljudi napreduju i ostavljaju citavu drzvau iza sebe.

I to u svakom segmentu, od ekonomskog do ekoloskog. Trebaju biti primjer citavoj regiji.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove